Zhodnoceni hry cz1

• Zhodnoceni hry cz1

Pisu par postrehu ze hry, po dohranem serveru cz1. K CZ1 jsem prisel cca po 5-lete prestavce. Tady par pripominek co by se podle meho nazoru melo zmenit.

Poznamkovy blok:
      Na hlavni strance chybi moznost poznamkoveho bloku, je pouze ve zpravach. Kdyz si chci zapsat veci co mam kdy udelat, chci je mit porad na ocich. Do tohoto bloku by melo byt mozne pridavat odkazy na vesnice, budovy, farmlist, mimo travian atd. Zaroven si myslim, ze tato funkcionalita by mela byt umaznena vsem hracum, popripade hracum s bonifacovym klubem, ale spise vsem hracum.

Bitevni simulator:
      Nekvalitni bitevni simulator. Proc v simulatoru nejde nastavit vse co je mozne ve hre, hraci jsou tak nuceni pouzivat simulatory na externich strankach. Mit tuhle moznost v travianu by bylo plus.

Chat aliance:
      Chat aliance. Ano, vim ze vsichni pouzivaji skype/fb. Ale proc? Nejde implementovat chat aliance tak aby byl pouzitelny? Tzn. Moznost nastavovani prav v chatu, vytvareni vice chatu v alianci, vytvareni multialiancnich chatu? A opet mit moznost par chatu si zobrazit na hlavni strance, abych videl dulezite informace :)

Zlatky:
      Nevyvazenost hry plo platici/mene platici/neplatici. Chapu, ze napriklad zadavani staveb do fronty by mel mit jenom plus ucet. To stejne plati i u ostatnich podobnych funkcionalit. Ale proc treba archiv zprav, poznamkovy blok, prehled surovin ve vsech vesnicich je pouze pro plus ucet? Tyhle informace hrac stejne ma, akorat takhle by je mel na jednom miste. Zaroven by to mohlo predejit pouzivani ruznych pochybnych pluginu, ktere tyto informace akorat sesbiraji a hezky je zobrazi dohromady.

Denni ukoly:
      Denni ukoly. Format dennich ukolu je otravny. Casto ukol splnim jenom zapomenu kliknout, ze jsem splnil a prijdu o odmenu. Neslo by to automaticky? Menit ukoly a odmeny s postupem casu by taky nebylo od veci.

Start hry:
      Start hry je podle meho nazoru zatizen BOTama. Co komukoliv brani, aby si zalozil 30 uctu a z toho hral jen jeden a z ostatnich ma ve svem okoli farmy? Na zacatek to prida velkou vyhodu. Dalsi nevyvazenost hry na startu mi prijde moznost smeny NPC surovin na zacatku hry, kde je potreba ze zacatku prevazne drevo a hlina, takze obili a zelezo vsem prebyva a prodava se na trzisti pod cenou a ten kdo si koupi zlatky a pouziva je na vymenu, ma nesrovnatelne pohodlnejsi rozjezd nez ostatni.

Konec hry:
      Cil hry jako postavit div sveta a pak konec mi take neprijde vhodny. Vzdy ke konci serveru totiz zacnu mit mnoho vesnic, prestavam vse stihat, klikam pouze vojacky a ty posilam do divu. No zadna zabava to moc neni a to by to melo byt vyvrcholeni a zakonceni cele hry. To mi prijdou zabavnejsi boje o artefakty atd. Bohuzel nevim jak hru zakoncit, ale div sveta mi jako vhodny zpusob neprijde.

Napoveda:

Napoveda neni aktualni a nelze v ni najit vsechny vypocty, ale to dat dohromady asi nema cenu, protoze se vetsinou staci zeptat zkusenych hracu v alianci.

Vim, ze se zlatkama se nejspis nic moc menit nebude, ale pridat poznamkovy blok nebo pouzitelny aliancni chat by mohlo jit. Zaroven mi opravdu prijde, ze na zacatku je zde mnoho BOTu, jelikoz umrtnost uctu je obrovska. Snad se nad tim alespon nekdo zamysli.

Slavajs
    • poznámkový blok je nejlepší nápad co jsem tady kdy četl! kdysi jsem měl nějaký plugin, kde byly takové malé štítky a mohl sis je posunout kam si chtěl to bylo super, ale ted mám strach to používat...

a alianční chat kdysi fungoval ne? jestli si dobře pamatuju...