Klinowanie

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

• Do 20 Pol wszystko jest OK powyzej czasy mam rozne. Co ciekawe mam do kogos 50 pol a roznica wychodzi 1;30 min.
      Behater jest bez butow do predkosci. Katasy w tt pokazuje mi dobrze 3 pola na godzine wiec jest wporzadku. PT w TT mam dobrze wpisany.
      Musze pdpytac innych graczy moze rzeczywiscie ja w tt mam cos nie halo...
      Dziekuje za probe pomocy.
    • k2209_PL wrote:

@Kusoski
      W wersji "New year special", nie tylko na domenie PL ale wielu innych jest ten problem. Nie umiem tego ładnie ubrać w słowa ale łopatologicznie, mając PT i lecąc na +20 pól, bonus z PT jest dodawany do każdego "pola" (gdzie normalnie OD 20 pola). Lecąc bez placu, lub <20 pól czasy się zgadzają.

Galcier wrote:

Jeśli czasy na TT są inne niż w grze wynika to tylko i wyłącznie z błędnej jego konfiguracji.
      O to to :) Wiadki do administracji TT poleciały (nawet na forum ichniejszym jest wątek), ale chwilowo
      tak właśnie myślałem,bo nie mając PT klin wchodził a jak mam PT to zegar serwera jakby nie uwzględniał przyspieszenia placu
      zaraz sprawdzę ,wyślę wojo z osady gdzie jest PT i gdzie nie ma na tą samą sekundę do 20 kratek
      następnie wyślę takie ataki na cel powyżej 20 kratek
    • przystojniaczek wrote:

Glacier wrote:

przystojniaczek wrote:

dobra,widzę że za bardzo główkujesz a co nieco do ciebie nie dociera
      i nawet wiem dlaczego
      natomiast mnie masz za pierdołę
      w takiej atmosferze nie mam zamiaru dawać ci pożywki na dalsze wymądrzanie się
      uważam sprawę za zamkniętą
      Czy ta wiadomość jest skierowana do mojej odpowiedzi?
      irslash
      Podaj mi serwer.
      Podaj mi swój nick.
      Nawet przeglądarke
      Ja ci ten klin wbije jak nie za pierwszym to za drugim razem.
      Dziś celowałem dwa dwa wbite bez niczego.
      Serwer tx19 - czyli ten dziwny.

Oczywiście nie chodziło o klina a czas wysłania ataku (antyklina).
    • przystojniaczek wrote:

Proszę o wytłumaczenie mi jakie mogą być przyczyny że klin nie wszedł na zadaną sekundę ?
      dodam że wysyłałem na 8:10:01 a 2 kliny wchodziły prawie trzy minuty wcześniej
      inne wchodziły kilka min. pżniej a żaden nie na zadawany czas
      Poczytaj co napisałeś mądraliński.
      Jak to dobrze że nie da się edytować postów;)

Mój wpis z środy godzina 14:16
      Cytuje

Przystojniaczku

Klin to wysłanie wojska def pomiędzy wchodzące ataki wroga celem wycięcia maszynek.

Jak mozna miec dziurę paru minut jak widać na jaki czas ci dojda jednostki? Przeciez cały czas ci pokazuje czas dojscia. Ja rozumiem laga i pare sek. Ale pare min?
      Możliwe to jest jak wysyłasz wojska z bohaterem i zmienisz mu np but, sztandar, proporzec a nie odświeżysz.

Drugie możliwe rozwiązanie to siter/wspólgracz ci skakał po koncie i przestawiło ci wioski. Ale wtedy komunikat masz że zmieniono aktywną wioskę.

Innej możliwości nie ma jeśli chodzi o kliny.

Inne rozwiazanie to próbujesz to zrobić wg TT i masz nieaktualne lvl placu turniejowego - a wtedy inne szybkosci jednostek.

The post was edited 1 time, last by irslash ().

• Klin to recepcta na "kaca". Kac występuje po przepiciu. Gdy cały organizm choruje, boli głowa, serce kołacze, nogi i ręce trzęsą się jak galareta, a człowiek jest rozdrażniony, rozbity i zdekoncentrowany, należy wypić klina, czyli jakiś alkoholowy trunek, najlepiej piwo, lub wódkę. Niektórzy stosują piwo z wódka. Objawy "kaca" ustąpią i można znowu jako tako funkcjonować.

Legenda roku 2017

plx rekord punktów off /największy off PL

Mów mi Spini(fex), to taka trawa o ostrych liściach, która rośnie w Australii.
      I love Captain Claw
    • mi pomagali
      pomogę tobie
      jeśli idzie kilka ataków maszymkami to zazwyczaj w pierwszym jest deżo woja
      wysyłanie małego defa by wszedł przed to bez sensu dlatego jak jest luka to jest prawdopodobne że dalsze ataki zostaną zklinowane
      Ale to nie jest regółą bo w takich atakach może być podstęp
      Lecz to już wyższa szkoła jazdy
    • Eragon104_PL wrote:

Klin to recepcta na "kaca". Kac występuje po przepiciu. Gdy cały organizm choruje, boli głowa, serce kołacze, nogi i ręce trzęsą się jak galareta, a człowiek jest rozdrażniony, rozbity i zdekoncentrowany, należy wypić klina, czyli jakiś alkoholowy trunek, najlepiej piwo, lub wódkę. Niektórzy stosują piwo z wódka. Objawy "kaca" ustąpią i można znowu jako tako funkcjonować.
      nie wiem co to jest kac
      Piję bezkarnie bo następnt dzień jest wpaniały jestem pełen werwy bez żadnej dolegliwo$ci no porucz tego że na każdy alkohol patrzę z dużą niechęcią
      Apiję dość często i dość dużo jeśli nie mam wplanie zasiąść za kierownicą
      Nie wpadam w nałóg
      Naprawdę pije bezkarnie a w domu zawsze mam minimum 2 literki różnych marek i kilka butelekdobrego wina

The post was edited 1 time, last by przystojniaczek ().

• Nie trzeba być jasnowidzem, żeby wiedzieć czy w danym ataku idą katapulty czy tez nie. W travianie każda jednostka ma inna prędkość i po czasie dojścia danego ataku wiadomo czy idzie atak katasowy. Prędkość można sprawdzić korzystając z kalkulatorów np. na TT lub travian.kirilloid.ru/distance.…pd=7&art=1&boots=0&left=0

W Travianie jakiś czas temu wprowadzono ograniczenie systemowe, ze w jedna sekundę, z jednej wioski w jednym momencie można wysłać tylko 4 ataki w jedna sekundę. Nie zawsze i nie każdy to potrafi. Zdarza się, ze pomiędzy poszczególnymi atakami są przerwy i tu właśnie wstawia się tzw klina, aby zminimalizować szkody, które mogą spowodować katapulty idące w poszczególnych falach. W pierwszej fali idzie off, którego celem jest wyczyszczenie ewentualnego defa, w kolejnych falach katapulty czasami z mała obstawa( pominę watek gaduł bo to historia na osobny temat) i to one dokonują zniszczeń a klin ma za zadanie je poswtrzymac. Zakładając ze na Twoja wioskę idzie atak składający się z 3 fal, których czas wejścia to np.:
      8:00:05
      8:00:06
      8:00:06
      możesz wbić klina już po pierwszej fali. Czas wejścia klina powinien być 8:00:05 wtedy klin wejdzie w ta sama sekundę co pierwsza fala, ale po niej, a przed kolejna fala bo istotny jest czas wysłania. Sam klin to jednostki defowe, a ilość jednostek w nim wysłana zależy na przykład od czasu serwera, Ilości fal które wchodzą po klinie.

The post was edited 1 time, last by Iustitia_PL ().

• Dodam od siebie.
      Klin klinowi nie jest równy.
      Klin na ekówkę to minimum 500 jednostek (bo mało kto wysyła same kataski bez obstawy) a żeby za dużo nie zniszczyły to 500 jednostek to minimum (ale jeśli nie masz 500 to wbijasz tyle ile masz nawet samego bohatera zaopatrzonego w maści).

Klin na stolice powinien się składac z 1.000++ jednostek. Jesli że w stolicy jest kamieniarz to zeby skutecznie niszczyć pola surowca trzeba 150++ katas w serii jeśli mamy niszczyć infrastrukturę to 250++ katasek w serii. Aby to zatrzymać konieczne jest 1000+++ jednostek defowych.

Sakura ładnie rozpisał czas klinowania ale ja to lekko poprawię

Jesli masz 3 ataki:
      8:00:05 - główny off + kataski
      8:00:06 - kataski

To wysyłając def celujesz dokładnie w czas pierwszego ataku czyli 08:00:05.
      Dlaczego w ten czas? Bo twój def musi wejsc przed kolejnymi atakami a po tym czyszczącym.

Zasada jest taka że pierwsze do celu dociera wojsko wcześniej wysłane. Twoje wysłane później a wchodząc w tej samej sekundzie zawsze wejdzie jako drugie w kolejności i ustawi się w tej kolejności.

8:00:05 - główny off + kataski
      8:00:05 posiłki z twojego wojska np 1000 falang

w 90% przypadków tak wysłane posiłki ratują skórę. W 9% przypadków klin składa się ze zbyt małej ilości wojska i wojo moze paść i wyciąć tylko 1 falę. a ten jeden % to gracze którzy wyślą jako pierwszą falę fejka (ewentualnie przestawią im się fale burzace przed offa) a nasze wojo tak czy siak padnie.

Zasada jest prosta. Jesli masz szansę sklinować trzeba to zrobić. Puszczanie takiego ataku bez reakcji to działanie na własną niekorzyść. A im więcej ćwiczysz tym częściej ci się to udaje. Czym częściej ci sie udaje tym częściej ratujesz własne wioski lub wioski kolegi/sąsiada.

Pozdrawiam

P.S. Prosząc kolegów o kliny PAMIĘTAJ że podajesz czas wejscia pierwszej fali. Jak fale sa co kilka kilkanaście sekund zalecam wbijanie kilku klinów po każdej fali i rozpisanie tego dokładnie aby było wiadomo kiedy to wojo ma wejść.