אשכול הדיון - ספיישל השנה החדשה

We've implemented the New Combat Simulator and combat reports on the PTR server.
    Check it out and provide your feedback here!

• lior07_IL wrote:

Iftah wrote:

אני באמת לא מצליח להבין, אני באמת רוצה סיבה אחת הגיונית ששחקן בעל ניסיון והבנה כלשהי יכנס בתור גאלי או רומאי
      אין לי כוח להיכנס לדיון ארוך מדי אבל יפתח ענית לעצמך בשאלה שלך..
      שחקן בעל נסיון.
      לאף אחד אין נסיון בשבטים החדשים, אם מישהו ירצה להיכנס בכל הכוח כדי לנצח עדיף לו ללכת על המוכר.
      ממש ממש לא
      לי יש יחסית נסיון בשבטים האלה והם פצצהההההההה אין כמוהם
      למשל ההונים הם כמו הטאוטונים והרומאים ביחד רק שהם יותר כמו הרומאים מאשר הטאוטונים (כלומר יותר טובים בבזיזות מאשר התקפות) והמצרים כמו הגאלים (הגנתיים) רק שהם מגנים הרבהההה מאודדדד יותר טוב מהגאלים
    • כהן_IL wrote:

Iftah wrote:

matan22_IL wrote:

Iftah wrote:

אני באמת לא מצליח להבין, אני באמת רוצה סיבה אחת הגיונית ששחקן בעל ניסיון והבנה כלשהי יכנס בתור גאלי או רומאי
      לא מסכים איתך, זה שיש שני שבטים חדשים לא אומר שלא יכנסו כגאלים ורומאים.גאלים השבט הכי טוב לשחקנים מתחילים, ובלי קשר השבט ההגנתי הכי טוב ונוח לטעמי.רומאים? האמת שזה השבט האהוב עלי רוב השחקנים שלי היו רומאים
      נהנה לשחק איתם ובעיקר לבנות את החשבון.
      אתה שיחקת מצרי הגנתי? זה הרבה יותר חזק ויעיל מגאלי הגנתי בכל פרמטר בערךאני באמת לא מצליח למצוא יתרון אצל רומאי שאין בשבטים אחרים, אם תוכל לעזור לי יהיה נחמד :)
      אני נחשב שחקן מנוסה ואני חושב שהדיון הזה בעבר היה נענה בחישובים מתמטיים. כמה כח הגנתי יכול לייצר גאלי ל x זמן נוגדר וכמה כח מצרי הגנתי מייצר לאותו x זמן מוגדר.
      גם אני נחשב שחקן מנוסה, אגלה לך סוד בחיים לא שיחקתי עם חישובים ולכן התשובה שלי בהתאם.
      אתה יכול לחשב שרת שלם, אבל ברגע שהמשחק ימאס עלייך לא תעשה איתם יותר מדי
      הרבה יותר חשוב לבנות תלכיד של אווריה טובה בחשבון בין שותפים, ובני ברית והתוצאות, תתפלא, יותר טובות מאלה שיושבים על המשחק עם מחשבון
      ורבים עם השותפים על כל דבר קטן שהם עושים שלא בחישוב.
      לכן אין לזה באמת חשיבות אין הרבה חשבונות שמנצלים 100% מזמן ייצור ההגנות שלהם נניח במקרה הזה
      בדיוק בגלל זה אני ממליץ לבחור את השבט המועדף עליכם ולא בהכרח ללכת על שבט טוב יותר על הנייר
      עבר:
      Code Lyoko-ILX17/ ILX19-Basilisk /ILX23 -Paul Newman
      Animes-IL19/ Artemis-IL4/ Vevo-ILX13/ Gohan-ILX14

חוות מנצחות שרת(ים)

The post was edited 1 time, last by matan22_IL ().

• קודם כל אני אפוצץ לך בועה קטנה.. יש חשיבות הרבה יותר קטנה מבחינתי לשבטים מאשר לניסיון של השחקן.
      שחקן טוב יהיה מוצלח גם כהתקפי וגם כהגנתי לא משנה באיזה שבט וההבדל יהיה מינורי.

שנית, רומאים השבט הכי טוב לבניית חשבון תמיד היה ותמיד יהיה לא משנה איך תסתכל על זה.. לא מבין את ההשוואה הזאת בכלל.
      ההונים אולי דומים לטאוטונים אבל מבחינת כוח הם פשוט לא טובים כמו הטאוטונים וזאת עובדה.. לגבי בזיזות - אני אישית מוצא את זה פחות רלוונטי אבל אני מניח שיש להונים יתרון מסוים (אין לי ניסיון בזה).

השוואה בין גאלים למצרים מתבקשת ואתה צודק.. גם לדעתי שחקן עם ניסיון ויכולת יגיע כנראה יותר רחוק ויותר משפיע עם גאלים.
      סיקורים~ Code Geass , Sword Art Online , Attack on Titan , Angel Beats , Toaru , Anime of the Year 2014 , Another , Fate , Steins; Gate , AnoHana , Anime of the Year 2015, Re:Zero .
      ~לינקייה~ ~MyAnimeList~

~ Shigatsu wa Kimi no Uso - Your Lie in April ~
      ~סיקור קיץ כבר הגיע אל Re:Zero, קפצו לתגובה!~
      ~VON~
    • אתם חופרים כל כך ואני לא מסוגל למצוא את הפואנטה לכך.
      חפירות זה הקטע שלי, חלאס להתעלק.
      מצרים זה עם פסיכודלי לא משנה מאיזה כיוון תסתכלו על זה, אפילו אם שמים את היחידות שלהם בצד העובדה שהחומה שלהם חזקה כמו גאלים רק עם כפול 5 עמידות הופכת את העם המצרי לעם ההגנתי הפסיכי ביותר שקיים בטרויאן.
      מחזיק פלא מיצרי זה דבר שאף אחד לא ירצה להתמודד איתו.
      בכללי, מצרי עם חומה שלב 20 זה דבר שאף אחד לא ירצה להתמודד איתו, פשוט לא, הכמות איילים שנדרשת לפרק חומה של מצרי היא שרת שלם, זה פסיכי בפני עצמו.

בנוגע להונים, הם עם פסיכוטי בפני עצמו. הרוכבי ערבות שלהם זו היחידת תקיפה כולל בזיזה הכי שווה בטרויאן שקיימת, מבחינת משאבים, כוח, עלות, הכל.
      הייתי בטוח ששם זה מסתיים אבל לא. אני כבר בשרת האחרון שלי, אבל אם הייתי ממשיך לשחק הדבר שהייתי רוצה לנסות הוא הוני הגנתי.
      צלפים כולם חושבים שזו יחידה כל כך גרועה, שאין להונים עם מה להגן, עשיתי חישובים ואפילו נעזרתי באנשים אחרים ומה שיצא זה שצלפים זו פשוט יחידה פסיכית להגנה. תוסיפו לזה את האופציה לבזוז כמו מטורף (מה שאפשר לעשות איתם) ויש להם חשבון הגנתי לא מהעולם הזה. אפילו אפשר לתקוף איתם וזה יצא סבבה.
      הוני הגנתי זה הדבר הבא שלא נוסה ואילולא הייתי פורש הייתי מוכיח לכולכם עד כמה אפשר להגיע איתו, לצערי חיים קצרים וצריכים לבחור.
      ~ 22/06/2017, על מנת צמצום עלויות הוכרז רשמית על הריגת הפורום ~
      ~ In 15/07/2017 began the slow and painful death ~
      ~ In 31/07/2017 a few survivors were discovered in the ruins ~

• Hell's Lullaby wrote:

אתם חופרים כל כך ואני לא מסוגל למצוא את הפואנטה לכך.
      חפירות זה הקטע שלי, חלאס להתעלק.
      מצרים זה עם פסיכודלי לא משנה מאיזה כיוון תסתכלו על זה, אפילו אם שמים את היחידות שלהם בצד העובדה שהחומה שלהם חזקה כמו גאלים רק עם כפול 5 עמידות הופכת את העם המצרי לעם ההגנתי הפסיכי ביותר שקיים בטרויאן.
      מחזיק פלא מיצרי זה דבר שאף אחד לא ירצה להתמודד איתו.
      בכללי, מצרי עם חומה שלב 20 זה דבר שאף אחד לא ירצה להתמודד איתו, פשוט לא, הכמות איילים שנדרשת לפרק חומה של מצרי היא שרת שלם, זה פסיכי בפני עצמו.

בנוגע להונים, הם עם פסיכוטי בפני עצמו. הרוכבי ערבות שלהם זו היחידת תקיפה כולל בזיזה הכי שווה בטרויאן שקיימת, מבחינת משאבים, כוח, עלות, הכל.
      הייתי בטוח ששם זה מסתיים אבל לא. אני כבר בשרת האחרון שלי, אבל אם הייתי ממשיך לשחק הדבר שהייתי רוצה לנסות הוא הוני הגנתי.
      צלפים כולם חושבים שזו יחידה כל כך גרועה, שאין להונים עם מה להגן, עשיתי חישובים ואפילו נעזרתי באנשים אחרים ומה שיצא זה שצלפים זו פשוט יחידה פסיכית להגנה. תוסיפו לזה את האופציה לבזוז כמו מטורף (מה שאפשר לעשות איתם) ויש להם חשבון הגנתי לא מהעולם הזה. אפילו אפשר לתקוף איתם וזה יצא סבבה.
      הוני הגנתי זה הדבר הבא שלא נוסה ואילולא הייתי פורש הייתי מוכיח לכולכם עד כמה אפשר להגיע איתו, לצערי חיים קצרים וצריכים לבחור.
      מצטער חפירות זה הקטע שלי ואתה יודע את זה
      ממפריחי השממה שנקראת חדר צדSE ilx23
      אל תבכה על :teu01: שנהרג, אפשר לאמן שוב
      ILX25-Hammer1 ...ILX24-ME AGAIN/mem...ILX23-VandalisM...ILX20-MR.Boom...ILX21-K.G.C

• מארק אין ספק שאתה צודק אבל ,

התערבתי בדיון הזה אך ורק בגלל שרשמו שזה לא פייר עם השבטים החדשים כי הם מקנים בונוסים אדיר על פני השבטים האחרים
      ואני אומר שזה לא נכון בכלל , בקשר שזה אתגר או משהו אחר אין לי ספק בזה .
      כאחד ששיחק חודש בהוני אחרי כמה ימים אתה מבין שזה חשבון טוטאני עם שמות שונים ופחות איכות ויותר בעייתי לתפעול בכמה היבטים .

בכל מקרה נסכם את זה ככה , אין ספק שזה מוסיף לאנשים שרוצים לגון , אבל לטעון שזה שבטים שעולים על האחרים בפער אדיר זה כבר אשליה
    • matan22_IL wrote:

כהן_IL wrote:

Iftah wrote:

matan22_IL wrote:

Iftah wrote:

לא מסכים איתך, זה שיש שני שבטים חדשים לא אומר שלא יכנסו כגאלים ורומאים.גאלים השבט הכי טוב לשחקנים מתחילים, ובלי קשר השבט ההגנתי הכי טוב ונוח לטעמי.רומאים? האמת שזה השבט האהוב עלי רוב השחקנים שלי היו רומאיםנהנה לשחק איתם ובעיקר לבנות את החשבון.
      אתה שיחקת מצרי הגנתי? זה הרבה יותר חזק ויעיל מגאלי הגנתי בכל פרמטר בערךאני באמת לא מצליח למצוא יתרון אצל רומאי שאין בשבטים אחרים, אם תוכל לעזור לי יהיה נחמד :)
      אני נחשב שחקן מנוסה ואני חושב שהדיון הזה בעבר היה נענה בחישובים מתמטיים. כמה כח הגנתי יכול לייצר גאלי ל x זמן נוגדר וכמה כח מצרי הגנתי מייצר לאותו x זמן מוגדר.
      גם אני נחשב שחקן מנוסה, אגלה לך סוד בחיים לא שיחקתי עם חישובים ולכן התשובה שלי בהתאם.אתה יכול לחשב שרת שלם, אבל ברגע שהמשחק ימאס עלייך לא תעשה איתם יותר מדי
      הרבה יותר חשוב לבנות תלכיד של אווריה טובה בחשבון בין שותפים, ובני ברית והתוצאות, תתפלא, יותר טובות מאלה שיושבים על המשחק עם מחשבון
      ורבים עם השותפים על כל דבר קטן שהם עושים שלא בחישוב.
      לכן אין לזה באמת חשיבות אין הרבה חשבונות שמנצלים 100% מזמן ייצור ההגנות שלהם נניח במקרה הזה
      בדיוק בגלל זה אני ממליץ לבחור את השבט המועדף עליכם ולא בהכרח ללכת על שבט טוב יותר על הנייר
      אני משחק יחד עם אחד הצוותים ההגנתיים היותר טובים במשחק הזה , אנחנו מנצלים 100% בנייה במשך זמן רב מאוד וזה נמשך על 2/3 שרת (פשוט כי לא בונים 10-12 ימים ראשונים וגם משעמם לקראת הסוף)
      אני חושב שבשביל לענות על השאלה איזה שבט הגנתי יותר טוב, מצרי או גאלי, ובכדי לענות על השאלה איזה שבט התקפי יותר טוב טאוטוני/הוני , צריך לעשות חישובים.

אגב ראיתי שמישהו כתב שצלף של הוני זה חייל הגנתי סוף. למיטב זכרוני צלף מביא 70 נקודות הגנה ואוכל 2 ייבול, תחלק 70 ב2 ייבול ייצא שהוא מביא 35 נקודות הגנה לייבול בודד, שכיר חרב מביא 40. לצורך השוואה זה כמו לשים 2 מניפים בהגנה. היית שם 10 או 20 אלף מניף בהגנה וקורא לזה הגנה טובה?
      שחקן הווה : Hopeless-prntscr.com/ce2ydx

שחקני עבר
      כהן , cohen ,
      tornado (חקלאים) , גי.יפית (אך איזה חשבון מטורף זה היה)
      לא ידוע , FARMERS -שבר שיא הגנות רומאי וקבע רף של 165 אלף פרטו
      sea lions , ASSASSIN
      goldiger- שיא רומאי לחשבון ישראלי בשרת קום 185 אלף פרטו
      (כל השיאים שנשברו הם שיאים שעד האוצרות)

The post was edited 1 time, last by כהן_IL ().

• בוקר טוב כהן ,
      החישובים של הוני מול טוטאני בוצעו , הטוטאני לוקח אין פה מה להרחיב .
      גם מבנה הבונוס של ההוני לא מתקרב לרמת מבנה בונוס של הטוטאני , מבשלת שכר זה חתיכת בונוס ויתרון אדיר של הטוטאנים על כל שאר השבטים .
      בכל מקרה החישוב לא מסובך וכל אחד יכול לבצע אותו ב 5 דקות , לכן לא אשים אותו פה בכל מקרה .
    • לי אישית התשובה היתה ברורה, אני שיחקתי בששרת ספיישל הראשון שבו נכנסו הונים ומצרים (זה שעדיין לא נגמר). אני שיחקתי בו כהוני והייתרון היחיד שמצאתי בו זה מהירות הבזיזה של הסוס הלבן (מתנצל לא זוכר את שמו)

לעניין המצרי, בפאן ההתקפי, בוצעו חישובים הוא הכי גרוע ביחס לכל שבט אחר שקיים. בפאן ההגנתי לא טרחתי לבדוק אבל למיטב זכרוני הוא ממש טוב בתחילת השרת כיוון שיש לו את העבדים, חייל הגנתי בושתי אבל בפאן המנטלי גורם לאנשים לא לתקוך כי רואים כמויות יפות, מעבר לכך .... צריך לשבת ולעשות חישובים כדי לדעת איזה שבט מייצר יותר כח הגנתי ב x נתון של של זמן , ואין לי זמן או כח לעשות את החישובים האלו
      פאדי אולי תעשה חישוב גם למצרי ביחס לגאלי? (הגנתי, לא התקפי)
      שחקן הווה : Hopeless-prntscr.com/ce2ydx

שחקני עבר
      כהן , cohen ,
      tornado (חקלאים) , גי.יפית (אך איזה חשבון מטורף זה היה)
      לא ידוע , FARMERS -שבר שיא הגנות רומאי וקבע רף של 165 אלף פרטו
      sea lions , ASSASSIN
      goldiger- שיא רומאי לחשבון ישראלי בשרת קום 185 אלף פרטו
      (כל השיאים שנשברו הם שיאים שעד האוצרות)
    • לרוב אני לא עושה חישובים על שבטים שלא מעניינים אותי , אבל מויכוח בחדר סקייפ של שרת 2
      אני יכול לסכם לך מה אלה שחישבו כן אמרו , ומה דעתי הניטראלית כשחקן התקפי מבחוץ שבוזז בתחילת השרת .

1. דעתי האישית -
      גאלי בתחילת השרת יותר מרתיע אותי , כי מה לעשות מלכודות זה הרבה יותר מפחיד מהעבדים , מה שהעבדים האלה לא באמת חזקים ואחלה נסיון לגיבור
      תוסיף לזה את הייצור הכפול שלהם והם אחלה חוות וקפיצת מדרגה בתחילת השרת לשחקנים אגרסיבים ובוזזים חזק .

2. דעות אחרים - ( אני אישית פה חלוק ) -
      החישוב הוכיח שגאלי מייצר יותר כוח הגנה פר זמן , אבל פה נכנסת המשאווה של ייצור משאביים מפחיד אצל מצרי ברמה פסיכית , מה שמאפשר לך לאורך זמן לייצר יותר הגנות
      או יותר נכון לייצר יותר הגנות ביותר כפרים בוז ולסגור את הפער מהגאלי , הכונה
      שעד האוצרות בשרת איטי אתה יכול לבנות ( סתם דוגמא ) 100 אלף פלנקס בגאלי , ו מעל 150 אלף חיילי הגנתי מצרי מהסוג החזק ( לא העבדים אלה השני ) לכן החישוב פה טיפה שונה

אישית אני תמיד מעדיף את זמן האימון על פני התחשבות בייבול , כי אני יודע לחיות עם מינוסים גדולים ולייצר קבוע חיילים , הבעיה שבהגנתי זה שונה כי שם אתה פחות חי מבזיזות
      וכאחד שלא שיחק בהגנתי קשה לי להגיד נחרצות מה עדיף , אולי רק אחרי שאשחק הגנתי כבד פעם אחת אוכל להשתתף בדיון כזה .
    • טעות באשכול

[SIGPIC][/SIGPIC]

קרדיט לRaging Phoenix על הסמל והלוגו!

[B]
      מדריך לשחקן המתקדם(שדות 18 ביום 87 -לגרסאות 3~4.2)

חלק 1
      | חלק 2
    • לפני שמתחילים לדבר על איזה שבט הכי טוב חשוב לזכור אין פה שחור ולבן, השבטים מגוונים מאוד ולכן אפעם לא באמת תיהיה תשובה אחת לגבי איזה שבט הכי חזק זה תלוי בשחקן עצמו באופי שלו (או סגנון המשחק שלו) ובמטרה שלו באותו שרת

לכל העצלנים למיניהם שאין להם כוח לקרוא כל כך הרבה ומחפשים ישר את התשובה אני יתקצר
      בתור הגנתי שמגן בעיקר על עצמו- מצרים (טאוטונים שניים)
      בתור הגנתי שתומך מסיבית בברית- גאלים או מצרים מאוד גבולי
      בתור הגנתי עם אופציה להתקפי- טאוטונים (גאלים שניים)
      בתור הגנתי שאוהב לבזוז- גאלים או טאוטונים מאוד גבולי
      כמו שאמרתי זה תלוי בעיקר בסגנון המשחק והמטרה של בעל החשבון לאותו שרת
      אישית אני חושב שכהגנתי נטו בלי קשר למתגבר או לא למצרים יש את הפוטנציאל הגבוה ביותר

בגדול מה שאני מנסה להסביר פה זה שטרויאן מורכב מהמון תרחישים מצבים ואופציות שאליהם יכול ללכת השרת ושתלוים גם בבעל החשבון ובאופי שלו
      אין תשובה מי השבט הכי טוב בהגנה או בהתקפה יש תשובה למה המטרות שלי בשרת ואיזה שבט יוכל להביא אותי אליהם
      לכל שבט יש חסרונות ויתרונות וכל אחד צריך לחשוב עם מה הוא הכי יסתדר ומה יתאים לו הכי הרבה לשיטה
      אני מסכים עם הרבה פה שהדבר היותר חשוב זה מי בעל החשבון אבל תסכימו איתי שגם אם בעל החשבון התקפי פסיכי והוא לוקח מצרי אז הוא די מוגבל פה זה אומנם הקצנה אבל זה בשביל להראות שיש הבדל בין כל שבט ולכן חשוב לבחור את השבט הנכון כדי להוציא את המקסימום ממך לא רק מהשחקן

אם אתם רוצים יותר להעמיק בהסבר למה תמשיכו לקרוא...

משווים פה המון בין גאלי למצרי אבל אני רוצה להזכיר שגם טאוטוני יכול לשמש כהגנתי חזק מאוד
      אומנם על הנייר חנית + פלאדין פחות חזקים ומהירים מפלנקס + דרויד אבל לטאוטוני יש המון יתרונות משלו כמו אופציה התקפית יעילה יותר במידה וצריך או במידה ולבעל החשבון אין עצבים לשבת כל היום ולדחוף רק הגנות והוא מחפש קצת אקשן (כמו שאמרתי זה תלוי בעיקר באופי של השחקן) או אפילו במידה והברית צריכה
      גם בואו לא נשכח שזה מתחלק לשני חלקים, אם אתה מתגבר או אם אתה מגן על עצמך
      גאלים לוקחים את הטאוטונים מבחינת חיילי הגנה (כוח ומהירות) טאוטונים לוקחים בהגנה עצמית (בגלל החומה)
      עכשיו אחרי שהסברתי את הדעה שלי והסברתי למה אני מכניס גם את הטאוטונים ניגש לעיניין

יתרונות כלליים:
      טאוטונים:
      אופציה להתקפי זול וחזק בנוסף להגנות
      חומה חזקה ועמידה במיוחד
      אפשרות לבזיזות
      אופציה מצוינת לבונה פלא

גאלים:
      החייל הרגלי הכי יעיל במשחק (בתחרות עם העבד המצרי תלוי איך מסתכלים על זה)
      סוסי הגנה מהירים במיוחד
      הסוחרים הכי יעילים במשחק (כדי לתמוך בתגבורים וגם בפלא)
      חומה סבירה
      סוס הגנה עם כוח התקפה גבוה מהירות סבירה+ ושדידה סבירה+ (חייל בזיזה מצוין)
      אופציה להתקפי (בתוספת חרבות אפשר לשחק עם ההאדואן בין התקפי להגנתי)
      תומך מצוין בפלא (משאבים וחיילים)

מצרים
      ייצור משאבים גבוה משל שאר השבטים (תלוי בנאות ובמשאבות המים בכל כפר)
      החומה החזקה ביותר במשחק (כוח הגנה של גאלי + יציבות של טאוטוני)
      העבדים שלהם הם בין החיילים הזולים והיעילים ביותר במשחק מבחינה הגנתית
      ניצול הרבה יותר משמעותי של צפיחית בגלל בונוס המשאבים (יש הסבר בהמשך על ייצור המשאבים של המצרים)
      האופציה הטובה ביותר לבונה פלא

השוואת חיילים:

אם נשווה בין לוחם אפר, פלנקס, וחנית (כוח חלקי זמן) הפלנקס הוא החזק ביותר מביניהם
      בתוספת סוסים המצרים עוברים בזכות רשף בעל החץ (אבל כזכור סוס נבנה בכפרים בודדים בלבד לעומת רגלי שנבנה בכמות גדולה מהכפרים בחשבון)

למצרים יש גם את העבדים שחלקי זמן שווים פלנקס שאוכל 2 (יש הסבר עליהם בהמשך)
      לגאלים יש גם את ההאדואן שאומנם יקר אבל יכול לשמש כבוזז נהדר ולהחזיר עליות (מניסיון)
      לטאוטונים יש את המניף שהוא זול אוכל קצת ובוזז המון ובניצול נכון הוא מכניס הרבה מאוד משאבים בלי לתפוס מקום להגנות

שימו לב שיש גם חשיבות גדולה לתוקף, כוח הרגלי והפרש שתוקפים נותן יתרונות וחסרנות לכל שבט
      למשל לטאוטוני יש יותר כוח התקפה נגד פרשים ולכן הוא יהיה חזק יותר נגד רומאים והונים שהצד החזק שלהם בהתקפה הוא הפרשים
      עוד משהו שצריך לקחת בחשבון הוא שלרוב הצד החזק בהתקפה הוא רגלי

ייצור המשאבים של המצרים:
      שיהיה מושג כללי על הייצור שלהם, גיבור נותן כפול משאבים מגיבור אחר ונאות מדבר נותנים פי 2 יותר מנאות של שבטים אחרים (ללא נאות וללא משאבת מים הייצור משאבים של המצרים זהה לשאר השבטים) אני לא יכנס לאיך זה עובד בדיוק כי זה כבר ארוך אבל בשורה התחתונה קרופ 150% נאות ומשאבת מים שלב 20 מייצר 50% יותר משבטים אחרים
      לדוגמא שדות 18 עם משאבת מים ו-150% יבול מייצרים 189K משאבים לעומת כל שבט אחר שמייצר 126K
      ככל שאחוז הנאות בקרופ קטן יותר ככה הבונוס שניתן קטן יותר פי 2 (150 אחוז מוכפל ל300 ו-125 אחוז מוכפל ל250, הבדל משמעותי)

שחקן שרוצה לנצל חשבון מצרי ככל האפשר חייב להתיישב בקרופ 150% שהסביבה שלו מלאה בכמה שיותר נאות כי שם נמצא היתרון האמיתי שלו על פני אחרים, יותר נאות יותר יתרנות
      יתרון נוסף הוא צפיחית, אם נסתכל על הבירה לבד 189K של המצרים מאפשרים לאחסן 378K חיילים לפני מינוס לעומת 252K של שבטים אחרים, כשכל כפר נוסף מגביר עוד טיפה את היתרון בהחזקת הכוחות
      נכון שצריך לקחת בחשבון גם זמן ייצור חיילים אבל בהגנתי זה פחות משמעותי כי תמיד אפשר לקחת שבועה גדולה או פשוט לייצר הגנות ביותר כפרים (ועם תוספת ייצור המשאבים של המצרים זה קל יותר לדחוף ביותר כפרים)

לגבי העבדים של המצרים, הם בסגנון נמלים מאוד זולים מאוד מהירים להכנה אבל חלשים יחסית כלומר הכוח שלהם במספרים (משהו שהחשבון המצרי מאפשר)
      אם נשווה אותם לפלנקס אז בתנאים האידיאלים (ללא שבועה) פלנקס מיוצר כל 112 שניות ועבד מיוצר כל 57 שניות (2 עבדים ב-114 שניות) אי אפשר להגיד שזה נותן להם איזה שהוא יתרון על הפלנקס כי הכוח של העבדים הוא כמעט פי 2 פחות חזק (זה גם קשור לאיזון בין הגנת רגלי וסוסים) במילים אחרות אתם מייצרים פלנקס שאוכל 2 (קצת יותר חזק וזול) לגבי מי יותר חזק 2 עבדים או פלנקס אחד זה כבר תלוי בזהות התוקף (העבדים יהיו חזקים יותר נגד כוח רגלי גדול והפלנקס נגד כוח פרשי גדול)
      אבל כמובן מצרים לא יכולים לייצר פלנקס ולכן צריך להשוות אותו לחייל ההגנה השני של המצרים (לוחם אפר) אבל את החישוב ביניהם נשאיר לכם

מקווה שעזרתי, בכוונה חילקתי את זה לחלקים כדי שיהיה יותר קל לבחור מה אתם רוצים לקרוא כי זה גם ככה אוכל תראש ;)

The post was edited 2 times, last by Lionel messi 10 ().

• קודם כל אני רוצה לברך אותך על ההשקעה והרצון , ורואים שיש לך לא מעט ידע במשחק , שאפו .
      אבל ברגע שאני מבצע חישוב אני מבצע אותו בהתאם לשיטת המשחק שלי ולצרכים האישים שלי
      ולצורך משחק נכון ומטרת השבט הסופית בשרת עצמו .
      ככה שהחישובים האלה כן רלוונטי , את השורות שאתה רשמת יותר מיועד אולי לשחקנים ביניים
      או לאנשים שלא סגורים על עצמם וקשה להם להתחייב לשיטת משחק מסוימת .

בשורה תחתונה שאני מסתכל על שבט , אני נטו מחפש זמן ייצור ביחס לכוח לחימה הכי יעיל ( התקפית כמובן ) ומדגיש ללא תלות בייבול ( הכונה שהייבול לא מעניין אותי ולא מגביל אותי )
      לכלן מבחינתי לעולם הטוטאני ישאר הכי טוב .
    • LIONEL MESSI 10 wrote:

לפני שמתחילים לדבר על איזה שבט הכי טוב חשוב לזכור אין פה שחור ולבן, השבטים מגוונים מאוד ולכן אפעם לא באמת תיהיה תשובה אחת לגבי איזה שבט הכי חזק זה תלוי בשחקן עצמו באופי שלו (או סגנון המשחק שלו) ובמטרה שלו באותו שרת

לכל העצלנים למיניהם שאין להם כוח לקרוא כל כך הרבה ומחפשים ישר את התשובה אני יתקצר
      בתור הגנתי שמגן בעיקר על עצמו- מצרים (טאוטונים שניים)
      בתור הגנתי שתומך מסיבית בברית- גאלים או מצרים מאוד גבולי
      בתור הגנתי עם אופציה להתקפי- טאוטונים (גאלים שניים)
      בתור הגנתי שאוהב לבזוז- גאלים או טאוטונים מאוד גבולי
      כמו שאמרתי זה תלוי בעיקר בסגנון המשחק והמטרה של בעל החשבון לאותו שרת
      אישית אני חושב שכהגנתי נטו בלי קשר למתגבר או לא למצרים יש את הפוטנציאל הגבוה ביותר

בגדול מה שאני מנסה להסביר פה זה שטרויאן מורכב מהמון תרחישים מצבים ואופציות שאליהם יכול ללכת השרת ושתלוים גם בבעל החשבון ובאופי שלו
      אין תשובה מי השבט הכי טוב בהגנה או בהתקפה יש תשובה למה המטרות שלי בשרת ואיזה שבט יוכל להביא אותי אליהם
      לכל שבט יש חסרונות ויתרונות וכל אחד צריך לחשוב עם מה הוא הכי יסתדר ומה יתאים לו הכי הרבה לשיטה
      אני מסכים עם הרבה פה שהדבר היותר חשוב זה מי בעל החשבון אבל תסכימו איתי שגם אם בעל החשבון התקפי פסיכי והוא לוקח מצרי אז הוא די מוגבל פה זה אומנם הקצנה אבל זה בשביל להראות שיש הבדל בין כל שבט ולכן חשוב לבחור את השבט הנכון כדי להוציא את המקסימום ממך לא רק מהשחקן

אם אתם רוצים יותר להעמיק בהסבר למה תמשיכו לקרוא...

משווים פה המון בין גאלי למצרי אבל אני רוצה להזכיר שגם טאוטוני יכול לשמש כהגנתי חזק מאוד
      אומנם על הנייר חנית + פלאדין פחות חזקים ומהירים מפלנקס + דרויד אבל לטאוטוני יש המון יתרונות משלו כמו אופציה התקפית יעילה יותר במידה וצריך או במידה ולבעל החשבון אין עצבים לשבת כל היום ולדחוף רק הגנות והוא מחפש קצת אקשן (כמו שאמרתי זה תלוי בעיקר באופי של השחקן) או אפילו במידה והברית צריכה
      גם בואו לא נשכח שזה מתחלק לשני חלקים, אם אתה מתגבר או אם אתה מגן על עצמך
      גאלים לוקחים את הטאוטונים מבחינת חיילי הגנה (כוח ומהירות) טאוטונים לוקחים בהגנה עצמית (בגלל החומה)
      עכשיו אחרי שהסברתי את הדעה שלי והסברתי למה אני מכניס גם את הטאוטונים ניגש לעיניין

יתרונות כלליים:
      טאוטונים:
      אופציה להתקפי זול וחזק בנוסף להגנות
      חומה חזקה ועמידה במיוחד
      אפשרות לבזיזות
      אופציה מצוינת לבונה פלא

גאלים:
      החייל הרגלי הכי יעיל במשחק (בתחרות עם העבד המצרי תלוי איך מסתכלים על זה)
      סוסי הגנה מהירים במיוחד
      הסוחרים הכי יעילים במשחק (כדי לתמוך בתגבורים וגם בפלא)
      חומה סבירה
      סוס הגנה עם כוח התקפה גבוה מהירות סבירה+ ושדידה סבירה+ (חייל בזיזה מצוין)
      אופציה להתקפי (בתוספת חרבות אפשר לשחק עם ההאדואן בין התקפי להגנתי)
      תומך מצוין בפלא (משאבים וחיילים)

מצרים
      ייצור משאבים גבוה משל שאר השבטים (תלוי בנאות ובמשאבות המים בכל כפר)
      החומה החזקה ביותר במשחק (כוח הגנה של גאלי + יציבות של טאוטוני)
      העבדים שלהם הם בין החיילים הזולים והיעילים ביותר במשחק מבחינה הגנתית
      ניצול הרבה יותר משמעותי של צפיחית בגלל בונוס המשאבים (יש הסבר בהמשך על ייצור המשאבים של המצרים)
      האופציה הטובה ביותר לבונה פלא

השוואת חיילים:

אם נשווה בין לוחם אפר, פלנקס, וחנית (כוח חלקי זמן) הפלנקס הוא החזק ביותר מביניהם
      בתוספת סוסים המצרים עוברים בזכות רשף בעל החץ (אבל כזכור סוס נבנה בכפרים בודדים בלבד לעומת רגלי שנבנה בכמות גדולה מהכפרים בחשבון)

למצרים יש גם את העבדים שחלקי זמן שווים פלנקס שאוכל 2 (יש הסבר עליהם בהמשך)
      לגאלים יש גם את ההאדואן שאומנם יקר אבל יכול לשמש כבוזז נהדר ולהחזיר עליות (מניסיון)
      לטאוטונים יש את המניף שהוא זול אוכל קצת ובוזז המון ובניצול נכון הוא מכניס הרבה מאוד משאבים בלי לתפוס מקום להגנות

שימו לב שיש גם חשיבות גדולה לתוקף, כוח הרגלי והפרש שתוקפים נותן יתרונות וחסרנות לכל שבט
      למשל לטאוטוני יש יותר כוח התקפה נגד פרשים ולכן הוא יהיה חזק יותר נגד רומאים והונים שהצד החזק שלהם בהתקפה הוא הפרשים
      עוד משהו שצריך לקחת בחשבון הוא שלרוב הצד החזק בהתקפה הוא רגלי

ייצור המשאבים של המצרים:
      שיהיה מושג כללי על הייצור שלהם, גיבור נותן כפול משאבים מגיבור אחר ונאות מדבר נותנים פי 2 יותר מנאות של שבטים אחרים (ללא נאות וללא משאבת מים הייצור משאבים של המצרים זהה לשאר השבטים) אני לא יכנס לאיך זה עובד בדיוק כי זה כבר ארוך אבל בשורה התחתונה קרופ 150% נאות ומשאבת מים שלב 20 מייצר 50% יותר משבטים אחרים
      לדוגמא שדות 18 עם משאבת מים ו-150% יבול מייצרים 189K משאבים לעומת כל שבט אחר שמייצר 126K
      ככל שאחוז הנאות בקרופ קטן יותר ככה הבונוס שניתן קטן יותר פי 2 (150 אחוז מוכפל ל300 ו-125 אחוז מוכפל ל250, הבדל משמעותי)

שחקן שרוצה לנצל חשבון מצרי ככל האפשר חייב להתיישב בקרופ 150% שהסביבה שלו מלאה בכמה שיותר נאות כי שם נמצא היתרון האמיתי שלו על פני אחרים, יותר נאות יותר יתרנות
      יתרון נוסף הוא צפיחית, אם נסתכל על הבירה לבד 189K של המצרים מאפשרים לאחסן 378K חיילים לפני מינוס לעומת 252K של שבטים אחרים, כשכל כפר נוסף מגביר עוד טיפה את היתרון בהחזקת הכוחות
      נכון שצריך לקחת בחשבון גם זמן ייצור חיילים אבל בהגנתי זה פחות משמעותי כי תמיד אפשר לקחת שבועה גדולה או פשוט לייצר הגנות ביותר כפרים (ועם תוספת ייצור המשאבים של המצרים זה קל יותר לדחוף ביותר כפרים)

לגבי העבדים של המצרים, הם בסגנון נמלים מאוד זולים מאוד מהירים להכנה אבל חלשים יחסית כלומר הכוח שלהם במספרים (משהו שהחשבון המצרי מאפשר)
      אם נשווה אותם לפלנקס אז בתנאים האידיאלים (ללא שבועה) פלנקס מיוצר כל 112 שניות ועבד מיוצר כל 57 שניות (2 עבדים ב-114 שניות) אי אפשר להגיד שזה נותן להם איזה שהוא יתרון על הפלנקס כי הכוח של העבדים הוא כמעט פי 2 פחות חזק (זה גם קשור לאיזון בין הגנת רגלי וסוסים) במילים אחרות אתם מייצרים פלנקס שאוכל 2 (קצת יותר חזק וזול) לגבי מי יותר חזק 2 עבדים או פלנקס אחד זה כבר תלוי בזהות התוקף (העבדים יהיו חזקים יותר נגד כוח רגלי גדול והפלנקס נגד כוח פרשי גדול)
      אבל כמובן מצרים לא יכולים לייצר פלנקס ולכן צריך להשוות אותו לחייל ההגנה השני של המצרים (לוחם אפר) אבל את החישוב ביניהם נשאיר לכם

מקווה שעזרתי, בכוונה חילקתי את זה לחלקים כדי שיהיה יותר קל לבחור מה אתם רוצים לקרוא כי זה גם ככה אוכל תראש ;)
      סחתיין על ההשקעה :)

לכל שאלה, בקשה, טענה והמלצה אתם מוזמנים לפנות לתמיכה במשחק.
      מחכים לכם!
    • תודה על הפירגון :)

פאדי, אתה עונה בדיוק כמו שרשמתי אין שבט יותר טוב פחות טוב יש שבט שיותר מתאים לשחקן מסוים או לסגנון משחק
      השיטת משחק שלך מתאימה בול למה שהשבט הטאוטוני מציע
      לגבי חישוב לפי זמן, שים לב שדיברתי על הגנתי לא התקפי זה כבר סיפור אחר

לגבי התקפי ומי יותר טוב במבט על הכוחות עצמם (מבחינה התקפית בלבד) ההונים לא נופלים מהטאוטונים לכל אחד יש יתרונות משלו והכל תלוי במטרות של בעל החשבון (אני לא רוצה להתחיל לחפור פה גם על התקפה אז אני יחסוך ממכם את כל החישובים למיניהם)
      הבעיה היא החוסר איזון המוגזם של ההונים שכמו שאני רואה את זה הם טאוטונים מוקצנים (מדי)
      שכיר חרב+צלף הם כוח הגנה סביר וזול אבל בתוספת חומה כל כך גרועה (בונוס הגנה של טאוטוני ויציבות של רומאי) הם הופכים להיות פגיעים מדי לטעמי
      קשה להגיד אם היתרון בהתקפה ובעיקר בבזיזות באמת שווה את החיסרון הגדול בהגנה
      לדעתי שחקנים עם ניסיון ויכולת התקפית ובזיזה גבוהה וכמובן כמה שחקני הגנה חזקים צמודים יכולים להוציא מההונים דברים פסיכים
      צריך לקחת בחשבון שהונים מושכים אש בקרב בין בריתות (במיוחד אם אתם מחזיקים אוצר) אנשים יעדיפו ללכת על הוני יריב (אני אישית בתור התקפי פעם חיפשתי יותר רומאים אבל כמובן לא רק)
      אני אישית הייתי בוחר טאוטונים אבל זה כי אני הרבה יותר אוהב איזון אבל כל אחד והסגנון שלו
      מה שבטוח זה שהונים מתאימים בעיקר לשחקנים קצת יותר מנוסים או לשחקנים עם שחקני הגנה צמודים או לשרתים חד צדדים ;) כי אפילו אם ילך לך טוב בהתחלה ברגע שתתחיל מלחמה אתה תיהיה פגיע יותר ואתה חייב לקחת את זה בחשבון

וסתם מילה קטנה לגבי רוכב ערבה (הונים)- חייל פסיכי 150 כוח (רמה 20) 115 שדידה 16 שדות לשעה? הגזמתם קצת גרמנים