Ograniczenie multukont na serwerach

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ograniczenie multukont na serwerach

Travian powinien wprowadzić zmiany w grze na serwerach. Mianowicie każdy gracz, który chciałby zagrać na danym serwerze pierw powinien się zarejestrować na forum krajowym a przed startem serwera zwrócić się na forum do operatora o klucz umożliwiający mu grę na danym serwerze. Nie masz klucza nie masz możliwości grania. Myślę, że to znacząco ograniczyłoby zakładanie multikont. MH przed przydzieleniem klucza sprawdza czy użytkownik forum nie ma innych kont na tym samym IP. Ja wiem, że to całkowicie nie wyeliminuje multikont, ale znacząco ograniczyłoby ich zakładanie. Pomyślałem o tym jak zakładałem konto na Closed Beta. Co o tym myślicie ?
    • Eragon104_PL wrote:

Nie dość, że ograniczy to w znacznym stopniu przypływ nowych graczy, i być może częściowe odejscie starych (nie potrzebne komplikacje), to w żaden sposób nie ograniczy zakładania multi.
      Ograniczy, bo HM lub algorytm wydający klucz sprawdzi IP. Poza tym każdy gracz będzie powiązany z forum krajowym poprzez e-maila. Faktycznie dla nowych graczy może to utrudnić logowanie, ale jak dobrze opiszą sposób logowania to i oni sobie z tym poradzą. Odejdą Ci, co korzystają z multikont. Wg mnie to jest prosty i skuteczny sposób na ograniczenie multi.
    • Eragon104_PL wrote:

Pomijając całkowicie techniczne ograniczenia wprowadzenia takiego pomysłu i kontynuując to, że mi nie chciało by się logować na żadnym forum i dodatkowo pisać do kogokolwiek, zeby zaczac sobei klikać w jakąkolwiek gierke, to w żaden sposób nie ogranicza to zakładania multi.
      Jak dobrze opracują to od strony technicznej poprzez sprawdzanie IP przy wydawaniu klucza to ograniczą. Konta multi sa na tym samym IP wiec przy wydawaniu klucza wyeliminują to poprzez sprawdzenie każdego IP z bazą IP. Konta multi w rozumieniu obecnych zasad gry zostałyby w ten sposób całkowicie wyeliminowane. Inna bajka jest z kontami multi (typ prywatna farma), których regulamin gry nie uwzględnia. Jak operatorzy zmienią regulamin gry to i to z biegiem czasu da się ograniczyć.
    • Eragon104_PL wrote:

i serio uważasz, że komukolwiek chcialoby się wydawac z 5k kluczy na start każdego serwera, szczególnie, że trzeba by to robic, w twoim mniemaniu ręcznie? z choinki się urwałeś? xD
      Pisałem, że jak nie człowiek to algorytm. Mogą tak to opracować, że mając IP, maila, nazwę gracza – wydają klucz a jak gracz po otrzymaniu jakimś cudem (a cuda się zdarzają ) nawet 5 kluczy będzie próbował logować się w przyszłości z jednego IP to algorytm go wyłapie i automatycznie powiadomi MH. Blokada gracza na forum i do widzenia. Bazę o graczach zbudują w oparciu o forum krajowe. Uważam ze to bardzo dobra droga do ograniczenia multi. Jako doświadczony gracz powinieneś poprzeć ten pomysł a skoro go negujesz to…
    • Solne Miasto wrote:

Eragon104_PL wrote:

i serio uważasz, że komukolwiek chcialoby się wydawac z 5k kluczy na start każdego serwera, szczególnie, że trzeba by to robic, w twoim mniemaniu ręcznie? z choinki się urwałeś? xD
      Pisałem, że jak nie człowiek to algorytm. Mogą tak to opracować, że mając IP, maila, nazwę gracza – wydają klucz a jak gracz po otrzymaniu jakimś cudem (a cuda się zdarzają ) nawet 5 kluczy będzie próbował logować się w przyszłości z jednego IP to algorytm go wyłapie i automatycznie powiadomi MH. Blokada gracza na forum i do widzenia. Bazę o graczach zbudują w oparciu o forum krajowe. Uważam ze to bardzo dobra droga do ograniczenia multi. Jako doświadczony gracz powinieneś poprzeć ten pomysł a skoro go negujesz to…
      Ja jestem jak najbardziej na wszelkimi próbami ograniczeniami związanymi z multami i PF (choć działa to tak, że na poprzednim x3, pierścień multi został zbanowany po ponad miesiącu). Ale proponując w/w rozwiązanie nie masz zielonego pojęcia o informatyce, przykro mi coś co proponujesz jest skrajnie słabe.

Solne Miasto wrote:

Co o tym myślicie ?
      tyle.
    • Eragon104_PL wrote:

Solne Miasto wrote:

Eragon104_PL wrote:

Ja jestem jak najbardziej na wszelkimi próbami ograniczeniami związanymi z multami i PF (choć działa to tak, że na poprzednim x3, pierścień multi został zbanowany po ponad miesiącu). Ale proponując w/w rozwiązanie nie masz zielonego pojęcia o informatyce, przykro mi coś co proponujesz jest skrajnie słabe.

Solne Miasto wrote:

Co o tym myślicie ?
      tyle.
      Jak masz graczy, co grają na 5-50 kontach to jak wprowadzisz bazę IP to taki gracz już nie będzie mógł założyć i korzystać z 50 kont, bo nie ma w domu ani w pracy 50 adresów IP. Ja przyjmuje to, co napisałeś do wiadomości, ale się z tym nie zgadzam pomimo tego, że jesteś doświadczonym graczem. Może ktoś z operatorów Travy to przeczytam i być może coś się w przyszłości zmieni w tym zakresie na serwerach.
    • Jeśli ktokolwiek ma (WTF) 50 kont na danym serwerze, to nie sądze, żeby sam na nich klikał, bo miałby minutę w ciągu godizny na ogarnięcie 1 konta!!! xD a nie rozumiem problemu w uzyskaniu 50 adresów IP. Po prostu podchodzisz do problemu z zupełnie złej strony, bo ograniczenia powinny się raczej sprowadzać do wsparcia 1 konta przez inne (ograniczenia w wysyłaniu surki są) i graniu pod jedno konto. Coś takiego jest mega trudne do zinterpretowania.
    • Solne Miasto wrote:

LordTurek_PL wrote:

Przecież kolega Eragon104 Ci wyraźnie napisał, że konta z tym samym adresem ip są automatycznie wyłapywane przez system i automatycznie trafiają pod lupe mh, a Ty nadal piszesz swoje.
      Nie są i oboje o tym dobrze wiemy.
      Oczywiście, że są. Jeśli nie wierzysz to sprawdź, że od razu ci wskoczy blokada na wysyłanie surki z powodu tego samego adresu ip.

comx classic 3,6 oi40.tinypic.com/2mc7spj.jpg

plx rekord punktów off /największy off PL
      youtube.com/watch?v=BOMo1boEQ3Y
    • LordTurek_PL wrote:

Solne Miasto wrote:

LordTurek_PL wrote:

Przecież kolega Eragon104 Ci wyraźnie napisał, że konta z tym samym adresem ip są automatycznie wyłapywane przez system i automatycznie trafiają pod lupe mh, a Ty nadal piszesz swoje.
      Oczywiście, że są. Jeśli nie wierzysz to sprawdź, że od razu ci wskoczy blokada na wysyłanie surki z powodu tego samego adresu ip.
      Ja pisze o multi - multi 50 kont masz na IP 1 a konto do gry na IP2 – przesyłasz bez problemu z jednego adresu IP1 na drugi IP2 z 50 kont (IP1) na jedno (IP2) i system tego nie wyłapuje. Jak zbudują bazę danych + klucz to to wyeliminują - inaczej bardzo ograniczą.
    • LordTurek_PL wrote:

Solne Miasto wrote:

LordTurek_PL wrote:

nie trzeba mieć multi wystarczy być kogoś zastępcą, żeby to system wyłapał i wprowadził ograniczenia.
    • Solne Miasto wrote:

LordTurek_PL wrote:

Solne Miasto wrote:

LordTurek_PL wrote:

Ja pisze o multi - multi 50 kont masz na IP 1 a konto do gry na IP2 – przesyłasz bez problemu z jednego adresu IP1 na drugi IP2 z 50 kont (IP1) na jedno (IP2) i system tego nie wyłapuje. Jak zbudują bazę danych + klucz to to wyeliminują - inaczej bardzo ograniczą.
      Coś takiego system nie wyłapie wcale, masz rację, 50 kont na 1 ip, wspomagających jedno jedyne na oddzielnym xD

Solne Miasto wrote:

Eragon104_PL wrote:

Jeśli ktokolwiek ma (WTF) 50 kont na danym serwerze, to nie sądze, żeby sam na nich klikał, bo miałby minutę w ciągu godizny na ogarnięcie 1 konta!!! xD
      Jak ktoś wie jak to ogarnąć to da rade.
      jak ktoś wie jak to ogarnąć to takie ograniczenia nic nie pomogą, a jedynie utrudnią grę normalnym graczom. Spróbuj wymyślić coś, co faktycznie zapobiegnie multi to będziesz sławny, bo liczba graczy na swerwerach spadnie poniżej 1k.
    • Eragon104_PL wrote:

Solne Miasto wrote:

LordTurek_PL wrote:

Solne Miasto wrote:

LordTurek_PL wrote:

Coś takiego system nie wyłapie wcale, masz rację, 50 kont na 1 ip, wspomagających jedno jedyne na oddzielnym xD

Solne Miasto wrote:

Eragon104_PL wrote:

Jeśli ktokolwiek ma (WTF) 50 kont na danym serwerze, to nie sądze, żeby sam na nich klikał, bo miałby minutę w ciągu godizny na ogarnięcie 1 konta!!! xD
      Jak ktoś wie jak to ogarnąć to da rade.
      jak ktoś wie jak to ogarnąć to takie ograniczenia nic nie pomogą, a jedynie utrudnią grę normalnym graczom. Spróbuj wymyślić coś, co faktycznie zapobiegnie multi to będziesz sławny, bo liczba graczy na swerwerach spadnie poniżej 1k.
      Ty i LordTurek to jak bliźniaki jednojajowe. Jakby Travian wprowadził pewne zmiany to by się ukróciła gra pewnym osoba, co terroryzują innych graczy a maja się za istoty wyższe :D