Kłamstwa i Łasice ― odcinek 4 ― Polowanie łasicy

📝Farewell to Forums📝

The forum is currently in read-only mode that will last till July 07th, 2021.

You will find news and all relevant information about the game in our Travian: Legends blog.
For live conversations and interaction with the community join us in official Travian: Legends Discord server.
  • TheWeasel_4_Header-1920x1080-1.png

Łasice

Pomimo rozmiaru łasice są zaciekłymi myśliwymi,

potrafią zabijać ofiary pięć, a nawet dziesięć razy większe od siebie.

Łasice zwykle polują w ukryciu, unikając wzroku swych przeciwników.

(Starożytna Księga Natury)

― Zawsze rozśmiesza mnie, gdy widzę, że ta stara sztuczka działa. O wiele ostrożniejsi ludzie od ciebie najpierw wpatrują się w łasicę, dopiero później dostrzegają mnie. ― Dopiero te słowa skłoniły Kasjusza do oderwania wzroku od łasicy i spojrzenia na przeciwną stronę stołu. Siedział tam mężczyzna. Noszący lekko znoszony, ale czysty ubiór myśliwego, miał siwiejące włosy starannie związane w kucyk, drobne zmarszczki i oczy w kolorze zielonego mchu. Oczy te wpatrywały się teraz z błyskiem prosto w Kasjusza. Jak kochający dziadek, który postanowił odwiedzić wnuka. Dopiero bliższe wejrzenie w te oczy pozwalało zobaczyć, że to tylko maska przyjazności, ukrywająca prawdziwą naturę zimnego zabójcy.

― Trzecia lekcja, młody. Zagrożony odkryj, co powoduje zagrożenie i skup się na tym. Resztę zignoruj. ― Mężczyzna nagle wydał z siebie wysoki, falujący dźwięk. Łasica, do tej pory nadal siedząca na dokumentach, wskoczyła na jego ramię. Kasjusz lekko podskoczył, nadal próbując zrozumieć całą sytuację.

― Ciekawe stworzenia, łasice ― kontynuował mężczyzna. ― Wiedziałeś, że potrafią pokonać przeciwników o wiele większych od siebie? Potrafią godzinami siedzieć, czekając na ofiarę. Dobrze ukryte. Nagle skaczą i gryzą ofiarę w precyzyjnie wymierzone miejsce z tyłu czaszki. Dokładnie tutaj. ― Mężczyzna wstał i dotknął karku Kasjusza. Chłopiec nie powstrzymał kolejnego odruchowego podskoku, coraz bardziej denerwując się na siebie. Dureń!

― Boisz się mnie? ― zapytał mężczyzna, nie przejmując się, że prowadzi ten dialog sam ze sobą. ― Mądry chłopak. Powinieneś. Za to udzielę ci czwartej lekcji. Jeśli chcesz przeżyć wystarczająco długo, musisz nauczyć się tłumić uczucia, które utrudniają myślenie i spowalniają reakcję. Oddychaj na razie spokojnie. Nie mam w zwyczaju zabijać młodych. ― Odwrócił się i usiadł znowu przy stole. ― Poza tym dobrze się bawiłem czytając twe notatki, gdy wracałem tu do zdrowia, więc powinienem być ci wdzięczny. Ciekawie napisane!

Dopiero teraz Kasjusz zauważył, że mężczyzna ostrożnie traktuje swe lewe ramię, jakby był niedawno raniony. Mężczyzna pokiwał głową.

― Klient nie chciał zapłacić za zamówienie i uznał, że taniej będzie pozbyć się mnie przy pomocy kilku wyrzutków. Nie zadziałało. Jednak jednemu poszczęściło się przed śmiercią i sprawił mi nieco kłopotów. ― Mówiąc to mężczyzna zebrał notatki Kasjusza i wrzucił je do ognia. Chłopak gwałtownie sapnął. Jego dwuletnie śledztwo ogarniały płomienie!

― Dlaczego? ― zapytał Kasjusz, nieprzyjemnie zaskoczony strachem, który usłyszał we własnym głosie. Mężczyzna nie odpowiedział. Gdy milczenie stało się nie do zniesienia, Kasjusz zadał kolejne pytanie, które nurtowało go od jakiegoś czasu.

― I... jakie były pierwsze dwie lekcje?

Mężczyzna wstał i popatrzył na chłopaka z uśmiechem dziadka.

― Myślałem, że już nigdy nie zapytasz, młody. Pierwsza lekcja. Nie wskakuj do nory, jeśli nie masz pewności, że prowadzą z niej na zewnątrz jeszcze przynajmniej dwa tunele. A druga. Nigdy nie lekceważ przeciwników. Mam tutaj na myśli nie tylko siebie, ale i twego wuja. ― Mówiąc to, spojrzał w stronę ognia, upewniając się, że z notatek został tylko popiół, następnie rozciął więzy na rękach Kasjusza. Wolność. ― Aha, tak poza tym, młody. Możesz mówić do mnie Łasica.

Zadanie: rozwiąż zagadkę.

TheWeasel_2_Riddle-1920x1080-1.png

Prześlij swoją odpowiedź tutaj! 👈⬅️

Ogólne informacje na temat konkursu

Data i godzina rozpoczęcia 17/05/2021 - 09:00 (UTC+2)
    Data i godzina zakończenia 25/05/2021 - 09:00 (UTC+2)
    Zwycięzcy otrzymają nagrodę poprzez e-mail do 31/05/2021
    Nagrody 100 bonów po 50 Złotych Monet
    Sposób wyboru wygranych 100 zwycięzców zostanie wybranych losowo spośród wszystkich uczestników, którzy podadzą poprawną odpowiedź.
    Vouchery ważne do 31/12/2022
    Dodatkowe warunki Każdy użytkownik może wziąć udział w konkursie tylko w jednej społeczności.

glacier.png

Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.