Pinned FaS Sunucuları Tartışma Konusu

• Konunun için güzel fikirler var gerçekten:

Genel istatistik bölümüne geri sayaç gibi (200 gün için)
      Oyun içindeki ve answers.travian'daki eksiklerin tamamlanması gibi

Ama beni en çok rahatsız eden şey oyunun amacı. Yani oyunun yayılmaya çalışmak ve diğer yayılmaya çalışanlara engel olmaya çalışmakla nufüs yarışına girilmesini pek anlamlı bulmuyor.

Mesela normal legends'ta insanlar wow'u 100 yapmaya çalışırken birileri onu yıkmakla uğraşıyor ve oyuncuların rekabeti kızışıyordu.

Bu mod için de oyunları birbiriyle savaşmaya ve savunmaya zorlayacak bir sistem kurulabilir.
    • aynen arkadaşa katılıyorum ve bir noktaya daha değinmek istiyorum.

Harita çok güzel ve çok anlamlı ancak bi o kadar da zor. Her tarafta su var çöl var yayılacak alan yok bazı hesapların köylerine vaha bile denk gelmiyor.

Eğer girdiğiniz birlik bölge hakimiyeti için tüm hesapları da davet ederse saldıracak adam da kalmıyor :/
    • Bence mısırlılar mimarlık alanında iyi oldukları için inşaat süreleri diğer ırklara göre daha kısa yapılabilir, örneğin ahırın inşaat süresi 1. seviye de 60 dakika sürüyorsa mısırlılarda bu 58 dk olarak ayarlanabilir bu da dediğiniz gibi mısırlıların mimari, inşaat alanında gelişmişliğini bize gösterir. Bir diğer husus da gerçekten mısırlılar saldırı olarak çok kötü biraz daha dengelenebilir diye düşünüyorum öyle de olmalı. Bir diğer konu ise askerlerin isimleri çok mu aradınız mantık çerçevesinde isimler bulunması bu kadar zor mu? Hunlarda paralı asker ismi gerçekten abes olmuş biraz tarih bilgisi lütfen paralı asker yerine daha güzel isimler bulunabilirdi.

Bir arkeolog öğretim üyesinden tavsiyeler :)

Dip: 2009'dan beri forum kullanıyorum acemi olmuşuz şu forumla oynamayı bırakın artık..
      HırT

We Are TESTERE
    • Mısırlılar Su işleri sayesinde diğer ırklardan %50 daha fazla asker besleyebilecek. Mısır askeri zayıf ama daha kalabalık olacaklar bu atlanıyor genelde.

Mısırlıların 30000 kopeş savaşçısı ve 10000 savaş arabalı raşefi besleyebildiği köyde hunlar 20000 okçu ve 10000 bozkır atlısı besleyebilir. Burada bariz Mısırlılar üstün fakat hunların askeri birimleri neredeyse Mısırlılara göre yarı yarıya düşük maliyetli ve daha hızlı üretilebiliyor. Üretim maliyeti ve hızında hunlar çok üstün ama kapasitede Mısırlılar üstün. Mısırlılar hunlarla hammaddenin çok önemli olmadığı geç dönemlerde saldırıda rekabet edebilir. Gelişmiş bir mısırlı ile saldırıda hunlar ve romalılar rekabet edebilir ama cermen ve galyalılar aynı denklikte olmaz diye düşünüyorum. Özellikle gelişmiş diyorum. Bundaki kastım diğer ırkların 2x askeri varken mısırlıların 3x askeri olduğunu hesaplayarak söylüyorum.

Savunmada ise hunlar neredeyse çıplak. Hunlar saldırdıklarında ilk hamlede rakibini kendi köyüne saldırı çıkamayacak hale getirmeleri lazım. Yoksa kendisiyle denk gelişmişlikteki Mısırlı bile köyünü yerle bir edebilir, savunacak hiç askeri yok çünkü. Cermenler romalı partnerle karşılıklı çıkar neticesinde mızrak/pretoryan kombinasyonuyla iyi bir savunma kurabiliyordu. Hunlarda bu işlem çok zor çünkü takas etmeye değer hiç savunma askeri yok. Ben hunlu olsaydım en öncelikli işlerimden birisi merkezime yakın bir mısırlı yada galyalı ile savunma üzerine bir anlaşma yapmak olurdu. Cermen ile roma olsa daha iyi ama ayarlaması daha zor olur. Savunmada Mısıra zaten diyecek bir şey yok. Başka kimseye ihtiyaç duymadan sadece kül savaşçışı ile bile sağlam çitinin de bonusuyla çok iyi defans oluyor, yanına da reşef savaşçısı koyduğunda ise neredeyse pretoryan/mızrakçı kombinasyonuna yakın güçte bir savunma oluyor.

Özet olarak ben Mısırın diğer arkadaşların aksine güzel bir ırk olduğunu ve Mısırın avantajlarını kullanabilecek kişilerin elinde çok iyi işler çıkarılabileceğini düşünüyorum.
    • New

Vaha dağılımı falan beni yordu açıkçası. TR19'daki hesabımı kapatmayı düşünüyorum, TR1'den devam edeceğim. Kaç gün kalmıştı serverın bitmesine?

Edit: Tamam kendim buldum, 5 eylül'de başlamış, daha 12 gün olmuş. 200 güne kadar hayatta dayanamam ben, belli oldu.

Edit2: Devrettim hesabı, kurtuldum.

The post was edited 2 times, last by saltoftheearth ().

• New

Bu yayılma işinde 4000 nufus olayını tekrar gözden geçirmek lazım sanki. Zaten harita küçük ve denizler çöllerle yerleşim alanı az, bir de istediğiniz yere köy kuramamak çok yorucu cidden. An itibariyle 10 sektör dibimde olan %150 lik tahıl alanına köy kuramayıp 60 sektör mesafede bir yere göçmen atmak zorunda kaldım.

ve oraya gelene kadar 10-15 farklı köy yeri inceledim yerleşime açık bölgemi değil mi diye :/
    • New

Yeni ırkları hızlı servarda denemek çok daha mantıklı olurdu eksigi gedigi ne varsa hızlıca ortaya çıkarsı. 1x servarlar çok oyuncunun tercihi degil diye düşünüyorum.
      şuan aktif olan x3 biran önce bitse. hızlı servarda yeni ırklarla tanışsak :)
      คlթคгรlคภ-