Ötletelő

Would you like to know what’s going on in the Tournament 2017 Finals?
    Keep yourself updated by reading "The Corner"!

• Sziasztok!

A klánbónusz számomra a legfurább talán az újítások közül.Szerintem könnyen kijátszható.Igazságtalan előnyhöz juttathatja az adott klán játékosait.Szerintem ez nélkül is jó volt ez a játék.Az alapötlet nem rossz,viszont a gyártásra ezt az opciót nem terjeszteném ki.

A másik probléma az újítás előtt is fent állt.A hős jutalma elég érdekes.Amíg az egyik felhasználó hőse
      egy héten hoz például 2 műalkotást addig van akinek az egész szerveren hoz annyit összesen.Persze ez
      más tárgyakra is vonatkozik nem csak a műalkotásra.Van akinek szinte semmi felszerelést nem kell vennie mert a kalandból megkapja,másnak mindent úgy kell vásárolnia.Ezt nem érzem igazságosnak,
      lehetne valami rendszer,egyenlőbbé lehetne tenni ezt a dolgot.

A védőpontok ilyesfajta elosztása már régóta érett,nem tartottam logikusnak,hogy az kapja a védőpontot
      akinél a védés történt.
      A grafikai újítással meg vagyok elégedve,szerintem sokkal jobb mint volt.Komolyabb kinézetet kapott az egész játék.
      A főoldalon megszokásból keresem a fórumot illetve a naptárat.Azt vissza lehetne rakni,hogy ne kelljen külön keresgetni.
      Az új népekről nem tudok mit mondani,nem próbáltam őket,így nem alkotok róluk véleményt.
      Nem tudom jó ötlet volt-e berakni 2 új népet a játékba.Mindig csak ez a 3 nép volt,nyilván teljesen felfogja borítani az erőviszonyokat ez az újítás.Idővel kiderül...Érdekes látni,hogy a játékosok többsége
      negatívan fogadta a dolgot.

A játékosok száma tényleg siralmasan kevés...Sok játékos hagyta itt a játékot az évek során/ment másik ország szerverére.Szerintem ez csak részben az újítások hibája.Láttam már komplett klánszövetséget Multihunter miatt kivonulni innen külföldi szerverre.
      Ők is nagyobb figyelmet érdemelnének.
      A büntetések mértékét lehetne csökkenteni.
      Nem hiszem,hogy visszatartó erő ha lebontanak egy accot x százalékkal.Engem inkább a játéktól tartana vissza ez.Lehetne egy figyelmeztetés elsőre,zárolás,raktár ürítés+egy figyelmeztetés hogy a következőnél bontás is lesz.Ha nem fejezi be a csalást akkor nyilván meg is érdemli a komolyabb büntetést is.
      Ezt korrektebbnek érzem.

Azt esetleg láthatóvá lehetne tenni a klánvezetők számára,hogy melyik accnak ki a helyettese.
      A kémkedést visszalehetne szorítani ezzel.

Üdv.
    • Csak a büntetés részére reagálnék...

Amikor te vagy az áldozat, akit egy bot használó éjjel-nappal farmol, akkor is kisebb büntetést kérnél neki? Vagy amikor kétszer annyit költesz a játékra, és mégsem haladsz úgy, mint aki nincs is a gépnél, hisz "más" elvégzi helyette a dolgokat.

Elsősorban a segédprogramot használó játékosok kapnak nagyobb büntetést. Multizásért, jelszókiadásért jóval kisebbek a büntetési tételek. Mellesleg a játék szabályzatát mindenki elolvassa, és elfogadja a regisztráció során. Tehát mindenkinek pontosan tisztában kellene lennie azzal, hogy mit szabad, és mit nem. Egyébként kétlem, hogy a büntetések mértéke miatt távoznának a játékosok. Akik más szerverre mentek, azok a nagyobb kihívás miatt tették. Ahol sok játékos van, ott nagyobb a verseny, nagyobb a kihívás.

Úgy gondolom, hogy részünkről mindent megteszünk a játékosokért. A legjobb válaszidővel is mi rendelkezünk az összes ország közül, és a legkevesebb panasz is tőlünk érkezik.
    • A bothasználat miatti büntetéseket jogosnak tartom.Nem pont erre a részére gondoltam.
      A szimpla tapasztalataimra hagyatkozva írtam ezt,sok éve játszom ezzel a játékkal,szinte minden szerveren látok olyan dolgokat az MH részéről ami érthetetlen számomra.De ezt szerintem a játékosok egy nagy része elmondhatja magáról.
      Nem csak ez miatt mennek el a játékosok de úgy érzem ennek is van köze hozzá.
      A reakcióidővel nincs probléma,szerintem is az egyik legjobbak vagytok ebben.Nem igazán szoktam sokat várni a válaszokra,sem a játékban sem akkor,ha e-mailban írok nektek.

"Mellesleg a játék szabályzatát mindenki elolvassa, és elfogadja a regisztráció során.,,

A szabályzat bizonyos részei félreérthetőek vagy úgy vannak megfogalmazva,hogy van aki számára esetleg nem világos,hogy amit csinál az csalás-e vagy sem.

A közös géphasználat opciót hiányolom,ezt kihagytam az előző kommentből.Régen volt ilyen,nem tudom miért lett kivéve a játékból.
    • A szabálytalanságot nagyjából egyformán büntetjük. A játékos számára tűnhet kisebbnek, vagy nagyobbnak a tétel, mivel százalékosan van megadva, és értelemszerűen egy nagy játékosnál a 10% bontás nem ugyanazt jelenti, mint egy kisebbnél. Ezenfelül számít a játékos hozzáállása is. Ha nem próbál terelni, valótlanságokat állítani, hanem együttműködik, akkor sok esetben a büntetés is enyhébb.

A többszörös regisztráció és a jelszókiadás szabálya egyértelműen világos lehet mindenki számára. Ezenkívül a sértegetés az, ami miatt gyakran büntetünk. Úgy gondolom ez sem szorul magyarázatra. (Deák Csabi a kivétel, mert őt már büntetni is felesleges:) )
      Szóval nem sok olyan eset lehet, ami érthetetlen, ahogyan te fogalmaztál.
      Azt se felejtsd el, hogy az egy dolog amit a játékosok mesélnek egymásnak, és teljesen más, ami valójában történt. Amikor valaki csal, nem szívesen ismeri be a társainak, és inkább az ő javára szépíti a dolgokat, az Mh-t pedig beállítja annak, aminek... :)

A közös géphasználat, mint beállítási lehetőség megszűnt létezni, de attól még játszhatnak többen egy gépről. Mindössze néhány dologra kell odafigyelni. Ne legyen azonos a jelszó, ne lépjenek be egymáshoz jelszóval, és írják be egymást helyettesnek.
      Ha mindezt megcsinálja, és mégis azonos személy viszi mindkét regisztrációt, az előbb-utóbb kiderül.
    • "Ne legyen azonos a jelszó, ne lépjenek be egymáshoz jelszóval, és írják be egymást helyettesnek.,,

Az ilyen részletekre gondoltam akkor mikor azt írtam,hogy félreérthetőek vagy nincsenek megfogalmazva rendesen.Erre nem tér ki a szabályzat pedig fontos információ.

• 1.5 § Ajánlások – az ajánlói rendszer kijátszása (például több fiók létrehozása és ezáltal az 1.1 § megsértése) esetén mind az ajánló, mind az ajánlottak felelősségre vonhatók és büntethetők.
      Itt mi számít a rendszer kijátszásának pontosan?Azt értem hogy az aranyregelés tilos,de például ha a ref linket kirakom a profilba,mások regisztrálnak róla az is annak számít vagy már nem?
      Nyilván ha magamnak csinálom a regeket az szabálytalan,de ha más csinálja nekem az is annak számít vagy nem?

• 3. § Külső alkalmazások használata
      A Travian: Legends játékot módosítatlan, hagyományos böngészővel kell játszani.

Itt sem világos pontosan melyik böngésző számít hagyományosnak ,melyik nem az és miért nem.

Ezek nincsenek kifejtve a szabályzatban.

Tudom,hogy nem mindenki a valós eseményeket mondja el ha csaláson kapják,természetesen számolok ezzel is:)

Ezt a fentebb említett MH dolgot szeretném ha nem támadásnak vennétek.Csak leírtam hogy játékosként hogy láttam az eddigi szervereimen a játéknak ezt az oldalát.

Látsz esélyt arra hogy az elhangzott ötletekből egyszer be is legyen vezetve valami?
    • Ne legyen azonos a jelszó, és ne lépjenek be egymáshoz jelszóval, csak helyettesként. Ebben mi nem világos? :)

Ajánlási rendszer kijátszása, például több fiók létrehozása (tehát saját magad hívod meg). Szerintem ez is tiszta :)
      Természetesen a linket bárhová ki lehet tenni, bárki regisztrálhat azon keresztül. Ez nem szabálytalan, hiszen a barátmeghívás lényege éppen ez. Meghívni olyan játékosokat, akiknek még nincs regisztrációja az adott játékvilágban.
      Viszont az is kijátszás, ha egy második fél csak azért regisztrál folyamatosan, hogy neked aranyat szerezzen. A barátmeghívás célja a játék népszerűsítése, és nem az aranyszerzés. Az csak egy plusz jutalom azért, mert játékost hoz valaki. A hangsúly pedig a JÁTÉKOS szón van :)

Minden böngésző hagyományos. A gond az olyan programok használatával van, amelyek módosítják a böngészőt, automatizáló folyamatokat indítanak el.

Mivel a játék folyamatos fejlesztés alatt van, és a játékosok visszajelzései alapján mindig módosítanak, finomítanak rajta, ezért akár az általad felvetett dolgok is változhatnak.
    • Egyetértek azzal, hogy a szabályzat lehetne részletesebb, illetve itt-ott azért ráférne már a módosítás. Nem mindenhol egyértelmű, és nem minden van leírva, véleményem szerint. A büntetési módszer szintén hagy kivetnivalót maga után. Ahogy meg is említetted, majdnem egyforma nagyságban szabjátok ki a büntetést az adott játékosra. Ezzel csak az a baj, hogy valóban így van. Egy példát írnék a sok közül, valamelyik s1-en történt, deák csabi trollkodott önmagához hűen valamelyik fórumon, az egyik játékos pedig beírta rá, hogy "debil", és 10 darab röhögős smile. Másnap kapott x % bontást ! :) Ez egy kicsit abszurd, nem ?! Egyrészt, mert valószínűleg nem is úgy értette a srác, ahogy az MH gondolta, és amiért büntette, másrészt ez mégsem egy BOT használat, vagy multizás. De még ha valóban komoly lett volna, és "ezzel" megsértette a netikettet ?! x % bontás ?!?!?! A fórumvitákban sokkal több burkolt célzás hangzik el, amiért semmit nem kapunk. Ez pedig mi volt ? Ez poén, amit megjegyeztek csabira, mint ahogy te is írtad, felesleges büntetni, viszont ellene bontással fizet a vétkes játékos ? :D Érdekes, bár lehet nem a büntetési módszer túl nagy, hanem az aktuális MH-k nem tudják kezelni a feladatukat. :) Sokszor azt érzem, hogy félek bármit csinálni, mert az accomat is törlitek. Az MH nem fogja bevallani, hogy hibázott, mert ugye ez komolyabb gondokkal járna. Ő csak büntet, elgondolása szerint. Aztán vagy megérdemelte azt a büntetést az adott játékos, vagy sem. Azért remélem te is érzed, hogy ez valahol unfair. Tudom, hogy sok játékos felkeresett már ezzel, s írták azt, hogy emiatt tűnnek el a szerverekről. Szerintem a különbség látszik is... és ennél csak lejjebb van. :) Ne értsen félre senki, nem feltétlen ez buktatja a játékot. De azért nehogy már azon kelljen izgulnom, hogy amit kiírok a profilomra azért kapok-e 20% bontást, vagy sem....
      - GOLD Co. -

Soha nem törődtünk, és nem is fogunk ti veletek, soha nem is volt, és nem is lesz sikeretek, csak a családom érdekel, nem a ti nevetek, minden ellenségemet csak kinevetem...

The post was edited 1 time, last by GOLDCo_Machete_B. ().

• Az Mh is hibázhat, senki sem állította, hogy nem.
      Viszont ez éppen egy olyan tipikus eset, melyen kár vitázni. Ha csak a társadtól hallottad, hogy ő azt írta.... Nos, vagy azt írta, vagy nem.
      Egyébként pedig, ha valaki nem ért egyet a Multihunter döntésével, bármikor írhat nekem, és utána nézek jogos volt-e a büntetés. Semmibe sem kerül :)
    • Épületek cseréje

Lehet, hogy hülye ötlet és csak önös érdekelmet szolgálja, mert én szeretem, ha az épületeim minden faluban ugyanott vannak, de nem lehet valami olyasmi, hogy emberi mértékű ellenértékért (pl. valamennyi arany) kicserélhessek két épületet egymással (vagy üres hellyel), mármint bontás/építés nélkül? Értelemszerűen, tehát pl. a falra ez nyilván nem vonatkozna vagy a gyültérre.
      Na ezt nem külön topikba akartam, hanem az ötletelőbe, bocs.
    • Sziasztok!

Mit gondoltok egy úgynevezetett Achievement rendszerhez itt Legends-en is? Illetve a Presztízs pontok sem lenne nagy hülyeség szerintem.

Az ötlet a Kingdoms-ból jött.

Manapság minden játékban vannak már különféle achievementek, amiket én például imádok kimaxolgatni.
    • Haditábor

Ez egy olyan "falu", ami egységek ideiglenes tárolására, és továbbküldésére szolgál. Ami védelmi és támadó oldalon is növeli a taktikai lehetőségeket. Építkezni, termelni, és nyersanyagot tárolni bennük azonban nem lehet.

A haditábor átnevezhető.

Mivel falu, szerepel az alapítójának a falulistájában, az alapításához szükséges a megfelelő KP. Kell rezidencia is, valamint az abban képzett új egység is, legyen a neve táborverő. Ezeket ki kell fejleszteni, amihez 10-es rezi, 15-ös akadémia kell. Egy haditábor alapításához 8 táborverő kell, ezek azonban nem tűnnek el a sikeres alapításkor, hanem támogató egységként ott maradnak. Legalább 1-nek ott is kell maradnia, mert ha nincs a haditáborban egy táborverő sem abból a faluból, amelyből alapítva lett, a haditábor eltűnik a térképről.

Haditábort olyan helyen lehet alapítani, ahol falut is, bármilyen messze lehet az alapító falutól. Haditábor ellen nem lehet normál támadást indítani, támogatást csak a saját klán, illetve az azzal szövetségben lévő tagok küldhetnek. A haditáborban lévő egységek a saját falvuk búzáját eszik. Rabló támadás korlátok nélkül indítható.

Egységek továbbküldése:
      Általános szabály, hogy az innen indított csapatmozgások úgy történnek, mintha a saját falujukból indulnának (gyakorló tér, ereklye, katapultok célzó képessége), de a haditábor koordinátájáról. A cél ponthoz érkező egységek, ha az nem egy másik haditábor, az ottani dolguk végeztével az eredeti falvukba térnek vissza. A fogadó fél mind a gyülekező terén (ha még úton van), mind a jelentésben látja a haditábor, és az eredeti falu koordinátákat, és nevét.
      1: a haditábor tulajdonosa normál támadást, fosztó támadást, és támogatást is indíthat, de csak a saját egységeit mozgathatja így. Mások egységeit csak hazaküldeni tudja.
      2: a helyettesként belépő játékosok nem indíthatnak normál támadást, csak fosztó támadást, de csak a saját egységeivel, és csak a haditáborból. Mások egységeit csak hazaküldeni tudja.
      3: akik nem tudnak belépni az accba, azok is továbbküldhetik a saját egységeiket, de csak támogatással. Az ehhez szükséges linket a saját falu gyülekező terén, a támogatásban lévő csapatnál található.

Haditáborban csapatösszevonás nem lehetséges.

Táborverők:
      Harcértékek - nyersanyag - képzési idő

Római:
      25/60/65 - 2.575/2.315/3.500/2.780 - 2:58:20
      Germán:
      25/70/60 - 3.105/2.340/2.320/2.575 - 2:48:20
      Gall:
      20/65/65 - 2.520/3.450/2.470/2.620 - 2:58:20
      Egyiptomi:
      20/65/65 - 2.695/3.715/2.640/2.870 - 2:51:40
      Hun:
      30/60/55 - 3.260/2.440/2.380/2.645 - 3:05:00

The post was edited 1 time, last by Mohan_vilaga_HU ().