Debata o novih plemenih

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Negan_SI wrote:

Egipčani druga ko za deff niso, konje so malo preslabe naredili. Kar se tiče hunov so zelo podobni tevtonom, predvsem za ramera, katapulti so preslabi. Od tega updeta sem pričakoval eno močno enoto pehote in vidim da sem kr razočaran
      Ko bo izšla anketa na Closed Beta serverju vse to lahko napišeš in predlagaš. Povratne informacije na testnih serverjih so vedno dobrodošle.
      SMOD Vencheslav
      Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj:

Travian: Legends (T4 verzija)

Novosti lahko spremljate na Facebook ali pa na Travian blog
    • Moram reči, da se mi distribucija enot zdi zelo slaba. Nisem sledil vsemu, ampak domnevam, da bodo serverji vsebovali le ti dve plemeni. Pa poglejmo:

Egipčani:
      Zgleda, da so Egipčani mišljeni kot izključno obrambno pleme, saj imajo vse njihove enote nizko nosilnost in napad. Edina enota, ki je kolikor toliko solidna za napad je tier 3 v barakah, ampak če jo primerjamo z imperijanom je slabša v vsem, razen teh 10 dodatnih obrambnih točk proti pehoti (vem, da ne bi smel enot primerjati s klasičnimi, ampak tu je podobnost preveč očitna). Po mojem mnenju vsako pleme ne glede na off/deff usmerjenost potrebuje vsaj eno pehotno in konjeniško enoto za nasprotni namen, Egipčanom to primanjkuje.

Huni:
      Huni delujejo kot pleme, ki je pobralo vse najboljše značilnosti Rimljanov in Tevtonov. Tu bom imel malo več za povedat, zato bom raje pisal v alinejah.
      - Prva enota v barakah se mi zdi absolutno premočna za začetek serverja. Cena je primerljiva z gorjačarjem in falango, s to razliko da je enota dobra v vseh aspektih. Ima soliden napad (menja 1 za 1 proti falangam in legionarjem), prav tako pa ima zelo dobre obrambne sposobnosti (40 proti pehoti - onesposobi gorjačarje in legionarje), povrhu vsega pa ima enako hitrost in nosilnost kot legionar. Zaradi tega se druga enota v barakah zdi popolnoma neuporabna/nepotrebna.

- Prva enota v konjušnici (ne skavt) je celo cenejša od Theutatesove strele in paladina, hkrati pa prekaša equites imperatorisa po roparski moči in se vsaj enači z njim v napadu. Poleg tega porablja le 2 enoti žita na uro, medtem ko equites imperatoris (ki je, by the way, skoraj dvakrat dražji) porablja 3. Res, da je enota popoln polom v obrambi, ampak let's face it, nihče ne uporablja strel ali equites imperatorisov v obrambi.

- Enako, kot sem povedal pri pehoti, druga enota v konjušnici je zaradi moči prve popolnoma neuporabna, ker nihče ne bo vložil 1000 surovin za enoto, ki je po napadalni in roparski moči slabša od cenejše, njena obrambna moč pa tudi ni oh in sploh. Zakaj bi plačal 1000+ surovin za "obrambno" konjeniško enoto, če pa lahko plačaš 580 za dve prvi pehotni enoti in si na slabšem le za 10 obrambe proti konjenici.

- Zadnja konjeniška enota tudi ne deluje prepričljivo zaradi moči prve. Glede na žitno porabo imata enako napadalno moč, ampak je prve hitrejša in nosi več. Res, da je v kasnejših fazah pomembneje, da hitreje izuriš večjo napadalno moč, ampak mislim, da je tudi ta enota navsezadnje pač slabša.

- Kot zadnje bi le še dodal, da Hunom manjka enota s solidno obrambo proti konjenici. Res je, da so Huni mišljeni kot napadalno pleme, ampak menim, da tudi napadalna plemena potrebujejo obrambne enote.

To bi bilo zaenkrat vse, ne vem, kakšni parametri bojo na serverju (bo vse razen plemen enako kot na drugih serverjih ali bo kaj drugače). Če se pa komu da prevesti moj prispevek in ga objaviti nekje, kjer ga bodo prebrali tudi ustvarjalci bi bilo lepo, sicer pa mi lahko pošljete povezavo in bom prispevek prevedel sam.

Vencheslav wrote:

Negan_SI wrote:

To pomeni da še niso dokončni parametri ? Se še lahko kaj spremeni če sem prav razumel?
      Srpemeni se lahko marsikaj če dovolj ljudi predlaga isto stvar. Seveda če je tehnično izvedljivo.
      Glede na to, kako je Travian zasnovan, se lahko spremeni praktično VSE, saj tehnična izvedba take igre ni niti približno tako zahtevna, kot implementacija 3D modelov in fizike v igrah kot so LoL, Overwatch, CS:GO, itd.
    • Melkor_SI wrote:

- Prva enota v konjušnici (ne skavt) je celo cenejša od Theutatesove strele in paladina, hkrati pa prekaša equites imperatorisa po roparski moči in se vsaj enači z njim v napadu. Poleg tega porablja le 2 enoti žita na uro, medtem ko equites imperatoris (ki je, by the way, skoraj dvakrat dražji) porablja 3. Res, da je enota popoln polom v obrambi, ampak let's face it, nihče ne uporablja strel ali equites imperatorisov v obrambi.

Tu se motiš 2 enota je poplnoma enakovredna, če gledaš skupno moč na dnveni ravni ter primerjaš s porabo se bolj splača lokostrelca saj je razlika skoraj minmialna nekaj 100 enot bojne moči, prišparaš pa skoraj 1k žita v porabi.

Če se ne motim bo vseh 5 plemen skupaj ? Tako da so huni in egipčani le dodtatek. Naj m kdo popravi če sem narobe razumel
    • Negan_SI wrote:

Melkor_SI wrote:

Tu se motiš 2 enota je poplnoma enakovredna, če gledaš skupno moč na dnveni ravni ter primerjaš s porabo se bolj splača lokostrelca saj je razlika skoraj minmialna nekaj 100 enot bojne moči, prišparaš pa skoraj 1k žita v porabi.

Če se ne motim bo vseh 5 plemen skupaj ? Tako da so huni in egipčani le dodtatek. Naj m kdo popravi če sem narobe razumel

Jaz sem črpal podatke iz:
      Huni
      Egipčani

Če so ti podatki zastareli in se je kaj že spremenilo se opravičujem. Ampak poglejmo si opisane številke:
      Napad:
      Prva: 120, Druga: 115
      Hitrost:
      Prva: 16, Druga: 16
      Nosilnost:
      Prva: 115, Druga: 105
      Cena:
      Prva: 895, Druga: 1050
      Žitna poraba:
      Prva: 2, Druga: 2
      To so tudi edine številke, ki štejejo, res, da ima druga konjeniška enota boljšo obrambo, ampak je njena obramba še vedno preslaba, da bi se lahko uporabljala kot obrambna enota. Mogoče sem kaj spregledal, zato bi bil vesel popravkov.

Če bo res vseh 5 plemen skupaj, bo po mojem mnenju potrebno spremeniti veliko številk, saj so Huni zagotovo premočni. Prva pehotna enota je dobra na vseh področjih in dražja le od gorjačarja, kar Hunom omogoča dober napad, obrambo in ropanje v začetni fazi, Tevtonski gorjačarji so resda poceni in dobri za napad in ropanje, a so zato zanič v obrambi, ta enota pa je za 40 več surovin dobra tudi v obrambi. Hunski konji pa so tako ali tako premočni, če ne bodo zahteve za raziskavo visoke, ne vidim razloga, zakaj bi kdo igral off Rimljane ali Tevtone, če pa so na voljo Huni, ki oboje prekašajo v roparski sposobnosti in imajo izjemno močno konjenico glede na ceno. Medtem pa so Egipčani popolnoma osredotočeni na obrambo, zaradi česar jih bodo verjetno izbrali res samo najbolj hardcore defferji, s tem da nimajo Galskih pasti, ki so v zgodnji igri zelo nevarne drugim Galcem in Rimljanom.
    • Egipčanski konji so, če upoštevamo še to da imajo Rimljani napajališče, nekonkurenčni. Vsa plemena bi morala imeti možnost igrati napad, ki je osnova traviana in pa obrambo (lahko specializirano pehota, konjenica ali oboje), vsekakor pa se ne sme določit plemena le za en tip igre. Egipčani potrebujejo torej eno konkurenčno konjenico, lahko je šibkejša ampak je potrebno skrajšati čas urjenja. S tem bi se pridobilo unikat situacijo kjer bi za branjenje pred Egipčani potreboval recimo precej večji del sulic. To bi dodalo nov strateški vidik k igri. Pomen sulic in haeduanov bi se dodatno povečal, ker trenutno se sulice urijo zgolj zaradi EC-jev.

Vsako pleme si zasluži biti suvereno! :> Brani lahko več plemen, napada pa le en račun.
      Perfection makes perfect, practice is overrated...
      :*za Tejo
    • Meni bolj Egipčani delujejo kot idealno pleme za garažo, če so že v enotah slabše strukture, lahko pa imajo do 300% oaz z to novo zgradbo kolk sem videl. Torej polja na 18 v 15c = 200k/H. Prti taki proizvodnji se ti skoraj splača še na 19 dajati z NPC, in dobiš 250k/h... ampak roko na srce kdo bo se vsake 15min zbujal, da klikne NPC, brez velikih žitnic lahko računaš na to, da boš špač zombi do artov, pa še potem nic boljse.

Glede Hunov pa.... prva Hunska konjeniška enote že pove vse. Poceni, 2 porabe, hitra in velika nosilnost, za farmanje iodealna, in dovolj moči da se za off uporabi..
      si4 2008/09 Vrba [ANCIENT]
      si5 2012/13 orangutan [AK]
      si2 2017/18 sph1nX [Midgard]