Germanie - jak grac tą nacją? Rozmowy początkujących i doświadczonych graczy.

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

• Germanie - jak grac tą nacją? Rozmowy początkujących i doświadczonych graczy.

Z uwagi na zakładanie przez Was dużej ilości tego typu wątków w różnych miejscach na Forum, zdecydowaliśmy się stworzyć jeden duży temat poświęcony dyskusjom na temat gry tą właśnie nacją.
      Możecie tu zadawać pytania odnośnie strategii oraz wymieniać się doświadczeniami.

Zapraszamy do dyskusji.
    • obrona germanow

Koles co kilka dni grabi mi osade tak ok. 500 palkarzy idzie i jakis syf wraz z tym, i mam pytanie jak sie przed tym bronic chodzi mi o jednostki. Wiem ze germanie nie swieca w obronie , ale wlocznik przeciwko palkarzom by sie sprawdzil, tylko pytanie ile ich trzeba wyszkolic na takie ataki, a moze poprosic kumpla gala o wojsko 400-800 falangi? Co wy o tym sadzicie, co by bylo najlepszym wyjsciem w tej sytuacji?
    • 1. nie daj się farmić- rób kryjówki, wysyłaj surowce które wystają (nawet do sąsiadów/sojuszników)- lepiej niech oni skorzystają niż grabieżnik, poza tym brakiem surki go zniechęcisz.
      2. Jesli uprzesz się na deff, skorzystaj z symulatora (ale tu nie przewidzisz siły bohatera), lepiej więc nie tracić woja, a chowac surkę.
    • na pałki najlepszy jest pretorianin- szukaj u znajomych. Jeśli masz wały na dobrym poziomie to możesz stawiać def z włóczników- wtedy poziom punktów ataku pałek (40) równa się z obroną włóczników (35). Na 7 poziomie wałów włócznik pokonuje pałkarza w pojedynku 1:1 (nie liczac siły towarzyszącego bohatera lub jego bonusów!)
      Przy tym samym poziomie wałów wystarczy 270 pretorian na pokonanie tych 500 pałek.

The post was edited 2 times, last by Pavveu ().

• możesz zebrac nawet kilku bohaterow od sojusznikow i gdy koles atakuje 500 palami to minimum 100 musi stracic ;] pamietaj o rozbudowie walów. albo skontruj konikami i bohaterem . w koncu najlepsza obrona to atak
    • adi92 wrote:

waly to tak ogolnie to do ktorego poziomu budowac?

im wyższy tym lepszy ale minimum dwudziesty :grimace: Nie no żartuje, ale jeśli chodzi o wały to nie ma co oszczędzać. Nie raz się okazuje, że ratują życie

The post was edited 1 time, last by Obeliks25 ().

• Pamiętaj, że raczej bardzo możliwe, żę wysyła na ciebie jego całe wojsko (a jak nie to na pewno grabią inne wioski).
      Masz parę opcji:
      1. Kiedy zobaczysz, że on wysyła na ciebie jednostki to w tym samym czasie ty mu wyślij na grabież (ja czasami tak robię i w 90 % przypadków działa)
      2. Poproś kolegę/sojusz o pomoc.
      Raczej w tak szybkim czasie nie wyszkolisz tylu ludzi do obrony (pamiętaj, że on też się rozwija), ale jak wybierzesz tą drogę to ściągnij symulator walki i działaj.

A co do wałów to pamiętaj, że trudno je zburzyć, ale dają mały procent do obrony.

[mod=Ananke]sklejono posty[/mod]

The post was edited 1 time, last by Ananke ().

• jak budować germanem

Jak rozbudowywać się germanem? wszystkie pola do 2, zboża tyle, aby dało się budować budynki, oczywiście magazyny i kryjówka na 10. przy ilu wojska jaki lvl koszar, tak aby po tygodniu można było mieć tak 700-1000 pałek. Kiedy stajnia? Kiedy zwiadowców? Jaki lvl głównego budynku? Nie opłaca się odkrywać paladynów i oszczepników? A ulepszać pałki? Do jakich maksymalnych odległości wysyłać pałki? do 3h w jedną stronę?

[mod=Ananke]przeniesiono z działu pytania[/mod]

The post was edited 1 time, last by Ananke ().

• ivorek wrote:

? Nie opłaca się odkrywać paladynów i oszczepników? A ulepszać pałki?

Z ulepszaniem to powoli ale nie odkrywać oszczepów i paladynów??? Porządny german ma sporo ZM, uniki itd. ale oszczepy to podstawa nie jeden german gal lub rzymek chcę skontrować pałki (czyszczenie okolicy) i trzeba ich mieć pewną ilość
      Jaki lvl głównego budynku?

Przy ZM nie trzeba od razu 20lvl starczy 10 potem powoli powoli w górę
      Kiedy stajnia? Kiedy zwiadowców?
      Zwiad to podstawa,tak jak oszczepy.Trzeba skanować sąsiadów,(to gra strategiczna) i podpatrywać ich wojo Stajnie trochę później a GR najlepiej po postawieniu drugiej osady (STOP w rozwoju)
      przy ilu wojska jaki lvl koszar, tak aby po tygodniu można było mieć tak 700-1000 pałek

koszary na jak najwyższy lvl w końcu pałka dar dla german musi jak najszybciej powstawać ;P
      Do jakich maksymalnych odległości wysyłać pałki? do 3h w jedną stronę?

Im więcej pałek tym dalej (farmy powoli zaczną robić kryjówki i musisz dalej farmić ) pamiętaj o farmieniu grupkami (DO tego im więcej pał tym większe grupki )
      Nie zapomnij o KZT a w nim o liście farm!!!
    • Bohater to znaleźć księgę i wszystko na str? Opłaca się atakować oazy samym bohaterem już w 2 dniu gry? np. takie z gliną gdzie liczba dzików nie przekracza 3 (najczęściej jest to 2)?
    • Zawsze się opłaca atakowac zwierzęta, szczególnie w początkowym okresie gry - o ile bohater ma wystarczającą siłę, punkty zdrowia, nie ma innych zajęc... Dzieki tym atakom zwiększasz doświadczenie bohatera i tym samym szansę na szybsze uzyskanie bonusów.
      FF
    • No tak tylko zastanawia mnie jak ludzie wbijaja 3 lvl 2 dnia? To trzeba oczyścić kilkanaśie oaz, i pierwszego dnia maja po 50k zgrabionej surki...? to jest z 10 oaz do zera
    • Jeśli chodzi o kryjowki.W startowej osadzie najlepiej sprawdza się pierwsza kryjówka na max lvl potem stawiasz następne ale tylko na pierwszy lvl.Są tanie i każda kryje po 100 surki + pierwsza.Jak zbraknie miejsca na budynki to wywalasz kryjówki[GB 10 lvl] Ale trzeba to dopasować do czasu jaki spędzasz na koncie.
    • Siema,

Widzę, że nie jest to zbyt aktywny temat ale nie znalazłem innego, który by się nadawał na zadanie mojego pytania.

Otóż,

Wczoraj wpadł mi na wioske Gal z 15 (!) falangitami i bohaterem. Napotkał tam moich 28 pałkarzy, z których uwaga, uwaga padło 26 :|

Próbuje odtworzyć te sytuacje w symulatorze, ale za nic w świecie nie jestem w stanie.

Jest coś czego nie rozumiem i tłumaczy te sytuację?

Gram na ts8

pzdr