Poważnie i śmiesznie o polityce, poglądach i innych interesujących sprawach użytkowników tego forum

• International

The Tournament 2018 Qualification starts on the 13th June 2018!
    Don't miss Safiren's Corner!

Dear community, We're happy to inform, that Tournament Qualification servers just started! More information about it you can find here!

• ZDDB wrote:

Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, spieram się tu z Witoldem i adamosssem, ale żaden z nich nie zarzucił mi że mój avatar łamie jakieś zasady, a CM z domeny com/US usunął avatar w którym była przekreślona swastyka jako naruszający zasady forum, o co tu chodzi,
      Mozliwe ze jest jak pisze Łubudu , albo po prostu CM skroił sie ze możesz być " Cerwonym " :D :D :thumbup: :thumbup:

LaleczkaVooDoo_PL wrote:

Adamossa z fotami, gdzie podczas spotkan goscie zwiazani z tymi stronami pozdrawiaja sie po hitlerowsku, albo postow pogardliwie traktujacych o "pedalach", "ciapatych", muzulmanach, Arabach, Turkach itd
      Przestaniesz wreszcie kłamać?:D Szukałem posta gdzie sama nazywalas jakiegos tam Turka "ciapowozem" ale chyba został usuniety lub nie udało mi sie znalec :D

Sama jestes fanka Lenina i komuny i za samo to powinnas miec bana od "ETów" na FG :D :D :D :thumbup: :thumbup:

• coś Ci spuchło....;]
      s10 vol.2-> Peter->WNC
      s4 vol.3->Peter01->DK
      s3 vol.4->peter->NN
      s4 vol.4->peter->CK
      FINAŁ ME->(cop.)->PE 4 DigiBen->VIP E-S
      tc3->peter01->nuda...
      MŚ2012->Kamos->MSE->Margines
      ts.2->peter->MI G29->MI
      ts.1->ESSA->(skasowane wygrało:słońce i rower)
      ts.5->peter->#REKT %%
    • LorBeer wrote:

ZDDB wrote:

aden z nich nie zarzucił
      Ja sie czepialem Twojego avatara.
      Ty się pytałeś dlaczego nie wstawiłem skreślonego sierpa i młota, a to pewna różnica, pytać, a zarzucać łamanie zasad.
      Adamosss, nawet gdyby CM’owi przyszło coś tak idiotycznego do głowy, to na domysłach nie można opierać oskarżeń, a ze mnie jest taki sam „czerwony” jak z Ciebie, ale lubię się z Tobą czasem poprzekomarzać kto ma bardziej lewackie korzenie.
    • rp.pl/Polityka/180329992-The-G…narzedziom-Facebooka.html
      :D
      I coś dla Witolda
      „Odejście sędziów Sądu Najwyższego nie powinno się odbyć po cichu. Powinnismy wiedzieć, kogo tracimy. Powinniśmy wiedzieć, że z sądu odchodzi sędzia Zabłocki, który był adwokatem w postępowaniu rehabilitacyjnym rotmistrza Pileckiego. A teraz jest traktowany jak komunista, bo tak o nim mówi prezydent Andrzej Duda w uzasadnieniu swojej ustawy. Tak o sytuacji w polskim sądownictwie i wokół KRS mówi prof. Marcin Matczak.„
    • Równie dobrze można powiedzieć, że Obama w 2012 wygrał dzięki data mining, tylko wtedy media które teraz to potępiają były zachwycone "wspaniałymi algorytmami umożliwiającymi dotarcie i targetowanie".
      Sprawa nie jest nowa, była już drążona rok temu

theguardian.com/politics/2017/…donald-trump-nigel-farage

Warto zwrócić uwagę, że Robert Mercer chce być anty Georgem Sorosem.
      Polecam wywiad a już pojawiają się kolejni whistleblowerzy.

theguardian.com/news/2018/mar/…ook-influence-us-election

W całym zjawisku ciekawsze jest, że wbrew zapowiedziom utopistów i futurologów nie rządy będą zagrażać wolności ale korporacje.

Z sądami PIS rozprawia się w sposób haniebny ale niestety polskiego wymiaru sprawiedliwości nie opisują słowa "sprawiedliwość jest ślepa" lecz fraza prof Strzembosza „środowisko oczyści się samo” - źle to zabrzmi ale sami na siebie ukręcili ten bat.
      Warto być przyzwoitym
    • Wladyslaw Bartoszewski wrote:

Równie dobrze można powiedzieć, że Obama w 2012 wygrał dzięki data mining, tylko wtedy media które teraz to potępiają były zachwycone "wspaniałymi algorytmami umożliwiającymi dotarcie i targetowanie".
      Sprawa nie jest nowa, była już drążona rok temu

theguardian.com/politics/2017/…donald-trump-nigel-farage

Warto zwrócić uwagę, że Robert Mercer chce być anty Georgem Sorosem.
      Polecam wywiad a już pojawiają się kolejni whistleblowerzy.

theguardian.com/news/2018/mar/…ook-influence-us-election

W całym zjawisku ciekawsze jest, że wbrew zapowiedziom utopistów i futurologów nie rządy będą zagrażać wolności ale korporacje.

Z sądami PIS rozprawia się w sposób haniebny ale niestety polskiego wymiaru sprawiedliwości nie opisują słowa "sprawiedliwość jest ślepa" lecz fraza prof Strzembosza „środowisko oczyści się samo” - źle to zabrzmi ale sami na siebie ukręcili ten bat.
      jestem pewien, że większość komitetów wyborczych to robiła już wcześniej, nie chodzi o to, że się z tego korzysta, chodzi o to skąd są te dane, w jaki sposób je pozyskano. Afera z Trumpem właśnie tego dotyczy, jak zostały pozyskane dane o użytkownikach fb, jeśli pozyskali je nielegalnie, to jest problem i to samo tyczy się naszego prezydenta.
    • No właśnie dane są do dyspozycji ośrodków badawczych. Pod pojęciem ośrodek badawczy może istnieć wszystko o czym zresztą ten Polak opowiadał, że instytucje były namnażane sztucznie ale mimo tego były rozpoznane jako ośrodki badawcze.

I tak jak opisują poniżej "...jak je pozyskano..." będzie linią obrony FB:

spidersweb.pl/2018/03/facebook…-cambridge-analytica.html

Co do sceny polskiej wątpię by okazało się to prawdą bo nie widzę możliwości by PIS było na to stać w wymiarze finansowym.
      Warto być przyzwoitym
    • Wladyslaw Bartoszewski wrote:

No właśnie dane są do dyspozycji ośrodków badawczych. Pod pojęciem ośrodek badawczy może istnieć wszystko o czym zresztą ten Polak opowiadał, że instytucje były namnażane sztucznie ale mimo tego były rozpoznane jako ośrodki badawcze.

I tak jak opisują poniżej "...jak je pozyskano..." będzie linią obrony FB:

spidersweb.pl/2018/03/facebook…-cambridge-analytica.html

Co do sceny polskiej wątpię by okazało się to prawdą bo nie widzę możliwości by PIS było na to stać w wymiarze finansowym.
      Ja nie doczytałem, żeby te dane legalnie były do dyspozycji Cambridge Analytica, albo pozyskali je nielegalnie bez wiedzy FB, albo za przyzwoleniem FB, co też było nielegalne, bo z tym, że nie powinni dostać danych użytkowników, którzy nie dali na to przyzwolenia, wszyscy chyba są zgodni. Specjaliści różnej maści spierają się teraz kto jest bardziej winny.
      Nie mam pojęcia czy PIS byłoby na to stać, czy nie, nie złapałem ich za rękę na tym, więc nie mam zamiaru oskarżać, co nie zmienia faktu, że wątek polski pojawia się w tej całej aferze i jest to dość ciekawe. Bardziej jednak martwi mnie inna rzecz, dane mogli kupić już post factum Rosjanie, a ich mieszanie się w naszą politykę zawsze jest niebezpieczne. Czego by nie mówić i jakich psów na PISie nie powiesić, to wobec putinowskiej Rosji zawsze będą stanowczo stać w opozycji i nie powiem, żeby mi się to nie podobało, wolę podejście PISu niż przykładowo tych czerwonych khmerów z SLD.
    • Kilka dni temu przedstawiciele FB właśnie mówili, że to co zrobił Cambridge "to nie był wyciek" tylko rutynowe pobranie danych do celów badawczych akademickich na co użytkownicy wyrażają zgodę przy zakładaniu konta.
      Spór jest bardziej na linii tego, czy był dalszy obrót danymi (na to FB nie przyzwalał). By odwracać uwagą FB będzie teraz udowadniać, że te skopiowane archiwa istniały po domniemanym skasowaniu.

newsroom.fb.com/news/2018/03/suspending-cambridge-analytica/

Approximately 270,000 people downloaded the app. In so doing, they gave their consent for Kogan to access information such as the city they set on their profile, or content they had liked, as well as more limited information about friends who had their privacy settings set to allow it.

Mamy (o tych 270000): "they gave their consent" a także ich znajomi którzy mieli ustawione zazwolenie "friends who had their privacy settings set to allow it".

Pierwsze skojarzenie to "...lub czasopisma" :D .

"Wątek polski" pochodzi z samego FB z "success story"

facebook.com/facebookmedia/suc…nt-utilizes-facebook-live

"Facebook was integral to his campaign's success"

Co tylko pokazuje jak nisko upadło dziennikarstwo.
      Warto być przyzwoitym