Duże czy małe święta?

• Duże czy małe święta?

Każdy chyba zna odpowiedź, ale z racji chwili czasu (raczej zamiast przygotowań do sesji:haha:), sobie chciałem policzyć to dokładniej.
      Co ciekawe, potrzebne informacje dotyczące czasu trwania świąt znalazłem na jakiejś archaicznej stronie z 2006roku. Na answers ani słówka :D

Czyli jak stara baśń mówiła: DUŻE, DUŻE I TYLKO DUŻE :haha:

Legenda roku 2017

plx rekord punktów off /największy off PL
      Mów mi Spini(fex), to taka trawa o ostrych liściach, która rośnie w Australii.
      I love Captain Claw

The post was edited 1 time, last by Eragon104 ().

• Pytanko moje jest jedno jak w początkowej fazie gry święta naliczają pkt kultury??

Pytam dlatego iż mając 4 osady mam 3 ratusze w tym jeden na 10lvlu i w każdym z nich pokazuje mi PK 500 za małe święto i w 10llowym pokazuje mi PK 1051 za dużo święto, ale jak klikam święto to z każdej osady nie dostaje 500 tylko mniej..

Czy w początkowej fazie za małe święta dostajemy tyle PK ile dana osada w której robimy święto produkuje??

Jeśli tak to czemu w ratuszu pokazuje nam że jest 500??

Ktoś coś wie ?

Pozdrawiam
    • Radoslaw wrote:

Pytanko moje jest jedno jak w początkowej fazie gry święta naliczają pkt kultury??

Pytam dlatego iż mając 4 osady mam 3 ratusze w tym jeden na 10lvlu i w każdym z nich pokazuje mi PK 500 za małe święto i w 10llowym pokazuje mi PK 1051 za dużo święto, ale jak klikam święto to z każdej osady nie dostaje 500 tylko mniej..

Czy w początkowej fazie za małe święta dostajemy tyle PK ile dana osada w której robimy święto produkuje??

Jeśli tak to czemu w ratuszu pokazuje nam że jest 500??

Ktoś coś wie ?

Pozdrawiam
      500 pkt za małe święto to maksymalna ilość jaką możesz uzyskać świętując. ilość ta jest zalezna od ilości wytwarzanych w danym momencie PK przez osadę. jesli osada wytwarza mniej niż 500 pkt/24h to taką ilość uzyskasz za małe święto. jesli osada wytwarza więcej niż 500 pkt dziennie to za małe święto uzyskasz max 500 pkt.
      analogicznie sytuacja się przedstawia z dużym świętem. jesli suma PK wszystkich osad jest mniejsza niż 2k/dobe, to tyle pkt za DS dostaniesz
      lepszy
      wirus
      Brasco
    • Eragon104_PL wrote:

Każdy chyba zna odpowiedź, ale z racji chwili czasu (raczej zamiast przygotowań do sesji:haha:), sobie chciałem policzyć to dokładniej.
      Co ciekawe, potrzebne informacje dotyczące czasu trwania świąt znalazłem na jakiejś archaicznej stronie z 2006roku. Na answers ani słówka :D

Czyli jak stara baśń mówiła: DUŻE, DUŻE I TYLKO DUŻE :haha:
      Zasadniczo sie z Toba zgadzam Spinifeksik, ale czasem sie oplaca bardziej male na 10 lvl Ratusza.
      Kiedy? To juz indywidualnie trzeba policzyc, gdy konto daje mniej niz 2k PK, na osadzie, ktora daje 500 PK, za male swieta w tej konkretnej wsi uzyskasz wiecej PK w czasie niz za duze.
      O kosztach w surowcach nie pisze nawet.
      DOM, FF, Wilki, WTT, PCNN, ZPL, Anarchy, PT

[SIGPIC][/SIGPIC]

Rekrutacja na eMS / MS 2018
    • LaleczkaVooDoo_PL wrote:

Kiedy? To juz indywidualnie trzeba policzyc
      Czasy świąt są takie same dla każdego konto na tym samym poziomie ratusza, więc nie trzeba liczyć indywidualnie, wystarczy raz. Małe święta opłacają się do momentu, aż konto nie produkuję więcej jak 1250 pk. Powyżej tej liczby małe święta przestają być opłacalne i opieramy swój rozwój wyłącznie na dużych świętach.

• Zborekk wrote:

LaleczkaVooDoo_PL wrote:

Kiedy? To juz indywidualnie trzeba policzyc
      Czasy świąt są takie same dla każdego konto na tym samym poziomie ratusza, więc nie trzeba liczyć indywidualnie, wystarczy raz. Małe święta opłacają się do momentu, aż konto nie produkuję więcej jak 1250 pk. Powyżej tej liczby małe święta przestają być opłacalne i opieramy swój rozwój wyłącznie na dużych świętach.
      Czy chodzi o stosunek małe/duże PK/sur 1,25 pomnożone razy 1000?