Topic discuții - Turneu Travian 2017

• Topic discuții - Turneu Travian 2017

Dragi jucători,

Turneul Travian va începe în data de 12 iunie 2017. Domeniile gazdă vor fi următoarele: Internațional - engleză, Internațional - arabă. Franța, Germania și Turcia.

România nu va fi reprezentată ca domeniu în acest an. Jucătorii sunt invitați să joace pe domeniul COM.

Pentru discuții referitoare la Turneul Travian, vă invităm să scrieți în acest topic.
    • Re: Topic discuții - Turneu Travian 2017

Salutare,

anul acesta mai suntem destui sa jucam calificarile?

Destul de interesanta impartirea domeniilor gazda in special Franta. A fost meta francez finala trecuta?

O sa fie foarte greu de exemplu de pe com o calificare en fanfare, arabii o sa aiba n+1 la patrat acc suport pe finala pt ca nimeni nu o sa joace pe serverele alea hieroglifice.

cehii in mare au renuntat , maghiarii au renuntat , polonezii au renuntat
      romanii o buna parte au renuntat datorita politicilor interne etc.

Si echipa se formeaza de pe calificari nu pe finala unde toti cred ca sunt zei ..

CM Yaenara wrote:

Dragi jucători,

Turneul Travian va începe în data de 12 iunie 2017. Domeniile gazdă vor fi următoarele: Internațional - engleză, Internațional - arabă. Franța, Germania și Turcia.

România nu va fi reprezentată ca domeniu în acest an. Jucătorii sunt invitați să joace pe domeniul COM.

[...]
      [...] stergeti tot ce nu va convine; servere cu cateva sute de conturi si alea lipsite de vlaga.....

o echipa care a dominat in ultimii ani turneele finale este desconsiderata in halul asta si nimeni dintre voi nu ia atitudine
      [...]

Salut macaron

Suntem deschisi feedback-ului, atat celui negativ cat si celui pozitiv. Tot ce cerem este sa fie respectate regulile acestui forum cand este transmis. Mesajul tau a fost editat deoarece nu le respecta.
      Te invitam sa iti exprimi parerile din nou, fara flame, in asa fel incat sa respecte ceilalti participanti si regulile forumului.

Daca doresti sa mentionezi ceva punctual referitor la subiectul acestui topic, Turneul Travian 2017, te rugam sa o faci. Tot feedback-ul va fi inaintat catre dezvoltatori. Feedback-ul nostru a fost deja transmis. Il asteptam si pe al vostru.

Anthem
      Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
      George Orwell
      s1ro-s6ro lord d

The post was edited 2 times, last by Anthem: Incalcare regulament ().

buna ziua

Inca asteptam un raspuns legat de modul in care se aleg aceste domenii, pe ce baza s-a ajuns la concluzia ca romanii n-au loc/drept/nevoie sa ia parte la calificari ca si echipa independenta in tragere la sorti si ne-ati bagat la gramada atata timp cat echipa RO a fost cea mai numeroasa pe finala dupa RU si TR.
      Cum s-a ajuns la concluzia ca polonia , ungaria, cehia si multe altele care n-au avut mai mult de 30 de jucatori pe finala merita atentie, pe cand cei care au avut 600 nu.
      Mi se pare ca meritam o explicatie plauzibila si argumentata de care depinde participarea noastra atat la calificari cat si pe finala pentru ca atata timp cat suntem considerati cantitate neglijabila si nici nu ni se spune de ce , nu gasesc motiv sa mai participam.

o zi buna

Sper ca moderatorii sa nu transforme acest subiect intr-o noua lupta cu utilizatorii acestui forum si a jucatorilor de travian de pe domeniul ro. Intrebarea noastra era simpla, chiar daca aparent evitati raspunsul direct: Ce au facut administratorii travian Romania ca tara pe care o reprezinta, sa obtina un domeniu, nu sa fie tratata ca tari din lumea a 3-a (travianistic vorbind)
      Hai ca sa fie bagata in grupa de calificare alaturi de Rusia in anul precedent mi se mai pare inca o decizie la limita normalitatii, avand in vedere ca Romania era castigatoarea en-titre iar Rusia era tara de pe locul 2 ... ca sa zicem asa.

Dar chiar sa fim aruncati la gunoi si sa ni se explice sec, ca Romania nu tine domeniu anul asta desi de cativa ani incoace e intre primele 3 natiuni ca nr de jucatori pe finala, mi se pare de domeniul sfidarii absolute si constat cu stupoare ca inclusiv din interior se doreste sa se limiteze numarul de jucatori romani care paricipa la finala travian.

Dupa ce ca avem moralul scazut dupa ultima finala in care rusii au dat cu noi de pamant la propriu, acum nici TG nu ne mai baga in seama si practic odata cu disparitia Romaniei din grupe, inseamna ca a disparut si optiunea de limba romana pe turneu, fapt care e posibil sa afecteze o parte din jucatori (cunosc chiar eu cativa pensionari care nu stiu o boaba de engleza).
      Dar sa nu credeti ca ii pasa cuiva, indiferent ca ne plangem sau nu, nu se va schimba nimic si tocmai de-aia nici eu, nici altii nu ne agitam si nu protestam, pt ca intelegem fenomenul.
      Revenind la turneu / calificari / finala, da , rusii au fost mai buni , au castigat finala la pas si au demonstrat inca o data unitate, forta, disciplina si strategii inovative si indraznete.
      Mie personal imi face placere sa joc impotriva lor si probabil certidudinea ca RU Team este acolo si joaca la cel mai inalt nivel reprezinta un factor important/motivant, care ma aduce an de an pe finala.
      Arab Meta este alta echipa care de la an la an creste valoric si numeric, au invatat sa faca si catapulte pe langa berbeci, au invatat sa faca si defence, dar au avut nesansa sa intre in NE pe finala trecuta si nu s-au putut desfasura deloc in cel mai aglomerat cadran (cred ca erau aproape 4000 de conturi in NE, din care 1700 arabi)
      Turcii s-au unit, au avut forta sa ocupe si sa domine un cadran intreg (SE) si au fost surpriza placuta a ultimei finale.
      Care va fi insa surpriza pe Finala 2017-2018 ?
      Eu unul, voi fi acolo sa vad cu ochii mei, mi-ar place sa fim acolo cat mai multi romani si sa pastram traditia Dacia, sa tinem steagul sus cum s-ar spune. Cred ca la nivel international, Dacia are o imagine extrem de buna, construita cu sudoare si eforturi mari de-a lungul ultimilor ani, suntem vazuti de multe popoare ca ultima reduta pe care rusii se chinuie sa o distruga si care se incapataneaza sa se bata mereu cu ei la baioneta.
      Asadar voi intra pe calificari si eu si colegii mei din Dacia™ (Finala 2017) , Exodus (rox28), mergem pe international, COM si cel mai probabil vom incepe in SW ( -| - ).
      Intram sa calificam cat mai multe conturi, si daca vom gasi si alti romani pe server, vom incerca sa colaboram, sa ii ajutam, si sa fim uniti in fata adversarilor.
      Fiind un server de vara, nu promit nici eu, nici nimeni ca vom sta zi si noapte online sa organizam alianta, sa facem planuri de atac sau ca vom castiga serverul. Dar cu siguranta experienta si seriozitatea ne va ajuta sa facem o figura frumoasa si sa ajutam cat mai multi romani sa se califice si sa fim pregatiti pentru finala de la iarna.
      Multumesc

Ma indoiesc ca echipa travian.ro are vreun cuvant de spus in desfasurarea calificarilor,din cate stiu ei doar pun in aplicare indicatiile primite.Sper sa ma insel..
      [...]

The post was edited 2 times, last by Anthem: Incalcare regulament ().

CM Yaenara wrote:

Salut,

Am postat răspunsul sediului central Travian Games, în topicul cu anunțul turneului - click aici.

Ce inseamna in functie de activitatea de pe domenii ?Adica cum sunt ungurii, olandezii, polonezii peste romani ? Cel putin olandezii sunt in urma tare , ca orice. Nu am inteles la ce se rezuma aceasta "activitate"

The post was edited 1 time, last by Super S ().

Super S wrote:

Ce inseamna in functie de activitatea de pe domenii ?Adica cum sunt ungurii, olandezii, polonezii peste romani ? Cel putin olandezii sunt in urma tare , ca orice. Nu am inteles la ce se rezuma aceasta "activitate"

Salut,

Activitate = jucători înregistrați și jucători activi, pe o anumită perioadă (stabilită de conducerea jocului; în cazul de față, perioada este 1 an).
    • Turneu Travian 2017

Alianta: DACIA
      Cadranul de start: NW -|+

Dupa cum v-am obisnuit deja, alianta Dacia va fi prezenta in finala mondiala de travian, in mijlocul evenimentelor.
      Intram in cadranul NW, acolo unde am jucat multi ani de zile si unde am obtinut cele mai bune rezultate (2 finale castigate, cu Dacia in prim plan).
      Alaturi de noi vor fi si de aceasta data: italienii, cehii, croatii, ungurii si probabil ucrainenii.
      Este anul in care vom fi uniti si vom lupta cot la cot, ca fratii, impotriva dusmanilor nostri.
      Mai multi veterani si-au anuntat prezenta, pentru a juca alaturi de echipa Dacia, iar in urmatoarele zile, pana la startul oficial, ne-am
      pus cu totii la masa rotunda, sa lucram la organizare si strategie, pentru un server memorabil, in care sa demonstram ca am fost si mai ales
      suntem una din marile forte ale travianului..

Va rugam sa fiti alaturi de echipa Dacia pe finala ! Rusii ne-au invins anul trecut si acum ne considera slabi si nesemnificativi.

Din aceasta pozitie vom lansa un contra-atac brutal care sa lase urme adanci in memoria dusmanilor nostri:
      finals.travian.com

Daca nu aveti invitatie, puteti castiga un wild card participand la tombola: Travian Tournament 2017
      (Tombola va fi deschisa pentru 6 zile , la sfarsit de Octombrie)

Daca doriti mai multe detalii despre echipa, sfaturi, jocul in sistem
      celula, puteti consulta si forumul extern Dacia sau blogul:
      - Forum Dacia -
      Dacia Travian Tournament
      Daca doriti sa intrati pe conferinta de skype a unei aliante Dacia,
      luati legatura cu unul din lideri sa va adauge, estimez ca vom avea cel
      putin 5-6 aliante, fiecare cu conferinta ei, pentru o comunicare
      eficienta si un grup cat mai compact si mai organizat:
      ID: emeriku (Dacia™, Exodus)
      ID: gabiyyoz (#Rezist)
      ID: simioncalin (Dacia W / Dacia M)
      ID: demysek (Dacia Z)
      Daca aveti nevoie de motivatie suplimentara puteti gasi si vizionand acest material promotional:
      Acest mesaj reprezintă 'Chemarea la oaste', vă asteptăm pe finala să scriem istorie, impreună !
      Teutonic Steel, Tournament 13-14-15-16-17 :hero3:
      Archangels, Dacia, 2011 (com5) - Archangels, WoD, 2010 (com1), Timb3r, ReF/CWL, 2009 (com6) - Arwen in 2008 (com5), Emerik in 2007 (com5), 2006 (com1), 2005 (com1)