Hunlular Çok mu güçlü oldu sanki?

• Hunlular Çok mu güçlü oldu sanki?

Oyuna hunluların gelmesi diğer ırkları bitirdi gibi.

böyle atlılarla savaşacak oyuncular ırk ararken hunlular çıka geldi ama ne geldi..

Roma atlı askere savunma yapamaz direk olarak düştü .. ne kadar gelişse de bir hunlu ile baş edemez .. romalılar direk reislenir hunlulara reisleme etkisi de etkilendi

Cermenler atlılara karşı savunma yapar da şimdi tokmak mı balta mı basacak bu adam yoksa mızrakçı mı .. fazla dayanmaz asker kaçırarak saldırı yapsa da pes edecektir

Galyalılar kafa kafa oynar ama gelişmiş bir hunlular galyalıarı dümdüz eder ..

Mısırlılar savunma yapsa da saldırı yapamayınca gelişemediğinden çok geçmeden hunluların eline kalacaktır server..

bu hunlular neden bu kadar kat be kat çok güçlü?

Bir hunlu ya karşı napardınız dibiniz de bitti adam atlılarla hemencecik köyünüze saldırı yapıyor..

A)ikinci bir hunlu olmadığına yaradana dua ederdim ..

B) savunma asker basardım,ama en sonunda adam gelişirdi ve bütün köyleri reisler sonra da hesabı silerdim!!

C) gece saat 03:14 girer 1 asker göndererek fake atardım daha çok kızdırırdım,köyü başıma yıktırdım.

D) Romalılarla nereye kadar giderse hep romalılıyım romalı kalacağım,roma , roma
  • sadece atla saldırının avantajını sadece oyun başında yakalayacak. Asıl üstün olduğu kısım uzak mesefalere güçlü atlarla çok hızlı gidebilmesi ki bence ırkın en büyük avantajı bu. Sen iyi yanındaki kötü oynadıktan sonra 1 haftanın ardından her ırkla her ırkı rahatça tokatlarsın :)
    Emperor of HZZ/Mer-And&KaSiS/For Larathian/ F&S 3x BURSASPOR/// iso

• oyun başında o atlıları basmak emin olun o kadar kolay değil. Örneğin galya ve roma için atlıya karşı savunma askeri basit asker konumunda. Sadece kışla basarak üretebileceğiniz askerler. Karşılığında size saldıracak hunlunun ahırını basıp askeri araştırması gerek ve bunlar oyun başı için çok fazla hammadde demek :) Oyun başı etrafından sağlam yağma alabilen her ırk yağma alamayan diğer ırklara karşı çok çok üstün. Ki bunun vahadan kafeslenebilen kaplan gibi galya için tuzakçı gibi birçok dezavantajı var. 1 2k maddeyle basabileceiniz tuzakcı 10 15 20k lık atlı askeri çok rahat tutabiliyor bu da bi caydırıcılık. Kimse oyun başında 1 2 saat mesafeden atlılarını riske atmaz sanmıyorum :D orta safha içinde zaten ırk farketmiyor iyi olan hep kazanır :)
    Emperor of HZZ/Mer-And&KaSiS/For Larathian/ F&S 3x BURSASPOR/// iso

• efendi wrote:

ben 1-2 saatlik mesafelerden bahsediyorum adam hemen saldırı çıkarıp askerleri kesebilir oyunda da atlılara karşı savunma zayıf aslında her ırk için geçerli . hem hızlı hem yağmacı alır başını gider hunlular
    Sanırım cevabını aldın ... Ne cermenler gördüm Galyadan romadan oyun başında tokat yiyen Gün gelir Tokatlanan Hun da görürüz.
    • tırtıl ile böçüğün hikayesini bilinmi gardaşşşşş..
    nerden bileceksin sen hiç ayı olmadınki
  • Aşırı bir güç durumu söz konusu değil bence. Server 29da yaklaşık 2 ay denedim bu sürede 4.haftadan itibaren top10' dan hiç çıkmadım. Güçlü yanları olduğu kadar güçsüz yanları da çok fazla. Mesela mancınıkları çok zayıf, reisten bahsetmişsiniz bir köyü reislemek için herhalde 50 tur atmak lazım. Komuta merkezi ile köşk ya da saray aynı anda kurulmuyor bir çok kişi o yanılgıya düşüp 6 reisi aynı anda basabileceğini sanıyor ama öyle değil. Sonra bozkır atlılarının savunması çok zayıf oyun başında cermenin tokmaklarını yakaladığında aldığın hazzı hunun bozkır atlılarını yakaladığında alman mümkün.

Neler güzel diye sorarsan asker yetiştirme süreleri romalı ve galyada hızlı cermeden ise biraz yavaş Bozkır atlısı yağmada efsane bir güç oluşturuyor. En önemlisi saldırı gücü ve taşıma kapasitesi. Hız olarak toytatın şimşeginden 3 birim yavaş olmasına rağmen gücü fazla olduğu için ilerleyen zamanlarda natara çok fazla asker göndermeniz gerekmiyor. Farklılık arayanlar için kesinlikle öneririm. Ve akasir atlıları güç olarak çok iyi güzel işler yapar. Oyun başında ise paralı asker ile galya etkisi yaratabilir çünkü savunma ağırlıklı bir asker olduğu için korumadan sonra ilk saldırı alan köylerden olmazsınız.
    JrAppretince & Fişek Süvari & Jr ROKET
  • :thumbsup: FAZLA GÜÇLÜ OLMASI BİR YANA SAVUNMADA ÇOK ETKİSİZ AYNI ZAMANDA MISIRLILAR SAVUNMADA ÇOK MÜKEMMEL İKEN SALDIRIDA ÇOK BAŞARISIZ DENGE GALİBA BÖYLE KURULUYOR YENİ IRK GELİRKEN BİRİ SAVUNMA BİRİ SALDIRI ODAKLI.
    Images
    • mustafa-kemal-ataturk_2643_186.jpg

48.58 kB, 186×283, viewed 69 times
    NE DEMİŞ THEKOMUTAN:
    SAVUNMA SAVUNMA SAVUNMA.

• TheKomutan wrote:

:thumbsup: FAZLA GÜÇLÜ OLMASI BİR YANA SAVUNMADA ÇOK ETKİSİZ AYNI ZAMANDA MISIRLILAR SAVUNMADA ÇOK MÜKEMMEL İKEN SALDIRIDA ÇOK BAŞARISIZ DENGE GALİBA BÖYLE KURULUYOR YENİ IRK GELİRKEN BİRİ SAVUNMA BİRİ SALDIRI ODAKLI.
    aslında ana mantık birlik üzerine kuruluyor gibi geldi bana sonuçta arkasına mısır desteği alan bir hun kolay kolay yıkılmaz :D
  • efendi wrote:

mısırlı da bir kere saldırı askerini kestirdin mi bir daha çok zor basılıyor zate 110 dan yukarı vuruş gücü olan asker yok
    TAMAMEN SAVUNMA HOCAM TAMAMEN BAŞKA OLAYI YOK YAĞMA DESEN YOK ASKER DESEN ADI ÜSTÜNDE MİLİS 'KÖLE' ZATEN :)
    Images
    • mustafa-kemal-ataturk_2643_186.jpg

48.58 kB, 186×283, viewed 76 times
    NE DEMİŞ THEKOMUTAN:
    SAVUNMA SAVUNMA SAVUNMA.

• TheKomutan wrote:

efendi wrote:

mısırlı da bir kere saldırı askerini kestirdin mi bir daha çok zor basılıyor zate 110 dan yukarı vuruş gücü olan asker yok
    TAMAMEN SAVUNMA HOCAM TAMAMEN BAŞKA OLAYI YOK YAĞMA DESEN YOK ASKER DESEN ADI ÜSTÜNDE MİLİS 'KÖLE' ZATEN :)
    aynen hocam ben mısırlılar oynadım da sarmadı birlikten 3 kişi mısırlıydı hepsi reislendi saldırı askeri basamayınca gelişmiyor hemen saldırı askeri kesiliyor sürelik de köle milis basacak halin yok ya .. bence boş ırk .. seçenler pişman .. alacan hunluluyu vuracak kafasına
  • Bilgili Adam wrote:

Yağmacıların,defçisi çok olanların yeni gözdesi hunlar

İş yapar
    askerin kesilse de yine kısa sürede saldırı yapıp düşmana rahat vermiyorsun , mısırlılar tamamen hayal ürünü bence .. oyun bir yerden sonra kitleniyor mısırlılar için saldırı konusunda .. 110 vuruşluk güç artı olarak zaman çok istiyor tokmak sallayan basan daha çok vuruş gücü çıkarırsın