Mısıra yolculuk! - 1. Gün

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Would you like to know what’s going on in the Tournament 2017 Finals?
Keep yourself updated by reading "The Corner"!

• Mısıra yolculuk! - 1. Gün

Mark Atilius nihayet bacaklarını yatağa uzattığında gerçekten iyi bir havadaydı. Yerel tüccarlar, son macerasından getirdiği küçük eşyalar için neredeyse birbirleriyle savaşmışlardı, onları hızlıca satmış ve oldukça iyi para kazanmıştı.

Bir kereliğine, genelde yaptığı gibi en ucuz lokali seçmedi, bu sefer temiz yataklı iyi bir yer seçti. Ve şimdi, bacaklarına uzatmış biraz dinlenirken, kervan sürücüsü olarak başladığı sonrasında bir maceraperest olduğu zamanları hatırladı.

Ve o zamandan beri, bir yerden küçük şeyler satın alıp ve öbür yanda satmak zorunda kalsa da, akşam yemeğinde bir parça ekmek bile olmadığı günleri yaşasa da, bu kararından hiçbir zaman pişman olmadı. Maceraları ve seyahatleri onun için her şey oldu.

Anılarında kaybolurken, uykuya daldığını bile farketmedi. Garip bir ses onu uyandırdı ve pencerenin dışındaki karanlık bir gölge göründüğü kadar hızlı bir şekilde havada kayboldu. Odası üçüncü kattaydı! Bütün bunlara rağmen eski kervan sürücüsü kalktı ve dışarıya baktı.

Kimse yoktu. Yatağa geri döndü ve iyi bir gece uykusu almak üzereydi, aniden kapının yanındaki küçük bir parşömen dikkatini çekti. Daha önce burada değildi. Bir mesaj! Ve bir şifreli!

Frişv_v Amez!

Ravbva uanre_rev phjahgfhbphe: Vadmemğcehahk Aüfüe_ü_me_m pcfğ_hz zheph! Frbv nrbva frjmumğvar zmğü_amhm pmirğ rpvjceha!

_hovhf

Bcğ: Umnreov v_r zcbhg, fvkr ğıa prğmj_meü mb_mğmomz!

Görev 1: Mesajı deşifre edin ve Lucius'un ona teklif ettiğini bulun.
    Odin

Community Manager

The post was edited 1 time, last by Odin ().

• Sevgili Mark!
    Eminim haberleri duymuşsundur: İmparator mısırlılarla dostluk kurdu!
    Seni benim seyahatime katılmaya davet ediyorum!
    Lucius
    Not: Haberci ile konuş, size tüm detayları anlatacak!

Yukarda yazan yazıda ''zmğü_amhm'' yazan kısım yanlış yazılmış. Çevirince ''katılmaua'' oluyor orası aslında ''zmğü_amjm'' olmalıydı. Bilginize.
  • Sevgili Mark!
    Eminim hmberleri duymuşsundur: İmparator mısırlılarla dostluk kurdu!
    Seni benim seyahatime katılmaya davet ediyorum!
    Lucius
    Beyinlerimiz savaşsın isterim;ama görüyorumki silahsızsınız bayım.
    BARUTYÜZBAŞI :evil:
    Ne Mutlu Türküm Diyene!
  • Odin wrote:

Mark Atilius nihayet bacaklarını yatağa uzattığında gerçekten iyi bir havadaydı. Yerel tüccarlar, son macerasından getirdiği küçük eşyalar için neredeyse birbirleriyle savaşmışlardı, onları hızlıca satmış ve oldukça iyi para kazanmıştı.

Bir kereliğine, genelde yaptığı gibi en ucuz lokali seçmedi, bu sefer temiz yataklı iyi bir yer seçti. Ve şimdi, bacaklarına uzatmış biraz dinlenirken, kervan sürücüsü olarak başladığı sonrasında bir maceraperest olduğu zamanları hatırladı.

Ve o zamandan beri, bir yerden küçük şeyler satın alıp ve öbür yanda satmak zorunda kalsa da, akşam yemeğinde bir parça ekmek bile olmadığı günleri yaşasa da, bu kararından hiçbir zaman pişman olmadı. Maceraları ve seyahatleri onun için her şey oldu.

Anılarında kaybolurken, uykuya daldığını bile farketmedi. Garip bir ses onu uyandırdı ve pencerenin dışındaki karanlık bir gölge göründüğü kadar hızlı bir şekilde havada kayboldu. Odası üçüncü kattaydı! Bütün bunlara rağmen eski kervan sürücüsü kalktı ve dışarıya baktı.

Kimse yoktu. Yatağa geri döndü ve iyi bir gece uykusu almak üzereydi, aniden kapının yanındaki küçük bir parşömen dikkatini çekti. Daha önce burada değildi. Bir mesaj! Ve bir şifreli!

Frişv_v Amez!

Ravbva uanre_rev phjahgfhbphe: Vadmemğcehahk Aüfüe_ü_me_m pcfğ_hz zheph! Frbv nrbva frjmumğvar zmğü_amhm pmirğ rpvjceha!

_hovhf

Bcğ: Umnreov v_r zcbhg, fvkr ğıa prğmj_meü mb_mğmomz!

Görev 1: Mesajı deşifre edin ve Lucius'un ona teklif ettiğini bulun.
    Sevgili Mark!
    Eminim haberleri duymuşsundur: İmparatorumuz Mısırlılarla dostluk kurdu! Seni benim seyahatime katılmana davet ediyorum!
    Lucius
  • Sevgili Mark!

Eminim hmberleri duymuşsundur: İmparatorumuz Mısırlılarla dostluk kurdu! Seni benim seyahatime katılmaua davet ediyorum!

Lucius

Çıkan şifre bu ancak bir kaç harf hatası var gibi alttaki de düzeltilmiş hali.

Sevgili Mark!

Eminim haberleri duymuşsundur: İmparatorumuz Mısırlılarla dostluk kurdu! Seni benim seyahatime katılmaya davet ediyorum!

Lucius

• Başta Almanca zannettim :D :D

Sevgili Mark
    Eminim haberleri duymuşsundur: İmparatorumuz Mısırlılarla dostluk kurdu! Seni benim seyahatime katılmaya davet ediyorum!
    Lucius
    Not : Haberci ile konuş, size tüm detayları anlatacak!
  • Sevgili Mark !

Eminim haberleri duymuşsundur: İmparatorumuz Mısırlılarla dostluk kurdu! Seni benim seyahatime katılmaya davet ediyorum

Lucius

keşke baştan kilitleseydiniz de yapan yapmayan belli olsaydı... :D