[SI1] Splošna debata & bojna poročila

• TS1

Would you like to know what’s going on in the Tournament 2017 Finals?
    Keep yourself updated by reading "The Corner"!

• Roberto Escobar TM wrote:

-Račun se primerja z najboljšimi! To bom kar zdaj povedal in še večkrat!
      Zdej so tri možnosti; ali si nek iskalec pozornosti, ki nima pojma o travianu ali je Si1 res tako slab server, da se račun, ki ni sposoben filat konjušnice obravnava kot eden najboljših ali pa si tako dober, da postavljanje konjušnice ne bi bilo pošteno do nasprotnikov in zato filaš samo pehoto in ovne, teh 300 konjev pa si dobil na dogodivščini.
    • jek_SI wrote:

@Roberto Escobar TM
      Poznam deferja, ki je v centru in ima večji off, kot sta tvoja dva skupaj :)
      Sicer čestitke za akcijo, ampak večji efekt in manj žrtev je ponavadi, če akcije organizira vodstvo.

P.S.
      več surovin, kot iz umetnih farm, lahko dobiš z nočnim ropanjem nasprotnikovih vasic :)
      Hvala :) Bomo po artih poskusili kontaktirat vodstvo da se organizira kak napad. Trenutno zraven mene, je po infu zelo malo oz. nič kat. Upam, da po artih začne pokat.
      Potrdim, da se vale v isti sekundi da pošiljat nazaj normalno.

Se slišimo, ko pridejo novi reporti! :thumbup: ;)

"Poznam deferja, ki je v centru in ima večji off, kot sta tvoja dva skupaj " Deffer pa ima več kot 15k pehote, 8k konjenice , 600 ovnov pa 1100 kat ? Kako je to možno ? Edin če je postman začel falange klikat :D
    • Roberto Escobar, verjemi to kar si naklikal ni niti približno solidno kaj šele da se primerjaš z ostalimi in praviš da konkuriraš, z kakšnimi iz DP-ja mogoče ki imajo take offe, mi takih offov ven ne pošiljamo :) in pa EI so katastrofa, tako kot pri galcih strele, škoda surovin za njih, razen če si dober in aktiven offer in z njimi okrog velike cifre gorjač loviš ..

lep sončen dan
    • gucipovuci3_SI wrote:

Roberto Escobar, verjemi to kar si naklikal ni niti približno solidno kaj šele da se primerjaš z ostalimi in praviš da konkuriraš, z kakšnimi iz DP-ja mogoče ki imajo take offe, mi takih offov ven ne pošiljamo :) in pa EI so katastrofa, tako kot pri galcih strele, škoda surovin za njih, razen če si dober in aktiven offer in z njimi okrog velike cifre gorjač loviš ..

lep sončen dan
      Glej sori. Kar si pa zdaj reku so neumnosti. Da mi rečeš da 10k pehote in 6k konjev in 1.1k kat ni solidno. Pole pa se res uprašam kaj vi klikate. Obični offi pred arti so 15k pehote, 5-7 k konjenice. Tisti ta pridni pa imajo čez 20k pehote in blizu 15k konjenice. Ne mi zdaj hrušk prodajat. Pa a sem reku, da se uvrščam med 1 najboljšega? Med najboljšimi je naš račun 100% uvrščen. To dobro vem. Če pa mi hočeš, drugače dokazat pa lahko takoj sliko pošlješ. Pa bomo nato naredili primerjavo vseh offov, koliko pride povprečje. Tisti ki cursh klikajo in ovnaše, se ne upoštevajo. Da mi rečeš, da niti v meju norme ne spadam, pa kva ti furaš ?? VB IN VK že od 3 tedna serverja ?? Res komaj čakam arte, da vidim te reporte.. tak kot ti govoriš, mate že vsi po 30-40k pehote pa 25k konjenice.. kat pa že 5k. dejansk mate vsi male crushe povsot. Jaz pa kle drobiž, ki ga zabijam v oaze ??
    • Ti imaš zdaj toliko da lahko oaze malo pucaš ja, to je pa to. Kar si imel je pa bilo za mali art, ajde tudi za veliki art, zdaj pa zaradi svoje neučakanosti nimaš nič, namesto da si spucal kakšen art ker si pozicioniran zelo dobro..15k konjenice pa nima nihče na serverju, seveda ECjev/ heudanov ali TVjev, ne strel in Eijev, malo razmišljaj kaj pišeš. 25k konjenice..halo ? :D
    • New

gucipovuci3_SI wrote:

Ti imaš zdaj toliko da lahko oaze malo pucaš ja, to je pa to. Kar si imel je pa bilo za mali art, ajde tudi za veliki art, zdaj pa zaradi svoje neučakanosti nimaš nič, namesto da si spucal kakšen art ker si pozicioniran zelo dobro..15k konjenice pa nima nihče na serverju, seveda ECjev/ heudanov ali TVjev, ne strel in Eijev, malo razmišljaj kaj pišeš. 25k konjenice..halo ? :D
      Joj kakšne govoriš. Kaj smo zabili ?? Glavni off je cel. Mali off, kateri je namenjen pucanju. Je naredil svojo nalogo uspešno! Če bi bilo vec EC-jev oz. če bi bilo več offa. Bi prišli skozi. Nismo , kaj čmo. Tako vojsko v tednu nafuram nazaj.. Če se bo seveda delal 24/7. Za imperje bom pa mogu mal več kot 1 teden klikat. Saj se jih v 1 tednu z malimi baraki, in srednjo čelado naklika okorg 2500.

Glavni off je še vedno cel in že napada farme. Tako, da nism izgubil nič. Igramo svojo taktiko in je uspešna!

Da nas kle eni z dvornim norčkom primerjate, pa itak vam ne ostane drugega kot da se besedno spravljate na nekoga.

Ampak glej me ne moti. Zato sem pa na forumu, da si popestrim, da mi nekdo hruške prodaja. Pole pa ga jaz lahko z dejstvi nazaj zabijem! Pole pa si ostali bralci lahko mislijo kar želijo.

Preveri moč med Eci in Eliji!.. Elijev se nakliak večjo št. Pole pa mi piš... kolk se v moči nakoncu razlikujejo :=) Mislim, da velike razlike ni.

Mi furamo račun po svoji logiki, ti pa po tvoji. Nakoncu si bova lahko izmenjala reporte... da vidiva kdo je večjo razliko naredil :) 8)
    • New

wiclija_SI wrote:

Mene je Veliki Mojster, ljubitelj bambusa, bratranec rjavega medveda, doktor prava in večni pristaš ovnov učil, da so EI-ji za farming off, drugače pa moram klikat EC-je. :D
      To je res, vendar samo v primeru da filaš konjušnico 24/7, kar pa naš veliki Roberto ni sposoben.

EC-ji in EI-ji so vrhunske enote; so 1. (ECji) in 2. (EIji) najboljša enota, če upoštevamo formulo napadalna moč/čas urjenja, boljši so tudi od gorjač! Screenshot by Lightshot
      Tako da v primeru da si sposoben delati vojsko non-stop se definitivno bolj splača delati ECje. Razen v primeru farming offa, EIji so konec koncev ena boljših enot za farmat; visoka nosilnost, hitrost.

Seveda pa v Robertovem primeru to ne pride v poštev.
      Screenshot by Lightshot
      Screenshot by Lightshot
      Tukaj je lepo razvidno, da so EIji cenejši in imajo manjšo porabo v primerjavi s ECji, zato je Roberto eden redkih primerov kjer se bolj splača uriti EIji, tudi če ne farmaš.

Roberto Escobar TM wrote:

Preveri moč med Eci in Eliji!.. Elijev se nakliak večjo št. Pole pa mi piš... kolk se v moči nakoncu razlikujejo :=) Mislim, da velike razlike ni.
      Razlika je približno 10%. Če to zate ni veliko... ok. Vendar spet samo v primeru da enote uriš 24/7, tega pa žal eden izmed najboljši očitno ni sposoben.
    • New

Izvoli:

1 mesec (male barake & mala konjušnica) + srednja čelada konjenika in pehote
      Heroj na vse 100% (srednja oprema + Ec meč ali Eli meč srednje stopnje)

Eliji : Travian :: Kalkulator surovin 2.0
      Ecii : Travian :: Kalkulator surovin 2.0

Odvisno je tudi, kakšen deff se naloži v naselje katero se brani.

V tem primeru, imajo prednost eliji. Z njimi hitreje farmaš. Še posebej če imaš vadbišče na 20lv. Velikokrat so kakšne farme spucane in nato je treba pobrati hitro surovine. V tem so eliji dobri. So za pikič počasnejši kot strele.. ampak več surovin prinesejo.

Razlika v škodi je na linku. 1500 FALANG

Razlika v surovinah za urjenje enot je pa za dober Miljon in pol.

Če si igralec, ki veš, da boš imel z težav z oskrbo, so eliji prava izbira. Ne pa nas zdaj ko imamo težavo z oskrbo jemat za slabe igralce. Imamo slab 15c. In premalo supportov. Npr. Dizzy naredi v 1 tednu več surovin z supporti kot pa Postman naropa trenutno ... seveda se bo to z časom spremenilo. Ampak če bo Dizzy z takim tempom z naselji nadaljeval do konca serverja.. saj mu za oskrbo ni skrbet. sam mu 15c pokrije. Supporti pa mu dajo dovolj, da fura 2-3 offe mogoče 24/7 z malimi baraki. Če dobi v roke malega trenerja. Pa mu bodo lahko člani malo pomagal. Da se bo vse delal kot se mora.

:)

The post was edited 2 times, last by Roberto Escobar TM ().

• New

Izvoli:

V tem primeru, imajo prednost eliji. Z njimi hitreje farmaš. Še posebej če imaš vadbišče na 20lv. Velikokrat so kakšne farme spucane in nato je treba pobrati hitro surovine. V tem so eliji dobri. So za pikič počasnejši kot strele.. ampak več surovin prinesejo.

Če si igralec, ki veš, da boš imel z težav z oskrbo, so eliji prava izbira.

Razlika med močjo EIjev in močjo ECjev je približno 10%, impi tukaj ne igrajo vloge. Screenshot by Lightshot 1984/2204=0,90.

Drugače pa imaš prav, v tvojem primeru kjer se vojska ne dela 24/7, ker je to zate predrago je bolše delati EIje.

Razlika med EIji in ECji je nekje 3-4k surovin na uro (majhna konjušnica) in je razumljivo, da si ti tako gromozanskih stroškov ne moreš privoščit. Poleg tega pa po enem mesecu urjenje imajo EIji še približno 3k več žitne porabe.
      Le kdo bi si mislil, da je za enega ˝najboljših˝ računov na serverju to problem...

Imamo slab 15c. In premalo supportov.
      Če bi moral definirati ˝wannabeoffer˝ bi verjetno napisal nekaj takega. Pa mogoče še kak report nalepil... npr: Generator Travian bojnih poročil
      Ti pa postavim še eno vprašanje; zakaj pa potem raje ne delaš en off manj kot pa enega več pa vse malo napol?

The post was edited 1 time, last by Infamous294 ().

• New

Infamous294 wrote:

Izvoli:

Če si igralec, ki veš, da boš imel z težav z oskrbo, so eliji prava izbira.

Razlika med močjo EIjev in močjo ECjev je približno 10%, impi tukaj ne igrajo vloge. Screenshot by Lightshot 1984/2204=0,90.
      Drugače pa imaš prav, v tvojem primeru kjer se vojska ne dela 24/7, ker je to zate predrago je bolše delati EIje.

Razlika med EIji in ECji je nekje 3-4k surovin na uro (majhna konjušnica) in je razumljivo, da si ti tako gromozanskih stroškov ne moreš privoščit. Poleg tega pa po enem mesecu urjenje imajo EIji še približno 3k več žitne porabe.
      Le kdo bi si mislil, da je za enega ˝najboljših˝ računov na serverju to problem...

Imamo slab 15c. In premalo supportov.
      Če bi moral definirati ˝wannabeoffer˝ bi verjetno napisal nekaj takega. Pa mogoče še kak report nalepil... npr: Generator Travian bojnih poročilTi pa postavim še eno vprašanje; zakaj pa potem raje ne delaš en off manj kot pa enega več pa vse malo napol?

Glej, mi boš pokazal svoje reporte ... a jih imaš že kaj ? Al se trenutno ne moreš z ničemer pohvalit in bo treba počakat do artov ?
      Igramo svojo taktiko in nam ugaja. Več nimam za povedat o tem.
    • New

Matej wrote:

Zmagovalci:

1Mamba - (100 zlatnikov)
      flameir - (50 zlatnikov)
      Stefano_SI - (30 zlatnikov)

Prispevek wiclija_SI je prejel največ všečkov, vendar gre za neprimeren prispevek, zato je bil izbran naslednji uporabnik.

Hvala za sodelovanje.
      Kot prvo sem cenzuriral.
      Kot drugo:
      prasíca -e ž (í) 1. raba peša samica prašiča; svinja: pustiti prasico za pleme; prasica z mladički; pristoji mu kakor prasici sedlo prav nič / peljati prasico k merjascu 2. nizko ničvreden, malovreden človek: ti nisi prijatelj, prasica si / kot psovka prasica lažniva 3. nizko umazan človek: kakšna prasica pa si ♪

Kot tretje pa:

Hvala za sodelovanje tudi vam.
    • New

Kakorkoli se beseda smatra kot psovka, v katerem smislu je tudi bila misljena. Ja imas ti ''teoreticno'' prav, ampak v praksi se ve kam si ciljal pa je bilo ocenjeno kot neprimerno.

In tudi cenzura slabih besed ni dovoljena zadnje čase, ne samo na naši domeni, žal. :rolleyes:

Bolj je nov forum, vecje sranje je. :D

» sph1nX
    • New

iRonik wrote:

Kakorkoli se beseda smatra kot psovka, v katerem smislu je tudi bila misljena. Ja imas ti ''teoreticno'' prav, ampak v praksi se ve kam si ciljal pa je bilo ocenjeno kot neprimerno.

In tudi cenzura slabih besed ni dovoljena zadnje čase, ne samo na naši domeni, žal. :rolleyes:

Bolj je nov forum, vecje sranje je. :D
      Dejansko mi je za nagrado vseeno, ampak ponavadi, če je bil post neprimeren, so ga popravili/izbrisali. :)