Lži a lasičky – 2. díl – Lasiččí slova

 • TheWeasel_2_Header-1920x1080-2.png


  Lasiččí slova


  Slova, jejichž záměrem je vytvořit dojem smysluplnosti,

  ale která jsou ve skutečnosti jen vágním tvrzením.

  Například: „Většina lidí si myslí“, „Všichni ví“,

  „Je všeobecně známo“.


  (Starodávný slovník)  Je všeobecně známo, že děti si nepamatují, co se jim stalo předtím, než dosáhly 2 let. I přesto si Cassius Aelius pamatoval svou matku. Samozřejmě to nebyla zřetelná vzpomínka, spíše jen pocit teplých rukou a štěstí, když ji slyšel přijít do svého pokoje, její tichý hlas, když mu zpívala píseň, nebo její obvyklé gesto, kterým zastrčila neposlušný pramen vlasů zpět za ucho. Jediné, na co si ani navzdory veškerému úsilí nedokázal vzpomenout, byl její obličej.


  Byla tu ale i jiná vzpomínka. Nepříjemný odér potu a mnoho vztekle vyhlížejících mužů v pokoji. Někdo ho drsně vytáhl z jeho postýlky. Chvíli na něj zíral ošklivý obličej a pak byl hozen zpět do postýlky. Následovala naprostá tma.


  Ještě mu nebyly ani dva roky, když jeho matka zemřela. Nájemní zabijáci ji připravili o život v jejím domě ve vzdálených končinách, kde truchlila po obdržení zprávy, že její manžel zemřel ve válce. Její švagr zahájil vyšetřování, ale vše bylo marné. Vrahové se nikdy nenašli.


  Když Cassius trochu povyrostl, stará služebná, která dříve sloužila jeho matce, mu potají ukázala malý medailonek z pokladnice jeho strýce. Žena aristokratického vzhledu s diadémem ve vlasech, vysokým čelem, rovným nosem, pevnou bradou a poněkud hrdým a upjatým výrazem. Ta žena milovala vládnutí a poroučení a netolerovala sebemenší neposlušnost. Byla to opravdu jeho matka?


  Téměř celý život od matčiny smrti strávil Cassius Aelius v domě svého strýce. Nemohl to nazvat zrovna šťastným dětstvím, ale jeho strýc až do určité chvíle jeho existenci ani nebral na vědomí. Jediné, na čem mu záleželo, bylo dopřát Cassiovi klasické vzdělání, protože „by byla ostuda, kdyby člen mé rodiny neuměl číst, psát a počítat“.


  Cassius tudíž běžně zahajoval svůj den hodinami se svými lektory. Poté většinou opustil dům a trávil zbytek dne venku – šplháním po stromech v nedalekém lese, stavbou chýší na skalnatém pobřeží a střelbou na cíl z luku, který si sám vyrobil. Nebo... někdy zůstal doma a tajně pátral po odpovědi na hlavní otázku svého života: kdo stál za smrtí jeho matky.


  V 15 letech už znal všechny drby, které se toho týkaly. Že byla zavražděna na rozkaz jeho strýce, protože se pokusila o vzpouru proti němu. Že se stala nešťastnou obětí neznámé bandy loupežníků. Že v poslední vůli jeho otce stálo, že ho žena nesmí přežít příliš dlouho.Pro žádnou z těchto historek nicméně neexistoval žádný důkaz a jediným výsledkem jeho pátrání tak byla změna přístupu jeho strýce, který se o novém koníčku svého synovce dozvěděl.


  To byla chvíle, kdy přišel o svou svobodu. Odteď každý jeho krok sledovala celá armáda služebníků. A to bylo také poprvé, kdy se setkal s Lasičkou.


  TheWeasel_2_Riddle-1920x1080-1.png

  Úkol: najdi pasující díl.


  Sem napište odpověď! 👈⬅️


  Všeobecné informácie


  Začiatok 22.03.2021 – 10:00 (UTC+1)
  Koniec 29.03.2021 – 09:00 (UTC+0)
  Doručenie výhier mailom do
  12.04.2021
  Ceny 100 voucherov x 50 zlatiek
  Výber víťazov
  Spomedzi správnych odpovedí náhodne vyberieme 100 víťazov.
  Platnosť voucherov
  31.december 2022
  Poznámka Každý sa môže zúčastniť súťaže len v 1 komunite

 • Ameno

  Approved the thread