Hero Adventures #4 - Tartışma Konusu

• Sirius wrote:

WarLordTR wrote:

bende anlamadım neden kabul edilmediğini işlem doğru farklı bir yol olması sonucu yanlış yapmaz @Siriusmesaj attım cevap verilince öğrenecez bakalım
      Gidişatta tek bir denklem üzerine kurdum ben olayı sizin denklem gidişatı farklı olunca saymamıştım. Şimdi tekrardan sakin kafayla incelediğimde doğru oluyor yani düzeltmeyi yaptım. Bu durumdan dolayı kusura bakmayın yoğun anıma denk geldi iyi ki yazdınız yoksa kazanan olmayacaktı :)
      Benim cevabım da doğru ve bu cevabı forumda benden başka kimse vermedi.Sakin kafayla benimkini de kontrol eder misiniz?
      Images
      • adadakakelele.jpg

115.23 kB, 698×482, viewed 64 times
    • xosich wrote:

Şeklin simetriğini alıp 1.gün verilen Güney-Doğu-Güney-Doğu-Güney-Batı-Güney sıralamasını ayna mantığıyla Kuzey-Batı-Kuzey-Batı-Kuzey-Doğu-Kuzey şekline getirip ardından başlangıç noktasına uygulayacağız.

Cevap : Yukarı(1) , Sağ(1) , Yukarı(1) , Sağ(1) , Yukarı(1) , Sola(1) , Yukarı(1) , Çıkışa kadar Sağ
      Dostum tartışma yaratmak istemem ama üstte yüklediğin fotoğraf ile yarışma konusuna yazdığın cevabın alakası yok :D
    • Mythogenic wrote:

xosich wrote:

Şeklin simetriğini alıp 1.gün verilen Güney-Doğu-Güney-Doğu-Güney-Batı-Güney sıralamasını ayna mantığıyla Kuzey-Batı-Kuzey-Batı-Kuzey-Doğu-Kuzey şekline getirip ardından başlangıç noktasına uygulayacağız.

Cevap : Yukarı(1) , Sağ(1) , Yukarı(1) , Sağ(1) , Yukarı(1) , Sola(1) , Yukarı(1) , Çıkışa kadar Sağ
      Dostum tartışma yaratmak istemem ama üstte yüklediğin fotoğraf ile yarışma konusuna yazdığın cevabın alakası yok :D
      öyle zaten ama kazanan bir kişi oldu 4 ödül boşta kaldı
      ben de önceden kimsenin vermediği bir cevabı verdim eğer uygun görürse bana da ödülden pay verebilir
    • xosich wrote:

Benim cevabım da doğru ve bu cevabı forumda benden başka kimse vermedi.Sakin kafayla benimkini de kontrol eder misiniz?
      Bu konuya eklediğiniz görsel ile yarışma konusunda ki cevabınız uymuyor. 1 kişi kazanmış olabilir diğer ödüller boşta kalabilir. Nihai kazananlar henüz seçilmedi eğer şartları karşılıyorsanız bir şansınız olabilir. Hiç olmadı önümüzde ki diğer etkinliklere katılarak ödül kazanabilirsiniz :)

• New

@Odin , 5. gün sorusunun kazananlara dikkat ettim de ilk başta Kırmızı şişeyi Menes yapmıştır demişler sonradan bunun yanlış olduğunu göstermişler. Bense cevabımda Nilin kırmızı şişeyi yapmış olduğunu Menes'in sarı ve mavi şişeleri yaptığını söyleyip önermeleri yapan kişilere göre yorumladım. Ifadeler ters örtüşmedi herşey tam oturdu. Sonrasında cevap ortaya çıktı zaten. Benim gibi önermeler üzerinden yorum yapan kullanıcıların cevabı geçersiz mi saydınız.
      Bu ödülü kazanıp kazanmamam önemli değil. Nihai ödül çekilişine katılmam için bu sorumun doğru kabul edilmesi gerekiyor. Eğer mümkünse benim cevabımın geçerliliğini öğrenmek istiyorum.
    • New

Mythogenic wrote:

@Odin , 5. gün sorusunun kazananlara dikkat ettim de ilk başta Kırmızı şişeyi Menes yapmıştır demişler sonradan bunun yanlış olduğunu göstermişler. Bense cevabımda Nilin kırmızı şişeyi yapmış olduğunu Menes'in sarı ve mavi şişeleri yaptığını söyleyip önermeleri yapan kişilere göre yorumladım. Ifadeler ters örtüşmedi herşey tam oturdu. Sonrasında cevap ortaya çıktı zaten. Benim gibi önermeler üzerinden yorum yapan kullanıcıların cevabı geçersiz mi saydınız.
      Bu ödülü kazanıp kazanmamam önemli değil. Nihai ödül çekilişine katılmam için bu sorumun doğru kabul edilmesi gerekiyor. Eğer mümkünse benim cevabımın geçerliliğini öğrenmek istiyorum.
      5.gün etkinliği doğru cevabı için 2 şey gerekli

1- hangi şişe olduğunu bilmek
      2- bunu kanıtlamak

yani kırmızı şişeyi nasıl bulduğunuzu kanıtladığın yorumlar geçerlidir. Kazananlar için ise kura çekiyorum adil olması açısından. Nihai kazananlar için 3 etkinliğe katılmak ve doğru yanıt vermek 2 önemli şart

• New

Sirius wrote:

1- hangi şişe olduğunu bilmek
      2- bunu kanıtlamak

yani kırmızı şişeyi nasıl bulduğunuzu kanıtladığın yorumlar geçerlidir. Kazananlar için ise kura çekiyorum adil olması açısından. Nihai kazananlar için 3 etkinliğe katılmak ve doğru yanıt vermek 2 önemli şart
      Adilliğiniz konusunda şüphem yok, kura ile belirlendiğini biliyorum. Sadece benim önceki etkinliklerden 2 doğru cevabım var. Bu cevabım doğruysa eğer nihai kazanan olcam. Cevabımın doğru olup olmadığını sordum sadece. Sonuçta bende kendime göre kanıtladım.
    • New

Sirius wrote:

WarLordTR wrote:

@Sirius sayın moderatörümüz 5 soruyada doğru cevap verenlere nihai çekilişte oncelik verme şansınız varmı :D zaten 1 ben varım
      Valla 3 etkinliğe doğru yanıt verenlerden başlayacağız gerisi kısmet şansınıza kalmış :D
      Çekilişte ismi yer alacak kişileri açıklarsanız iyi olur diye düşünüyorum. Cevaplarının doğru olduğunu düşünüp ismi açıklanmayan kişiler en azından durumlarını sorgulayabilir.
    • New

gRaL wrote:

Çekilişte ismi yer alacak kişileri açıklarsanız iyi olur diye düşünüyorum. Cevaplarının doğru olduğunu düşünüp ismi açıklanmayan kişiler en azından durumlarını sorgulayabilir.
      Bunu düşünebilirim nihai kazananlardan önce kimlerin 3 doğru yanıtla son aşamaya kadar geldiğini belirten bir liste olabilir :thumbsup:

• New

Sirius wrote:

gRaL wrote:

Bunu düşünebilirim nihai kazananlardan önce kimlerin 3 doğru yanıtla son aşamaya kadar geldiğini belirten bir liste olabilir :thumbsup:
      kısa zamanda bu listeyi yapabilseniz çok iyi olur zaman geçmiyor :(
    • New

xosich wrote:

Sirius wrote:

gRaL wrote:

kısa zamanda bu listeyi yapabilseniz çok iyi olur zaman geçmiyor :(
      Yarın nihai kazananlar açıklanacak hatta 12yi geçtiğini varsayarsak bugun liste hala görünürlerde yok onu bi şey ediverseniz :)