Hrdinova dobrodružství - den třetí

Would you like to know what’s going on in the Tournament 2017 Finals?
Keep yourself updated by reading "The Corner"!

• zeptáš se ho 3x zda je to v prvních dvou truhlách a buď ZA PRVÉ 3x zalže, (což se pozná tak, že odpoví 3x stejně) a pak víš, že je to ta 3tí truhla (v případě odpovědí ANO) nebo pokud odpověděl 3x NE, máš jednu otázku na obsah prvních dvou truhel, ale víš že bude mluvit pravdu nebo ZA DRUHÉ zalže 2x a jednou řekne pravdu. Pokud řekl 2x ANO, tak to znamená že to je v tý třetí, pokud řekl 2x NE je to v první nebo druhý a máš ještě jednu otázku no ale víš, že bude lhát...

TS2-nostradamus

The post was edited 2 times, last by ronin8888888 ().

• Může položit například tyto 4 otázky:

1. Je pásek v truhle nalevo?
    2. Je pásek v truhle nalevo?
    3. Je pásek v truhle nalevo?
    4. Je pásek v truhle napravo?

Podle odpovědí ano - ne a podle faktu, že Alchymista odpoví pravdivě jen na jednu otázku ze čtyř lze zjistit, v jaké truhle se pásek nachází :)

Nick: -----
    Server: CZ4
  • Pokud se 3x zeptá zda je opasek pokaždé v té stejné truhle, alchymista mu buďto zalže 3x nebo 2x a 1x řekne pravdu. Čtvrtou otázkou se zeptat na jednu ze zbývajících dvou truhel a podle předchozích odpovědí lze logicky odvodit, kde se opasek ukrývá.

Svět: CZX
    Nick: Nehehe

PS.: S počítáním loupeže jste mě opravdu dostali. Nečekal jsem, že odpověď může být neúspěšná, tak jsem raději přestal počítat :D
  • Black wrote:

Den třetí

Hledání útočníků bylo bohužel neúspěšné a Mark již téměř ztratil naději, že svého přítele najde. Cestou domů ale narazil na starou čarodějnici, která mu nabídla pomoc: Mark pro ni získá starý magický pásek od excentrického alchymisty a ona mu na oplátku pomůže najít Lucia.

Alchymista postavil před Marka tři truhly a řekl mu, že pásek je v jedné z nich a že mu odpoví pravdivě na jednu otázku ze 4, které mu Mark může položit. Alchymista odpovídá pouze ano - ne.

Váš úkol: Jaké 4 otázky má Mark alchymistovi položit, aby si mohl být jistý, ve které truhle je pásek? Nezapomeňte, že alchymista odpoví jednou pravdivě a třikrát bude lhát.

Odpovědi vkládejte do tohoto tématu a vždy připište i svůj herní nick a server. Odpovídat můžete do 15. 9. 2017 14:00.

Vaše odpovědi budou moderované, což znamená, že vy je po odeslání neuvidíte - je to proto, abyste od sebe nemohli opisovat.

Zdravim..
    3x Se zeptám zda je pásek v první truhle. Mohu dostat:
    1) 3x stejnou odpoved, pak vim ze mi 3x lhal a vim tedy jestli tam je nebo neni. 4tou otazkou se zeptam zda je v druhe a na tu mi jiz musi odpovedet pravdive. A tak zjistim zda je pasek v druhe nebo posledni truhlici.

2) 2x stejnou odpoved a jednu jinou. to znamena ze castejsi odpoved byla lez a tak vim take jestli je pasek uvnitr nebo v jine truhle. Posledni otazkou se zeptam zda je pasek v druhe trule a vim ze mi bude lhat. z toho odvodim kde tedy opravdu je.

SkriiTek (3x speed)
  • Vazeni hraci,

treti ukol byl narocny ne jen pro vas ale i pro me pri vyhodnoceni.
    Spravna odpoved:
    Mark 3x ukáže na tu samou truhlu (nazvěme ji třeba 1. truhlou) a pokaždé se zeptá:
    Je pásek v téhle truhle?
    Je pásek v téhle truhle?
    Je pásek v téhle truhle?

Poté ukáže na jednu ze dvou zbývajících truhel a zeptá se:
    Je pásek v téhle truhle?

Vysvětlení:
    Vezměme v úvahu všechny možné kombinace na první tři otázky:
    Ano, ano, ano - alchymista 3x lhal, což znamená, že 4. odpověď bude pravdivá a pásek je v jedné ze dvou zbylých truhel.
    Ne, ne, ne - alchymista lhal a pásek je v 1. truhle. 4. odpověď bude pravdivá.
    Ano, ano, ne - další odpověď bude nepravdivá, protože alchymista již použil tu jedinou pravdivou odpověď.
    Ne, ne, ano - viz výše (a pásek je v 1. truhle).
    Odpovedi co meli 3 stejne otazky nebo 3 otazky smerovaly na jednu truhlu jsem uznal za spravne. Take radne vysvetlene odpovedi jsem uznal.
    Prvni odpovedel ---- CZX - zlate jsem pripsal
    Ze spravnych odpovedi byly vylosovany cisla 31,35,48. Takze 30 zlatych vyhravaji:
    hodor CZX - zlate jsem pripsal
    PAR CZ5 - zlate jsem pripsal
    SkriiTek CZX - zlate jsem pripsal

Pokud u vasi odpovedi je napsano, ze neni spravna, ale jste presvedceni o opaku, tak muzete si vzit priklad u hrace kuchto (odpoved 31) a sepsat do diskuzniho tema souteze vase vysvetleni. Kdo ho dolozi s logickym vysvetlenim, ten obdrzi 100 zlatek navic.

Diky za ucast.