Sa Kolay Gelsin Arkadaşlar .

• C
    • Herkesin ağzında hindi olarak gezen ismi normalde de kullanmak saçma zaten , illa Türkiye olacaksa bizim söylediğimiz gibi isim Türkiye olmalı zaten

Şart mı , oda değil , finalde Russia diye birlik gören varmi , bad , cerber türü isimleri var birliklerin , ülke ismi kullananlar genelde iddiasiz birlikler , hem herkes kendi adı ve birliği ile gelsin daha güzel , bu bizim zenginliğimizdir
      Use your mind Show your respect
    • atigun90_TR wrote:

Nozzle wrote:

atigun90_TR wrote:

COF bu elemede müttefik kaybetti, haklısın ancak hesapta olmayan Müttefiklerde kazandı. Şimdi İso öyle diyor, Emirhan böyle diyor ancak adamlar teraziye koyduklarında kazanımları kaybedilenlerden daha da pozitif buluyor. Bu adamlardan biri yönetim ve diğeri general takımından bu teraziyi kurabilecek kişiler.
      Susayim susayim diyorum ama dayanamadim artik. Hayir birde akil vermeye calistiginiz yere bak :D teraziye koymuslar kazandiklari daha pozitif gelmis :D Yaw ne demelerini bekliyordun yok aga gecen seneden daha zor olacak demesini mi bekledin? Yaw teraziyi bizim kasap bile kuruyor korkmayin bu kadar kafanizi calistirmaktan hesap ortada :D Bu laflarimdan cof un kurdugu ittifak wow kuramaz gibi anlasilmasin ama Turk ekipleri gecen seneye nazaran daha az basari gostereceklerine inaniyorum. En azindan elemede Turkey ekibinin yasadiklarina benzer seyler yasayacaklar buda butun mekanizmayi bozacak. Bir suru oyuncunun daha fazla midesi bulanacak ve oyunu birakacak. Aktif oyuncular o hesaplara da bakmaya baslayacak ama onlarda yogunluktan oyundan soguyacak kisa surede :D Komutanlar o kadar kalabalik ekibi ve iclerinden surekli vurmaya calisan bir ekip varken yonetemeyecekler falan filan uzar gider terzazinin bu tarafi :D Not: Bu sadece cofa olan antipati de degil adamus yuzunden de olacak mesela sana bir ornek vereyim benim tanidigim ufak bir ekip var ne tirsin ulan ekibi ile alakasi var ne bir baskasi ile elemelere fatularin forumdan Turkey birliklerine cagrisi uzerine 5 kisi gitmisler ve bana yasadiklarini anlatti. Oyundan basindan beri bunlari birlikten birlige atmislar adamus ekibi sonra birgun birlikten cikmislar habersiz sekilde ve kisa sure sonra coflardan ve adamuslardan sistematik bir sekilde saldiri almislar neyse iste bu bu ekip topluyor bende gidecem finalde onlari yikacam diyor. Inan bu cocuk melek gibi bir cocuktur yillardir kimse ile sorunu oldugunu gormemisimdir. Bunun gibi kac hikaye vardir.
      dostum ben 2016 finalde oynadım. orada ne oldu ne bitti, ne konuda iyiydik, ne konuda eksiktik bunları biliyorum. bilmiyorum diğer ekipler bu elemede ne yaptılar, neye çalıştılar, neyi düzeltmeyi denediler ancak COF eksik yanlarını güçlendirebilmek için bir şeyler yaptı, bir şeyler denedi ve bunu planlayan İso, Zaharya v.b gibi isimlerdi ve gözlerimizin önünde hep beraber yaptık. kazanımları ele alırsak stratejiye uygun 5 oyuncu bazen 20 oyuncudan daha iyi olabiliyor. o yüzden kasabın kurduğu terazi ile bu isimlerin kurdukları teraziler aynı değil. ayrıca kendi düşüncemle de buna katılmasam gelip bunu buraya yazmazdım.
      (not: Türk oyuncuların veya birliklerin birbirlerine karşı kin güdecekleri veya üstünlük gösterecekleri arena, Eleme veya TR sunucularıdır. eğer dediğin melek arkadaşın Uluslararası Final Arenasında ekip toplayıp bende onları yıkıcam diyosa dediğin kadar melek veya akıllı değil demektir. bunun yerine Ekibini toplasın 2018 Elemede gelsin herkesi utandırsın)

ben defans hesabıyım. Eleme dahi olsa bir Türk oyuncunun ordusuna karşı savunma kurma fikri emin ol hiç hoşuma giden bir şey değil. Ancak bazen bazı zorunlu durumlar bizleri buna itebiliyor. baktığımızda oyununu oynamak isteyen oyuncuların bu konuda hiç bir hatası olmadığı görülüyor ancak sonuç olarak onlarda başlarındaki yöneticilerin planları ile bir tutuluyo. o yüzden bu konuda yapılabilecek şey doğru zamanda doğru yerde olabilmek. başka da bişi söyleyemem bu duruma.
      Vallaha hala ayni seyleri sayikliyorsun ama yaptigin hesabin komple mantiksiz oldugunu soyluyorum bir onceki yazida hala 5-20 orani yapiyorsun peki o geri kalan hakki yenilen veya yenilmeyen 15 kisi ne yapacak? Iceriden vurup migde bulandiracakmi ? Bunlari neden eklemiyorsun 5-20 oraninda. Burada forumda kendi capinizda bir kulp bulmussunuz hepiniz ayni yerden tutmaya calisiyorsunuz ama Turkun Turke elemede birbirine dalmasi normalmis finalde normal degilmis :D Kim neye gore koyuyor kurallari? Sen gelip elemede Turklere dalarsan finaldede gelir o Turk sana dalar bu kadar basit ben seni eliyordum dersen buda amacindaki tezatligi gosterir. Neyse boyle seyleri cok fazla tartismanin anlami yok onumuze bakalim. Sonra burada kayip edildigine baskalarini suclayan ve bu olaylari bahane olarak sunan yonetici yazilari yazilinca yine burada gormek isterim sizi teraziyi tutmaya calisiriz asdasdasd :D
    • PsiGoPaT_TR wrote:

kurukafacim kursana bi terazi ne kaybetmişiz biz beceremiyomusuz bi de sen dene bakim :D biz kendimize misyonlar belirleyip ona yonelik oyun oynayan bi ekip olusturduk. Adi COF olmus İstiklal olmus HZZ olmus bunlar final asamasinda cok etken degil. Basari gelirse Turkler basardi diye burda nidalar aticak arkadaslarin basarisizlik durumunda COF basaramadi diyecegine adim gibi eminim. Burda COF ismini degistirip TURKİYE yapsa TR yapsa inan COF ekibi icin daha faydali olur. Kaybetme durumunda COF kaybetti diyecek tiplerden kurtulmus olurlar. Ama buna ragmen COF ismi kullaniliyorsa bil ki bu kendini ateşe atmak, taşın altına elini koymaktir. O yuzden cok seyapmamak gerek.
      Terazi cok basit at gozlugunu cikar gorursun. Ben zaten hep bunu diyorum cof kendi adina savasiyor hic bir sekilde Turklerin basarisi onemli degil onlar icin. Eger kendileri basari saglarsa bu da dolayli yoldan Turkleri basarili yapacak. Onlarda bu havucu kullanarak bizim esekleri cekmeye calisiyor ama samimiyetin sifir oldugunu sagir sultan biliyor. Cof neden ismini degismiyor harbiden kendini atese atmak icin mi? Zaten sen cevabi vermissin ama gozluklerinden sirf onunu gorudugunden kendini kandiriryorsun. Evet dedigin gibi cof kaybetti diyecek tiplerden kurtulur ama cof kazandi da diyemeyecekler di o zaman :D Adamin olayi egosu geri kalan hersey herkes oyuncak onun icin. Zaten diyorum su at gozlugunu cikarsan bulbul gibi sakayacaksin sende. Coflarin cagirdigi birliklere baslarina cof yazisini ekletmeye calismasi bence en ufak ve acik kanitidir. Tabi birde gecen finallerde kaybedildikten sonra cof yonetiminin aciklamalarini okursan anliyorsun zaten kim ne icin veya kim icin oynadigini... Hatta Turklerin icin olmadiginin en acik ornegi kendi kisisel sorunlari icin Turkleri ikiye bolmekten zerre cekinmeyen yonetici.

Not: Sunu da ekleyim bunu daha oncede burada 1000 kere dile getirdim bu turnuvada bu isi yapabilecek donanima sahip tek birlik gozumde coftur tabiki ama kisiler ve amaclar birligi bitiriyor malesef. Sende bunu goruyorsun ve biliyorsun ama bunu cikip burada dillendiremiyorsun cunku icinizde olan baglari koparip olusuma zarar vermek istemiyorsun. Ama senin bu savundugun kisiler yeri gelince kendi cikarlari icin oyle konusuyor ki butun Turklerin baglarini koparmaktan veya olusuma zarar vermekten cekinmiyor. Neyse amacim zaten baltalamak degil ama komik oluyorsunuz cidden bu yapilanlarin finallerde sizin yarariniza olacaginizi dusunerek. Zafer sarhoslugundan aklinca akil vermeye calisanlar sadece daha itici oluyor sahsen.
    • Nozzle wrote:

PsiGoPaT_TR wrote:

kurukafacim kursana bi terazi ne kaybetmişiz biz beceremiyomusuz bi de sen dene bakim :D biz kendimize misyonlar belirleyip ona yonelik oyun oynayan bi ekip olusturduk. Adi COF olmus İstiklal olmus HZZ olmus bunlar final asamasinda cok etken degil. Basari gelirse Turkler basardi diye burda nidalar aticak arkadaslarin basarisizlik durumunda COF basaramadi diyecegine adim gibi eminim. Burda COF ismini degistirip TURKİYE yapsa TR yapsa inan COF ekibi icin daha faydali olur. Kaybetme durumunda COF kaybetti diyecek tiplerden kurtulmus olurlar. Ama buna ragmen COF ismi kullaniliyorsa bil ki bu kendini ateşe atmak, taşın altına elini koymaktir. O yuzden cok seyapmamak gerek.
      Terazi cok basit at gozlugunu cikar gorursun. Ben zaten hep bunu diyorum cof kendi adina savasiyor hic bir sekilde Turklerin basarisi onemli degil onlar icin. Eger kendileri basari saglarsa bu da dolayli yoldan Turkleri basarili yapacak. Onlarda bu havucu kullanarak bizim esekleri cekmeye calisiyor ama samimiyetin sifir oldugunu sagir sultan biliyor. Cof neden ismini degismiyor harbiden kendini atese atmak icin mi? Zaten sen cevabi vermissin ama gozluklerinden sirf onunu gorudugunden kendini kandiriryorsun. Evet dedigin gibi cof kaybetti diyecek tiplerden kurtulur ama cof kazandi da diyemeyecekler di o zaman :D Adamin olayi egosu geri kalan hersey herkes oyuncak onun icin. Zaten diyorum su at gozlugunu cikarsan bulbul gibi sakayacaksin sende. Coflarin cagirdigi birliklere baslarina cof yazisini ekletmeye calismasi bence en ufak ve acik kanitidir. Tabi birde gecen finallerde kaybedildikten sonra cof yonetiminin aciklamalarini okursan anliyorsun zaten kim ne icin veya kim icin oynadigini... Hatta Turklerin icin olmadiginin en acik ornegi kendi kisisel sorunlari icin Turkleri ikiye bolmekten zerre cekinmeyen yonetici.
      Not: Sunu da ekleyim bunu daha oncede burada 1000 kere dile getirdim bu turnuvada bu isi yapabilecek donanima sahip tek birlik gozumde coftur tabiki ama kisiler ve amaclar birligi bitiriyor malesef. Sende bunu goruyorsun ve biliyorsun ama bunu cikip burada dillendiremiyorsun cunku icinizde olan baglari koparip olusuma zarar vermek istemiyorsun. Ama senin bu savundugun kisiler yeri gelince kendi cikarlari icin oyle konusuyor ki butun Turklerin baglarini koparmaktan veya olusuma zarar vermekten cekinmiyor. Neyse amacim zaten baltalamak degil ama komik oluyorsunuz cidden bu yapilanlarin finallerde sizin yarariniza olacaginizi dusunerek. Zafer sarhoslugundan aklinca akil vermeye calisanlar sadece daha itici oluyor sahsen.
      boşa yoruyosun kendini, değmez.
      Allah rızası için banlama artık. Ne desem suç
    • Nozzle wrote:

Cof neden ismini degismiyor harbiden kendini atese atmak icin mi?

Öncelikle herkes alt-üst kimliğini bilsin, ona göre oynasın, bize de deklare etsin.. Etsin ki tevellütünü bilelim.

Herkesin tek bir birlikte oynaması mı arzu edilen. İsteyelim bunu. Ama bu şeklen aynı birlik olur. Ruhen olmaz.

Oyuncular nasıl bir birlik kurdular, birbirleri ile kaynaştı da birşeyleri başarabildilerse ve o yapıyı da devam ettirmek arzusunda iseler, birlik isimlerini değiştirmesinler.

Oyundaki barış anlaşması da bunu ortaya koymuyor mu? Birlik isimlerini aynı yapmaktansa, barış anlaşması yaparsın, sende bunu anlarsın.

Bütün birliklerin ismi aynı olsaydı, mimara saldırı kesinlikle çıkmazdı mı demek istiyorsun son noktada. İsimlerin aynı olması, bunu engellemezdi.

Zaten ellerindeki argümanda saçma sapan şeyler.. Kızdık, sinirlendik bla bla bla.

Selçuklular başkaaa, anadolu selçukluları bi başkaaa, osmanlılar bambaşka. Ama hepsi türk devleti.. Ve bu devlet de aynı yapının devamı.
    • aydede_TR wrote:

Arkadaşlar USTALAR, CAHRA ve Cof arasında neden problem çıktı? Elemede oynadik ama oyunun sonunda ne oldu
      üstadım ben ustalar birliğinin 2 inci yöneticisiyim 1 incisi dayı bende 2 cisiyim ama olan bitenin başlangıcından beri konulara hakim durumdayım sessiz kalmadığım için hedef oluyorum biz ustalar birliği TURKEY ve COF birliğinin arasındaki savaşta teraf olmadığımız için dışlandık biz 2 türk oluşumun savaşmasına razı gelmedik ama bizim türklere fayda olsun diye zarasız düşüncemiz iki, oluşumun aradında gelişen savaşta demiyeyim dalaşma yüzünde cof bizi taraf ilan etti ve bizim üzerimize saldırı emri verdi ama cof adını alan başka birlikleri yönlendirdi bizi hafife alıp olmadık ithamlar alttan i,ş çevirdiler bizde hep geri planda savunmada kaldık dedik polonya öne geçerse elimizdeki orduları vurur indirir yolumuza bakarız ama cif birliğinin wow garantilenince çünkü ne polonya ne turkey elinde ordu kalamdığı tek tek sorduk öğrendik polonyanın hatta 1 inşa planıda kalınca dedik zaharya nında bizi iyice tahrikleri sonucu bizde gidip 5x mimar planına operasyon yaptık amaç bizim wow yıkma değildi sadece neler yapabileceğimizi göstermekti ama bunu bile anlamadılar tek yapabildikleri ağızlarından küfürü eksik etmeyip insanlara kötü kelimeler kullanmak iz dedikki herşey zamanlı planlı proğramlı yönetilirse 40 kişilik birliğin yapabileceklerini ispatlamak sanırım anlatabilmişimdir ama zaharya bizi tahriklerinde yoldan çıkarmasaydı polonya wow u sıfır olarak server bitecekti çahra ise kendi sorununu onlar açıklasın ben biliyorum ama bana düşmez
    • New

Arkadaşlar uzun süredir takip ediyorum forumu ama üye olmayı düşünmüyordum lakin bunca münakaşadan ötürü bir kaç kelam da ben yazayım dedim. Oyunda cok entrika döndü neler olduğunu burdan takip edebildik iç yüzünü herkes farklı şekilde anlatıyor. Bunlar bence komplo teorisi elemelerde düşmanlara karşı parça bölük gözüküp finalde bir olup hepsinin tepesine cokmek gibi olabilir. iyi oyunlar herkese :)) sadece teoridir. :)
    • New

Bu oyunu ilk kez oynadım, hasbelkader Ustalar birliğindeydim...Yazılanları okudum, oyunu fazla ciddiye alanlar, yaşamın önüne geçirenler, hatta adına başkan, komutan, reis, diplomat deyip birilerini koltuk altını şişirenlerle dolu ortalık...eline silah alıp 2 mermi sıkamayacak nitelikteki adamlar oyun ağası olmuş. bence komik.. zira bu bir oyun...

emirhan wardar nickli arkadaş sorulara cevap vermiş üşenmedim okudum. Fakat ustalar birliğinde oynayan biri olarak şahıslarla olan sorunlarından dolayı bütün birliği aşağılayıcı ifadeler kullanması sanal reisliğe yakışmaz bence. Yoldan 3 kişi çevirip şu yazdıklarınızı okutsanız gülerler size..

bozacının şahidi şıracı var emirhanwardar yazınca yazıyor, for loriathan...yakıp yıkıp geçiyor...bence wow kuran bir ekibin bilmem kaçıncı görevlisi olarak daha ılıman yazmalısınız herşeye rağmen... Neticede bir başarı varsa ortada tek sizin ordunuzla gerçekleşmedi.. diğer yoldaşlarınıza haksızlık ediyorsunuz...

finalde uygun olursam oynicam.. Acemiyim ben..Ustalar birliğinde mi olurum bilemem neticede kimseyi tanımıyorum. Ustalar birliğini eleştiriyorum, çok bekledik bence. Bu fikrimi oyun esnasında beyan da ettim zaten. COF un x li şafaklı gece li türevlerinin arasında hepsinden çatır çatır saldırı alırken, ve hepsini köye gömmüşken harcadığım 250k defans askerin yanında 200k asker de halen köyde cirit atıyor.. Sayının ehemmiyeti yok, zira 3-5 kişi cof liderliği için soyunmuş ve yan birliklerini adam yerine koymayıp salıyordu cof olmayanların üzerine gelişmesinler diye.. Sanal bir çatışma oluşturup kendilerince büyüdüler. Burada orduları ile wow kurmuş bir çok insanın adı geçmezken 2-3 kişinin konuşuyor olması komik bence..

Atakelektirik bence hatalıydı.. şuan konuşan bazı kişilerin böyle yapacağı konusunda uyarıları nedeni ile biz acemileri de dinlemeliydi. Cofların bizi yılan gibi başını ezmeliydik diye tabir ettiğini görüyordur bu aralar; bende diyorumki adaplı üslupla onların büyümesine izin vermemeliydik. ve bunu yapacak gücümüzde fazlasıyla vardı. zira şuan onlar zafer aldık diye konuşamazlardı...final de artık...

polemiğe gerek yok. 5 6 saat ara ara bakarak oynadım bu oyunu.. iddiamda yok fakat burada çok büyük işler başarmış edasıyla yazan fakat 4-5 hesapla oynamış ordan burdan emekleri satın almış kişilerin zafer nidalarına 2-3 satır yazayım dedim.
    • New

ersoy09_TR wrote:

arkadaşlar imza ekibi olarak 5 elemedir oynarız bircok arkadaşımız bilir bunlara kasis yücel,kemal başer de dahil ekip olarak hep yapıcı olduk kim isterse yanında olduk yada olmaya calıştık ama bu biten eleme kadar kötü bir eleme daha görmedim buna gruplar oluşmadan önceki türk elemeleride dahildir .
      2011-12 serveri çok daha beterdi Ersoy Abi.

aylardır girmediğim foruma baktımda. Ne çok boş mesaj var. Eskiden insan foruma bakıp sağlıklı eleştirilerle kendini geliştirirdi. Şimdi akıllısı bile kendini kaybeder.

Bu senaryoda herkes kötü. Ama akgezenler daha kötü. Belki de onlar da iyidir. Bilemeyiz. İngiliççe.

Ned Stark daha ilk bölümden almasaydı o kelleydi.
      ikizler , Starkların kulede yapmasaydı o zinayı...

Belki de tüm senaryo farklı olurdu.