Nowe nacje na zwyklych serwerach

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

• Nowe nacje na zwyklych serwerach

Kiedy (o ile w ogole) beda nowe nacje na zwyklych serwerach ? Wiadomo cos, lub mozna sie gdzies dowiedziec?
      To akurat bylaby bardzo korzystna zmiana (pod warunkiem obciecia tych bonusow egipcjanom, bo za dobrze im) i mysle, ze sporo graczy, ktorzy sobie dali siana z Travianem, wrociloby do gry "z ciekawosci".
      DOM, FF, Wilki, WTT, PCNN, ZPL, Anarchy, PT

[SIGPIC][/SIGPIC]

Rekrutacja na eMS / MS 2018
    • właśnie po raz pierwszy testuję tych egipcjan, te dwa bonusy to wszystko co mają, nacja, którą chyba mało kto zagra nie licząc kont wspomagających

fajna nacja w dobrych rękach na serwach bez cudaka, bo tam trzeba odblokowywać i przejmować kontrolę nad regionami, tam jest sens grać pod pop, ale na serwach cudacznych tej nacji bym nie wprowadzał, zbyt prowokująca do naciągania przepisów, to nacja wybitnie eko, ani to deff a tym bardziej nie off

czy wprowadzić samych hunów?
      nie wiem, niech się ktoś wypowie kto nimi grał
    • aviator_p09_PL wrote:

właśnie po raz pierwszy testuję tych egipcjan, te dwa bonusy to wszystko co mają, nacja, którą chyba mało kto zagra nie licząc kont wspomagających

fajna nacja w dobrych rękach na serwach bez cudaka, bo tam trzeba odblokowywać i przejmować kontrolę nad regionami, tam jest sens grać pod pop, ale na serwach cudacznych tej nacji bym nie wprowadzał, zbyt prowokująca do naciągania przepisów, to nacja wybitnie eko, ani to deff a tym bardziej nie off

To że są wolni to nie znaczy że nie mają defa :) Konie zwłaszcza robiły robote ostatnio.

Hunowie jak to Hunowie, najsłabsi w defie i w offie trochę tylko do germańcow tracą, ale szybkością nadrabiają
    • Vainte wrote:

aviator_p09_PL wrote:

właśnie po raz pierwszy testuję tych egipcjan, te dwa bonusy to wszystko co mają, nacja, którą chyba mało kto zagra nie licząc kont wspomagających

To że są wolni to nie znaczy że nie mają defa :) Konie zwłaszcza robiły robote ostatnio.
      Hunowie jak to Hunowie, najsłabsi w defie i w offie trochę tylko do germańcow tracą, ale szybkością nadrabiają
      Mają szybsze katapulty i tarany?

Legenda roku 2017
      plx rekord punktów off /największy off PL

Mów mi Spini(fex), to taka trawa o ostrych liściach, która rośnie w Australii.
      I love Captain Claw
    • jako def oa jest słabszy i wolniejszy od jd, cena i czas szkolenia ten sam, więc ma mobilny deff i tak galia lepsza niż egipt

huni mają ten plus, że mogą być bardziej gadatliwi, ale to też jest bardziej na plus na serwach bez cudaka, choć na zwykłych pewnie niektórym by to pasowało, ale przy dobrym sojuszu to nie ma aż takiego znaczenia
    • Spini, czemu sie zloscisz na nowe nacje? Nie zlosc sie. ;]
      Ja sie nie moge doczekac, kiedy hunami zagram, a nie chce na tym urodzinowo-noworocznym z laczeniem wojska, bo kupowanie offow za kase to juz przegiecie bagiety.

Co do Egipcjan, to mysle, ze byliby zrownowazeni w stos do innych nacji, jakby im ten bonus do sury obciac do 20 %, to jest naprawde duzo. W obecnej formie kazdy bedzie zakladac po 10 multow egipskich pod farmy i parkingi, a mnie sie nie chce zakladac multow, aby nie zostac w tyle za tymi, ktorzy zakladaja.

aviator wrote:

fajna nacja w dobrych rękach na serwach bez cudaka, bo tam trzeba odblokowywać i przejmować kontrolę nad regionami, tam jest sens grać pod pop

aviator wrote:

huni mają ten plus, że mogą być bardziej gadatliwi, ale to też jest bardziej na plus na serwach bez cudaka, choć na zwykłych pewnie niektórym by to pasowało, ale przy dobrym sojuszu to nie ma aż takiego znaczenia

Sorry, ale piszesz bzdury, bo co ma przejmowanie wiosek do cudaka, a wiecej wsi = wiecej defa. Ehh napisal jakis filozof z bozej laski na forum ms, ze albo sie przejmuje osady, albo gra pod cud, by usprawiedliwic nieudolnosc swojego sojuszu i zaraz inni powtarzaja te 'madrosci'.
      DOM, FF, Wilki, WTT, PCNN, ZPL, Anarchy, PT

[SIGPIC][/SIGPIC]

Rekrutacja na eMS / MS 2018

The post was edited 1 time, last by LaleczkaVooDoo_PL ().

• Lalka czytaj ze zrozumieniem,
      napisałem, że te łatwiejsze przejmowanie ma dużo większe znaczenie na bezcudakach
      na cudakowych to nie jest tak duży plus, bo każdą inną nacją sojusz sobie poradzi,
      większym plusem byłyby szybsze PK
      na bezcudakowych wiochy są bardziej rozrzucone po mapie, więc więcej gadulców z jednej wiochy to jest tam jakieś znaczący plus

do mnie ten jeden gadulec więcej na wiosce aż tak nie przemawia, abym wybrał do gry huna, jakbym w danym momencie miiał grać off to wybierałbym w zależności od możliwości czasowych pomiędzy germanem a rzymem
    • taki abnegat travianowy jak ja, który wybrał egipt i nawet nie doczytał o tym bonusie dla produkcji hirka stawia pierwszy drugą wiochę, dając tylko część punktów hirkowi do surowców

już widzę oczami wyobraźni jak egipskie konta wspomagające części "znajomych" (na dodatek z reflinków) lokują się na pozostałych trzech ćwiartkach by jak najszybciej poblokować przyszłym przeciwnikom najlepsze 15stki i maksymalnie opóźnić im budowę stolic,

czy pomysł o zmniejszeniu im tego bonusa jest dobry?
      nie wiem, może,
      ale podwojenie produkcji od hirka powinno się włączać dopiero po postawieni drugiej wioski, do czasu posiadania jednej wioski nie powinno być tego dodatkowego bonusa (nawet na bezcudakach)
    • LaleczkaVooDoo_PL wrote:

Kiedy (o ile w ogole) beda nowe nacje na zwyklych serwerach ? Wiadomo cos, lub mozna sie gdzies dowiedziec?
      To akurat bylaby bardzo korzystna zmiana (pod warunkiem obciecia tych bonusow egipcjanom, bo za dobrze im) i mysle, ze sporo graczy, ktorzy sobie dali siana z Travianem, wrociloby do gry "z ciekawosci".
      A ja nie chciałbym nowych nacji na zwykłych serwerach :)

Gumi wrote:

Johny to przecież Robin Hood naszych czasów :)
    • Myślicie, że ktokolwiek weźmie pod uwagę nasze opinie? Jak tak, to siema tutaj Maciek, chciałbym nowe nacje na serwerach zwykłych, proszę o zmniejszenie bonusów od oaz u egipcjan i usunięcie parawanów u hunów, bo nikt nie chce bronić się na oazach. Na pewno posłuchają
      Harem to życie, Harem to miłość
    • Spini, czemu sie zloscisz na nowe nacje?
      Bo jest jedym z tych buraków zamkniętych na nowe, co blokuje rozwój gry w każdym kierunku. Nauczył się gry na pamięć i zamknął się na zmiany bo nowe/nieznane = złooooo!!! Tym szybciej tym lepiej mnóstwo osób interesuje się nowymi nacjami i czeka na nie :) Co do bonusów to powinni przebudować je całkowocie u wszystkich nacji, ogólne mogli by też pobawić się statystykami wszystkich jednostek by zminić mete na inna (zaraz 'weterani' mnie pogryza bo nie beda mgli grać z pamięci) :)
    • GWD wrote:

Spini, czemu sie zloscisz na nowe nacje?
      Bo jest jedym z tych buraków zamkniętych na nowe, co blokuje rozwój gry w każdym kierunku. Nauczył się gry na pamięć i zamknął się na zmiany bo nowe/nieznane = złooooo!!! Tym szybciej tym lepiej mnóstwo osób interesuje się nowymi nacjami i czeka na nie :) Co do bonusów to powinni przebudować je całkowocie u wszystkich nacji, ogólne mogli by też pobawić się statystykami wszystkich jednostek by zminić mete na inna (zaraz 'weterani' mnie pogryza bo nie beda mgli grać z pamięci) :)

Jakim cudem mogę niby blokować rozwój gry? wysadzić siedzibę w Monachium? Wyrażam jedynie swoje zdanie, to nei jest gra typu MOBA, gdzie co chwile zmieniają jakieś parametry, dodają postacie czy nowe interrakcje. To jest travian i każda rozgrywka trwa conajmneij kilka miesięcy, co potrzebuje STABILNOŚCI i nie wymaga co serwer, lub nawet w trakcie serwera, zmian jakiś współczynników ataków prędkości etc. tak zeby co chwila się coś zmieniało i zeby gra była zbalansowana, bo ona jest ZBALANSOWANA. Nie jestem przeciwko jakimś nowym rzeczom, ale powinny być one przemyślane. Jestem fanem standardowych serwerów, jak bym wolał kindoms, lub łączyć sobie wojska za hajs to grąłbym na kindoms, albo wyrzucał pieniądze w błoto, żeby dążyć do 'zbilansowania', wolę jednak wytrwałością, przemyślaną strategią i dobrą grą swoje wyklikać.
      i nowe nie jest nie znane, bo przecież podali wszystkie cyferki, więc jaki problem sobie je pododawać i policzyć? travian to tylko cyfry, wszystko opiera się na prostej matematyce i nie ma askpektu gier zręcznościowych.

Wiadomo, że ludzie interesują się czymś nowym i zechcą to przetestować, ale wrzucając coś nowego mogliby pomyśleć choć trochę o zbilansowaniu. W przeciwieństwie do ciebie, zaraz po wyjsciu wszystkich cyferek wrzuciłem je sobie do excela i policzyłem co chciałem. Teraz większość rzeczy która mnie interesowała jest na kilirondzie, pewnie nie wiesz co to, więc proszę.
      Zresztą zestawienie jednostek def piechoty, wraz z huńskimi jednostkami, gdy nie było jeszcze nazw jednostek wrzucilem na forum i znajdziesz to tutaj. Wnioski sobie możesz powyciągać sam, ale nie oskarżaj innych że im się 'nie chce' sprawdzać nowych rzeczy. To, że ty nie wiesz jak to się robi, na czym polega ta gra i co należalo by wgl. policzyć, nie znaczy że inni są tacy jak 'Ty'.

Nie pozdrawiam.

Legenda roku 2017
      plx rekord punktów off /największy off PL

Mów mi Spini(fex), to taka trawa o ostrych liściach, która rośnie w Australii.
      I love Captain Claw
    • Wiadomo, że ludzie interesują się czymś nowym i zechcą to przetestować, ale wrzucając coś nowego mogliby pomyśleć choć trochę o zbilansowaniu.
      Żeby coś balansować trzeba to przetestować w warunkach normalnej gry i wtedy patche balansujące powinny wychodzić na bieżąco ale co Ty możesz wiedzieć o funkcjonowaniu gier skoro zatrzymałeś się na travianie 10 lat temu.

Teraz większość rzeczy która mnie interesowała jest na kilirondzie, pewnie nie wiesz co to, więc proszę.
      Dziękuje Ci (wróć do szkoły, powinni Cię nauczyć że zwroty grzecznościowe którymi zwraca się do drugiej osoby piszemy z dużej), faktycznie nie wiedziałem co to jest, przecież tylko Ty potrafisz grać w grę na tym forum, przepraszam za zniewagę o wielki kozaku!

Nie jestem przeciwko jakimś nowym rzeczom
      Wybacz ale jesteś, od dawna siedzę na tym forum i zawsze jak się pojawia temat ten lub jakikolwiek inny "pro zmiana" to krzyczysz jakie to wszystko jest beee i że nieeee byle nie wprowadzili, jesteś najgorszym typem gracza zarówno dla innych graczy myśląc że pozjadałeś wszystkie rozumy jak i dla deweloperów, szerząc jad w każdym temacie takiego typu.

Również nie pozdrawiam.