3x te Bug Oluşumu

• Travian mı o ne ya.. Az önce bitirdik onu..

Artık Emeklerimizi caldirmiyoruz pazartesi gününe kadar bütün herkesten altın makbuzları nı topluyor ve dava açıyoruz.. Bakalım nasıl hissedecek travian yönetimi..

Kendi koydukları kurallara göre %100 haksızlar..
  • Bilgili Adam wrote:

Hakan_Serin wrote:

Ömer Reis bir başkadır. Mekanına yolunuz düşerse anlarsınız.
    senin Ömer Reis harbi bi başkaymış.Speedin altını üstüne getirdi.

Yahu güzel kardeşim, event ile WOW yıkma yıllardır olan bir şey. Yıllarca comx'te herkes birbirinin WOW'unu böyle yıkıyordu. Bu ciddi bir oyun açığı ve resmen emek hırsızlığı oluyor. Fakat buna çözüm bulacak kişi Ömer Ada değil. O sadece Türkiye serverlarından sorumlu. Yapabileceği şeyler sınırlı. Başlığı açan arkadaşta çok iyi biliyor ki 3-4 sene önce yine böyle hadiseler olunca (Bizim 3x'te) çözüm olarak tahılsızlıktan asker ölümleri durduruldu. Bu sefer de oyunun keyfi iyice kaçtı çünkü milyonluk ordularla WOW'lardan sadece birkaç seviye alınabiliyordu. Hatta o server WOW'u yine bu arkadaş kurmuştu.

Oyunda böyle bir açık olması rezalet, bu açığın kullanılması daha büyük rezalet. Gel gör ki Ömer Ada'nın yapabilecekleri sınırlı. Bu sorun Almanya'dan yani oyun geliştiriciler tarafından çözülmesi gereken bir mevzu.

Askerlerin tekrar diriltilmesi falan çok detaylı teknik konular. Exel'den rakamlarla oynamak kadar kolay değil. Oyunun geriye alınması ise çok daha büyük sorunlara ve itirazlara neden oluyor. Kısaca bu işler bu kadar basit değil.

HZZ birliği vardı, tılsımlarla ilgili bir hata oldu diye geriye alım istedi. İstekleri olmayınca benzeri hadiseler yaşandı. Onlarda aynen "Siliyoruz" isimli birlikler kurup çekip gittiler. Sonra ne oldu? O hesap silen arkadaşlar tekrar bir bir oyuna döndüler. Kısaca tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer hadisesi.

Tatsız hadiseler bunlar keşke yaşanmasaydı ama burada sorumlu aranacaksa bence yanlış kişi seçilmiş. Ömer Ada'yı yıllardır hepimiz tanırız. Bir sorun olduğunda elinden ne geliyorsa yapıyor. Sonuçta işi bu fakat binlerce kişinin oynadığı serverlarda herkesi memnun etmek imkansız. Bunun hesabı oyun açığını kullanan emek hırsızlarından sorulmalıydı.
    Bazen olur öyle... :rolleyes:
  • Hakan_Serin wrote:

Oyunda böyle bir açık olması rezalet, bu açığın kullanılması daha büyük rezalet. Gel gör ki Ömer Ada'nın yapabilecekleri sınırlı. Bu sorun Almanya'dan yani oyun geliştiriciler tarafından çözülmesi gereken bir mevzu.

Askerlerin tekrar diriltilmesi falan çok detaylı teknik konular. Exel'den rakamlarla oynamak kadar kolay değil. Oyunun geriye alınması ise çok daha büyük sorunlara ve itirazlara neden oluyor. Kısaca bu işler bu kadar basit değil.

HZZ birliği vardı, tılsımlarla ilgili bir hata oldu diye geriye alım istedi. İstekleri olmayınca benzeri hadiseler yaşandı. Onlarda aynen "Siliyoruz" isimli birlikler kurup çekip gittiler. Sonra ne oldu? O hesap silen arkadaşlar tekrar bir bir oyuna döndüler. Kısaca tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer hadisesi.

Tatsız hadiseler bunlar keşke yaşanmasaydı ama burada sorumlu aranacaksa bence yanlış kişi seçilmiş. Ömer Ada'yı yıllardır hepimiz tanırız. Bir sorun olduğunda elinden ne geliyorsa yapıyor. Sonuçta işi bu fakat binlerce kişinin oynadığı serverlarda herkesi memnun etmek imkansız. Bunun hesabı oyun açığını kullanan emek hırsızlarından sorulmalıydı.
    Peki askerleri geri diriltirken -500m tahıl tüketimiyle değilde bir günlüğüne tahıl tüketimini kapatıp diriltse nasıl olurdu ? Bu ömer efendinin elinde değil miydi ? Bunu da yapamıyorsa ne işe yarıyor orda ? Geri alma işini tek başına yapamayacağını biliyoruz ama en azından tahıl tüketimini kapatıp diriltebilirdi...
  • Coder wrote:

Hakan_Serin wrote:

Peki askerleri geri diriltirken -500m tahıl tüketimiyle değilde bir günlüğüne tahıl tüketimini kapatıp diriltse nasıl olurdu ? Bu ömer efendinin elinde değil miydi ? Bunu da yapamıyorsa ne işe yarıyor orda ? Geri alma işini tek başına yapamayacağını biliyoruz ama en azından tahıl tüketimini kapatıp diriltebilirdi...

Bu tatsız hadiseyle alakalı benim de aklıma bir sürü çözüm önerisi geliyor ama bunların kaçı uygulanabilir veya kaçı sorunu çözer bilemem. Bir Adminin gelip (Forum değil oyun Admini) teknik detay anlatması gerekir ki eminim çoğumuz anlamaz bile. Sorduğunuz sorunun cevabı aslında mesajımda mevcut. Burada yazılanlar veya önerilenler o kadar kolay olmuyor maalesef.
  • Hakan_Serin wrote:

Bu tatsız hadiseyle alakalı benim de aklıma bir sürü çözüm önerisi geliyor ama bunların kaçı uygulanabilir veya kaçı sorunu çözer bilemem. Bir Adminin gelip (Forum değil oyun Admini) teknik detay anlatması gerekir ki eminim çoğumuz anlamaz bile. Sorduğunuz sorunun cevabı aslında mesajımda mevcut. Burada yazılanlar veya önerilenler o kadar kolay olmuyor maalesef.
    Nikimden de anlayacağınız üzere programcı olarak bunu yapmanın mümkün olduğunu biliyorum. Yapmak istese çok rahatlıkla yapabileceği birşeyi yapmadı. Bize haber verebilirdi. Bakın askerlerinizi diriltiyoruz ama 4 gündür köyünüzde olmamasına rağmen bu süre zarfındaki tahılı da tüketecek. Bu bilgi dahi verilmedi. Bizim sitemimiz buna zaten. Sorumsuz davranışları yüzünden bunca insanın emeğini hiçe saydı. Boşu boşuna savunmayın şu adamı..
  • Coder wrote:

Hakan_Serin wrote:

Nikimden de anlayacağınız üzere programcı olarak bunu yapmanın mümkün olduğunu biliyorum. Yapmak istese çok rahatlıkla yapabileceği birşeyi yapmadı. Bize haber verebilirdi. Bakın askerlerinizi diriltiyoruz ama 4 gündür köyünüzde olmamasına rağmen bu süre zarfındaki tahılı da tüketecek. Bu bilgi dahi verilmedi. Bizim sitemimiz buna zaten. Sorumsuz davranışları yüzünden bunca insanın emeğini hiçe saydı. Boşu boşuna savunmayın şu adamı..

Sizin programcı olmanız oyun sistemini biliyor olduğunuz anlamına gelmiyor. Zira oyunda Adminlik yapmadığınız sürece bilemezsiniz.

Bana göre de aynen sizin dediğiniz gibi olmalıydı ama işte bana göre size göre. İşler geri planda öyle kolay yürümüyor. Bir şey yapıyım derken başka yerden sorun çıkıyor. Yıllarca gördük bu ve benzeri hadiseleri.
  • Hakan_Serin wrote:

Sizin programcı olmanız oyun sistemini biliyor olduğunuz anlamına gelmiyor. Zira oyunda Adminlik yapmadığınız sürece bilemezsiniz.

Bana göre de aynen sizin dediğiniz gibi olmalıydı ama işte bana göre size göre. İşler geri planda öyle kolay yürümüyor. Bir şey yapıyım derken başka yerden sorun çıkıyor. Yıllarca gördük bu ve benzeri hadiseleri.
    :)
  • Hakan_Serin wrote:

Bilgili Adam wrote:

Hakan_Serin wrote:

Yahu güzel kardeşim, event ile WOW yıkma yıllardır olan bir şey. Yıllarca comx'te herkes birbirinin WOW'unu böyle yıkıyordu. Bu ciddi bir oyun açığı ve resmen emek hırsızlığı oluyor. Fakat buna çözüm bulacak kişi Ömer Ada değil. O sadece Türkiye serverlarından sorumlu. Yapabileceği şeyler sınırlı. Başlığı açan arkadaşta çok iyi biliyor ki 3-4 sene önce yine böyle hadiseler olunca (Bizim 3x'te) çözüm olarak tahılsızlıktan asker ölümleri durduruldu. Bu sefer de oyunun keyfi iyice kaçtı çünkü milyonluk ordularla WOW'lardan sadece birkaç seviye alınabiliyordu. Hatta o server WOW'u yine bu arkadaş kurmuştu.

bu adam yıllarca adminlik yapmış askerin öleceğini çözememiş mi hala hadi çözememiş olsun yaw bi kere daha deneyip tahılsızlıktan ölümleri kapatsa sonuç olarak belli bi miktar tahıl yedikten sonra duruyormuş almanyaya bu konularda ısrar etmişte almanya bunu yok mu demiş daha ilginçi şimdi yarın öbür gün belkide bu server yine bunu yapıcaklar mı ? ki kaldı ki göktürkün wowu olsa yarın bizzat ben yapıcam oyunu bıraksam bile onlar için gelir yaparım haberim olursa
    o kadar tahılı beslemekte kolay değil yakın tahıl yerlerini vurmak bi stratejidir... defans hesaplarına saldırmak bi stratejidir ama bu nedir?
    inan bana bu gün travianın emsali bi yere başla dediler açtım baktım vazgeçtim oynamaktan dedim yani o kadar soğudum dahada bizim gördüklerimizi gören biri bu oyuna özelliklede bu tr serverine geri dönmesi zor bak admin öldürmese belki konuşur sonunda döner ama sonundaki nedir yaw allah aşkına

şimdi sana son soruyu soruyorum madem herşeyi almanya yapıyor niye admin var admin niye var biliyor musun sadece almanyanın dediklerini uygulamak için değil benim düşüncem onlardaki haksızlığı yeri geldiğinde düzeltmek için o adam ne yaptı haksızlığa bi tanede ben yapim dedi resmen bunun devam ediceğini biliyordu tr serverinde eğer cidden almanyaya bizim ona yaptığımızın baskının 1/10 düzeltmeye çalışşıp yapsa almanyanın red ediceğini sanmam o şunu yapmaya çalıştı almanya ne diyorsa o kuraldan gidelim olayın iç yüzünü bilmiyorum ama niyeyse ben böyle hissediyorum halbuki adil bi insanın yapması gereken bu olaylara hemen el atıp elinden geleni yapmaya çalışmak olmalıydı
  • yanlızkral_TR wrote:

Hakan_Serin wrote:

Bilgili Adam wrote:

Hakan_Serin wrote:

bu adam yıllarca adminlik yapmış askerin öleceğini çözememiş mi hala hadi çözememiş olsun yaw bi kere daha deneyip tahılsızlıktan ölümleri kapatsa sonuç olarak belli bi miktar tahıl yedikten sonra duruyormuş almanyaya bu konularda ısrar etmişte almanya bunu yok mu demiş daha ilginçi şimdi yarın öbür gün belkide bu server yine bunu yapıcaklar mı ? ki kaldı ki göktürkün wowu olsa yarın bizzat ben yapıcam oyunu bıraksam bile onlar için gelir yaparım haberim olursao kadar tahılı beslemekte kolay değil yakın tahıl yerlerini vurmak bi stratejidir... defans hesaplarına saldırmak bi stratejidir ama bu nedir?
    inan bana bu gün travianın emsali bi yere başla dediler açtım baktım vazgeçtim oynamaktan dedim yani o kadar soğudum dahada bizim gördüklerimizi gören biri bu oyuna özelliklede bu tr serverine geri dönmesi zor bak admin öldürmese belki konuşur sonunda döner ama sonundaki nedir yaw allah aşkına

şimdi sana son soruyu soruyorum madem herşeyi almanya yapıyor niye admin var admin niye var biliyor musun sadece almanyanın dediklerini uygulamak için değil benim düşüncem onlardaki haksızlığı yeri geldiğinde düzeltmek için o adam ne yaptı haksızlığa bi tanede ben yapim dedi resmen bunun devam ediceğini biliyordu tr serverinde eğer cidden almanyaya bizim ona yaptığımızın baskının 1/10 düzeltmeye çalışşıp yapsa almanyanın red ediceğini sanmam o şunu yapmaya çalıştı almanya ne diyorsa o kuraldan gidelim olayın iç yüzünü bilmiyorum ama niyeyse ben böyle hissediyorum halbuki adil bi insanın yapması gereken bu olaylara hemen el atıp elinden geleni yapmaya çalışmak olmalıydı

Bakın beni yanlış anlamışsınız. Her şeyi Almanya yapıyor demedim. Yularıda bir arkadaş server'ı karıştırdı ne adammış gibi bir cümle kurunca olayı biraz detaylandırdım. Adam kendi yönettiği serverları niye karıştırsın yahu. Bunca yıllık emeği var biraz saygıyı hak ediyor. Şimdiye kadar Ömer Ada ile iletişime geçtiğimde hiçbir zaman sonuçsuz kalmadım. Oyunun ilk zamanları daha doğrusu Türkiye'deki ilk zamanları diyim öyle enteresan buglar oluyordu ki şimdi tek tek anlatsam konu sapacak. Benim demek istediğim adam elinden geleni yapar ve yapmak zorunda. İşi bu zaten. Geçmiş yıllarda birçok defa iletişime geçtik, çalışma tarzını biliyoruz.

Kaç aylık emeğiniz ve paranız hiç oldu, birbirinden kıymetli oyuncular hesabını sildi anlıyorum da bu seçtiğiniz yöntem daha önce denendi ve sonuç alınmadı. Hesap silen oyuncular bir bir geri döndü. Emin olun sizler de döneceksiniz. Suçlu olarak yanlış kişi seçilmiş sadece onu söylemek istedim. Bir daha da söylemem merak etmeyin :)
  • bunlara verilecek en büyük ders oyunu bırakmak değil altın almamaktır...altın satışı olmazsa adama sorarlar neden böyle oluyor..sonuçta şi,rket para kazanacak...ne dicekler biz oyunu bozduk onlarda bizi bozdu mu diyecek...bu admin ve multileri ancak bu şekilde yerlerinden edebiliriz..başka yolu yok..kimse biz istiyoruz diye ballı işini bırakmaz...
  • Traviana benzer çok güzel bir oyun oluşturmak için çalışmalara başladık.

Alt yapıyı hazırlıyoruz.

Servarda rüşvet,hil hurda herşey serbest olacak.En çok rüşvet verene torpil geçilcektir.
    Cehalet,
    Ayrıcalıklı sınıfın elinde ustaca kullandığı bir silahtır...
    •Bilgili Adam•
  • Yabancı serverda hesap açıp yabancılara item satıp altına çevirmek daha huzur verici şu anda. Altın almak yok, kavga yok, gürültü yok, sıkıldı mı al silmeye çık, çok güzelmiş.

Tr 3x mi? Bir daha tövbe.
  • TVS wrote:

Yabancı serverda hesap açıp yabancılara item satıp altına çevirmek daha huzur verici şu anda. Altın almak yok, kavga yok, gürültü yok, sıkıldı mı al silmeye çık, çok güzelmiş.

sen gibisini çok gördü bu trx dostum :D
    OLD BUT GOOD
    ltx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
    s9 Serintürk(KAZANDI)
    Inx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
    s5 4Monarch(KAZANDI)
    x2C Serintürk(KAZANDI)
    Fnls TIRSIN ULAN(KAYBETTİ) Videosunu TIKLA İZLE
  • ultrAslan wrote:

TVS wrote:

Yabancı serverda hesap açıp yabancılara item satıp altına çevirmek daha huzur verici şu anda. Altın almak yok, kavga yok, gürültü yok, sıkıldı mı al silmeye çık, çok güzelmiş.

sen gibisini çok gördü bu trx dostum :D
    Senin gibisinide ilk defa gördük inşalşah son olur ×D
    Biz IRKÇI DEĞİLİZ..
    Siz Türkçü DEĞİLSİNİZ ..!!