Comunicat pentru serverul Europe30

• Dragi jucători,

dorim să vă oferim câteva informații despre situațis serverului Europe30 și să explicăm pașii care urmează.

Ieri, după ce am discutat problemele cu furnizorul nostru și am lucrat îndeaproape, în timpul mentenanței îndelungate am mutat lumea de joc înapoi în mediul său inițial.

În momentul în care am repus lumea de joc în funcțiune, ne-am dat seama rapid că probleme furnizorului respectiv încă erau prezente.

Aceasta nu este într-adevăr calitatea serviciului pe care dorim să vi-l oferim, așa că ne cerem scuze pentru evenimentele petrecute în cursul zilei de ieri.

În această dimineață, am decis să punem serverul Europe30 în mentenanță, astfel încât să putem aborda o soluție pentru problemele de conectivitate și pentru blocarea evenimentelor.

Dorim să realizăm două lucruri în timpul acestei mentenanțe:

• Vom implementa o soluție mai stabilă pentru performața lumii de joc;
    • Vom readuce serverul la o copie de rezervă anterioară, efectuată ieri 07/04 la ora 12:07 GMT+1.

După rollback, vă puteți aștepta ca următoarele lucruri să se întâmple:

• Toate plățile care au avut loc între data/ora de rezervă și momentul când lumea de joc a intrat în mentenață vor fi readăugate în joc.
    • Toate trupele care erau „pe drum” până la momentul backup-ului vor fi repuse în satele lor de bază.
    • Data de lansare a Artefactelor și Planurilor de construcție va rămâne aceeași.

Compensația de 200 Aur pe care ați primit-o anterior va fi adăugată din nou automat în toate conturile.

De asemenea, în următoarele zile - odată ce ne vom asigura că lumea de joc funcționează fără probleme - vă vom oferi 50 Aur suplimentar drept compensație pentru această lungă mentenanță și pentru rollback.

Serverul Europe30 va ieși din mentenanță astăzi la ora 14:30 GMT+1 (16:30 ora României) și rollback-ul va fi fost aplicat.

Din clipa în care lumea de joc iese din menenanță, înfometarea trupelor va fi dezactivată timp de 24 de ore, până pe 9 aprilie la ora 14:30 GMT+1 (16:30 RO).

Ne cerem scuze pentru neplăcerile create și vă mulțumim pentru răbdare.

Echipa voastră Travian: Legends