Pinned Tüm Sorular İçin Hızlı Yardım

• AlpArs wrote:

Selamın aleyküm,

Arkadaşlar romalı yalağı 20 yapıp yıkabilirmi ? etki devam edermi yoksa yalak yıkılınca tahıl tüketimi ve asker hızı eski halinemi döner ?
      Yikarsan butun ozellikleri gider yalagin.

KeSo_TR wrote:

Abiler şifremi nerden değiştireceğim :( nolmuş buralara beeee ?? kaç saattir girmeye çalıştım hesabıma bu ne buu
      sol uste avatarina tikla ve hesap yonetimi yazan yere bas. Karsina cikan sayfada tam ortalarinda sifre degisimi kismi olmasi gerek
    • Yine ben ve yine bir sürü soru. Şimdiden cevap verecek kişiye teşekkür ederim. Sorularım altın alımı ve transferi hakkında.

1-Şimdi ben yabancı bir sunucuda altın satın almak istesem kullanabileceğim en yaygın yöntem nedir? (Paypal tarzı bir şey olursa güzel)

2-Yabancı sunucuda aldığım 100 altını harcadım diyelim. Daha sonra oyun içinde kazandığım gümüşleri tekrar altın yaptım. Bu hesaptan daha sonra altın transferi yapabilir miyim?

3-Fire and Sand sunucunda altın alsam daha sonra legends olan bir sunucuya aktarım yapabilir miyim?

4-Mesela Almanya sunucusunda altın aldım TR sunucusuna aktarabilir miyim?

5-Altın transferi askıda bırakılabilir mi? (Yani sunucu kapandı ama ben yeni bir sunucuya başlamadım, başladığımda aktarmak istiyorum varsayarsak)

Sorular açık olsun diye uzun yazdım. Ama genellikle evet, hayırla kısaca cevaplanabilir :)
    • 1- en yaygini kredi karti ama en uygunu bilmem :D
      2- %100 bilgim yok
      3-Emin degilim tekrardan ama bence ayni ulke sunucusunda olduktan sonra sorun olmaz aktarirsin.
      4-hayir
      5- Altin tranferinin mantigi o degil mi zaten. Altini askida birakip basladiginda aktarabiliyorsun. Bir suresi varmi bilgim yok ama benim neredeyse 2 seneye yakin sonra kullanmisligim var o yuzden son kullanim tarihi oldugunu dusunmuyorum
    • 1 gamesatis.com da satılan international sunucular için geçerli altın kuponları var. .com serveri için geçerli oldu ama .de serveri için geçerli mi bilmiyorum. Denemedim.
      2- Mailine kod gelir ve o kod sadece hangi ülkede oynadıysan oraya aktarman için geçerli olur.
      3 - Yapılabilir,
      4- Aktaramazsın.
      5-mailindeki kodu silmessen kod bayağı duruyor ben 1 yıl önceki kodu kullanmıştım bir ara
      OLD BUT GOOD
      ltx Game of Teuton& s9 Serintürk & Inx Game of Teuton & s5 4Monarch & x2C Serintürk
    • ultrAslan wrote:

1 gamesatis.com da satılan international sunucular için geçerli altın kuponları var. .com serveri için geçerli oldu ama .de serveri için geçerli mi bilmiyorum. Denemedim.
      2- Mailine kod gelir ve o kod sadece hangi ülkede oynadıysan oraya aktarman için geçerli olur.
      3 - Yapılabilir,
      4- Aktaramazsın.
      5-mailindeki kodu silmessen kod bayağı duruyor ben 1 yıl önceki kodu kullanmıştım bir ara
      Cevaplar için çok teşekkür ederim. Fakat 2. sorumu tam açıklayamamışım anlaşılan.

Şöyle ifade edeyim:
      Diyelim ki ben 100 altın satın aldım. Sonra bu altınları kullandım, altın sayım 0'a indi.
      Daha sonra oyunda maceralardan gelen eşyaları satıp tekrar altına geçirdim ve 150 altınım oldu tekrar.
      Bu 0'dan 150'ye biriktirdiğim altınların (ilk satın aldığım 100 altının hepsini kullanmama rağmen) 100 tanesi transfer edilebilir mi?
    • Cupid wrote:

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Fakat 2. sorumu tam açıklayamamışım anlaşılan.
      Şöyle ifade edeyim:
      Diyelim ki ben 100 altın satın aldım. Sonra bu altınları kullandım, altın sayım 0'a indi.
      Daha sonra oyunda maceralardan gelen eşyaları satıp tekrar altına geçirdim ve 150 altınım oldu tekrar.
      Bu 0'dan 150'ye biriktirdiğim altınların (ilk satın aldığım 100 altının hepsini kullanmama rağmen) 100 tanesi transfer edilebilir mi?
      S: Oyun başında tamamladığım görevlerden kazandığım altınları başka hesap/serverlere transfer edebilir miyim?
      C: Hayır. Yanlızca satın aldığınız altınları transfer işleminde kullanabilirsiniz.
    • New

Cupid wrote:

ultrAslan wrote:

1 gamesatis.com da satılan international sunucular için geçerli altın kuponları var. .com serveri için geçerli oldu ama .de serveri için geçerli mi bilmiyorum. Denemedim.
      3 - Yapılabilir,
      4- Aktaramazsın.
      Şöyle ifade edeyim:
      Evet edebilirsin. Satın almış olduğun miktar kadar altıını aktarabilirsin fazlası olursa fazlası durur sana 100 tanelik kod gelir.
      OLD BUT GOOD
      ltx Game of Teuton& s9 Serintürk & Inx Game of Teuton & s5 4Monarch & x2C Serintürk
    • New

Sirius wrote:

juggernaut24_TR wrote:

kullanıcı mevcut değil diyor o zaman. hemen oyna butonuna basıp girmeyi kasdediyorsanız orada da sadece server 1 3x ve 5 gözüküyor.
      Kayıt ya da oyuna girişi hangi tarihte yaptınız acaba? Sunucu yoğunluğundan ve yeterli oyuncu olmasından dolayı kayıtlar kapanmışta olabilir. Bu yüzden de giriş yapamıyor olabilirsiniz.
      son birkaç gündür deniyorum ama dediğiniz gibi muhtemelen. teşekkürler
    • New

Yine ben yine soru. Sorunun konusu "Fire and Sand" konusundaki şu notlar:

"# 5 Travian: Legends yerleşim konusunda size sınırsız özgürlük tanıyor. Travian: Fire and Sand ise bazı kısıtlamalar getiriyor: Sadece bitişik 10 binden fazla nüfusa sahip bölgelere yerleşim kurabilirsiniz. Bununla birlikte, her zaman yerleşebileceğiniz birkaç bölge var: merkezi başlangıç bölgeleri.

Travian: Fire and Sand'te sizin geri bildirimleriniz sonrasında aşağıdaki değişiklik yapılmıştır:

10.000 nüfus yerine bir bölgenin kilidini açmak için sadece 4.000 nüfusa ihtiyacınız olacak."

Şimdi burada kafama takılan şu.
      A bölgesi 5000 nüfus oldu ve kilidi açıldı. Bu durumda A'ya bitişik B, C ve D bölgelerinin hepsi yerleşime direkt açılıyor mu?

Eğer açılıyorsa B,C ve D'ye bu durumda yerleşmek istersem, illa ki A bölgesinde yerleşimim mi olması gerekir? Yani uzaktan yerleşemez miyim?
    • New

Cupid wrote:

Yine ben yine soru. Sorunun konusu "Fire and Sand" konusundaki şu notlar:

"# 5 Travian: Legends yerleşim konusunda size sınırsız özgürlük tanıyor. Travian: Fire and Sand ise bazı kısıtlamalar getiriyor: Sadece bitişik 10 binden fazla nüfusa sahip bölgelere yerleşim kurabilirsiniz. Bununla birlikte, her zaman yerleşebileceğiniz birkaç bölge var: merkezi başlangıç bölgeleri.

Travian: Fire and Sand'te sizin geri bildirimleriniz sonrasında aşağıdaki değişiklik yapılmıştır:

10.000 nüfus yerine bir bölgenin kilidini açmak için sadece 4.000 nüfusa ihtiyacınız olacak."

Şimdi burada kafama takılan şu.
      A bölgesi 5000 nüfus oldu ve kilidi açıldı. Bu durumda A'ya bitişik B, C ve D bölgelerinin hepsi yerleşime direkt açılıyor mu?

Eğer açılıyorsa B,C ve D'ye bu durumda yerleşmek istersem, illa ki A bölgesinde yerleşimim mi olması gerekir? Yani uzaktan yerleşemez miyim?
      Evet A bölgesi nüfusu 5000 olursa B-C-D ye yerleşebilrsiniz ama öncesinde A bölgesine yerleşmeniz gerekmez.

Ayrıca bu kuralı niye koydular onu da anlamadım. Mesela sparta diye bir bölge var her tarafı deniz tek komşu bölgesi var atina sadece orayı bekliyorsun sparta yerleşime açılsın diye. +/+ ve -/+ bölgeleri avrupanın ortasına denk geliyor çok sıkıntı yaşamazlar bu sayede. her bölgenin komşusu 3-4 bölgesi var nerdeyse ama -/- ve +/- bölgeleri denizler ve çöller ile çevrili komşu bölge bulamıyoruz yayılacak :/