Lži a lasičky – 4. díl – Lov lasičky

📝Farewell to Forums📝

The forum is currently in read-only mode that will last till July 07th, 2021.

You will find news and all relevant information about the game in our Travian: Legends blog.
For live conversations and interaction with the community join us in official Travian: Legends Discord server.
  • TheWeasel_4_Header-1920x1080-1.png

Lasičky

I přes svou drobnost jsou lasičky lítými lovci schopnými

zabít kořist pětkrát či desetkrát větší než jsou samy. Lasičky

obvykle loví skrytě, aby je nespatřili jejich nepřátelé.

(Starodávná kniha o přírodě)

„Vždycky mě pobaví, že tento starý trik stále funguje. I mnohem opatrnější lidé než ty nejprve zírají na lasičku a až pak si všimnou mě.“ Až teprve tato slova přiměla Cassia zvednout zrak od lasičky k opačné straně stolu. Seděl tam muž oblečený v obnošeném, ale čistém loveckém oděvu, se šedivějícími vlasy svázanými do krátkého culíku, jemnými vráskami a mechově zelenýma očima. Právě tyto oči teď upíraly svůj pohled na Cassia. Ten připomínal pohled milujícího dědečka, který se rozhodl navštívit svého vnuka. Jen ti, kteří by se odvážili do těchto očí dívat déle, by postřehli, že za touto maskou přátelského chování se ukrývá nelítostný zabiják.

„Třetí lekce, kotě. Když jsi v nebezpečí, zjisti, co ho způsobuje, a zaměř se na to. Ignoruj vše ostatní.“ Muž zničehonic vydal vysoký pisklavý zvuk a lasička, která stále seděla na papírech, mu vyskočila na rameno. Cassius sebou také polekaně škubl, stále zmaten z celé situace, v níž se ocitl.

„Zajímavá stvoření, tyhle lasičky,“ pokračoval muž. „Věděl jsi, že dokáží porazit nepřátele mnohem větší, než jsou samy? Sedí bez hnutí celé hodiny a dobře ukryté čekají na svou kořist. Potom vyskočí a zakousnou se kořisti na přesně vypočítané místo za lebkou. Přesně tady.“ Muž se postavil a dotkl se Cassia za krkem. Chlapec sebou opět bezděčně škubl a pocítil znechucení z toho, že se už podruhé nechal vyplašit. Jak hloupé!

„Bojíš se mě?“ zeptal se muž, kterého zjevně vůbec netrápilo, že celou dobu mluvil jen on. „Chytré kotě. Měl bys. A za to ti dám čtvrtou lekci. Pokud chceš přežít dost dlouho, musíš se naučit potlačit pocity, které zamlží tvůj úsudek a zpomalí tvé reakce. Teď můžeš dýchat. Nemám ve zvyku zabíjet mláďata.“ Opět se vrátil na své místo a posadil se. „Tvé poznámky mě bavily celou dobu, co jsem se tady kurýroval, takže bych ti měl být vděčný. Pěkné čtení to bylo.“

Až teď si Cassius všiml, že muž je opatrný na svou levou ruku, jako kdyby byla nedávno zraněna. Muž přikývl. „Klient se rozhodl nezaplatit za svou objednávku a rozhodl se, že bude levnější najmout nějaké vyvrhele, aby se o mě postarali. Moc jim to nevyšlo. Jeden z nich měl ale před svou smrtí tolik štěstí, že mě dokázal zranit.“ S těmito slovy muž popadl Cassiovy poznámky a hodil je do ohně. Chlapec zalapal po dechu. Jeho dva roky trvající vyšetřování bylo nyní spolknuto plameny!

„Proč?“ zeptal se Cassius, nepříjemně překvapen tím, jak vyděšeně zněl. Muž neodpověděl. Když už ticho trvalo nepříjemně dlouho, Cassius položil další otázku, která ho už chvíli trápila. „A... co jsou první dvě lekce?“

Muž se postavil a podíval se na chlapce a usmál se. „Už jsem si myslel, že se nikdy nezeptáš. První lekce. Nelez do doupěte dřív, než si budeš jist, že z něj vedou minimálně další dva tunely. A ta druhá. Nikdy nepodceňuj své protivníky. A tím nemyslím jen sebe, ale i tvého strýce.“ S těmito slovy se podíval do ohniště, ujistil se, že poznámky jsou pryč, a přeřízl provazy na Cassiových zápěstích. Svoboda. „Mimochodem, můžeš mi říkat Lasička.“

Task: Solve the puzzle.

TheWeasel_2_Riddle-1920x1080-1.png

Svoju odpoveď uveď tu! 👈⬅️

Všeobecné informácie

Začiatok: 17.05.2021 - 09:00 (UTC+2)
    Koniec: 24.05.2021 - 09:00 (UTC+2)
    Doručenie cien emailom do:
    31.05.2021
    Ceny: 100 voucherov x 50 zlatiek
    Výber víťazov:
    Spomedzi správnych odpovedí náhodne vyberieme 100 víťazov
    Platnosť voucherov: