Travian tournament 2016 - Back to back triple crown για την HellasDT !

Would you like to know what’s going on in the Tournament 2017 Finals?
    Keep yourself updated by reading "The Corner"!

• Travian tournament 2016 - Back to back triple crown για την HellasDT !

Αδέλφια μου αγαπημένα και αλησμόνητα...

Η αλήθεια είναι πως τόσο καιρό στην ξενιτιά των .com μου λείπετε συχνά (είναι που και τα ξένα forum είναι παντελώς ξενέρωτα)

Παρόλα αυτά, άξιζε τον κόπο για ακόμα μία φορά !!

Η HellasDT εκπροσωπόντας για άλλη μία χρονιά επάξια τους έλληνες παίκτες του Travian κατέκτησε και φέτος, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά (!!) τον international qualification server για το φετινό Travian tournament.

Αυτή την φορά ο server ήταν πολύ πιο ανταγωνιστικός αλλά απο την άλλη η οργάνωση και η αποτελεσματικότητα της HellasDT ήταν ανώτερη απο κάθε άλλη φορά, απέναντι πιθανόν στους πιο ισχυρούς αντιπάλους, συγκριτικά με τους άλλους servers και τους στρατούς που χρησιμοποιηθήκανε...

Δεν είναι τυχαίο πως ήταν ο τελευταίος server που τελείωσε απο την σειρά των προκριματικών, με αρκετή καθυστέρηση απο τους άλλους, δείγμα και αυτό την έντασης της αναμέτρησης αλλά και του αμφίρροπου της μάχης !

Αυτή την φορά είχαμε να αντιμετωπίσουμε πέρα απο τους λίγο πολύ γνωστούς αντιπάλους μας, ένα μέρος των Αράβων που αποφάσισαν να μπουν στον δικό μας προκριματικό.

Για άλλη μια φορά, όπως είχα αναφέρει αντίστοιχα και πέρυσι, forum.travian.gr/showthread.php?t=30584 , η συνεργασία των συμμάχων ήταν άψογη παρά το γεγονός ότι πολλοί απο αυτούς ξεκίνησαν να παίζουν το παιχνίδι σε ελληνικούς σέρβερς συμμετέχοντας σε συμμαχίες με έντονη αντιπαλότητα.

Η ηγεσία της HellasDT στάθηκε ξανά στο ύψος της με αμετροέπεια και ταπεινότητα απέναντι σε όλους, ανανεώνοντας ξανά την εμπιστοσύνη των υπολοίπων παικτών αλλά και το ραντεβού για τον τελικό !

Παρακάτω θα σας παραθέσω μερικά στοιχεία απο τον server που τελείωσε μόλις χθές.

Κατανάλωση κατα την λήξη, αλλα 3 εκατομμύρια σε κατανάλωση αμυντικών υπήρχαν στον μεγάλο αρχιτέκτονα και 1 εκατομμύριο στο βασικό σχέδιο κατασκευής

Στρατεύματα μέσα στο θαύμα:

Το θαύμα τελειωμένο ;) :

Ενα μεγάλο μπράβο στους keepers καθώς και στους αμυντικούς της συμμαχίας οι οποίοι είναι οι κρυφοί ήρωες κάθε σέρβερ.

Εδώ μπορείτε να δείτε ένα video απο την συμμετοχή μας, με τους βασικούς παίκτες και απο το δεύτερο μισό του, τις κυριότερες απο τις επιθέσεις μας εκτός μόνο απο το κλέψιμο του X3 απο το πρώτο θαύμα μετά απο την εξαπόλυση του θεριού των l.k και unos εναντίον των αράβων :P

Σε επόμενο post θα παραθέσω και τους μεγαλύτερους στρατούς που κυκλοφόρησαν στον σέρβερ καθώς πλέον νομίζω πως επιτρέπεται...αν κάνω λάθος ας με διορθώσει ο moderator.
      --> Η τιμή τιμή δεν έχει <--

Lucifer

The post was edited 1 time, last by Lucifer ().

• horny smurf wrote:

to diko mou dn sou arese re????

Μα τους χίλιους δρακουμέλ με πρόλαβες!

horny smurf wrote:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
      ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΣΑΡΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΣΕΡΒΕΡ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ.
      ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ Η ΜΑΧΗ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΠΙΚΗ, Ο ΣΕΡΒΕΡ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ.
      ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΟΙ ΑΡΑΒΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΑΤΑΡΙΟΥΣ ΔΕΝ ΣΥΜΜΑΧΗΣΕ!!!
      ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ( ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΣΕΡΗ ΦΟΡΑ) Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΤΩΗΘΗΚΕ, ΜΑΖΕΨΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΣΕΡΒΕΡ!!!!
      ΠΡΟΣ ΤΙΜΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΜΠΑΙΧΤΩΝ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ
      youtube.com/watch?v=vMmt5D6wFjo&feature=youtu.be
      ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΜΟΥ ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΟΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!!
      ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΜΑΓΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ!!!!

Υ.Γ ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΓΗΧΟ ΜΑΣ ARXONTAS78 ΕΙΤΕ ΜΕ ΕΜΕΝΑ
      ΦΙΛΙΚΑ ΜΑΡΙΑΝΑ (horny smurf)
      HELLASDT ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ

forum.travian.gr/showthread.php?t=30669

Lucifer
    • Καλησπερααααααααααααααααααα
      Συγχαρητηρια μαγκες μου για ακομη μια φορα & για την ακριβεια 3η συνεχομενη φορα στο τουρνουα βλεπω Ελληνικο θαυμα να τερματιζει το σερβερ!!!!!
      Μπραβο σε ολη την HellasDreamTeam ''HellasDT''
      Και για το τεραστιο hammer ολου του σερβερ που ηταν Ελληνικο
      Δειξαμε στους αντιπαλους οτι δεν εχει σημασια η ποσοτητα των παιχτων,αλλα η ποιοτητα & η στρατηγικη που ειχε η υπεροχη υγεσια μας!!!
      ;):rolleyes::D

P.S. Ευχαριτω παρα πολυ τον Τολη που οταν ελειπα ''3 μηνες απο το τραβιαν'' με σιταρε & εκανε ολα τα απαραιτητα στο ακκ μου
    • horny smurf wrote:

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΙΑΟΛΑΚΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΕΤΡΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ!!!
      Ο ΛΑΟΣ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙ

Αν ο λαός το απαιτεί, χατήρια δεν χαλάω...

Έρημος καυτή και μακριά με άμμο ήταν γεμάτη...

είχαμε όμως οδηγό μεγάλο διπλωμάτη...

χίλιες και μία νύχτες μας βάραγαν οι εχθροί...

μα σε πείσμα τους δεν παρατήσαμε το μυστρί...

μεγάλες αποθήκες σηκώσαμε ξανά...

το κράκεν τότε στείλαμε και τους το κάναμε λιανά:

HellasDT λεγόμαστε βάλτε το καλά στο μυαλό !

Την κούπα θα σηκώσουμε και στον τελικό !!

Υ.Γ. : Προφανώς και δεν θα το στείλω στα Nobel αλλά κάτι κάναμε :P

Lucifer
    • Cptn Flint wrote:

Δεν νομιζετε οτι θα ηταν σωστη κ μια αναφορα στους βαλκανιους συμμαχους σας?

Αγαπητέ εν Χριστώ αδελφέ.

Τι είδους αναφορά θα επιθυμούσες ; Στο video που ανεβάσαμε φαίνεται και η πιο ουσιαστική συνεισφορά των συμμάχων μας που ήταν το rammer της asmodeus στο 4:45.

Όσον αφορά τις υπόλοιπες επιχειρήσεις του end game η HellasDT στηρίχτηκε αποκλειστικά σε δικές τις δυνάμεις και στρατούς !

Αν έχεις κάτι άλλο υπόψιν, στην διάθεσή σου.

Υ.Γ.: Παράλειψή μου ίσως είναι ο στρατός του Darioush των PP ο οποίος σφράγισε ένα αποτέλεσμα που είχε ήδη κριθεί.

Lucifer

The post was edited 2 times, last by Lucifer ().

• ειρηνη ημιν εν χριστω αδερφια,
      οι βαλκανιοι φιλοι μας φετος κατα μεγαλο ποσοστο ηταν ενταγμενοι στην HellasDT ως μια ενιαια συμμαχια, επισης εδω εγινε η ενημερωση των ελληνων παιχτων.
      οι ευχαριστιες προς τις συμμαχιες που μας στηριξαν ειτε επιθετικα ειτε αμυντικα εχουν γινει απο τον ιδιο τον αρχηγο
      οσο και απο απλους παιχτες.
      το να λεμε ευχαριστουμε σε καθε φορουμ δεν νομιζω οτι εχει νοημα, εχει βγει σχετικο μηνυμα στο φορουμ του τουρνουα οπου ευχαριστουμε οσους θελησαν να μας στηριξουν και πιστεψαν στην συμμαχια μας μεχρι τελους!!!
      απο δικια μου πλευρα δεν νομιζω οτι πρεπει να ευχαριστησω συγκεκριμενα τους βαλκανιους οπως αναφερεις cptn flint γτ πολυ απλα θα τους αδικουσα. οι company μονο βαλκανιοι δεν ηταν γτ να τους αδικησουμε αυτους και να φτιαξουμε "υμνους" αποκλειστηκα για τους βαλκανιους???
      πολυ απλα ευχαριστουμε τους λιγους του σερβερ που πιστεψαν μεχρι τελος σε εμας ακομα και τις ωρες που οι δυο βασικοι μας αντιπαλοι μας ειχαν ξεγραμμενους!!!!
      αλλα κυριως τους ελληνες συμπαιχτες μου που τα εδωσαν ολα για ολα, εσπασαν ολα τα ρεκορ τους σε αυτο το σερβερ και εδειξαν τεραστια υπομονη αλλα και επιμονη για να κερδισουμε αυτο το σερβερ!!!!

The post was edited 1 time, last by horny smurf ().

• Cptn Flint wrote:

Επισης μαλλον καταλαβες λαθος το σχολιο μου.

Ως βαλκανιους συμμαχους αναφερω τους ξενους που επαιξαν ως μελη της HellasDT κ οχι τις αλλες συμμαχιες

Εγώ τους χαρακτήριζα λεγεώνα των ξένων και όχι Βαλκάνιους...εξ'ού και η παρεξήγησις :P

Όπως είπε άλλωστε και η εν Χριστώ αδελφή υμών Horny Smurf (θα πέσει φωτιά να μας κάψει) πολλοί απο αυτούς συμπεριλαμβάνονται στο βιντεο που φτιάχτηκε για την περίσταση.

Lucifer