Final Serverı İpuçları ve Gelişim Taktiği

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

#AskTravian - Episode 4 is now available! Watch it here!

• Final Serverı İpuçları ve Gelişim Taktiği

Bugün bildiğim bazı temel oyun stratejileri ve şuan oynadığım final serverından edindiğim bazı bilgileri sizinle paylaşacağım.Bu bilgiler daha çok birliği olmayan ve acemi oyuncular için olup tılsım zamanına kadar geçerlidir.

Öncelikkle final serverında oynamak için bilet gereklidir bu bileti 4 farklı şekilde temin edebilirsiniz.

1-Bir önceki final serverında derece yaparak.(TOP 300deki oyuncular kazanabilir)
      2-Eleme serverında oynayıp nüfus sıralamasında ilk 2000,saldırıda ilk 1000,savunmada ilk 1000 veya wow köyünü elinde bulundurarak kazanabilirsiniz.
      3-Wild Card yani çekilişe katılıp kazanabilirsiniz.
      4-Son olarak uluslararası veya TR forumlarında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kazanabilirsiniz.

Benim yazımın amacı tecrübe açısından daha düşük veya zamanı ve birliği olmayan oyunculara yönelik olduğundan ırk olarak galya ırkını öneriyorum çünkü oyun başında yabancı oyuncular tuzakçı tehditinden dolayı mancınık çıkarana kadar galyaya pek saldırı atmıyor.Ayrıca oyun başında hammadde vermemek için sığınak basacağımızdan sığınak bonusu işimize yarayacaktır.Tecrübeli bile olsanız sığınak basın sığınak oyun başı kilit noktadır.

Gelişim için bazı yararlı bilgiler:
      -Oyuna başlar başlamaz ilk olarak görevleri yapıp üretim basalım ve hızlı köy atacağız veya yağma yapacağız diye bir derde düşmeyelim.
      -İkinci köyümüzü birliğimizin yerleştiği bölgeye atmaya özen gösterelim.
      -15 veya 9 tarla almak için kendimizi zorlamayalım alamayınca oyuna küsmeyelim çünkü çok çok büyük bir kazancı yok.
      Seviye 15 için üretimlere bakalım.
      *15 TARLA 150 VAHA 126000
      *15 TARLA 75 VAHA 102900
      *15 TARLA 25 VAHA 84000
      *9 TARLA 150 VAHA 107100
      *9 TARLA 75 VAHA 88200
      *9 TARLA 25 VAHA 75600

*7 TARLA 150 VAHA 97300
      *7 TARLA VAHASIZ 67900

*Yan köy üretimi 16800

Görüldüğü üzere önemli olan kaç tarlalı olduğu değil kaç vahalı olduğudur daha önemlisi ise yakın yerleşimdir.Ortalama 1-2 yan köy fazla atarak bu açığı telafi edebiliyorsunuz.Yakın yayılmanın bu kadar önemliği olduğu bir platformda bu farkların hiçbir önemi yoktur.

Bizim amacımız defans basmak mancınıklar piyasaya çıkana kadar bol bol üretim basacağız,köy atacağız(oyunun ilk ayı gladyatör miğferi çok iş görür almanızı tavsiye ederim) ve altyapıyı hazırlayacağız.Asker basarken dikkat etmemiz gereken nokta ise her köyden basmak yerine öncelikle merkezden blok şeklinde basmak merkezdeki kışla ahır son seviyede yeterince dolmadığı sürece (30 saat) yan köyden asker basmayacağız.Eğer merkez yeterince doldu ise yan köye geçip buradadan önemine göre phalanx veya druyid basacağız kışla ve ahır 20de 30 saat doldurmadan yan köye geçmeyelim ne kadar az köyden basarsak zırhlarını tamamlamamız o kadar kolay olur. Hedefimiz tılsıma blok olarak 25000 phalanx 5000 druyid ve yan köyden +10000 phalanx veya +4000 druyid basmak olsun.
      Gerekli miktarda casus basmayı ihmal etmeyelim.Bir köyden 250 casus basıp 100 tane merkeze 30ar tanede yan köylere atarsanız casuslandığınızdan çoğunlukla haberiniz olur.Her köyde basacağınız 5-10 seviye sur sizin için iyi olur.Merkezde basacağınız taşçı ise siz uyurken köyünüzü yıkmaya çalışırlarsa zayıf bir saldırıda köyünüz boş olsa bile çok zarar almasını engelleyebilir.

Birliğinizin yapacağı operasyonlar için köyün birinden 3 reis basmanız etkili olacaktır.Gerekirse 1-2 köyünüzden mancınık basın ve savaş halinde olduğunuz rakibin yeni attığı köylere gece 4er tane gönderin eğer köyü yıkarsanız rakibi zorlamış olursunuz rakip defans yaparsa kaybınız 30-35 mancınık civarında olacaktır.Gri bölgesinde oynuyorsanız rakip griye köy attığında çevre raporlarından kontol edin ve natarların peşine 8-10 sıra mancınık atın.[Natarların varış süresi 12 saattir.]

Son olarak çok saldırı oynamak isteyen biriyseniz aşırıya kaçmadan toytat basın ve yakınınızdaki büyük/küçük tüm oyuncuları canından bezdirin.Özellikle server başında maceradan gelen toytatları çok iyi kullanın çünkü rakibiniz size karşılık vermeye korkacaktır.

Altınınız yok ise taşacak maddenizi birlik bonusuna yatırabilirsiniz WoW ordusu basmayan birlikler dışında maddenizi öncelikli olarak Metalurji - Silah ve zırh bonusuna yatırmanız önemlidir.

Aklıma geldikçe ufak ufak bilgileri yazarım buraya hatam olursa veya merak ettiğiniz bir şey olursa özelden mesaj atabilirsiniz.
      Saygılar
      Tırsın Ulan-AT ın İntikamı
      Royal Flush-Tesla-Crixalis
      Gnc-Game of Teuton-AGA
      KB-Animals
    • güzelmiş emeğine sağlık da boşuna yazmışsın bence. önceki forumda da bu ve buna benzer şaheser denilebilecek bir sürü güzel taktik vardı hepsi silinip gitti bir gecede. yarın bir gün birkaç yıl sonra kafalarına eser bu forumu da sıfırladık derler. nolur nolmaz bir yedeğini bulundurun siz harddiskinizde.
    • Eren Emeğine Sağlık;
      Burnu Yere Düştüğünde Alamayan
      Küstüğünde Barışamayan
      Sormayı Kendine AR Saydığından Öğrenemeyen
      En Önemlisi BİLMİYORUM Diyemeyen YURDUM İNSANI İçin Çok Sade ve Kaliteli Olmuş.
      Tecrübeden Fayda Sağlamayı Öğrenmiş Bir Çok Oyuncumuza Fayda Sağlayıp Genelin Başarısına Katkı Olacaktır.
    • Bilinmeyen Adam wrote:

Cermen Savunma Oynamak istiyorum ne yapmalıyım :D
      Bol alkol tüketmen lazım hocam ;)

fff544 wrote:

güzelmiş emeğine sağlık da boşuna yazmışsın bence. önceki forumda da bu ve buna benzer şaheser denilebilecek bir sürü güzel taktik vardı hepsi silinip gitti bir gecede. yarın bir gün birkaç yıl sonra kafalarına eser bu forumu da sıfırladık derler. nolur nolmaz bir yedeğini bulundurun siz harddiskinizde.
      Kısa sürede yazdım zaten 2-3 yıl sonra geçerliliğini yitirme ihtimali var stratejiler sürekli değişiyor.

Tywin Lannister_TR wrote:

Eren okumadım da yılbaşı bugün biliyon demi? Gitsene bi yerlere napıyon :)
      Bu sene evde geçirdim knk :thumbup:

Cihat ZERGER_TR wrote:

Eren Emeğine Sağlık;
      Burnu Yere Düştüğünde Alamayan
      Küstüğünde Barışamayan
      Sormayı Kendine AR Saydığından Öğrenemeyen
      En Önemlisi BİLMİYORUM Diyemeyen YURDUM İNSANI İçin Çok Sade ve Kaliteli Olmuş.
      Tecrübeden Fayda Sağlamayı Öğrenmiş Bir Çok Oyuncumuza Fayda Sağlayıp Genelin Başarısına Katkı Olacaktır.
      Sağolasın Cihat abi
      Abi bu zaten yeni başlayan veya tılsıma kadar zorlanan oyuncuların nerede hata yaptıklarını farketmesi için :)

Nozzle wrote:

Asagilari biraz hizli okudum var mi goremedim ama sur ve tasci nin ikisinin birlesimden dogan gucu de anlatabilirsin.
      Sur faydalı taşçı faydalı Köşk/Sarayda faydalı hepsini kombolasınlar ortaya sihir gibi bir şey çıkacak :thumbsup:

gezegen111_TR wrote:

emeğine sağlık yararlı bir bilgilendirme olmuş..
      Teşekkürler hocam
      Tırsın Ulan-AT ın İntikamı
      Royal Flush-Tesla-Crixalis
      Gnc-Game of Teuton-AGA
      KB-Animals
    • ultrAslan wrote:

inanılmaz bilgilendim harika vov
      Acemiler için denmiş. Gereksiz boş yapmaya luzum yok.

Finalde bireysel varlık pek mümkün değil ekip halinde oynanıyorsa bence defansı basıcak köyü seçerken savunulcak köylerin konumuna göre konumlandırmak lazım min süre mantığı ile .. Animals ekibini de finalde ki performans için kutluyorum. Sayıca fazla olmasalarda tabanca gibi ekipler yardımları ve yoldaşlıkları için teşekkürler.