Vitatéma a fórum játékról

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Would you like to know what’s going on in the Tournament 2017 Finals?
    Keep yourself updated by reading "The Corner"!

• Vitatéma a fórum játékról

Sziasztok,

Mivel a második, és a harmadik kérdés is problémás, ezért nyitottam ezt a topicot, hogy megvitassuk a helyes megoldásokat.

A második feladat miatt néhányan reklamáltatok, hogy korrigálva lett a kérdés menet közben. Nos, maga a kérdés nem lett korrigálva, csak kaptatok egy plusz segítséget.
      A feladványban nem szerepelt, hogy különböző egységekről van szó, ezért a többség számára egyértelmű volt, hogy egyfajta gyalogos, és egyfajta lovas egységet kellett keresni.
      Ha a gyalogosokból és a lovasokból is többféle lett volna, akkor számtalan variáció lehetséges, így gondolni lehetett volna rá, hogy az biztosan nem (de épp ezért írtam oda a segítséget). A másik pedig, hogy a játék az F&S játékvilág apropójából indult, tehát valószínűsíthető volt, hogy a két új nép valamelyikéről lesz szó.

Viszont, ami bonyolultabb, az a harmadik feladat.
      Igazából nem bonyolult, csak néha a legegyszerűbb feladatok tűnnek a legnehezebbnek :)
      Ti még nem, de én látom, hogy milyen sokféle megoldást írtatok be. A legtöbben abban hibáztatok, hogy valami miatt a "nem" választ alapból hamisnak gondoljátok, az "igen" választ pedig igaznak. Pedig, ha egyszer igennel, aztán nemmel válaszol, egyáltalán nem biztos, hogy igazat mondott, majd hazudott. Simán lehet mindkettő hazugság :)
      Még van egy kis idő, hogy jól átgondoljátok :) Próbáljatok a legegyszerűbb megoldásra törekedni, mert az lesz jó....néhány játékos meg is találta a megoldást :)

Ha lezárult, akkor majd itt megvitatjuk, hogy egy-egy megoldás jó volt-e vagy rossz, mert tényleg olyan sokféle van, hogy majd agyalni kell rajtuk úgy is jó-e :)

Üdv.
      Gyevocska
      Community Manager
      HU
    • Szerintem:
      1.) Ha az első két válasz során hazudik:
      1.a.) Ha nincs az első két ládában a derékszíj:
      1.a.1.kérdés.) Az első két ládában van a derékszíj? - Igen.
      1.a.2.kérdés.) Az első két ládában van a derékszíj? - Igen.
      Mivel kétszer mondta, hogy az első ládában van a derékszíj ezért kétszer hazudott tehát a 3.-ban van.
      1.b.)Ha az első két ládában van a derékszíj:
      1.b.1.kérdés.) Az első két ládában van a derékszíj? - Nem.
      1.b.2.kérdés.) Az első két ládában van a derékszíj? - Nem.
      Tehát tudjuk, hogy ez esetben mivel ugyanaz a válasz az első két ládában van a derékszíj. Ez esetben megkérdezzük:
      1.b.3.kérdés.)Hazudtál az előbb?
      Ha erre azt mondja Igen, akkor igazat mondott ez esetben megkérdezzük:
      1.b.4.kérdés.)Az első ládában van a derékszíj?
      Erre ha azt mondja, hogy nem, akkor abban van, hiszen az előbb igazat mondott, tehát ez hazugság, ha azt mondja igen, akkor a másikban van a derékszíj.
      Ha az 1.b.3.kérdés-re a válasz Nem, akkor tudjuk, hogy hazudott hiszen az első két kérdésre ugyanazt a választ adta, tehát hazudott, ez esetben is feltesszük a kérdést:
      1.c.4.kérdés.)Az első ládában van a derékszíj?
      Erre azt mondja, hogy Igen, akkor abban a ládában van a derékszíj, hisz most ez az igaz állítás, ha nem akkor a másikban.

2.) Ha az első két válasz során igazat mond:
      2.a.) Ha nincs az első két ládában a derékszíj vagy benne van az esetben is ez lesz a válasz valamilyen sorrendben:
      2.a.1.kérdés.) Az első két ládában van a derékszíj? - Igen.
      2.a.2.kérdés.) Az első két ládában van a derékszíj? - Nem.
      Ez esetben pedig csak megkérdezzük két ládáról a következőt:
      2.a.3/4.kérdés.)Ebben a ládában van a derékszíj?
      És ahol azt mondja, hogy Nem, abban van a derékszíj. Ha kétszer mondja, hogy Igen, akkor pedig a harmadikban, hiszen tudjuk, hogy igazat már mondott az első két kérdés során, hisz a két kérdésre a válasz különböző.

Durexduck, tx3
    • És én is a harmadik lehetőség egy variációjával rukkoltam elő. Csak látszólag bonyolultabb annál, mert szerintem a feladványnak része az is, hogy adott igen/nem válasz variációk esetén mely láda rejti az övet. Hisz valójában elvileg ebből 16 lehetséges sor van, bár ezekből legalább 4 nem bukkanhat fel.
    • Szőke vagyok pl

Barna a hajam ? - igen ( tehat hazudott ) nem(igazat mondott)
      Elöbb hazudtál ? -itt mindenképp hazudik,amit tudunk,és egy hazugság is kilőve

Ebben az esetben van meg 2 kerdesed, tudod, hogy mind kettő hazugsag.
      Ebben a kettöben van az öv ? - igen/nem tök mindegy, mert a 4. elarulja melyikben van
      Ha azt mondja igen,tudjuk hogy a 3-ikban van
      Ha nem-et mond akkor az egyikben van,és elég csak rákérdezni az egyikre,abban van-e.Ha igent mond a másikban van,ha nemet,akakor abban.
      Egyszerű és nagyszerű

Remélem érthető volt így

hu S1 breki

The post was edited 2 times, last by brekk ().

• Sziasztok!

Én fenntartom a 3. kérdésre adott válaszomat és álláspontom szerint a játékfórumon leírt kifejtésem is elég részletes, minden alternatívát levezet.

Natural Leader (HUN s6) 3. feladat megoldása:

1.) kérdés (rámutatok a bal oldali és a középső ládára és felteszem a kérdést:) Ezen két láda valamelyikében van a derékszíj?
      2.) kérdés (rámutatok a bal oldali és a középső ládára és felteszem a kérdést:) Ezen két láda valamelyikében van a derékszíj?
      Ha az 1-2) kérdésre a válasz: igen-igen, akkor mindkét válasz hazugság volt (csak így mondhatja kétszer ugyanazt a választ), tehát a derékszíj a jobb oldali ládában van és KÉSZ
      Ha az 1-2) kérdésre a válasz: nem-nem, akkor mindkét válasz hazugság volt (csak így mondhatja kétszer ugyanazt a választ), tehát a derékszíj a bal oldali vagy a középső ládában van, ekkor
      3.) kérdés (rámutatok a bal oldali ládára): Ebben van a derékszíj?
      4.) kérdés: Tehetek fel még egy 5. kérdést is?
      Ha a 4.) kérdés "igen" a válasz, akkor a 4.)-nél hazudott, tehát a 3.)-nál igazat mondott. Ebben az esetben ha a 3.) kérdésre "igen" volt a válasz, akkor a bal oldali ládában van a derékszíj, ha "nem" volt a válasz, akkor a középsőben és KÉSZ. Ha a 4.) kérdésnél "nem" a válasz, akkor 4.)-nél igazat mondott, tehát a 3.)-nál hazudott. Ebben az esetben ha a 3.) kérdésre "igen" volt a válasz, akkor a derékszíj a középső ládában van, ha "nem" volt a válasz, akkor a bal oldali ládában és KÉSZ.
      Ha az 1-2) kérdésre a válasz: nem-igen vagy igen-nem, akkor biztosan tudom, hogy az utolsó két kérdésnél hazudni fog, ekkor
      3.) kérdés (rámutatok a középső ládára és felteszem a kérdést:) Ebben van a derékszíj? Ha a válasz nem, akkor abban van és KÉSZ. Ha a válasz igen, akkor felteszem a 4.) kérdést, mely
      4.) kérdés (rámutatok a jobb oldali ládára és felteszem a kérdést:) Ebben van a derékszíj? Ha a válasz nem, akkor abban van és KÉSZ. Ha a válasz igen, akkor a derékszíj a bal oldaliban van és KÉSZ.

Mindenképpen eljutunk a derékszíjhoz.

Azt elismerem, hogy nem a legelegánsabb/legegyszerűbb megoldás, de megoldás.
    • Sziasztok!

A 2. feladat kapcsán semmilyen szinten és semmilyen részletében nem értek egyet Gyevocska érvelésével, ha megengeditek, akkor gondolatainak vitatásával tételesen kifejtem álláspontomat:
      - "a kérdés nem lett korrigálva, csak kaptatok egy plusz segítséget" korrigálva, plusz segítséget adva, módosítva, szerkesztve nevezhetjük sokféleképpen. Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a vizsgazárthelyin az oktató beletoldana az egyik feladatba egy mondatot azután, hogy a hallgatók fele már befejezte és leadta a dolgozatot, majd a méltánytalanság miatt reklamáló hallgatókat elkergeti. A felsőoktatás elavult hely, biztosan előfordul ilyesmi. De Ti nem a közszférában vagyok: profi csapat, ügyfél orientált hozzáállás...stb. elvileg nagyon gyorsan felül kellett volna emelkednetek a részben nektek is köszönhető félreértésen. Jelen fórummal ez a probléma csak eszkalálódik, én a helyetekben meg se nyitottam volna, inkább gyorsan elfogadtam volna a vitatható megoldásokat, mielőtt pontatlanságomnak, hibámnak vagy vitatható lépésemnek híre szélesebb körben elterjed.
      - "A feladványban nem szerepelt, hogy különböző egységekről van szó" Ez elvi síkon vet fel dilemmát: a) ha nem írják oda, hogy egyfajta, akkor lehet többfajta; b) ha nem írják oda, hogy különböző, akkor biztos egyfajta => ez ne haragudjatok de rendkívül gyenge/semmilyen érv és teljesen parttalan. A feladványban nem szerepelt, hogy különböző egységekről van szó, mint ahogyan az sem szerepelt (eredetileg), hogy egyfajta egységekről van szó.
      - "A többség számára egyértelmű volt, hogy egyfajta gyalogos, és egyfajta lovas egységet kellett keresni". Konkrét adatok híján vitatom azt, hogy a fórumjátékban megjelenő úgynevezett "többség" a traviánozók alapsokaságához képest reprezentatívnak tekinthető. Ugyanez másként vitatva: A megoldást beküldők "többségénél" lehet, hogy egyértelmű volt és van-e adat arra, hogy hányan olvasták el a feladatot vagy értesültek róla más módon és nem küldték be a megoldást. Számukra is egyértelmű volt? (Azon már nem is kezdek filozofálni, hogy sok-kevés, nagyon sok, többség, túlnyomó többség, döntő többség megjelölések mindegyike szubjektív.)
      - "Ha a gyalogosokból és a lovasokból is többféle lett volna, akkor számtalan variáció lehetséges" => Én az első feladat nehézsége alapján arra számítottam, hogy a 4860 ellátmányt számtalan variációból, többféle gyalogos-lovas kombinációból is csak egyféleképpen lehet kihozni. Gondoltam, hogy ettől zseniális a feladat, hogy számtalan ismeretlennel iterálva a megoldás biztosan csak egyféleképpen jön ki. Most azt mondjátok, hogy persze, mert "számtalan variáció lehetséges", de ezt a játékos nem tudja ránézésre, csak ha utánaszámol, így tettem én is. Aztán ugye rájön az ember, hogy lehet, hogy nem is a feladat zsenialitásáról van szó? Amikor a 2.,3.,4. ...stb. megoldást is megtaláltam (és ezt a megoldásnál a játékfórumon jeleztem is) nyilván gyanús lehetett volna, de akkor meg ezen lelkesültem be, hogy a feladat ha az előbbitől nem, lehet, hogy éppen ez utóbbitól zseniális és beugratós. Ezek tükrében igen csalódott lennék, hiszen nyilván minél több az ismeretlen, annál többet dolgozik az ember (az eredeti kiírás szerinti) helyes megoldáson és a variációk feltárásán.
      - "tehát valószínűsíthető volt, hogy a két új nép valamelyikéről lesz szó" no ez megint tökéletesen parttalan, hogy valószínűsíthető volt, nem volt valószínűsíthető, milyen mértékig volt valószínűsíthető, kinek volt valószínűsíthető, miért volt valószínűsíthető, miként volt valószínűsíthető... ezen szerintem nagyon nagy kár filozofálgatni.

Az eredeti kiírás szerinti helyes válasz elutasítását nem javasolom, mert a) mint utólag kiderült, a feladatkiírás pontatlan volt (játékosnak nem felróható) és b) mint azt az érintettek utólag megtudták, a feladat szövegét átírtátok, korrigáltátok, szerkesztettétek, plusz segítséget adtatok...stb (játékosnak nem felróható). Ez olyan lenne, mintha az 1. feladatban ragaszkodtatok volna ahhoz, hogy az elgépeléseteket elgépelt, rossz jelentéssel fordítsuk le vagy kizártátok volna azt, aki a fordításba beletette a magyar ékezeteket, csak hogy jobban fessen a megoldás.

Bocsánat a text of wall -ért.
      Üdvözöl Benneteket,
      Natural Leader

The post was edited 1 time, last by virus007 ().

• 1. Az első ládában van?
      2.Az első ládában van?
      3. Az első 2 ládában van?
      4. Az első ládában van?

Az én megoldásom is jó, ugyanis:

Ha az első 2 kérdésre nem a válasz, akkor abban van mert kétszer hazudott. Ha eltérő válasz ad az első 2 kérdésre, akkor is biztosan abban van, mert megvolt az egy igazmondás.
      Viszont ha 2 igen a válasz, akkor már biztosan nem az elsőben van.
      Jön a 3. kérdés ami tulajdonképpen már csak a második ládára irányul, mert az elsőről tudjuk már hogy nem abban van.
      Tehát ha a válasz erre nem lesz, akkor ha hazudik a másodikban van, de ha igazat mondd akkor a harmadikban.
      És felteszem a 4. kérdést hogy az elsőben van e. Ha itt igent mondd ismét akkor tudom hogy a 3. válasza volt az igaz, tehát a 3. ládában van, de ha nemet mondd, akkor tudom, hogy ez az igaz és a 3. kérdésre hazudott, akkor viszont a 2. ládában van. :)
    • A mai napi feladatnál tényleg jelezzétek, ha túl bonyolult. Elvileg nincs benne elírás (és remélem, hogy tényleg nincs), tehát megfejthetőnek kell lennie. De hát emberek vagyunk, és lehet, ha 10x átnézem, akkor is elsiklok egy hiba fölött :)

Szóval szóljatok, ha bármi gond van!
      Gyevocska
      Community Manager
      HU
    • Még nem kezdtem el agyalni a megoldáson, de van egy problémám:

5 karaván van, de az infók között csak 3 város neve tűnik fel(Alexandria, Memphis és Théba), + a kérdésben Giza. Egy célpont városnév hiányzik, egyről nem tudni, mikor indul (4 indulási idő van megadva). A sárga szín is csak a kérdésben tűnik fel, bár lehet, ettől ez még megoldható. De egy városnév mindenképp hiányzik!
    • A lovas feladatnak mikor lesz eredményhirdetése? Vagy volt csak elkerülte a figyelmem?

Mohan_vilaga_HU wrote:

Még nem kezdtem el agyalni a megoldáson, de van egy problémám:

5 karaván van, de az infók között csak 3 város neve tűnik fel(Alexandria, Memphis és Théba), + a kérdésben Giza. Egy célpont városnév hiányzik, egyről nem tudni, mikor indul (4 indulási idő van megadva). A sárga szín is csak a kérdésben tűnik fel, bár lehet, ettől ez még megoldható. De egy városnév mindenképp hiányzik!
      Karnak lesz a város amit keresel ;)
    • Gyevocska_HU wrote:

Kedves Játékosok,

A második nap is a végéhez ért.
      Valószínűleg picit vitás lesz az eredmény, mert többféle megoldás érkezett.
      Viszont nem volt oda írva, hogy különböző egységekről van szó, így sokan több gyalogos, és több lovas egységből rakták össze a teljes osztagot.
      Ma reggel oda írtam segítségként, hogy csak egyféle egységekről van szó, így volt, aki korrigálta a válaszát.

A helyes válasz pedig:

Hunok, 78 bowmen és 24 marksmen

Természetesen azok válaszát is elfogadjuk, akik nem tudták leírni ezen egységek konrét neveit.

A mai nap nyertesei:

50 arany: Durexduck
      30-30 arany: Porkypig és Alex97

Gratulálok, és sok sikert a harmadik feladványhoz!

A Travian Legends csapata
      És köszönöm!
      Egy sor elkerülte a figyelmem. Így talán megoldható.
    • Ecu wrote:

Ecu wrote:

A lovas feladatnak mikor lesz eredményhirdetése? Vagy volt csak elkerülte a figyelmem?
      Erre kaphatnék választ?

Gyevocska_HU wrote:

Sziasztok,

A negyedik feladat is lezáródott. Ezt az akadályt sikeresen teljesítettétek.

A megoldás: 9, 6, 2

A nyertesek:

50 arany: janrobi
      30-30 arany: susan calvin és virus007

Gratulálunk!

Sok sikert az utolsó napi feladathoz!

A Travian Legends csapatotok
    • "A mai napi feladatnál tényleg jelezzétek, ha túl bonyolult. Elvileg nincs benne elírás (és remélem, hogy tényleg nincs), tehát megfejthetőnek kell lennie. De hát emberek vagyunk, és lehet, ha 10x átnézem, akkor is elsiklok egy hiba fölött

Szóval szóljatok, ha bármi gond van!"

Az utolsóban nincs semilyen hiba,nem is bonyolult. Már régen elküldtem a megfejtést :)
    • Qwertcza_HU wrote:

Ecu wrote:

Ecu wrote:

A lovas feladatnak mikor lesz eredményhirdetése? Vagy volt csak elkerülte a figyelmem?
      Erre kaphatnék választ?

Gyevocska_HU wrote:

Sziasztok,

A negyedik feladat is lezáródott. Ezt az akadályt sikeresen teljesítettétek.

A megoldás: 9, 6, 2

A nyertesek:

50 arany: janrobi
      30-30 arany: susan calvin és virus007

Gratulálunk!

Sok sikert az utolsó napi feladathoz!

A Travian Legends csapatotok

Jah bocsi, a ládásra gondoltam :)