Opłacalność egipskich niewolników.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Would you like to know what’s going on in the Tournament 2017 Finals?
    Keep yourself updated by reading "The Corner"!

• Opłacalność egipskich niewolników.

Mamy więc nowy server Ogień i Piasek, na którym 70-80% graczy to egipt.

Co sądzicie o jednostce niewolnik ? Przyjmując koszt produkcji na siłę DEF'a tej jednostki wychodzi na to, że egipcjanin może wyprodukowac najwięcej defa w danej jednostce czasu i przebija pod tym względem każdą nację. Problem leży jednak po stronie wyżywienia.

Ja na niewolnika patrzę jako by był połową jednostki i dopiero gdy koszt, czas produkcji i siłę niewolnika pomnożymy razy 2 to uzyskamy wartości przybliżone do innych jednostek DEF i można na to jakoś spojrzeć, jest to:

300 surowca
      bazowy czas: 17:40 min.
      60 obrony na piechotę i 40 na kawalerię
      7 prędkości

SUPER, prawda ? Żadna piesza jednostka DEF nie jest w stanie tego pobić, dochodzi jednak wyżywienie, które w tym wypadku też trzeba pomnożyć x2 i za takie wysokie staty musimy płacić 2 cropa/h

Egipcjanin może dzięki wodociągowi (podwojenie produkcji oaz) na swoim 15c przy 3 oazach +50% dostać dodatkowe 150% zboża co łącznie da mu 300%. Jednak trzeba uważać, żeby dobrze to zrozumieć.

Przykład (bez bonusu z monet):
      produkujesz bazowo 10 000/h zboża w swoim 15c. Mając standardowe +150% otrzymujesz - 25 000/h, a ile otrzymasz z wodociągiem ? 10 000 + 300% = 40 000. Wodociąg dał Ci 15 000 zboża/h.

Co to oznacza ? Wodociąg NIE PODWAJA twojej produkcji surowca tylko podwaja twój bonus z oazy, co oznacza, że w odniesieniu do standardowego +150% daje Ci dodatkowe 60% do produkcji zboża. Warto też zauważyć, że nie każdy gracz będzie miał stolicę 15c z 3 oazami zboża...

Dlaczego więc egipcjanin otrzymał możliwość powiększenia produkcji siana do max 60% gdy jego najpotężniejsza jednostka wymaga podwojenia produkcji czyli +100% ?

Pamiętajmy, że konto specjalizujące się w klepaniu DEF'a i wysyłaniu stałek gdzie popadnie wysyła swoje jednostki do wszystkich nacji, więc jeżeli ktoś chce otrzymać 5000 defa to rzymek da mu 5k pretów a gal 5k falang i to będzie żarło mu 5000 zboża/h. Ile musi dać mu egipcjanin idący w niewolników ? 10 000 oczywiście, a osoba przyjmująca def'a nie musi być egipcjaninem i pytanie nasuwa się samo: kto chciałby takiego defa, który ma siłę 5000 zwykłych jednostek i będzie musiał to żywić za 10 000 ?

Moja opinia: Nie chce mi się wierzyć, że można zignorować kwestię żarcia usprawiedliwiając ją faktem, że jednostka ma najwięcej siły na czas produkcji oraz koszta, a kwestia kosztu później i tak nie ma znaczenia bo stać Cię by każdą jednostkę robić 24/7

Jakie sa wasze opinie wobec niewolnika ? Czy ja źle myślę ? Czy dopatruję się problemu żywienia tam gdzie go nie ma ? Jak wy to widzicie ?

The post was edited 1 time, last by Rip0sta ().

• Dla mnie niewolnik to jednoska startowa, pozniej traci na znaczeniu przez koszty utrzymania, przeciez ten co otrzymuje defa na stalke bedzie wolal trzymac pretki/fale i nie bedzie go obchodzilo jak szybko wlasciciel wyszkolil niewolnikow.

Co do bonusu to jest on zbyt mocny w odniesieniu do innych bonusow, jak juz to powinien byc ograniczony do stolicy.

Tez mam nadzieje ze ten bonus nie wejdzie w takiej formie na serwery... Bo to ze nacje wejda to jest juz oczywiste.
    • Zbrojny niewolnik jest dobry na początku gry gdy nie ma dużo surowców. Później trzeba przejść na mocniejszych Strażników Asza, bo jest problem ze zbożem. Zaletą jest, że Zbrojnych niewolników można szybko kształcić, co może być przydatne jak trzeba szybko odbudować straconego defa.
    • Zbrojni niewolnicy są najtańsi w grze a ich szkolenie trwa najkrócej. Sprawia to, że można ich dużo "wyprodukować" w krótkim czasie (więcej nawet niż Pałkarzy German).
      Inną zaletą jest dobra prędkość: 7 pół na godzinę.

The post was edited 1 time, last by Crative ().

• Crative wrote:

Zbrojni niewolnicy są najtańsi w grze a ich szkolenie trwa najkrócej. Sprawia to, że można ich dużo "wyprodukować" w krótkim czasie (więcej nawet niż Pałkarzy German).
      Inną zaletą jest dobra prędkość: 7 pół na godzinę.
      ale ja nie prosiłem o skopiowanie opisu jednostki, ale cóż innego się spodziewać... Gra zdycha to i forum zdechło. "prosiki" wypowiadają się tylko w tematach gdzie można komuś ubliżyć lub wykazać się niespotykaną inteligencją - używając jakiegoś de*ilnego sarkazmu albo ironii.. Zamiast tych prosików wchodzą nowi gracze, które 1 raz widza traviana na oczy i wypowiadają swoje mądrości takie jak skopiowanie opisu jednostki...

Przykład: Lord turek - typowy śmieszny prosik, który zeżarł wszystkie rozumy, przeglądam twoje posty i większość z nich to próba pokazania innemu graczowi, że jest idiotą, a ty Bogiem gry - nie odpowiesz na pytanie zadane w temacie, nie pomożesz, nie stworzysz dyskusji - napiszesz za to jakąś bezwartościową dygresję i pokażesz jaki to jest kurde obeznany. Gdy pytam się konkretnie o jednostkę to napiszesz, że egipt to nacja pod multikonta - dziękuję...

Stworzyłem też wcześniej inny temat: Kiedy warto założyć 2 wioskę ? - tutaj to samo, jedna osoba napisała posta złożonego z 7 znaków i spacji, a potem cisza... Proste: nie powstało pole do popisania się chamstwem - "prosiki" nie odpowiadają... Może byście odpowiadali gdybym w tym temacie dopisał kilkanaście bluzgów lub ewentualnie napisał temat w tym typowym dla prosika stylu minimalizmu, używania niewielkiej ilości słów, które służą tylko do złudnego udowodnienia jaki to jest genialny i obeznany z grą, jak bardzo nie ma ochoty pisać dużo bo przecież i tak wszyscy macie max. 70 IQ i byście tego durnie nie zrozumieli...

Smutne. smutne forum, smutni ludzie, smutne dogorywanie gry, której poświęcałem się tyle lat... Nigdy już nie napiszę na tym forum żadnego tematu, więc jak jakiemuś adminkowi czy moderatorkowi sie nie spodoba ten post to proszę bardzo o perma bana - z radościa przyjmę - ta społeczność nie zasługuję na okazywanie szacunku i zadawanie inteligentnych pytań...

Temat do kosza jeśli można - nie ma w nim żadnych chamskich odzywek ani wzajemnego obrażania się więc dla tego forum i tak jest bezwartosciowy.
    • Według mnie Zbrojny niewolnik jest ciekawą możliwością. Nie jest to "najpotężniejsza" jednostka. Jest to jednostka podstawowa. Dobra jak nie ma się zbyt dużo surowców, czyli głównie na początku gry. Egipcjanie dzięki podwojonej produkcji bohatera szybko mogą robić droższe, lepsze jednostki.
      Co do wodociągów to uważam, że jest to bardzo dobry budynek korzystny w późniejszym okresie gry. Dzięki niemu zwiększa się produkcją surowców, za które można kupić dobre wojsko. Na pewno lepsze to od galijskiego trapera. Produkcja surowców jest ważna, bo defensywne nacje jak np.Egipcjanie nie mają zbyt dużo surowców z grabieży.
    • Rip0sta wrote:

ale ja nie prosiłem o skopiowanie opisu jednostki, ale cóż innego się spodziewać... Gra zdycha to i forum zdechło. "prosiki" wypowiadają się tylko w tematach gdzie można komuś ubliżyć lub wykazać się niespotykaną inteligencją - używając jakiegoś de*ilnego sarkazmu albo ironii.. Zamiast tych prosików wchodzą nowi gracze, które 1 raz widza traviana na oczy i wypowiadają swoje mądrości takie jak skopiowanie opisu jednostki...
      Ja bym zaryzykował że prawdziwi prosi tej gry już odeszli zostali tylko ci bogaci gracze ;)

Co do tematu. W początkowym etapie gry kompletnie nie opłacalna jednostka do produkcji. Lepiej dołożyć trochę surki i klepać obrońców, którzy są alternatywną falangą z średnim offem. Później jeśli pilnie jest potrzebny szybki deff gdzieś u sąsiada to można klepnąć ich z tysiąc przez noc tak żeby coś stało.
      TRAVA, kto zna ten wie ;]
    • Crative wrote:

Oby to ich odejście nie wynikało z uzależnienia od gry.

Zbrojni niewolnicy mają stworzyć możliwości obronne w pierwszych tygodniach gry. Galowie mają dobre kryjówki i trapera a Egipcjanie tanich niewolników.
      Nie chcę poruszać kwestii pewnego classica z przed wielu lat, który udowodnił że głębokość kieszeni wygrywa serwer, ale mogę powiedzieć że prawdziwa topka graczy traviana wtedy odeszła chyba na zawsze... Chwila gry na aktualnym ts2 pokazała mi że topka ma duże braki względem tamtych osób. I na tym zakończmy ten offtop.

Niby tak, ale żeby mieć obrońców wystarczy akademia 3pzm i zbrojownia 1pzm, a kosztują mniej niż legioniści i sprawdzają się zarówno off jak i def. Imo ciut przegięta jednostka biorąc pod uwagę bonusy egipcjan. Jak dla mnie egipcjanie powinni nadrabiać staty wojska jego liczebnością, a mają jedno i drugie...

PS. To nie to co kiedyś teraz wszystkie nacje mają kryjówki 2k.
      TRAVA, kto zna ten wie ;]
    • Najlepsza opcja to Strażnicy Asza. Można dodać też Rydwany Reszefa, które mają bardzo dobrą obronę przeciw kawalerii. Swoją drogą armia defensywna złożona z Strazników Asza i Rydwanów Reszefa będzie miała nawet niezły atak.
      Obrońca Anhura jest dobrym wyborem jeżeli chodzi o prędkość: 16 pól na godzinę (jednostka podobna do Jeźdźca Druidzkiego Galów).
      Egipcjanie mają dość uniwersalne jednostki. Armia ofensywna złożona z Walczących chepeszami i Rydwanów Reszefa ma też niezłą obronę.