4.6 oyun dünyalarında yaşanan kritik olaylar - Bilgilendirme

 • Değerli oyuncularımız,


  Hepinizin fark edebileceği gibi geçen hafta 4.6 bölgesel oyun dünyalarını oynamaz hale getiren beklenmedik bir durumla karşılaştık.


  Tüm bu yaşananlardan dolayı çok özür dileriz. Bu durum sizin tarafınızdan öfke ve hayal kırıklığıyla karşılandı. Bu seviyede bir hizmeti kesinlikle amaçlamıyoruz ve gelecekte bu gibi durumların tekrar yaşanmaması için çok sıkı çalıştığımıza emin olabilirsiniz.


  Bu süre içerisinde size geçmiş günlerde ve haftalarda neler yaşandığıyla ilgili daha fazla bilgi sunmak isteriz.


  Öncelikle, Europe30.


  Bu oyun dünyası açıldığından itibaren aynı anda işlem yapan kullanıcı sayısı nedeniyle bir çok gecikme sorunuyla karşılaştı, Tabii ki bu sorunla ilgileniyoruz, performansta gözle görülebilecek iyileştirilmeler yapıldı ve gelecek haftalarda daha somut adımlar atılacak. Yakında başlayacak olan oyun dünyaları için bu sorun hakkında gayet olumlu düşünüyoruz- oyun dünyalarının çok kalabalık olmasını bekliyoruz-


  Pazar günü bu sorunun yeniden tekrarlandığını düşünmüş olabilirsiniz. Ama sizi temin ederiz ki, pazar günü yaşananların kaynağı farklıydı. Kısaca açıklayalım.


  Oyuncuların karşılaştığı şey aynıydı, gecikmeler. İşlemler tamamlanmıyor, kahramanlar kayboluyor ve benzeri. Fakat bu sorunun ardındaki problem farklı ve bu sefer tüm oyun dünyaları etkilendi.


  Pazar sabahı bir şeylerin ters gittiğinin farkına vardık. Her 10 dakikada bir işlemler tıkanıyordu. Teknik ekibimiz ve Canlı Destek Hattımız hiç vakit kaybetmeden konuyla ilgilendi ve yapılan araştırmalar sonucunda sorunun oyun dünyalarıyla alakalı değil, barındırma hizmetini aldığımız servis sağlayıcısından kaynaklandığını öğrendik. Bu sorunlar sunucu kapasitesini arttırarak çözülemezdi.


  Sağlayıcıyla hemen iletişim kuruldu ve tek sunulan çözüm yolu çok riskliydi.; sorunun kaynağı bulunana ve çözülene dek oyun dünyalarının veri tabanını farklı bir ortama aktarmak.


  Teknik ekibimiz riski göze aldı ve en kalabalık oyun dünyalarımız olanEurope30 ve International100 oyun dünyalarının verilerini taşımakta karar kıldı. Bu nedenle kullanıcıların ve hesapları için ortaya çıkan riski minimize etmek için 24 saatlik bir ateşkes ilan ettik.


  Şuan durum kontrol altında gibi gözüküyor. Sağlayıcıyla hala iletişim halindeyiz ve gelecekte bu gibi bir sorunla karşılaşmamak için seçeneklerimizi değerlendiriyoruz.


  Telafi konusu çok konuşuldu. Travian: Legends'ta en büyük nakitin vakit olduğunun farkındayız fakat buna yönelik bir telafi sunmamız mümkün değil. Oyun dünyalarındaki tüm oyuncuların yaşadığı zayiatları tek tek karşılamak imkansız ama yine de en yüksek derece size verebileceğimiz telafiyi sunmak istiyoruz.


  AMERICA1, ARABICS50, ASIA20, EUROPE1, EUROPE30, INTERNATIONAL1, INTERNATIONAL100 oyun dünyalarında 5 Nisan'dan önce kayıt olmuş ve aktif olan tüm hesaplara 200 altın ekleyeceğiz. Telafi ödülü 7 Nisan 15.00 tarihinde eklenecek.


  Bu açıklamayı okuduğunuz ve Travian: Legends ekibine bu süreçte göstermiş olduğunuz destek için çok teşekkür ederiz!


  Travian: Legends Ekibiniz