Krytyczne wydarzenia na światach gry w wersji T4.6 w weekend - rekompensata

 • Drodzy gracze,


  Jak wszyscy zauważyliście, w miniony weekend musieliśmy zmierzyć się z nieoczekiwaną sytuacją, w wyniku której nie można było grać na regionalnych światach gry, które posiadają wersję T4.6 naszej gry.


  Jest nam bardzo przykro z powodu całej sytuacji, ponieważ wiemy, że wywołała ona wiele frustracji i złości po Waszej stronie. Zdecydowanie nie jest to jakość usług, które chcemy Wam zapewnić i bardzo ciężko pracujemy, aby upewnić się, że nie powtórzy się to w przyszłości.
  W międzyczasie chcielibyśmy przedstawić więcej informacji na temat tego, co wydarzyło się w ostatnich dniach i tygodniach.


  Po pierwsze, serwer Europe 30.


  Ten świat gry od samego początku borykał się z problemami z opóźnieniami, a wynikało to z dużej liczby jednoczesnych użytkowników grających na tym serwerze. Zajmujemy się tym problemem, co zaowocowało pewnymi widocznymi ulepszeniami, które będą jeszcze bardziej namacalne w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jesteśmy także mocno przekonani, że nadchodzące światy gier - na których spodziewana jest ogromna liczba graczy - będą coraz rzadziej borykać się z problemami związanymi z opóźnieniami.


  Nawet jeśli myślicie, że ten konkretny problem wystąpił ponownie w ostatnią niedzielę, chcemy Was zapewnić, że nie pochodzą one z tego samego źródła. Pozwólcie nam przedstawić szybkie wyjaśnienie sytuacji.


  To, co postrzegają gracze, wygląda tak samo: gra laguje, występuje blokada wydarzenia (timer 00:00:0?), bohaterowie znikają i tak dalej. Przyczyna tego jest jednak inna i to właśnie wpłynęło na wszystkie światy gry.


  W niedzielny poranek zdaliśmy sobie sprawę, że coś złego zaczyna się dziać z naszymi serwerami. Co 10 minut występowały opóźnienia, które powodowały wzrost liczby zablokowanych wydarzeń, których serwer nie mógł przetworzyć. Nasz kierownik techniczny i dział pomocy technicznej natychmiast zajęli się tym tematem i po przeprowadzeniu pewnych sprawdzeń stwierdzili, że problem nie dotyczy samych światów gry, ale zewnętrznej usługi hostującej światy gry. Tych problemów nie można było rozwiązać poprzez zwiększenie pojemności serwera.


  Szybko skontaktowali się z dostawcą i jedyna realna opcja, jaką im przedstawiono, była bardzo ryzykowna: przeniesienie bazy danych świata gry do innego środowiska do czasu znalezienia i rozwiązania problemu.

  Nasz zespół techniczny zdecydował się zaryzykować i przenieść bazy danych dla Europe30 i International100, naszych dwóch największych światów gier, na nowe środowisko. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko dla graczy i ich kont, musieliśmy nagle aktywować rozejm na 24 godziny.


  Obecnie sytuacja wydaje się stabilna i nadal jesteśmy w kontakcie z dostawcą w celu omówienia dalszych działań, które należy podjąć, aby zminimalizować ryzyko, że to się powtórzy.


  A teraz przejdźmy do gorącego tematu odszkodowań za te niedogodności. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że najważniejszą walutą w Travian: Legends jest czas, ale niestety nie możemy Wam go zwrócić. Ponieważ nie jest możliwe zaspokojenie indywidualnych potrzeb każdego gracza, chcemy zaoferować rekompensatę w największej możliwej postaci.


  W związku z tym, dodamy do każdego aktywnego konta, które zostało zarejestrowane na AMERICA1, ARABICS50, ASIA20, EUROPE1, EUROPE30, INTERNATIONAL1, INTERNATIONAL100 przed 05.04 sumę 200 Złotych Monet . Rekompensata zostanie dodana na wszystkie konta spełniające powyższy warunek 07.04.2021 około godziny 14:00 UTC+2.


  Dziękujemy za przeczytanie tej tablicy tekstu, a przede wszystkim chcemy przesłać w Waszą stronę podziękowania od zespołu Travian: Legends za wsparcie, jakie okazaliście podczas tego krytycznego wydarzenia!

  Wasz zespół Traviana: Legends

  glacier.png


  Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

 • Glacier

  Closed the thread