Tu ar Jūs?

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

The Tournament 2018 Qualification starts on the 13th June 2018!
    Don't miss Safiren's Corner!

The video diary of the Legends on Tour Event is now available!
    Don't miss it: Watch it now!
    Comments or questions? Discuss it here!

• Tu ar Jūs?

Mieli žaidėjai,

paskutiniu metu susilaukiau nemažai skundų dėl to, kad Travian komandos nariai kreipiasi į žaidėjus „tu“. Man svarbi jūsų nuomonė, todėl nusprendžiau ta tema užvesti diskusiją. Visų pirma, paaiškinsiu poziciją, dėl ko aš ir LT savanorių komanda dažnai kreipiasi „tu“, o ne „Jūs“.

Travian Games skatina neformalų bendravimą tarp žaidėjų ir Travian komandos. Aš esu tokia pati žaidėja kaip ir jūs – tik žaidžiu kitų šalių serveriuose. Travian komandos nariai taip pat lygiai tokie patys žaidėjai. Žaidime įprasta vieni į kitus kreiptis „tu“. Bent jau kiek anksčiau pati žaisdavau LT serveriuose, tikrai retai pamatydavau kreipinį „Jūs“. Mes siekiame išlaikyti tokį patį neformalų bendravimą ir tarp žaidėjų ir Travian komandos narių.

Tuo pačiu suprantu ir kitą, kai kurių žaidėjų išreikštą poziciją. Kreipinys „tu“ kai kuriems atrodo nemandagus. Vieni kitų amžiaus mes nežinome, todėl negalime nustatyti, į ką jau vien pagal amžių reikėtų kreiptis „Jūs“. Bet tarp žaidėjų dažniausiai tai nebūna problema. Noriu patikinti, kad nei aš, nei mano savanorių komanda kreipdamiesi „tu“ nenori nieko įžeisti.

Kai kuriose šalyse tokių klausimų nė nekyla, nes ten paprasčiausiai nėra atskirų kreipinių „tu“ ir „Jūs“. Kai kuriose kitose šalyse žaidėjai natūraliai priima neformalų bendravimą ir kreipinį „tu“.

Todėl kviečiu jus diskusijai: išsakykite savo nuomonę kreipinių „tu“ ir „Jūs“ klausimu. Ar jums priimtina, kad Travian komandos nariai, kreiptųsi į jus „tu“?

Taip pat įdomu, ar tai Lietuvos, kaip šalies, ypatumas? Ar būtent mūsų, kaip LT Travian bendruomenės ypatumas, kad mums nėra įprastas kreipinys „tu“?

Ačiū už visokias nuomones
      Shanti
    • Tyras Blogis wrote:

MH yra dalis zaidimo, kuri ne tik baudzia bet ir padeda, (pvz. atsako labai isasmiai i uzduotus klausimus). todel manau kad zymiai paprasciau butu bendrauti neformalia kalba.
      Į užduotus klausimus atsako support, ne MH.

O dėl "tu" ar "jūs", komplekso neturiu, jei mane "tujina". O bendrauti man atrodo reikėtų tokiu tonu, kurį užduoda pašnekovas, jei kalba formaliai, tada formaliai, neformaliai - tai ne neformaliai.
      You know the old joke, Eiaiestyi? Man shows up at the Pearly Gates, sees this guy in a pin stripe suit, and a briefcase, a cigar, prancing about. He says to Saint Peter, 'who's that guy?' Saint Peter says 'ahhh, that's just God. Thinks he's Jofke.'
    • Jofke wrote:

Tyras Blogis wrote:

MH yra dalis zaidimo, kuri ne tik baudzia bet ir padeda, (pvz. atsako labai isasmiai i uzduotus klausimus). todel manau kad zymiai paprasciau butu bendrauti neformalia kalba.
      Į užduotus klausimus atsako support, ne MH.
      kolega, jei gaunu is MH laiska, tai zinau kad man atsake MH, kai gaunu is supporto, tada zinau, kad atsake supports. MH ir supportas skirtingas funkcijas atlieka
      Ramios bitės - ramiai dūzgia :evil:
    • Shanti wrote:

Mieli žaidėjai,

Tuo pačiu suprantu ir kitą, kai kurių žaidėjų išreikštą poziciją. Kreipinys „tu“ kai kuriems atrodo nemandagus. Vieni kitų amžiaus mes nežinome, todėl negalime nustatyti, į ką jau vien pagal amžių reikėtų kreiptis „Jūs“
      Nesvarbu - tau 45 metai ar 15. Jai jau zaidi ta pati zaidima,investuoji i zaidima, taip pat nemiegi naktimis tai esi tiek pat kvailas arba protingas ir vienodai vertas pagarbos. Todel nemanau, kad reiketu stengtis nustatineti amziu ir pagal ji rinktis kaip bendrauti su pasnekovu.
    • Vienareikšmiškai - MH į žaidėją privalo kreiptis "Jūs".
      Išskyrus tuos atvejus kai pats pašnekovas užduoda tokį bendravimo toną.
      Jeigu nesilaikyti formalaus bendravimo ir elementarios bendravimo kultūros, greit bendravimas gali peraugti į: "Agyrdž, Tu!"
      Kai gauni laišką iš MH, tikiesi, kad tau rašo aukštą kompetenciją turintis, kulturingas ir išsilavinęs žmogus. Tujinimas yra nepagarbos ženklas. Net tie patys rusai iš, kurių dabar labai madinga pasišaipyti, vienas kito netujina.
    • vb88_lt, diskusija yra apie kreipini. Ne apie kalbos kultura, kas zinoma turetu buti is abieju pusiu t.y. tiek zaidejo tiek ir is TG team puses. bet butent apie pati kreipini. Todel manau "tujinimas" nera nepagarbos zenklas. Man nera skirtumo tarp "tavo kaime nera rotuses" ir "Jusu gyvenvieteje rotuse dar nebuvo pastatyta." As kaip tik uz neformalu bendravima (kaip minejau anksciau, gerbiant savo pasnekova), kuris supaprastina bendravima ir pagreitina informacijos apsikeitimo laika. Manau, kad tai yra aktualiau nei kreipinys.
    • Manęs nežeidžia kreipinys "tu" žaidime, nors esu gal būt viena vyriausių, man 67 metai. Juk mes lygiaverčiai žaidėjai. Kai aš vengdama didesnio streso, žaidžiu tyliau, ramiau, prisipasakoju, kad esu močiutė, kai kas asmeniniuose pokalbiuose sako "jūs" ir tai nėra svarbu. Man svarbiau pasijausti svarbia ir reikalinga komandai.
    • Dažniausiai nesakau savo amžiaus, nors man jau 47 ir esu jau suvaikėjęs. Tris paskutinius metus žaidžiu kiekvieną dieną.
      Nesvarbu - MH, supportas ar dar kiti "provider" turėtų kreiptis Jūs jai jau gauna mano pinigus. (sakysit oi čia mes MH dirbam už dyką, bet gaunam žaidime aukso) .Dažnai žiūriu pagal bendravimo kultūrą, bet stengiuosi kreiptis bent jau "Tu", ir rašau pagal lygį kurį pats nustatau kokiam nors žaidėjui.
      Bet gerbiu kiekvieną nesvarbu ar jam 15 ar 50, negąsdinu, negrąsinu ir nesikeikiu.
    • go2S6, toks idomus poziuris... tai jei perki golda, gaunasi kad MH priverstas kreiptis "Jus", o jei neperki tada kas?. Nemanau kad zaidimas yra kliento - pirkejo santykis, beja ir ne MH pardavineja golda. pazistu daug zaideju kurie zaidzia be aukso ir kuo puikiausiai derinasi prie komandos investuodami tik savo laika, manai kad jie turetu buti diskriminuojami, nes adminai is ju negauna kapeiku?

Irena, as jau pries n metu sakiau kad Torui reikia deti bana ant IP kad netraumuotu nauju tik ka pradejusiu zaisti zaideju, nes susidurus su tokia figura gali greitai praeiti noras zaisti :D
    • Ne amžiuje yra problema, o bendravime. Ir tujindamas ir kreipdamasis „Jūs“ gali įžeisti turiniu. Tai yra svarbiausia. Bet kita vertus, bendravimą lemia ir kultūriniai skirtumai. Lietuviams, tikrai, būdinga į nepažįstamą žmogų kreiptis „Jūs“. Ir nežinant, tai reikia priimti, kaip pradinę sąlygą. Vėliau jau galima pereiti prie tu. Bet lietuvių kalba turtinga - labai dažnai galima išsiversti bendratimi. Pvz. užuot klausus „Ar norėtum(-ėte) dykai gauti aukso?“, galima suformuluoti klausimą taip: „Ar patiktų dykai gauti aukso?“. Man keista, kodėl tujinimas jau atrodo neformalus bendravimas. Labai normalu ir gražu ir į jaunesnį kreiptis „Jūs“. Manau, kad Travian komandos nariai turėtų kreiptis į žaidėjus „Jūs“ tam, kad parodyti savo pagarbą, neutralumą ir nešališkumą, o ne tujindamiesi demonstruoti neformalumą ir lygumą su žaidėjais, o žaidėjai tarpusavyje galėtų bendrauti laisviau.
    • Tyras Blogis wrote:

vb88_lt, diskusija yra apie kreipini. Ne apie kalbos kultura, kas zinoma turetu buti is abieju pusiu t.y. tiek zaidejo tiek ir is TG team puses. bet butent apie pati kreipini. Todel manau "tujinimas" nera nepagarbos zenklas. Man nera skirtumo tarp "tavo kaime nera rotuses" ir "Jusu gyvenvieteje rotuse dar nebuvo pastatyta." As kaip tik uz neformalu bendravima (kaip minejau anksciau, gerbiant savo pasnekova), kuris supaprastina bendravima ir pagreitina informacijos apsikeitimo laika. Manau, kad tai yra aktualiau nei kreipinys.
      Deja, turiu tave nuvilti, bet kreipinys, pasisveikinimas ir t.t. ir yra kalbos kultūros dalis. Taigi, ši tema būtent apie kalbos kultūrą, nes sprenžiama, kokį bendravimo stilių MH turi vystyti su žaidėjais: formalų ar buitinį. Tau gal čia jokio skirtumo ir nėra, o aš esu užaugęs inteligentų, aukštas pareigas užimančių tėvų šeimoje. Nuo vaikystės pas mane buvo idiegta pagarba ne tik vyresniems, bet net ir bendramžiams. Kultūros pirminis tikslas visuomet buvo išaukštinti žmogiškumą - atskirti žmogų nuo gyvuliškų instinktų, subendrinti visuomenės elgesį ir siekti harmonijos, visuotino susitikymo visuose socialiniuose sluoksniuose. Gal tavo šeimoje mėsa valgoma nesinaudojant visais stalo įrankiais ir čia grynai tavo ir tavo šeimos reikalas, bet nereikia sakyti, kad ir kiti privalo gerti arbatą neištraukus šaukštelio iš puodelio. Visuomenėje yra priimta, kad orientuojamasi į auktesnius standartus ir jie nuolat keliami visose srityse.

mindaugas147 wrote:

Čia tik žaidimas o panašėja i susireiksminusiu mergaičių klubą per tokius kaip toras, mh pasilieka teisę kreiptis į žmones,sakyčiau kaip patogų taip ir kreipies, o kad čia tokie burbulai pučiami tik įrodo kiek toras turi galios mh, ir dar drysta kažką rašyti apie papirktus mh.
      Čia komercinis žaidimas, o ne "tik žaidimas". Jeigu aš perku paslaugą tai noriu ją gauti kokybišką ir gražiai įvyniotą. Jeigu maximoje perku dešrą tai noriu, kad ji būtų neprakasta, ne smirdinti ir, kad pardavėja ją ne man į veidą mestų, o gražiai į maišelį įdėtų. O apie papirktus MH nieko nežinau, nes neturiu tokių duomenų, kd MH paėmė pinigus iš Boo komandos. Sakiau, kad paskutiniai MH veiksmai yra tendencingi ir tai kompromituoja visus MH... Aš visuomet esu už teisybę. Deja, labai gaila, kad ne visiems tos teisybės reikia.

Irena wrote:

Juk kreipinys "tu" parodo, kad mes komandoje esame savi, tarsi vienos šeimos nariai
      Tai jūs savo komandoje ir tujinkitės. O MH man nėra mano šeimos nariai. Mano šeimos nariai iš manęs pinigų neima. Jeigu travianas būtų mano namai, o MH - šeimos nariai tai auksą gaučiau už dyką. Kadangi jį perku už pinigus, noriu gauti kokybiškas paslaugas. Mažų mažiausiai - PAGARBĄ. Aš pats visuomet su MH stengiuosi bendrauti pagarbiai. To paties noriu ir iš jų.

Tyras Blogis wrote:

go2S6, toks idomus poziuris... tai jei perki golda, gaunasi kad MH priverstas kreiptis "Jus", o jei neperki tada kas?. Nemanau kad zaidimas yra kliento - pirkejo santykis, beja ir ne MH pardavineja golda. pazistu daug zaideju kurie zaidzia be aukso ir kuo puikiausiai derinasi prie komandos investuodami tik savo laika, manai kad jie turetu buti diskriminuojami, nes adminai is ju negauna kapeiku?

Irena, as jau pries n metu sakiau kad Torui reikia deti bana ant IP kad netraumuotu nauju tik ka pradejusiu zaisti zaideju, nes susidurus su tokia figura gali greitai praeiti noras zaisti :D
      Aukso pirkimas nėra pagrindinis dalykas dėl, ko žaidėjas nusipelno pagarbaus bendravimo. Pagarbaus bendravimo nusipelno absoliučiai visi. O MH privalo būti itin mandgūs ir užduoti tokį toną visiems žaidėjams, nes ir pats travianas skatina mandagiai elgtis su kitais pašnekovais. Visiškas nonsensas kai Travian politika skatina kultūros kėlimą žaidime, o MH nesilaiko visuomenėje priimtų formalaus bendravimo normų. Sakyčiau, MH labai stipriai šovė pro šalį sukurdama tokią diskusiją. Reikėjo tiesiog informacinį laiškiuką visiems pasiųsti, kad MH komanda kelia savo bendravimo kultūrą ir atsiprašyti, jeigu ką yra įžeidusi. Kas toliau? Diskusija ar galima keiktis? :)

The post was edited 1 time, last by VB88_LT ().

• Pilnai su tuo principu sutinku. Bet kai į mandagią žinutę MH atrašo nemandagiai tai tampa problema.
      Blogiausia, kad MH nesupranta, jog tai yra blogai. Vien jau tokios diskusijos sukūrimas jau yra klaida. Argi reikia diskuotuoti: bendrauti kultūringai ar ne? Jau senai esu sakęs ir vėl galiu pakartoti - kol MH dirbs savanoriai to kokybiško žaidimo palaikymo ir nebus niekada. Travian akcininkai sukurtų porą etatų už 800-1000€ į rankas ir blizgėtų viskas.