Ocak Sonu Gibi Açılacak olan Uluslarası 3x Serverında(comx) Oynamak İsteyen Kaliteli Oyuncuları Servera Bekleriz

• Speed 3x

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Would you like to know what’s going on in the Tournament 2017 Finals?
    Keep yourself updated by reading "The Corner"!

• Ocak Sonu Gibi Açılacak olan Uluslarası 3x Serverında(comx) Oynamak İsteyen Kaliteli Oyuncuları Servera Bekleriz

Kaliteli yabancı oyuncuların olduğu çekirdek bir ekibimiz var.Daha önce çok sayıda serverda wowu 100 yaptığımız olmuştu(inx-aux gibi) Oyuncuların çoğu Hindistanlı olduğu için inx tercih etmiştik.inx aux ile birleşince 2 dönemde aux oynadık ve ilk aux de kaybetmemize rağmen 2.aux de wowu 100 yapmıştık.Bizimkiler bu sefer comxe gitmişler sanıyorum kaybettikleri için 2.kez servera gidiyorlar.2.kez servera gitmelerinin ana nedeni serverı kazanmak istemeleri olacakki kaliteli yeni oyunculara ihtiyaç olduğundan benden birkaç oyuncu beklentileri var.
      Comx in diğer standart 3x serverlara göre zorluğunu az çok biliyorsunuzdur.Ocak'ın son haftası gibi başlaması planlanan comx serverında yer almak isteyecek, oyun sonuna kadar gitmeyi planlayan yani günübirlik olmayan oyuncuları serverda bizimle aynı safhada savaşmaları için bekliyorum.
      Hintli kardeşlerimizle inx i sayısız defa birlikte kazandığımızı belirtmek isterim.Aux dede az türk ve yine hintli kardeşlerimizle kazanmıştık.Genelde Türklerden yana şansımız iyi çıktığı için Hintlilerde Türk oyuncuları bünyelerinde görmek istiyorlar.
      Gelecek olanlar bu konu altından yorum bırakabilir.
      Konuyu erkenden açmamın nedeni server açılasıya kadar daha fazla oyuncunun haberdar olmasını istememden dolayısıyladır.
      Ufak serverlar için kaliteli çekirdek ekipler yeterli oluyordu ama comx için biraz daha fazlası gerekmekte.Bu yüzden oyun sonunu görmeyi planlayan her türk oyuncuyu serverda kendi tarafımızda görmekten mutluluk duyarız.
      Ben son comx de oynamadığım için servera hakim değilim fakat arkadaşlarım oynadı eksik yerlerini gördüler.Ona göre önlemlerini alacaklardır.Trx tecrübesi olan oyuncuların comx de zorlanacağını düşünmüyorum.

Saygılarımla,
      Mr.Raider (Romulus)
    • 00romulus00_TR wrote:

Kaliteli yabancı oyuncuların olduğu çekirdek bir ekibimiz var.Daha önce çok sayıda serverda wowu 100 yaptığımız olmuştu(inx-aux gibi) Oyuncuların çoğu Hindistanlı olduğu için inx tercih etmiştik.inx aux ile birleşince 2 dönemde aux oynadık ve ilk aux de kaybetmemize rağmen 2.aux de wowu 100 yapmıştık.Bizimkiler bu sefer comxe gitmişler sanıyorum kaybettikleri için 2.kez servera gidiyorlar.2.kez servera gitmelerinin ana nedeni serverı kazanmak istemeleri olacakki kaliteli yeni oyunculara ihtiyaç olduğundan benden birkaç oyuncu beklentileri var.
      Comx in diğer standart 3x serverlara göre zorluğunu az çok biliyorsunuzdur.Ocak'ın son haftası gibi başlaması planlanan comx serverında yer almak isteyecek, oyun sonuna kadar gitmeyi planlayan yani günübirlik olmayan oyuncuları serverda bizimle aynı safhada savaşmaları için bekliyorum.
      Hintli kardeşlerimizle inx i sayısız defa birlikte kazandığımızı belirtmek isterim.Aux dede az türk ve yine hintli kardeşlerimizle kazanmıştık.Genelde Türklerden yana şansımız iyi çıktığı için Hintlilerde Türk oyuncuları bünyelerinde görmek istiyorlar.
      Gelecek olanlar bu konu altından yorum bırakabilir.
      Konuyu erkenden açmamın nedeni server açılasıya kadar daha fazla oyuncunun haberdar olmasını istememden dolayısıyladır.

Saygılarımla,
      Mr.Raider (Romulus)
      Hileden ve özellikle bot hesaplardan dem vuranlar için çok güzel bir server :)
      Ayrıca gelecek sene finallere katılmak isteyen arkadaşlar için bu servera gitmelerini öneririm.
      Tırsın Ulan-AT ın İntikamı
      Royal Flush-Tesla-Crixalis
      Gnc-Game of Teuton-AGA
      KB-Animals
    • nidaozturkeker wrote:

HERKESİN YENİ YILI KUTLU MUTLU VE OYUN DOLU GEÇSİN.
      YENİ SERVER NE ZAMAN AÇILACAK BİLEN VARMI.
      HABER ALAN OLURSA ÖZELDEN DE YAZABİLİR.
      Sizinde yeni yılınızı kutlarım,mutlu ve oyun dolu geçsin.
      Comx uluslarası serverının Ocak Ayının son haftasında açılacağı duyumu gelmişti bana(en azından serverda oynayan yabancı arkadaşlarımın dediği buydu.Ocak'ın son haftası açılmasını bekliyorlarmış.)Erkende açılsa geçse açılsa haberimiz olduğunda serverın açılış saati seçilecek bölge yerleşilecek koordinatlar vs hepsini bu konu altında paylaşacağım.
      Comx de oynamak isteyenler özeldende iletişim kurabilirler.Güzel bir server olacağını düşünüyorum.Comx de güzel ekipler var.
    • Kim diyor comx'de hile yok diye :) Adamların hileleri sistemli açık etmeden. :)

Mesela bi örnek vereyim 150 kordinatlarına 1 tane 15'li köy atıldı 1 hafta sonra yanına normal bi köy atıldı 15 li gelişene kadar yanına atılmış 2 normal köy gelişti ertesi gün bi baktım ki 15 liyi atan 2 köyüde reislemiş :) Güzel taktik sevdim :) 15 lini geliştirirken asker köyünde hazır olmuş oluyor direk reisliyorsun :)

Comx'de eksikleri söylemiş arkadaş temel eksikler TÜRK oyunculrın çabucak oyunu terk etmesidir maalesef. Ve savaş ortamı oldukça fazla acemi oyuncu az.
      trx'den gelenler server'da maalesef boğuluyor nedeni şu ki trx'de bölgelerde genelde bir birlik 10 tane birlikden oluşuyor en az diğerler rakiplerde genelde birleşme oluyor yönetim ve öne çıkmış oyuncular dışında az savaş oluyor ancak orada her taraf düşman dolu ve def ağarlıklı.

Son server oyun 74-75. günde maalesef bitti biz ne olduğunu anlayamadan balkanların wow'unda bir anda 21m def çıktı 3 ordu gönderdik en azından biraz seviye alalım diye maalesef hiç seviye alamadık. Maalesef bunlara benzer 30 tane ordumuzda elde patladı. Converter - Battle reports Travian

Biz istanbul olarak tekrar yerimizi alıcaz ancak bu sefer wow için hazırlık yapmak yerine yıkım için giricez.
    • TurkC wrote:

Kim diyor comx'de hile yok diye :) Adamların hileleri sistemli açık etmeden. :)

Mesela bi örnek vereyim 150 kordinatlarına 1 tane 15'li köy atıldı 1 hafta sonra yanına normal bi köy atıldı 15 li gelişene kadar yanına atılmış 2 normal köy gelişti ertesi gün bi baktım ki 15 liyi atan 2 köyüde reislemiş :) Güzel taktik sevdim :) 15 lini geliştirirken asker köyünde hazır olmuş oluyor direk reisliyorsun :)

Comx'de eksikleri söylemiş arkadaş temel eksikler TÜRK oyunculrın çabucak oyunu terk etmesidir maalesef. Ve savaş ortamı oldukça fazla acemi oyuncu az.
      trx'den gelenler server'da maalesef boğuluyor nedeni şu ki trx'de bölgelerde genelde bir birlik 10 tane birlikden oluşuyor en az diğerler rakiplerde genelde birleşme oluyor yönetim ve öne çıkmış oyuncular dışında az savaş oluyor ancak orada her taraf düşman dolu ve def ağarlıklı.

Son server oyun 74-75. günde maalesef bitti biz ne olduğunu anlayamadan balkanların wow'unda bir anda 21m def çıktı 3 ordu gönderdik en azından biraz seviye alalım diye maalesef hiç seviye alamadık. Maalesef bunlara benzer 30 tane ordumuzda elde patladı. Converter - Battle reports Travian

Biz istanbul olarak tekrar yerimizi alıcaz ancak bu sefer wow için hazırlık yapmak yerine yıkım için giricez.
      Her serverda hile olur buna bir şey demiyorum.
      Ancak comx trxe göre sütten çıkmış ak kaşık diyebiliriz.
      3.paragrafında yazdığında anlatmak istediğim şey final serverı için ufak bir hazırlık olur arladaşlara çünkü en kalabalık yabancı serverlardan biri :)
      Tırsın Ulan-AT ın İntikamı
      Royal Flush-Tesla-Crixalis
      Gnc-Game of Teuton-AGA
      KB-Animals
    • TurkC wrote:

Herkes size karşı mı birleşti.Müttefikiniz yokmuydu?
    • Turkish Power wrote:

TurkC wrote:

Her serverda hile olur buna bir şey demiyorum.Ancak comx trxe göre sütten çıkmış ak kaşık diyebiliriz.
      3.paragrafında yazdığında anlatmak istediğim şey final serverı için ufak bir hazırlık olur arladaşlara çünkü en kalabalık yabancı serverlardan biri :)
      Haklısın hazırlık olarak bakarsak. Zaten travian artık değişti yeni travian sisteminde ne kadar iyi oyuncu olduğunuz değil ne kadar iyi hile yapabildiğiniz önemli. :)

Hile'de travianın bir stratejisi haline geldi. Kaldı ki bu duruma travian'da kaşık tutuyor. Travian bu durumla baş etmek yerine altın fiyatlarını düşürmesi gerekirken %20 gibi zam yapıyor :)

Biz ekip olarak 45 kişiyiz son server'da ordularında elde patmasından dolayı wow hesapları ile girmeyeceğiz amaç eğlence entraman yıkımsa farklı birliklerde olsa en azından türkler olarak bi bölgede toplanalım bölge bölge yıkıp gidelim.

Oynadığım yabancı server'da gördüğüm oyuna başlangıçda en şanslı türkler çünkü yabancılar hep alt yapı hazırlığında oluyorlar onlar alt yapıyı tamamlayana kadar türkler onları yağma köyü yapabilir oyundan düşebilirler zaten onlar bi darbe yediği zaman direk hesaplarını silmeye alıyorlar. :)
    • Mr.Raider wrote:

TurkC wrote:

Müttefike ihtiyaç yok bizim türkler oyunda kalsa yeterdi ancak herkes bir yerlere gitti wow aldık türk kalmadı :) 10-15 kişi ile wow idare etmeye çalışırsanız zorlanırsınız tabii. başarı olarak türkler istiyorsak extra anlaşmalara gerek yok. trx gibi düşünmeyin 10-15 birlikden olmusmaz bir ekip en fazla 2 yada 3 birlik ama genelde 1 birlik.
      ortalama 4k lık sunucu.
    • TurkC wrote:

Mr.Raider wrote:

TurkC wrote:

Müttefike ihtiyaç yok bizim türkler oyunda kalsa yeterdi ancak herkes bir yerlere gitti wow aldık türk kalmadı :) 10-15 kişi ile wow idare etmeye çalışırsanız zorlanırsınız tabii. başarı olarak türkler istiyorsak extra anlaşmalara gerek yok. trx gibi düşünmeyin 10-15 birlikden olmusmaz bir ekip en fazla 2 yada 3 birlik ama genelde 1 birlik. ortalama 4k lık sunucu.
      comx gibi bir serverı kazanmak için müttefike ihtiyaç vardır hocam.Zamanında Errorlar comxe gitmişti herkes onlara karşı birleşmişti ve kazanamadılar o dönem.Siz tek birlik gitmişsiniz.Görüldüğü üzere oyun sadece savaşla kazanılmıyor.Diplomasi bu oyunun yüzde 70 i.(çok esktrem şartlar olmadığı sürece)

Arkadaşın dediğine göre Aegina ve aliens le ateşkes yapıp öyle kazanmışlar oyunu.Ben kaybeden tarafta diye düşünmüştüm kazanan taraftaymış 23 milyon def koymuşlar.YD birliklerinin 400 oyuncusu varmış bunlara karşı olmuşlar vs yazmış.
      YD birlikleri mesela bu birleşime döndüyse sizle bir müttefiklik içine girmeyi denemediler mi.
      Wow kurma amacı varsa diplomasiyi iyi yapmanız gerekiyor.
      Wow kurmak yerine sadece yıkım için bile servera gitseniz bir şekilde diplomasiye ihtiyacınız var tüm bölgeye karşı aynı anda savaşamazsınız.Ha türk serverından şöyle 3-4 farklı ekip servera gelirse o zaman diplomasiye gerek olmaz Türkler tek başına wow kurmayı dener.(tabi birbirine düşman ekipler olması halinde olay ekip1 vs ekip2 vs all olayınada dönebilir:)
    • Arkadaşların sana yanlış anlatmış. Sen oynadım dediğin için sana detaylı anlatmadım. Anlatayım.

Öncelikle herkes ekip olarak gelir server'da ateşkes diye bir şey yoktu hiç bir birlikde. Aliens dediğiniz balkan ekibi içinde arnavut boşnak sırp ve hatta araplarda dahil. + + da toplandılar. YD dediğiniz ispanyol ekip 400 kişi değil 100 kişiden oluşuyor ve bu ekip oldukça iyi ekip aynı zamanda aliens ve dacia ile savaş yapmış.

aliens aynı zamanda çek ekibi aegina ile beraber haraket etmiş. - + bizim bölgede almanlar ve karışık bir ekip doh ile savaş biz bu savasın içinde yer almadığımız için karışmadık wow için hazırlık yaptık.

Burada diplomasi olmaz. Yabancı server diye bakmayın kafalar farklıdır. Yabancılrda birleşme olmaz çıkarcılık olur. Birileri savaşıyor diye bizde kendi türk arkadaşlarımızın ordularını onlar için heba etmeyiz. Burada diplomasi wow zamanı olur.

Diplomasi diye birilerinin kanatlarının altına girmek yıkılcam diye birilerine sığınmak zaten bize yakışmaz. Biz açık ve net belirttik savaşan ekiplerden bir taraf değiliz bize gelene bizde gideriz. Sonuc olarak Doh dediğimiz büyük ekip maalesef ezildi oyun bitsin diyede hiç bir off ordusunu kullanmadan oyun basından sonuna kadar hemde tüm defibi aliens'e yığmış 21m ye kadar savunma çıkmış. Böyle adamlarla ne diplomasisi olur. türk diye çıkarak birilerinin kanatlarının altına birilerinie yardım edecek yada yardım alacaksanız zaten türk ekibi diye yola çıkmayın.

Bir önceki serveri de arastırsaydınız türk ekibi olarak wow'da neler yapıldığınıda görebilirsiniz.

Mesele yıkmak yıkılmak değil kazanmak kaybetmekde değil başı dik hedefe düz adımlarla yürümektir.
    • TurkC wrote:

Arkadaşların sana yanlış anlatmış. Sen oynadım dediğin için sana detaylı anlatmadım. Anlatayım.

Öncelikle herkes ekip olarak gelir server'da ateşkes diye bir şey yoktu hiç bir birlikde. Aliens dediğiniz balkan ekibi içinde arnavut boşnak sırp ve hatta araplarda dahil. + + da toplandılar. YD dediğiniz ispanyol ekip 400 kişi değil 100 kişiden oluşuyor ve bu ekip oldukça iyi ekip aynı zamanda aliens ve dacia ile savaş yapmış.

aliens aynı zamanda çek ekibi aegina ile beraber haraket etmiş. - + bizim bölgede almanlar ve karışık bir ekip doh ile savaş biz bu savasın içinde yer almadığımız için karışmadık wow için hazırlık yaptık.

Burada diplomasi olmaz. Yabancı server diye bakmayın kafalar farklıdır. Yabancılrda birleşme olmaz çıkarcılık olur. Birileri savaşıyor diye bizde kendi türk arkadaşlarımızın ordularını onlar için heba etmeyiz. Burada diplomasi wow zamanı olur.

Diplomasi diye birilerinin kanatlarının altına girmek yıkılcam diye birilerine sığınmak zaten bize yakışmaz. Biz açık ve net belirttik savaşan ekiplerden bir taraf değiliz bize gelene bizde gideriz. Sonuc olarak Doh dediğimiz büyük ekip maalesef ezildi oyun bitsin diyede hiç bir off ordusunu kullanmadan oyun basından sonuna kadar hemde tüm defibi aliens'e yığmış 21m ye kadar savunma çıkmış. Böyle adamlarla ne diplomasisi olur. türk diye çıkarak birilerinin kanatlarının altına birilerinie yardım edecek yada yardım alacaksanız zaten türk ekibi diye yola çıkmayın.

Bir önceki serveri de arastırsaydınız türk ekibi olarak wow'da neler yapıldığınıda görebilirsiniz.

Mesele yıkmak yıkılmak değil kazanmak kaybetmekde değil başı dik hedefe düz adımlarla yürümektir.
      Tebrikler kardeşim keşke aynı zaman diliminde oynayabilseydik.
      OLD BUT GOOD
      ltx Game of Teuton& s9 Serintürk & Inx Game of Teuton & s5 4Monarch & x2C Serintürk
    • TurkC wrote:

Arkadaşların sana yanlış anlatmış. Sen oynadım dediğin için sana detaylı anlatmadım. Anlatayım.

Ben comxde oynadım demedim.Onlar gitmişler diye belirtmiştim.(Bu sene biraz kafamı dinlemeyi tercih ettim)Elbette herkes ekip olarak gelir sonra serverdaki ana amacınıza göre stratejilerinizi şekillendirirsiniz ve ona göre hamleler yaparsınız.TR serverlarından çok yabancı serverlarında oynamayı tercih ettiğimden dolayı wow kurmaya gidipte bunu başaramayan türklerin genelinde rastladığım bu kendini soyutlama olayıdır.Diplomasinin adı zaten çıkarcılıktır.Oyunu sen kazanmak istiyorsan diğer birlikleri elbette kullanman gerekecek buna göre stratejini yapacaksın.Aksi taktirde kendini soyutlayıp one vs all olayına dönerse şekildeki gibi 21milyon civarında bir askerle oyunu 77.gün bitirirler.
      Amacınız wow kazanmak değilde türkler olarak birliklerle gücümüz yettiğinde savaşalım sıra sıra yıkalımsa 21 milyon olan wow köyüne asker çakmak yerine yıktığınız köylerin sayısını arttırmak olmalıdır.
      Sanıyorum bir sonraki serverdaki amacınız bu son dediğim olacak.
      Türk Ekibi olduğunuz için elbette bu yolda başarılar dilerim.

Saygılar
      Mr.Raider