Fire and Sand. Infografika.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Fire and Sand. Infografika.

Drodzy gracze!

Odkąd dziesiątki tysięcy graczy dołączyło do epickiej walki o dominację Traviana z całego świata na serwerach Fire and Sand, zebraliśmy garstkę danych o nowym specjalnym rocznym wydaniu i przygotowaliśmy dla Infografikę! Sprawdźcie to!

Wasz Team Traviana: Legends PL

• Ja mówię o ogólnym porównaniu gdzie hunowie mają słabsze katpulty, beznadziejne mury, i browar germanów też przydatniejszy, chociaż możliwość wszędzie posiadania 3 slotów jest fajna, ale nie wiem jak w praktyce z tym budynkiem bo hunami nie gram. Ponadto hunowie mają słabą piechotę, moim zdaniem germanie nadal są lepsi i będą dominować.
    • Kebab123_PL wrote:

Ja mówię o ogólnym porównaniu gdzie hunowie mają słabsze katpulty, beznadziejne mury, i browar germanów też przydatniejszy, chociaż możliwość wszędzie posiadania 3 slotów jest fajna, ale nie wiem jak w praktyce z tym budynkiem bo hunami nie gram. Ponadto hunowie mają słabą piechotę, moim zdaniem germanie nadal są lepsi i będą dominować.
      Sęk w tym że patrzysz na hunów z perspektywy normalnej wersji traviana gdzie buduje się cud. W F&S istotniejsze jest przejmowanie osad, a co za tym idzie zajmowanie kolejnych regionów (tak się w końcu wygrywa) i to właśnie tutaj hunowie będą absolutnymi panami, bo centrum dowodzenia na poziomach 1-10 jest droższe od rezydencji, ale na poziomach 11-20 jest już znacznie od niej tańsze i dodatkowo zapewnia dodatkowy slot ekspansji, w połączeniu z najtańszymi gadułami (w opracowaniu i szkoleniu), czyni tę nację potęgą rozwojową już w środkowym etapie gry. Pomijam fakt kosztów samej akademii na 20 i opracowania ich w kolejnych wioskach. Praktycznie po postawieniu 3 wioski można zapomnieć o osadnikach chyba że chcemy zająć jakąś konkretną dolinę, która stoi aktualnie pusta i raczej taka pozostanie.

Co do pałki vs łucznik pałka jest tańsza o 100 surowców ale ma o 10 mniej ataku. Dobre dobranie łuczników i jeźdźców stepowych na pierwszej osadzie pozwala kompletnie zdominować całą okolicę. Łucznicy na gali i czasem rzymian, jeźdźcy na egipcjan, german i hunów.

Co do murów sprawdź sobie koszty ich budowy. Na 10 poziomie wydasz ~1300 sury i budują się też szybciej.

Jeśli chodzi o katy? Po co niszczyć wioski jeśli można je super tanio przejmować ;)

The post was edited 1 time, last by ZglenQa ().

• Nie wiem jak wygląda sytuacja z kontami off bo nie robiłem dokładnych analiz nacji ale wypowiem się na temat def.
      Gram na F&S i testuje egopcjan.

Nie wiem skąd zdziwienie Turka, że ludzie chętnie grają egiptem, przecież to dobra nacja do obrony.

Nie będę wklejał tabelek ani żadnych obliczeń, za dużo tego by było. po prostu napisze jakie wnioski wyciągnął siedzą chwile i analizując dane jednoskti.

Egipcjanie:
      Niewolnik :egy01: - Przydatny jeśli jego żywot jest krótki, a żyje nie dłużej niż ok. 2-3 tygodnie, jeśli jednostka ma żyć dłużej to lepszym wyborem będzie Asza. Bardzo trudny w wyżywieniu. :nocrop: Jedne zastosowanie to jako mięso armatnie, bo jest szybki i najtańszy ze wszystkich jednostek def. Do stałego szkolenia i utrzymania wymagany dobry 9c lub 15c, ale po co trzymać tak żarłoczne jednostki?

Strażnik Asza :egy02: - Podstawowa jednostka def egipcjan, łatwy w wyżywieniu w porównaniu do niewolnika. Można min ewentualnie pograbić puste wioski i niech sam na siebie zarabia :p. Jednostka porównywalna do falangi, włóczniki, pretkowi.

Obrońca Anhura :egy05: - Niewiele słabsza KOPIA druida, driud nadal pozostaje najlepszą kawalerią def. Ale Uwzględniając bonus do produkcji egipcjan (bohater i wodociągi) to Obrońca zyskuje na sile.

Rydwan Refesza :egy06: - To kawaleria "ofensywna" :thumbsup: egipcjan, nie opłacalny jako def ze względu na niską prędkość ruchu (10 pól), a na prędkości polega obrona konna. Poza tym koszt i wyżywienie prawie identyczne jak Obrońca/Druid. Można wykorzystać jako def tylko jeśli nie zginął podczas ataków. Mimo wszystko wciąż lepszy od germańskiego paladyna.

Hun pod deff nie nadaje się kompletnie, to oczywiste. :rep07: Nawet jeśli german może spokojnie szkolić włóczników to hun do obrony ma:

Najemnik :hun01: - Kiepska jednostka do def, krótko i na temat. Tania i szybka pod względem kosztów szkolenia jednak trudna w wyżywieniu. Niewolnik jest bardziej opłacalny uwzględniajac koszt, def i utrzymanie. Ewentualnie można pograbić. Jakościowo podobna do legionisty. Lecz legio daje więcej defa przez co łatwiejszy w wyżywieniu a Najemnik jest tańszy w wyszkoleniu.

Strzelec :hun05: - Średni koszt szkolenia, średnie wyżywienie, jedynie prędkość (16 pól) dobra. Ogólnie straszny średniak z niego :p Jednak znakomity do grabieży przez co może sam na siebie zarabiać, kradzież surowców może uczynić tą jednostkę dobrą.

Osobiście uważam, że pod grę deff egipcjanie mogą walczyć o pierwszy miejsce z galami. To już od gracza zależy czy woli mieć bonusy do produkcji surowców i 4 zróżnicowane jednostki deff czy po prostu 2 najlepsze w grze czyli Falanga i druid. :rep05:
      Osobiście wybieram rzym ze względu na budowę budynku i pola jednocześnie :thumbup:

Ps.1 Mam nadzieję że wprowadzą nowe najce na zwykłe serwery, mogłoby się zrobić ciekawie.

Ps.2 Skąd takie zróżnicowanie nacji w infografice :?:
      na PLu gra:
      Rzymianie47810 %
      Germanie1944.1 %
      Galowie111423.4 %
      Egipcjanie239450.3 %
      Hunowie57612.1 %
    • Szopen wrote:

Nie wiem skąd zdziwienie Turka, że ludzie chętnie grają egiptem, przecież to dobra nacja do obrony.

Nie będę wklejał tabelek ani żadnych obliczeń, za dużo tego by było. po prostu napisze jakie wnioski wyciągnął siedzą chwile i analizując dane jednoskti.
      Jeszcze gdybym nie pisał o tym w innych działach i w filmiku, który zamieściłem nie jest napisane "for usage in motage parodies" miałbyś powód do zdziwienia się, ale tak to mogę tylko współczuć.
      Ale napiszę wyraźnie teraz, żeby nie było wątpliwości, to egipcjanie nie są najczęściej wybieraną nacją ze względu na to, że uważasz, że są dobrą nacją deff, ale z powodu innych większych zalet.
      A co do samej dyskusji, że są najlepszą nacją deff to tego ich niewolnika można porównać do pałki - najtańszy i najsłabszy jako pojedyncza jednostka, z tą różnicą, że przeciętnego deffowca nie będzie stać na utrzymanie tego i tylko w jakichś konkretnych przypadkach, które praktycznie nie występują na dzisiejszych serwerach ta jednostka będzie jakkolwiek użyteczna.

Szopen wrote:

Ps.1 Mam nadzieję że wprowadzą nowe najce na zwykłe serwery, mogłoby się zrobić ciekawie.
      Zaufaj mi w ciemno, lepiej nie.

comx classic 3,6 oi40.tinypic.com/2mc7spj.jpg

plx rekord punktów off /największy off PL
      youtube.com/watch?v=BOMo1boEQ3Y
    • Oczywiście że je wprowadzą na wszystkie serwery, to jest próba ratowania produktu jakim jest ta gra. Gry wydaje się by na nich zarabiać panowie z Niemiec chcieli podbić rynek tym nowym Travian Kingdoms okazało się to wielką wtopą pewnie nawet finansową bo tam gra po 20 osób na serwer, co za tym idzie wzięli się ostro za starą markę. Oczywiście bez nowości nie przyciągną nowych graczy a tylko Ci są w stanie uratować produkt i utrzymać go na rynku. To jest normalne w każdej grze online ważniejszy jest napływ nowych graczy niż płacze weteranów którzy wolą stygnąć w jednym miejscu. Dlatego nie ma w ogóle dyskusji o tym czy wprowadzą nowe nacje bo to zrobią, pytanie jest co jeszcze wprowadzą w najbliższym czasie :)
    • GWD wrote:

Oczywiście bez nowości nie przyciągną nowych graczy a tylko Ci są w stanie uratować produkt i utrzymać go na rynku.
      Sam piszesz jaką wtopą jest kingdoms, a potem piszesz, że nowości przyciągną nowych graczy, którzy uratują i utrzymaja produkt - gdyby tak było to by się rzucili na kingdoms.

comx classic 3,6 oi40.tinypic.com/2mc7spj.jpg

plx rekord punktów off /największy off PL
      youtube.com/watch?v=BOMo1boEQ3Y
    • Ehh widać że tylko w traviana grałeś nic nie wiesz o rynku gier a próbujesz udowadniać chyba sobie że jesteś ekspertem od wszystkiego. Travian Kingdoms to próba zrobienia nowego produktu na bazie starego, w wielu przypadkach to jest ogromna wtopa więc to nie jest upgrade tylko nowy produkt, nie przyjął się więc twórcy wracają do starego który jest bardziej popularny a żeby go ratować muszą go rozwijać bo bez nowości nie przybędzie nowych graczy którzy są cenniejsi niż weterani... Pewnie dla takich jak Ty zrobią raz w roku serwery Classic w których będą 3 nacje, okaże się że są mniej popularne od tych nowych i pozostanie po nich tylko kilka postów niezadowolonych weteranów którzy mimo iż płaczą że nie ma serwerów z 3 nacjami grają na tych z 5cioma :D