Kłamstwa i Łasice ― odcinek 3 ― Pułapka

📝Farewell to Forums📝

The forum is currently in read-only mode that will last till July 07th, 2021.

You will find news and all relevant information about the game in our Travian: Legends blog.
For live conversations and interaction with the community join us in official Travian: Legends Discord server.
 • TheWeasel_3_Header-1920x1080-1.png  Łasice

  Poza wczesną młodością łasice prowadzą

  samotniczy tryb życia wśród dziczy. Łasice są

  zwierzętami terytorialnymi i zwykle bronią swojego obszaru

  przed napaścią.

  (Starożytna Księga Natury)  Ataki na odległe osady zakończyły się równie nagle, jak się zaczęły, ale nie poprawiło to nastrojów w prowincji, które Kasjusz miał zaprezentować Imperium. Nastroje stawały się rewolucyjne, ludzie zbierali się na ulicach, ale milkli na widok nadchodzących imperialnych strażników. Sytuacja stawała się coraz bardziej napięta, a Kasjusz nie miał jeszcze pomysłu, jak temu zaradzić.


  Jego miejscowi zastępcy, Bryden i Halen, niestrudzenie poszukiwali jakichkolwiek wieści o tajemniczej Łasicy, którą uważali za odpowiedzialną za zorganizowanie niedawnych mordów całych osad. Kopia nadpalonego zwoju Łasicy została umieszczona na każdym posterunku granicznym. Wszystko na nic. Zdawało się, że nikt nic nie wie, nie może nawet naprowadzić ich na właściwy kierunek.


  Nikt... poza ich dowódcą. Kasjusz Aeliusz odrzucił myśl o tym, co obaj jego galijscy zastępcy pomyśleliby, gdyby tylko podejrzewali, że kryje przed nimi prawdę. Bunt nastąpiłby natychmiastowo, już nawet wiedział, kto by go poprowadził ― Bryden i Halen.


  Starając się zmienić temat swoich niespokojnych myśli, Kasjusz Aeliusz wspomniał swe pierwsze spotkanie z Łasicą. Tak, była wtedy zima... Koniec zimy. Jak teraz.


  Był to jeden z nielicznych dni wolności w życiu wówczas piętnastoletniego Kasjusza Aeliusza. Jego wuj wyjechał do pałacu Cesarza, a najpilniejsi nadzorcy Kasjusza, którzy szpiegowali go dniami i nocami po tym, gdy wyszło na jaw jego małe "śledztwo", opuścili posiadłość razem ze swym panem. Kasjusz ledwie zdołał wytrzymać do momentu zniknięcia ostatniego jeźdźcy, zanim wyruszył na zewnątrz. Nareszcie! Sam! Przez cały dzień!


  Był jeszcze wczesny poranek i pod grubymi gałęziami wielkich, srebrnych jodeł kryła się ciemność. Kasjusz się tym nie przejmował. Wybrał się do chatki łowieckiej, którą znalazł w trakcie jednej ze swych poprzednich wycieczek po lesie. Chatka była w złym stanie, ale Kasjusz włożył wiele wysiłku w upewnienie się, że dach nie zwali mu się na głowę. Mimo wszystko miała dach, ściany, palenisko, a także dawała poczucie, że ludzie nie odwiedzali jej od wieków. Innymi słowy, idealna kryjówka, aby móc pomyśleć w ciszy i przechować notatki, jakie zrobił na temat śmierci matki.


  Dopiero, gdy zbliżył się, zobaczył na ziemi ślady i, co gorsza, światło w jedynym okienku miejsca, które uważał za "swoje". Chłopak zatrzymał się. Ktoś tam był! Zaskoczony Kasjusz nie mógł się zdecydować, co zrobić. Czy powinien wejść do środka? A co, jeśli do banda rozbójników? Wtedy nikt nigdy nie dowiedziałby się, co się z nim stało. Pomimo tych niepokojących myśli, Kasjusz nie mógł powstrzymać uśmiechu. To zakończyłoby karierę jego wuja. Nikt nie uwierzyłby, że wuj nie miał nic wspólnego z zaginięciem Kasjusza.

  To była ostatnia myśl chłopaka, zanim ktoś opuścił ciemny worek na jego głowę i związał jego ręce z tyłu. Następnie ktoś brutalnie wciągnął go do chatki.


  Gdy zdjęto mu w końcu worek i Kasjusz mógł znowu widzieć, zaparło mu dech. Wszystkie jego notatki były niedbale porozrzucane po stole i wygodnie rozłożyło się na nich małe, smukłe zwierzę. Łasica.  TheWeasel_3_Riddle-1920x1080-1.png


  Zadanie: Są trzy skrzynie. Każda z nich zawiera określony przedmiot bohatera: mapę, róg Natarów lub dzieło sztuki. Wiemy, że trzy przedmioty są wewnątrz skrzyń, ale żadne z oznaczeń skrzyń nie jest prawidłowe.

  Który przedmiot jest w której skrzyni?
  ➡️➡️➡️Udziel odpowiedzi klikając w ten link⬅️⬅️⬅️
  Ogólne informacje na temat konkursu:

  Data i godzina rozpoczęcia 12/04/2021 - 09:00 (UTC+2)
  Data i godzina zakończenia 19/04/2021 - 09:00 (UTC+2)
  Zwycięzcy otrzymają nagrodę poprzez e-mail do 29/04/2021
  Nagrody 100 bonów po 50 Złotych Monet
  Sposób wyboru wygranych 100 zwycięzców zostanie wybranych losowo spośród wszystkich uczestników, którzy podadzą poprawną odpowiedź.
  Vouchery ważne do 31/12/2022
  Dodatkowe warunki Każdy użytkownik może wziąć udział w konkursie tylko w jednej społeczności.

  glacier.png


  Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.