Kritické udalosti na 4.6 herných svetoch počas víkendu - bližšie info

 • Milí hráči,

  Ako ste určite zaregistrovali, počas uplynulého víkendu sme museli čeliť neočakávanej situácii, ktorá vyústila do nehrateľnosti regionálnych herných svetov 4.6.


  Je nám veľmi ľúto celej situácie, pretože vieme, že to na vašej strane vyvolalo veľa frustrácie a hnevu. Toto určite nie je kvalita služieb, ktorú vám chceme poskytnúť, a veľmi usilovne pracujeme na tom, aby sa to v budúcnosti nezopakovalo.


  Medzitým by sme vám chceli poskytnúť niekoľko ďalších informácií o tom, čo sa stalo za posledné dni a týždne.


  Po prvé, Európa 30.


  Tento herný svet čelil problémom s latenciou od samého začiatku, čo bolo spôsobené veľkým počtom súbežných používateľov, ktorí hru hrali. Usilovne sa touto otázkou zaoberáme, čo viedlo k viditeľným zlepšeniam, ktoré budú v najbližších týždňoch ešte hmatateľnejšie. Sme si istí, že nadchádzajúce herné svety - kde sa očakáva obrovské množstvo hráčov - budú týmto problémom s latenciou čeliť čoraz menej.


  Aj keď sa môže javiť, že k tejto konkrétnej situácii došlo minulú nedeľu, pravda je taká, že nepochádzajú z rovnakého zdroja. Dáme vám rýchle vysvetlenie.


  To, čo hráči vnímajú, je rovnaké: hra zaostáva, dôjde k zaseknutiu udalosti, zmiznutiu hrdinov atď. Dôvod je iný a to je to, čo ovplyvnilo všetky herné svety.


  V nedeľu ráno sme si uvedomili, že niečo nie je v poriadku. Každých 10 minút sa udalosti zasekávali. Náš Tech Lead a Live Operation Support túto situáciu začali okamžite riešiť a po nejakom čase zistili, že problém nebol v samotných herných svetoch, ale v službách tretích strán, ktoré herné svety poskytujú. Tieto problémy nebolo možné vyriešiť pridaním kapacity servera.


  Rýchlo sa spojili s poskytovateľom a jediná realizovateľná možnosť, ktorá sa im ponúkla, bola veľmi riskantná: presunutie databázy herného sveta do iného prostredia, kým sa nenájde a nevyrieši základný problém.


  Náš technický tím sa rozhodol to risknúť a presunúť databázy pre Europe30 a International100, naše dva najväčšie herné svety. Preto sme z dôvodu minimalizácie rizík pre hráčov a ich účty museli neplánovane aktivovať prímerie na 24 hodín.


  Momentálne sa situácia javí ako stabilná a stále sme v kontakte s poskytovateľom, aby sme prediskutovali následné kroky, ktoré je potrebné podniknúť, aby sa minimalizovalo riziko, že sa to bude opakovať.


  A teraz k horúcej téme kompenzácie. Sme si plne vedomí, že najväčšou menou Travian: Legends je čas, ale bohužiaľ vám tento nemôžeme vrátiť. Pretože nie je možné uspokojiť potreby každého hráča, stále chceme ponúknuť kompenzáciu v čo najväčšom rozsahu.


  Pridáme na každý aktívny účet, ktorý bol zaregistrovaný na AMERICA1, ARABICS50, ASIA20, EUROPE1, EUROPE30, INTERNATIONAL1, INTERNATIONAL100 pred 5.aprílom celkovú sumu 200 zlatiek. Kompenzácia bude pripísaná na účty 7. apríla okolo 14:00 UTC + 2.


  Ďakujeme, že ste si tento text prečítali a ďakujeme aj Travian teamu za podporu počas tejto kritikej udalosti.


  Váš tím Travian: Legends

 • Je nám veľmi ľúto problémov, ktoré v našom hernom svete Europe 3x pokračujú. Tentokrát sa stretávame s úplne iným problémom, aký sme mali predtým.


  Pri tejto príležitosti, po ukončení údržby, došlo k veľkému zaseknutiu udalosti. Rýchlosť jeho riešenia bola pomalšia ako počet udalostí vytvorených aktivitou používateľov a "jam" sa iba zväčšoval.


  Tím v súčasnosti skúma, ako potenciálne vyriešiť tento problém a prečo sa udalosti nespracovávajú tak rýchlo ako predtým. Našou jedinou odpoveďou však v súčasnosti je požiadať vás, aby ste zostali trpezliví a aby ste prípadnému zníženiu počtu udalostí venovali čas čo by nám mohlo poskytnúť rýchlejšie riešenie tohto problému.