Aventurile eroului III: Călătoria spre Egipt - Final

• Aventurile eroului III: Călătoria spre Egipt - Final

- Această călătorie va fi una tare lungă... Cine știe când și dacă ne vom întoarce în Imperiul Roman, oftă Mark. Ne-a luat ceva timp, dar până la urmă am aflat cu ce caravană vom călători. Trebuie să ne facem bagajele dacă vrem să mergem cu ei. Nu vor sta după noi...

Tarquinius sări în picioare și zise entuziasmat:
      - Desigur! Nu mai am nimic de făcut aici. Doar un singur lucru: Trebuie să iau ceea ce am lăsat la un alchimist local. Este un artefact foarte rar și valoros, ce a aparținut familiei mele sute de ani și pe care strămoșul meu l-a adus din călătoria sa din Egipt. El credea că este cheia tuturor secretelor vechilor constructori de piramide. Nu am vrut să risc să-l iau cu mine în tabără și alchimistul mi-a promis că îl va păstra în siguranță.

Mark simțea cum inima îi ajunsese până în gât și își dăduse seama că bătrâna vrăjitoare îl păcălise din nou...
      Cu teamă în glas, întrebă:
      - Lucius, cum arată acest artefact? Spune-mi că nu e o bucată veche de covor cu o încheietoare făcută dintr-o piatră de râu, pe care doar oamenii ciudați ar purta-o ca pe o centură...
      - Da, exact! E cureaua unui faraon antic și e comoara cea mai de preț a familiei noastre. E acoperită cu hieroglife, pe care sper să le pot descifra atunci când vom fi în piramida Khufu.

Numai acum Lucius observă expresia ciudată pe fața lui Mark.

- Mark, dacă vrei să-mi spui că centura a fost cumva pierdută, ar fi mai bine să mă îngropi chiar aici, sub acest zid.

Mark a rămas tăcut pentru o clipă și tot nu găsea cuvintele potrivite...

- Lucius... o vom găsi, îți promit! Ori, să nu-mi spui mie Mark Atilius!

*** Sfârșit ***
    • În acest topic vom anunța câștigătorii finali (participanții care au răspuns corect la toate misiunile), ce vor avea un titlu special pe forum! Dintre acești jucători vom selecta aleatoriu 3 câștigători, cărora le vom oferi 150 Aur.

Vă rugăm să ne acordați câteva zile pentru a verifica toate misiunile și pentru a clarifica misiunea a 3-a (să vedem dacă au mai fost găsite alte soluții).

Echipa voastră Travian: Legends
    • Dragi jucători,

A sosit momentul anunțării câștigătorilor. Deși a fost o perioadă solicitantă atât pentru jucători, cât și pentru echipa Travian, sperăm că v-a plăcut concursul nostru!

În urma reverificării mesajelor din topicul de discuții pentru misiunea a 3-a, vă informăm că nu am găsit nicio altă variantă corectă, în afara celor 3 postate de noi în topicul misiunii.

Participanții care au răspuns corect la toate misiunile concursului Aventurile eroului III sunt:

Cosmincosu_RO - C&E - ro1
      Iulian Max - Max, ro1
      john29 - ro1
      mihix - rox
      neovox - ro19
      Obi Wan Kenobi - ro19
      OverStreet - ro19
      taina_pisicilor - ro5

Veți avea posibilitatea de a vă alege un titlu special pentru forum, ce va apărea sub numele vostru de utilizator.
      Ne puteți transmite titlul dorit ca răspuns în acest topic. (Titlul trebuie să corespundă termenilor și condițiilor de joc. Se acceptă limba română și limba engleză.)

Iar pentru premiile finale (3 premii a câte 150 aur), câștigătorii selectați în mod aleatoriu sunt:
      neovox - ro19
      Iulian Max - Max - ro1
      OverStreet - ro19

Felicitări tuturor! ^^

• Yaenara wrote:

Dragi jucători,

[...]În urma reverificării mesajelor din topicul de discuții pentru misiunea a 3-a, vă informăm că nu am găsit nicio altă variantă corectă, în afara celor 3 postate de noi în topicul misiunii.
      [...]

Felicitări tuturor! ^^

Serios?! Ce nu a fost corect la solutia mea? Ati verificat-o macar? Dezamagit de promptitudinea si seriozitatea voastra.