Razor ile "Pazar Gecesi" WW Analizi

• Serverin 201. günüyle birlikte artık serverin rengi belirli olmaya başladı. Öncelikle her birliğe ayrı ayrı başarı diliyorum.

Bugüne dek alınmaca darılmaca olmasın , hayatımda gördüğüm en vasıfsız stratejilerin döndüğü savaşlara şahit oldum. Ama eğer bu servera bir isim koymak gerekseydi ;

" AKSU server 3 ü" olarak geçecek bir server olarak adlandırmam gerekirdi. Zira her ne kadar sevimsiz bir imaj çizse bile şu an yaptıkları ve birliğini diri tutmasıyla takdiri hakediyor.

Ben bu süreçte "Nicholai Hel" den ekstra bir aktiflik beklerdim artık bunu S6 da görmeyi bekliyor olacağız :D

VEFA

1. Sıradaki SUMER WW dan başlayalım ;

-100|-100 koordinatında çok iyi yapılanmış olan SUMER WW oyunun favorisi izlenimini yitirmemiş duruyor.

Ellerinde bulunan 3 inşa planı ve 3x Mimar ile etrafındaki köy yapılanmasıyla gayet iyi bir gelişim göstermiş bulunmakta. Bu durum WW da en çok askerin çakılacağı WW olması gerçeğini güçlendirmekte...

5. Sparow&Cecen WW mütevazi kimlikleriyle ve tecrübeli kadrolarıyla oyun dünyasının Güney Merkezine konuşlanmış durumda RH-HED-AVG bloğunun nasipleneceğini düşünüyorum. Ama yinede bu çizgide devam ettiklerinde başarısız olmaları için bir sebep yok...

6. Kuzgun WW etrafındaki RH yapılanmasıyla birlikte günlerdir çok iyi direniş gösterdi. Depolarının durumlarını bilmemekle birlikte burada basacakları bir seviyenin bile RH ı psikolojik olarak yıpratacağını düşünüyorum. "Salih Reyiz'in Dünyası" rakibinin kalbinde küçük ama etkili bir WW a sahip. Benim şahsi düşüncem , kuzeyce ve Aksu işbirliğinde burada güzel bir WW kurabilir :D

10. CFO WW gri bölgesinde tavşan WW imajı sergiliyor olsa da ilerleyen zamanlarda depolarını tamamlamış görüntüsüyle gayet güzel bir WW başarılı olma olasılığı düşük görünse bile seviye alabileceğini düşünüyorum.

11. Green Arrow , alındığı gibi durmakta olan bir WW herhangi bir iddiası yok gibi duruyor.

13. Civciv WW ise SINIR desteğiyle belki bir kaç seviyelik ilerleme gösterebilme potansiyeline sahip.

Strateji olarak serverin ilk gününden son gününe kadar sürekli gündemde durdular çok yazıldı çok çizildi sürekli olarak aktif savaş halindeydiler , her ne kadar ellerinde yeteri kadar inşa planı olmasa bile VEFA nın henüz söyleyecek bir çift flow u var...

REST Ailesi & HAN

Serverin kapalı kutusu olduğunu yapmış olduğum ilk analizlerde belirtmiş ve PUSU birleşmesinin bölgeyi ve bu birliği ileriye götüreceğini ifade etmiştim. Dediğim çıktı. Bölge içerisinde çok farklı ekiplerin bir araya gelmesiyle oluşturmuş oldukları VOLTRAN ı + + bölgesinde HAN birliklerini yanlarına çekip Kötü Çocukların yarıdan fazla hesap silmesine sebep oldukları yadsınamaz bir gerçek.

Egge&Eserli gayet yerinde ve güzel bir yapılanmayla neredeyse 100 gündür sağlam yapılanmış durumda. Ellerinde bulunan Eşsiz Mimar avantajını arkasına aldığında surunda bir çok WW ordusunun eriyebileceğini öngörüyorum. Lakin Mimarın Eşsiz olması defansın az olmasının bir mazereti olarak kabul edilemez bir gerçek REST ailesinin bu noktada gerçekten gayet sağlam bir pozisyon alacağını düşünüyorum. Sağlam bir savunma organizasyonu ile serverda VEFA nın en büyük rakip WW larından olmaya aday... Ve bölgenin Doğu kesiminde sınır konumundaki benimde desteklediğim ada & yaz WW ile birlikte 3x Mimar tılsımı yer almakta ekibin WW defans organizasyonu gayet yeterli lakin oyuncu sayısının az olması ve eldeki oyuncuların savaş yorgunu olması bölgemiz için bir dezavantaj olarak görünsede biz bölge olarak zaten aylardır savaşmaya alışkınız :)

Ayrıca birlik stratejisi olarak güzel bir denge politikası izleyerek büyük savaşlardan uzak durup ++ bölgesinde yapılan harika operasyonlar REST ailesinin yıldızını parlattı. Bu noktada serveri alamasalar bile bu bölgede kalıcı ve güçlü bir ekip olacağı izlenimi veriyor. İçlerinde bulunduğum ortama bakınca gayet sağlıklı ve arkadaşlıklara dayalı birliktelikleri birazdan işin çirkinleşecek kısmında beni en çok etkileyen şey oldu.

Ayrıca HAN ailesinin KÇ den ayrılan EFELER in desteğini almış olması ayrıca parantez açılacak bir konu , karşılıklı güvene dayalı bu birlikteliğin server sonuna kadar bozulmaksızın ilerleyeceğini düşünmekteyim. Umuyorum utanmayız.

Avengers - RH - HED

Gelelim önceki analizlerimde , AVENGERS ve HAN WW larının kazanmasına olan dileğimi yineleyerek...

Çağatay kankama buradan selamlarımı iletirken WW konumlanmalarını gayet harika bulduğum AVG organizasyonu şuan RH ın tam desteğini de alarak VEFA nın öncül rakibi oldu. Ki gelen saldırılarda her ne kadar depo kaybı yaşanmış olsa bile serverda daha çok günümüz olduğunu görüyorum. AVENGERS WW u bu noktada gayet güzel bir ilerleme kaydedecektir. Eğer WW u da kurarlarsa AVENGERS ın benim olduğum serverlarda WW kurma geleneği başlamış demektir. Ne yazıkki buradan sonra bitecek olan s6 serverindan sonra ben bırakıyorum :D

İşin goygoyu bir yana şanslar ve kartlar hiç bir zaman eşit dağıtılmasa bile AVENGERS ın okları üzerine çekme konusunda başarılı bir birlik olduğu için ve yanlarında bulunan RH ile birlikte başarılı olmamak için bir sebebi yok.

Genel strateji olarak AVENGERS'ın önce REST daha sonra ise RH ile birleşmede olması birliklerinin menfaatleri doğrultusunda olduğundan ben bunun yanlış yargılanmaması gerektiğini düşünüyorum...

Gelelim RH ın stratejisine ; çok güzel bir oyalama taktiği ile KÇ nin REST e ezilmesine göz yummaları ; REST - KÇ ateşkesini garantör sıfatıyla yönlendirmesi yine kendi birliğinin menfaatleri doğrultusunda oldu. Bu noktada basiretsizliğinin bedelini 1 ay içinde dağılarak ödeyen KÇ yönetimi yeşil vadinin sahibi ise HAN oldu.

Gelelim WW reislenme olayına ; 190. gün ile 200. gün arası VEFA göstere göstere RH WW unu reisleyecek , geride vermeyecek demiştim. Şahit olanların hepsi aynı gün içinde bana yazdılar zaten. Görünen köy kılavuz istemiyordu. Oldu...

Kötü Çocuklar

Yönetiminin basiretsizliği ile şuan itibarıyla s3'te WW kurabilme ihtimali bu serverdan server 6 da bizim WW a fake atması kadar düşük bir ihtimalle sınırlı. Daha server başında 3 güçlü oyuncu grubunu kaybettiler. Elde kalan oyuncular bireysel olarak kendi bölgelerini temizlemiş olsalarda bölge temizleme konusunda gerçekten çok ama çok yetersiz ve yeteneksiz kaldılar.

Düzenli olarak çakıldıkları ve fake attıkları yerler hep aynıydı. Bölgelerinde 20k nın üzerinde askerle oynayamamalarının sebebi yönetimlerinin gerçekten çok ama çok tecrübesiz ve yetersiz isimlerden oluşmuş olmasıydı. İmzamda kurulu olan WW dan beri eze eze WW kurma ihtimalleri yoktu. O serverdan sonra ben KÇ biter demiştim ama gayet geçen sene ne kadar vasıfsız oyuncu varsa bir araya gelmiş KÇ nin WW kurması için imkan oluşturmuş... WW u Torquay'ın kurması ise gerçekten serverin kalitesini göstermiş...

Burada niyetim oyunda gerçekten tam olarak beni ben yapan birliğe sallamak değil niyetim. Hani bir söz var "Senden çok nefret ediyoruz , çünkü seni çok sevmiştik..."
    KÇ ihanetleri ile birlikte sonunu hazırladı. 2017 yılından sonra COF kadar büyük bir ekip olabilecekken yine içlerinde sırtındaki keneleri atmak istemeyen örümcek zihniyetli yönetimiyle birlikte artık eskiden yükselenreklam'ın bana söylediği "KÇ sen olmasan MONTANA ayarında bir birlik olacak gel inat etme seni de satacaklar" sözünü gerçeğe dönüştürdü...

Dolayısıyla serverin loseri olmayı hakettiler.

Son söz olarak ;

Her ne kadar kırmış kırılmışta olsak , birlikte geçen 200 gün var...

Geride kalan günlerde en azından oyunu oyun gibi oynamaya devam etmek saygıyı elden bırakmamak lazım...

DBW8kO.png

Bir Razor Geçti Travian'dan
    Since 2007

Founder of KUZEY , 1453

Co-Founder of Kara Kalpaklılar , ACADEMY
    Legendary Commander & ex-Chairman of {+K.Ç.+}
    Tournament Veteran of COF-X , Legionary of RU Team

46 Servers in Total

Post was edited 2 times, last by Razor The Turk ().

• Güzel analiz. :thumbup:

hocam kc birliğine çok yüklenmişin. TorQuay kankama füze atmışın. ?(

Analizi okumak için geldim. Kç ye kustuğunuzu kimi okuyup geri dönüyorum .

Üsttekiler analiz , alttakiler eskiden Genel Başkanı olduğum sözümü hiç bir zaman dinlemeyen birlik... Bence güzel temiz analiz mis gibi :D

DBW8kO.png

Since 2007

Founder of KUZEY , 1453

46 Servers in Total

• Duygularıma tercüman olmuş bu KÇ analizi, o yüzden ne eksik ne fazla imzamı atıyorum altına , artık bu derin ve stratejik analizide okuduktan sonra bir diğer feyk analizci xx_delis in emekli olma vakti gelmiştir , pılını pırtını toplayıp bu forumu terk edip coin madenciliğine devam etsin .. :D

S4 2017 Osmanlı_Sultanı (AYYILDIZ)

S3 2018 turkish (GÖKTÜRK)

S6 2019 Nizâm-ı Cedîd (GÖKTÜRK)

S6 2020 Capri (GOODFELLAS)

External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

• Şahsım için yazdıklarına çok teşekkür ediyorum ve gayet tutarlı analizlerini ise alkışlıyorum.

Üzerine sadece bir şey eklemek istiyorum. Hepimizin bildiği Travian TR nin all star oyuncuları bile tek başına bir hiçken, benim bölge ve sw kaderine etkim çok büyük olamaz. Bu sw da tüm birliklerin yöneticileri, komutanları ve liderleri olarak serverdaki dost , rakip demeden min 600-650 aktif oyuncunun üzerinde iyi, kötü emeklerimiz ve bu insanlara karşı belli başlı görevlerimizin beraberinde getiren sorumluluklarımız var. Bendeki olay bu sorumluluğu fazlasıyla hissetmem ve buna göre efor sarf edip sunucuda performans göstermemdir. Bu kimilerine az gelir, kimilerine çok fazla gelir. Her birlik buraya milyarlarca para ve bir ton emek harcıyor sadece o son taşı dikecek isim veya onun ittifakı olmak için. Şahsım adına 13 yıldır oynadığım her sw elimden geleni bazen fazlasıyla bazen yeteri kadar yaptım, yapmaya çalıştım. Son Travian serverim olan S3 sunucusunu öncelikle bulunduğum ekip ve bölgem adına, buraya benim ile gelmiş olan ekibim ve bana güvenerek emeklerini teslim edenler için serveri kazanmak istiyorum ve bunun için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Tekrardan değerli yorumların ve ayırdığın vakit için teşekkür eder, başka bir sw da karşılaşamamak ama reel hayatta belki bir gün görüşüp eskiye dönüp uzun bir sohbet etmek ümidi ile sevgili Razor The Turk:saint:

“Power is dangerous. It corrupts the best and attracts the worst. Power is only given to those who are prepared to lower themselves to pick it up.” Ragnar Lothbrok

2008 TS6 Aksu Öğütlü / ÇAHRA

2009-2012 TS4,TS4,TS4 hnnbl_clnel_rdn  / SİYAH

2013-2014 TS7 hnnbl_clenl_rdn / NAR

2015-2016 TS7 De Las Pompas / NAR

2016-2017 TS9 NAR /// 2017 TS1 AXU / NAR

2019-2020 TS4 NAR OF AXU / BESTN

2020 TS6 NAR OF AXU - ada & yaz / HAN

2020-2021 TS3 Kuzgun / VEFA

An ex NAR player.

• razor yazdıysa okunur

Ben 2. satırdan sonra kç kısmını okudum. Çok da şaşırmadım. Oktay kankama fazla yüklenmiş. Halbuki o mülteci kalbiyle herkese kucak açıyordu. :(

• Ben 2. satırdan sinra kç kısmını oludum. Çok da şaşırmadım. Oktay kankama fazla yüklenmiş. Halbuki o mülteci kalbiyle herkese kucak açıyordu. :(

Benim Oktay ile şahsi bir problemim yok o çok yoruldu. Çabaladı ama yetmedi , yetemezdi... Oktay... Ah Oktay...

DBW8kO.png

Since 2007

Founder of KUZEY , 1453

46 Servers in Total

• Benim Oktay ile şahsi bir problemim yok o çok yoruldu. Çabaladı ama yetmedi , yetemezdi... Oktay... Ah Oktay...

Oktayla en son rakip olduğum s3 de 1 birimle yıkımdan kurtulduydum. Hala yatıp kalkıp ona şükrediyorum bebeğim. :(

• ben de s6da mutsuru diye bi hesap var onu yıkacam tilt oluyorum aramızda kalsın

Oktayla en son rakip olduğum s3 de 1 birimle yıkımdan kurtulduydum. Hala yatıp kalkıp ona şükrediyorum bebeğim. :(

nam-ı diğer "zeppelin"

• ben de s6da mutsuru diye bi hesap var onu yıkacam tilt oluyorum aramızda kalsın

Yık kanka haketti valla :D

DBW8kO.png

Since 2007

Founder of KUZEY , 1453

46 Servers in Total

• Hun moderatör olsaydı şimdiye bu konuyu kaldırmıştı :D

S4 2017 Osmanlı_Sultanı (AYYILDIZ)

S3 2018 turkish (GÖKTÜRK)

S6 2019 Nizâm-ı Cedîd (GÖKTÜRK)

S6 2020 Capri (GOODFELLAS)

External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.