Pinned PODSUMOWANIE SERWERA, PRZEMYŚLENIA.

• D
    • + | -

• PODSUMOWANIE SERWERA, PRZEMYŚLENIA.

Witam.

Każdy kto ma chęć może tutaj podsumować serwer.
      Niezależnie czy będzie to konstruktywna krytyka czy też pochwały będzie to ciekawy temat na zakończenie Mistrzostw.

Serdecznie zapraszam.
      BH
    • Na serwerze grałem jakieś 2, może 3 miesiące i to w nTPL, więc na temat PS i cudu nie mam nic do powiedzenia, ale z olbrzymią, a wręcz gargantuiczną przyjemnością chcę podziękować naszej wspaniałej braci forumowej, która na tym konkretnym serwerze, w tym dokładnie dziale, przez ostatnie kilka miesięcy, uparcie wspinała się na kolejne, niezdobyte dotąd wcześniej szczyty uprzejmości, wzajemnego szacunku, dystansu i co ważne: absolutnego braku hipokryzji.

Uwierzcie mi, że piszę to szczerze, całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim rozumem: PODZIWIAM użytkowniczki i użytkowników naszego forum. Po godnym zachwytu poziomie merytoryczności Waszej dyskusji, sposobie w jaki zawsze używacie adekwatnych argumentów i odnosicie się do konkretnych racji innych osób, aż bije obraz społeczności niezwykle racjonalnej i mądrej. Szczególnie fascynujące jest to, że niezależnie od tego czy bliżej Wam do emerytury, czy gimnazjum, Wy kolektywnie reprezentujecie ten sam mamuci poziom intelektualnej dojrzałości. Poza tym Wasza bezbłędna pamięć na temat minionych serwerów, doskonała znajomość wzajemnych koneksji i sympatii, czy zależności personalnych, zwięzłość wyrażania opinii, nienaganna kultura języka, gramatyka i składnia, czy wreszcie profesjonalne i chłodne podejście do jakiś drobnych nieporozumień na serwerze - klasa, po prostu klasa.

Niestety dla mnie poprzeczka była zawieszona zbyt wysoko i zdecydowałem się zadowolić samym czytaniem, jednak muszę Wam powiedzieć, że w chwilach słabości, gdy czułem, że nie jestem wystarczająco dobry, gdy martwiłem się o brak miłości na świecie, lub gdy bałem się o siebie, o nasz naród, o przyszłość naszego narodu i w końcu, o kierunek w którym podąża nasza ojczyzna, całą mgłę wątpliwości, sceptycyzmu i pesymizmu rozwiewała świadomość, że na tym forum ma miejsce bardzo ważna, bardzo znacząca i co najważniejsze bardzo wyważona dyskusja, która z cała pewnością do czegoś prowadziła.

Na koniec chciałem jeszcze podkreślić, że powyższe szlachetne wartości zawsze były szeroko obecne na tym forum, ale bieżący finał wyzwolił prawdziwe apogeum tych właśnie cech, za które wszyscy się nawzajem tak bardzo kochamy. Brawo! Brawo! Brawo! :thumbsup:

• Bardzo ładnie i mądrze podsumowane zostały piękne i czyste wypowiedzi koleżanek i kolegów travianowych. Grałem wraz ze starą ekipą z byłego sojuszu DNXIII, sporo osiągnęliśmy, mimo braku przygotowania wcześniejszego do budowy cudaka.
      Była fajna zabawa, tylko szkoda, że przeciwnicy wokoło niezbyt mocni - tak na prawdę nie było żadnej wieloetapowej akcji na Nasz sojusz. Może kiedyś będziemy graniczyli z mocniejszymi przeciwnikami.
      Pozdro dla wszystkich
      Kris
      Kris123455 :haha: czyli lek na głupotę
    • @Huragan Coż za subtelne podsumowanie... chciałem napisać tego serwera, ale jednak właściwsze będzie napisanie naszych czysto polskich zachowań, które się uzewnętrzniły na forum. Po przeczytaniu Twojego tekstu uśmiech na twarzy mam do teraz, bo cudownie ośmieszyłeś nas samych, nas... wszystkich tych, którzy w tych kłótniach brali udział :) Aż w tym momencie żałuję, że również ja dałem się ponieść emocjom i napisałem parę postów - chociaż starałem się zachować kulturę, obiektywizm i pewnego rodzaju jakość wypowiedzi (czy mi się to udało nie mnie oceniać).

Wracając do głównego wątku... podsumowanie serwera... mhhh... w tej kwestii mogę wypowiedzieć się tylko z punktu widzenia gracza koalicji PS.

Na pewno na duży plus trzeba zapisać bardzo umiejętne i skoordynowane akcje off, które w bardzo szybkim czasie pozwoliły pozbyć się arabsko-tureckich kont offowych i niektórych Rosjan. Walka na krótkim dystansie zdaje się być naszą silną stroną. Również z obroną nie było większych problemów - problemy z obroną mieliśmy tylko przy samym cudzie, gdzie BAD i Cerber starali się odbijać przejęte od nich wioski, co też często się im udawało. Czasami jedna wioska w ciągu 24h była w posiadaniu 4 różnych graczy, ale tak to już jest, lipne wioski których nie opłacało się defić - łatwiej było przejąć ją od nowa więc może to nie minus w naszej grze a zdrowy rozsądek.

Po drugie na plus trzeba zapisać planowanie osiedlania, składek, pushy, przejęcia artefaktów i ich rotacji, zdobycia planów. Wszystkie tabelki w exelach z pushami, defami i innymi rzeczami były po prostu nieocenione i bardzo ułatwiały grę nam wszystkim.

O ile planowanie było dobre i sprawne, o tyle gorzej z samym wykonaniem tych planów. Nie ma co się tłumaczyć, że artefakty rozrzuciło lipnie i nie mieliśmy nic pod ręką, nie ma co się tłumaczyć z planami, że wyszło podobnie (całe szczęście, że nTPL poratowało). Musimy następnym razem bardziej skupić się na artefaktach, bo szczerze nie mieliśmy nic wartościowego i ten element jest do poprawy.

Do "poprawy" a raczej do stworzenia od zera są cudoffy, których nie mieliśmy. Miało PRIME jako nasz koalicjant, ale samo PS nie miało i chociaż kilka takich porządnych by się przydało. Bez tych offów nie mieliśmy realnego wpływu na przebieg fazy budowania cudów (poza wpływem na swój własny cud), a wystarczyłoby jeden offik posłać we Włochów i mielibyśmy pewność, że 2 miejsce nasze, a tak to do końca walczyliśmy, bo przewaga była minimalna. Nie mówię już o biciu w Dacie.

Ostatni punkt to def i karmienie. O ile z ilością defa i jego karmieniem nie było problemów na początku i w środkowym etapie serwera, o tyle te problemy były później. Ustawienie traktów na cud nie powinno być problem, a jednak dla wielu okazywało się to przeszkodą nie do przejścia. Nadto następnym razem od początku serwera przydałyby się większe ilości JD z uwagi na ich mobilność.

Ogólnie serwer zaliczam na plus. Myślę, że przed finałem nikt się nie spodziewał, że nam się uda przetrwać, że zacząć budować cudaka tym bardziej, a że skończymy na podium i to na drugim miejscu nikt nawet nie myślał.
      Gamba Osaka Team - Nowe Miasto Crew
      a.k.a. Gamba Boy, AciutekPro, gambaosakateam
    • Ja dziękuję całej ekipie ntpl. Ten serwer był dla mnie wielowymiarowy ostatecznie łomot zebrałem jak zwykle :D w trakcie porodziła mi się córka i już całkiem odpłynąłem w niebyt.

Ahoj i do kiedyś!
      ts5 - Chore Głowy Ems - Wesołe Pajace
      ts1 - Krwawe Lamy Ms - Smutni Panowie
    • NeekroBart_PL wrote:

Ja dziękuję całej ekipie ntpl. Ten serwer był dla mnie wielowymiarowy ostatecznie łomot zebrałem jak zwykle :D w trakcie porodziła mi się córka i już całkiem odpłynąłem w niebyt.

Ahoj i do kiedyś!
      Gratulacje! Najważniejsze, że córka szcześliwie przyszła na świat a travian poczeka, w końcu będą kolejne serwery :) Do zobaczenia :)
      Gamba Osaka Team - Nowe Miasto Crew
      a.k.a. Gamba Boy, AciutekPro, gambaosakateam
    • Gratulacje Necro :thumbsup: :thumbsup:
      Gdyby głupota miała nogi niektórzy na kolanach całowaliby księżyc w tyłek:grimace:
      Piszę dysertację "Wpływ faz księżyca na ilość trolli na FG
      Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu człowiekiem
      KUL-turalnym:grimace:
      " Nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie skorzystałem z internetu"
      A co jeśli tak naprawdę jesteś idiotą, ale jesteś za głupi, by zdawać sobie z tego sprawę
    • Śledząc wydarzenia na serwerze i czytając Fg nie mogłem się pozbyć obsesyjnej myśli na temat upadku obyczajów. Jeszcze nie tak dawno było nie do pomyślenia, że jakieś nonamy, ludzie, którzy nic w Travianie nie zrobili i nie osiągnęli mogą się odezwać na FG i próbować deprecjonować osiągnięcia przywódców różnych sojuszy. Jak może taki Neon, Adamoss, czy ten dupek podszywający się pod jakiegoś uczestnika II Wojny Światowej krytykować działania Wodzów, do konta, klepać wojo i słuchać poleceń, chamy, znajcie swoje miejsce w szeregu. Nie nadajecie się nawet na kontrolera w słabym sojuszu, nic swoją grą nie pokazaliście, ale obrażać, wyzywać od najgorszych, to Wam się podoba. Nie dorośliście Pani Kasi (Rudej), Pani Ewie (Lalka), Pani Kaji, Pani Justynie (Burza), Panu Frogowi i wielu innym, ciężko pracującym do pięt, won z powrotem do rynsztoka, z którego wypełzliście.