Pinned "Legends on Tour" - podsumowanie

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

• "Legends on Tour" - podsumowanie

Na samym początku chciałem podziękować naszej Community Managerce za zaufanie. Cieszę się, że mogłem pojechać do Monachium reprezentować polską społeczność Traviana. Całe wydarzenie było lepsze niż się spodziewałem (z resztą chyba wszyscy zaproszeni powtarzali to samo). Pracownicy Traviana naprawdę nas słuchali, robili notatki i obiecywali, że wezmą pod uwagę te rzeczy, o które poprosiliśmy. Nowości, które zapowiadali w końcu nie są głupie, a pomocne i bardzo ciekawe.
      Z Travianem mam podpisane 2 umowy, w tym jedną dotyczącą tego wydarzenie i niestety o wszystkim nie mogę napisać (w tym o tych najciekawszych i najlepszych zmianach :p), ale postaram się streścić te 3 dni i opowiedzieć co tam robiliśmy.

Dzień 1

Po przylocie na lotnisko czekał na nas bardzo miły kierowca mercedesa, który zabrał mnie, Rosjankę i Hiszpana do 4 gwiazdkowego hotelu, który znajdował się jakieś 100 metrów od siedziby Traviana. Po przyjściu do biura i podpisaniu dokumentów dostaliśmy parę gadżetów.

Wśród nich kilka voucherów na 50 złotych monet, w związku z tym zorganizowałem konkurs na razie na 1 z nich (jeszcze nie wiem co zrobię z resztą).
      Link do konkursu: Konkurs - kto jest na zdjęciu?.

Po tym jak zwiedziliśmy firmę zaczęliśmy dyskutować na różne tematy (wbb.forum.travian.com/attachment/58036-20180502-160629-jpg/ zdjęcie z tematami na 3 dni). Ludzie z Traviana przeprowadzili ankietę, z której wynikało, że w tą grę grają średnio 31 letni mężczyzna i 43 letnia kobieta z dobrym wykształceniem. Potem była dyskusja na temat komunikacji z graczami traviana, na temat wiedzy supportów (tutaj tak naprawdę skargi wynikały z niewiedzy graczy, np dlaczego praktycznie zawsze otrzymują informację o czyszczeniu ciasteczek albo dlaczego supporterzy nie mają pojęcia o bugach). Pracownicy traviana obiecali postarać się lepiej i dokładnie informować graczy o wszystkim. Następnie dyskutowaliśmy o forum, z ciekawszych rzeczy mogę zdradzić, że funkcja edytowania postów na pewno nie wróci dla wszystkich użytkowników, bo za często używali jej do łamania regulaminu. Oczywiście poruszanych było więcej kwestii, ale nie mają one większego znaczenia.

Legends on Tour: Day 1 Highlights - Travian Blog

Dzień 2

W drugim dniu dyskutowaliśmy dużo na temat sztucznego nabijania statystyk na zwiadzie (np. podczas mś), natarach itp. Padło mnóstwo pomysłów, jeśli niektóre zostaną zrealizowane będzie o wiele trudniej o oszukiwanie, być może wyeliminują one ten proceder całkowicie. Później dyskutowaliśmy na temat sojuszuów i koalicji, w tej dziedzinie również może się pojawic kilka interesujących nowości. Następnie przedstawiono nam zmiany jakie Travian chce wprowadzić, wśród nich jedna, o której na pewno mogę napisać - nowy symulator bitw, który będzie milion razy lepszy od tego, który jest obecnie. Powinien zostać wprowadzony w ciągu najbliższego miesiąca, ale nigdy nic nie wiadomo do końca. Twórcy zapowiedzieli, że w ciągu najbliższych lat na pewno nie zostanie wydana oficjalna aplikacja do grania w Traviana, ale powiedzieli również, że już teraz gra w przeglądarce na telefonie jest w 100% możliwa, a wprowadzą jeszcze kilka funkcji, które ją ułatwią. Potem było dużo dyskusji o botach, technicy powiedzieli o paru narzędziach, które zamierzają wprowadzić i które będą bardzo trudne do obejścia (generalnie nic więcej o tym napisać nie mogę). Technicy poopowiadali trochę o testach, dlaczego jest tyle bugów, jest co raz lepiej w tej kwestii, będzie jeszcze lepiej, obiecali, że będą dawać graczom więcej informacji. W sprawie mniejszej mapy, cały czas nad tym myślą, ale nie jest to takie proste, bo różne regiony mają różną ilość graczy, więc ciężko jest ustalić mniejszy rozmiar idealny np. dla domeny japońskiej, żeby jednocześnie odpowiadał domenie arabskiej.

Na koniec jeszcze kwestia, ktora z pewnością zainteresuje graczy, którzy grali na mistrzostwach. Bug z umieraniem wojska na polskim cudzie był spowodowany zbyt dużą ilością wojsk na serwerze (nie przewidziali miejsca w bazach danych dla tak wielkiej ilości jednostek), jak go naprawili powstał im kolejny, więc w końcu cofneli serwer. Na moje pytanie do głównego technika, dlaczego plany pojawiły się w innych koordach niż podali odpowiedział: "nie wiem" i w zasadzie na tym można zakończyć ten wątek, żeby się nie denerwować bardziej :p

Kolację zjedliśmy w tradycyjnej, średniowiecznej, niemieckiej restauracji bez użycia sztućców ale za to z ubranymi prześcieradłami ;)

Legends on Tour: Day 2 - Travian Blog

Dzień 3

Dzień zaczęliśmy od livestreamu z losowaniem grup. Dla wszystkich zainteresowanych, dlaczego byłem zestresowany - mieliśmy nie zrobić nic głupiego, tylko przyjść, wylosować i na koniec odpowiedzieć na jakieś pytania. Po tym jak pierwszą kulką rzuciłem w okno, a drugą w sufit, zestresowałem się całkowicie i wybiło mnie to z rytmu :p
      10156348950739621

Potem toczyły się dyskusje na temat multihunterów i regulaminu gry. Dużo czasu zajęło omawianie punktu dotyczącego gry dla własnych korzyści. Jak moja ulubiona Rosjanka Katya zaczęła mówić o prywatncyh farmach to czułem się jakbym słuchał innej Katarzyny znanej na polskim forum ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla Travianowców ten punkt też nie jest do końca jasny, ale wyjaśnali, że musi on istnieć ze względu na sprzedawanie surowców, wiosek czy wojsk na masową skale. Wiedzą, że ten punkt jest zły, ale na razie nie wymyślili nic lepszego, ciągle będą nad tym pracować. Następnie część z zaproszonych narzekała na długi czas odpowiedzi supportu na pytania, twórcy tylko pokazali, że 98,72% odpowiedzi na pierwsze pytanie jest krótsza niż 24h, a średni czas odpowiedzi wynosi 5 godz. 15 min., więc nie jest tak źle jak się niektórym wydawało. Dyskutowanie na temat kar nie było zbyt interesujące, więc je pominę. Po lunchu mieliśmy okazję wziąć udział w oficjalnym podsumowaniu ostatnich 2 tygodni pracy wszystkich działów, o którym nic nie mogę napisać, bo mi zabronili :p Później rozmawialiśmy o turnieju, dlaczego ludzie tam grają, dlaczego nie grają itp. Nie będę się za bardzo o tym rozpisywał, bo zajęło by mi to pewnie ze 3 dni. Ostatnią rzeczą, o której dyskutowaliśmy była reklama traviana i pomoc dla nowych graczy. W biurze pożegnał nas główny właściciel travian Games.

Wieczorem udaliśmy się do escape roomu, gdzie byliśmy podzieleni na 2 drużyny. Oczywiście moja drużyna wygrała, co dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
      W nagrodę dostaliśmy statuetki hersztów.

Legends on Tour: Day 3 - Travian Blog

Podsumowując wyjazd ten był dla mnie wielkim wyróżnieniem. Starałem się zrobic wszystko aby pomóc zmienić Traviana na lepsze, aby dobrze reprezentowac nasz kraj i żebyście potem się nie musieli za mnie wstydzić. Rozmowy (i nie mówię tu o oficjalnych rozmowach w biurze, tylko o tych mniej oficjalnych np. przy piwku) z graczami z różnych domen, rozmowa, np. z travianowym customer supporterem albo poznanie mojego ulubionego pracownika Traviana - Briana (the Product Owner of Travian: Legends), który na głupie pytania odpowiadał bardzo często w tak samo miły sposób jak ja na forum ( ͡° ͜ʖ ͡°) były dla mnie chyba najlepszym przeżyciem z tego eventu .Dowiedziałem się dzięki temu wielu ciekawych rzeczy, jak inne kraje postrzegają grę (chyba nikogo z nas to nie zdzwi, ale najbliżej nam do Rosjan w różnych travianowych kwestiach), czy też wielu ciekawych technicznych aspektów gry, funkcjonowania supportów od strony technicznej czy też mulithunterów. Dziękuje jeszcze raz Chloe za zaufanie.

Pamiętajcie Travian to tylko gra, nie trzeba w niej nienawidzić innych ludzi tylko dlatego, że są z innych krajów albo nie znają się na grze. Wstawiam pamiątkowe zdjęcie z przedstawicielem Niemiec i Rosji na znak jedności wszystkich travianowych graczy.

P.S.
      Wszyscy ludzie, którzy grają na mistrzostwach pewnie kojarzą sojusz BAD, dlatego również zadbałem o dobre stosunki między nami i przyjaźń z tym sojuszem. Na znak pokoju między nami zrobiłem sobie zdjęcie z Ukrainko-Rosjanką tam grającą i koordynującą. To, że w grze ze sobą walczymy nie oznacza, że tak musi być również poza nią.

Cheers Katya @slow ciliatus aka Promter <3
      Rekrutacja do sojuszu na najbliższe MŚ
      comx classic 3,6 oi40.tinypic.com/2mc7spj.jpg

plx rekord punktów off /największy off PL
      youtube.com/watch?v=BOMo1boEQ3Y

Legenda roku 2017 PL

The post was edited 4 times, last by LordTurek_PL ().

• Mogę skromnie zapytać jak to się stało, że reprezentantem polskiego Traviana została osoba, która z grą zespołową, jaką jest ta gra, nie ma kompletnie nic wspólnego? Był jakiś plebiscyt, jakieś głosowanie? Naprawdę uważacie, że koleś, który na każdym serwerze gra wyłącznie pod siebie i swoje konta pomocnicze, może wnieść coś wartościowego i pomóc rozwinąć tę grę?
      Nie karmić trolla!!

OSTRZEŻENIE:
      Drogi Użytkowniku, czytasz moje posty wyłącznie na swoją odpowiedzialność. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne, np. choroby układu pokarmowego, nerwowego lub oddechowego.
    • Patrząc na osoby które jeszcze czynnie grają w tą grę to wg mojej opinii turek jest najbardziej kompetentną osobą do tego "wyróżnienia". :) Bardzo dobrze się stało że on został wybrany a nie np jakaś ruda albo laleczka - tylko i wyłącznie przyniosłyby nam wstydu na arenie międzynarodowej :)

nie rozumiem freund twojego podejścia - żal ci tyłek ściska?
    • W żadnym wypadku - ani to żal, ani zazdrość, a jedynie zdziwienie. Z Rudolfiną drę koty od wielu lat, o czym doskonale wiesz i na tym forum nie ma drugiej osoby, która tak szybko i zgrabnie potrafi wyprowadzić ją z równowagi co ja, ale patrząc obiektywnie, to Turek mógłby jej buty czyścić jeśli chodzi o umiejętność gry zespołowej..
      Styl Turka jest następujący - trafić do solidnego sojuszu, wymusić na funkcyjnych jak najwięcej pushy na samym początku gry, do tego wspomóc się kilkunastoma mulciakami, postawić kilka offów, rozbudować maksymalnie konto i mieć nadzieję, że będzie ono na tyle duże, że nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby je zaatakować.. Ostatnio na MŚ dla żartu puściłem po jednym fejku na każdą osadę i od razu panika i mokre gacie.. Jeśli tak ma wyglądać gra naszego reprezentanta, to chyba najwyższy czas wrócić do brydża..
      O stylu Kasi nie będę pisał, bo musiałbym ją zachwalać pod niebiosa, gdybym miał ją porównywać do boga tej gry..
      Nie karmić trolla!!

OSTRZEŻENIE:
      Drogi Użytkowniku, czytasz moje posty wyłącznie na swoją odpowiedzialność. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne, np. choroby układu pokarmowego, nerwowego lub oddechowego.
    • Zapytać zawsze możesz i nawet pomimo tego, że Twoje pytanie jest w większości jednym wielkim kłamstwem to Ci na nie odpowiem.
      "Legends on Tour", czyli wycieczka do siedziby Traviana w Monachium
      "Legends on Tour", czyli wycieczka do siedziby Traviana w Monachium
      Od siebie mogę jeszcze dodać, że np. zaproszony kolega z Niemiec cały czas otwarcie przyznawał, że jego celem w grze jest zdobycie jak największej ilości punktów off, natomiast ja zawsze mówię, że w Travianie chodzi o wybudowanie cudu na 100 lvl i tego 1 osoba nie zrobi. Podczas całego eventu wielokrotnie wszyscy podkreślali, że Travian to gra zespołowa (ja też) i mieliśmy okazję dyskutować na temat wielu ciekawych pomysłów, które nagradzają grę w sojuszu i oczywiście mówiłem twórcom gry, że te zmiany są super i powinni w większej mierze nagradzać sojusze (sam zaproponowałem jedną rzecz w tej kwestii odnośnie samych mistrzostw). Niestety nie mogę zdradzać dokładnych szczegółów rozmów, ale mam nadzieję, że tyle Ci wystarczy.

Legenda roku 2017 PL
    • Turek, o czym Ty piszesz? Jeśli to ten wyjazd do Niemiec Cię tak odmienił, to kibicuję Ci z całego serca, ale pokaż to w grze, bo póki co są to puste frazesy w zestawieniu z tym, co pokazałeś do tej pory..
      Pytanie retoryczne - ile razy skasowałeś konto? Czy tak postępuje zawodnik, dla którego celem najważniejszym jest wybudowanie cudu? Takie teksty pod publiczkę możesz wciskać amatorom, którzy pierwszy raz założyli konto, a nie graczom, którzy znają Cię i Twój styl gry od wielu lat.. Grasz wyłącznie dla siebie i nie zrobiłeś nic dla dobra sojuszu, w którym grałeś, no chyba, że przez przypadek Twoje prywatne cele okazały się zbieżne z celami sojuszu..
      Nie karmić trolla!!

OSTRZEŻENIE:
    • Freund123_PL wrote:

Pytanie retoryczne - ile razy skasowałeś konto? Czy tak postępuje zawodnik, dla którego celem najważniejszym jest wybudowanie cudu? Takie teksty pod publiczkę możesz wciskać amatorom, którzy pierwszy raz założyli konto, a nie graczom, którzy znają Cię i Twój styl gry od wielu lat..
      Wydaję mi się, że zadając to pytanie nie miałeś pojęcia o czym piszesz. Od 2012 roku konto skasowałem tylko raz, kiedy jeszcze nie było w żadnym sojuszu i poszedłem grać na inny serwer, a było to jakieś 5 lat temu (przed 2012 rokiem też kont nie kasowałem, a jedynie przestawałem grać, tylko wtedy nie wiedziałem o co chodzi w tej grze). Chyba, że piszesz o kontach, które zakładałem tylko po to, żeby coś sprawdzić i na których włączałem kasacje od razu po ich założeniu to przykro mi, ale tego nie liczyłem.
      Masz takie fajne coś jak gettertools, znajdź tam te wszystkie moje skasowane konta albo pokaż, na którym to serwerze tak grałem pod siebie, że zmieniałem sojusze tylko po to, żeby dostawać od nich pushe. Na drugi raz jak coś piszesz to wstawiaj od razu dowody, bo jeszcze przypadkiem niektórzy ludzie pomyślą, że masz rację.

Legenda roku 2017 PL
    • Weźmy dla przykładu ostatnie MŚ, które były jakże istotne dla polskiej ekipy i dzięki, którym wyjechałeś do Niemiec reprezentować nasz kraj, bo przecież jak sam napisałeś "szukali kogoś, kto grał na mistrzostwach".
      Możesz napisać co dobrego zrobiłeś dla PS i jak Twoja gra przyczyniła się dla dobra PS, już nie piszę PS W, żeby nie utrudnić Ci zadania..
      W pewnym momencie swój sojusz nazwałeś jak rosyjski odłam, z którym walczyliśmy od początku. Naprawdę masz aż tak krótką pamięć? Po stracie offów kończysz grę i gdzie tu mijam się z prawdą? Miałeś ogromne konto, a nie było go w żadnych statystykach z budowy cudu, więc o co tu chodzi? Przez wiele tygodni dostawałeś push, bo rzekomo miałeś powalczyć o artefakt, powalczyłeś, czy może nawet offa nie wysłałeś? Zdobyłeś kilka osad, rzekomo dla defowców i komu je przekazałeś? Sam sobie strzelasz w kolano pisząc o gettertools, bo przecież widać tam czarno na białym Twój styl gry.. Zróbmy inaczej, grasz od wielu lat, pokaż mi jeden jedyny serwer, który zagrałeś dla sojuszu, a nie pod siebie.. wystarczy jeden..
      Nie karmić trolla!!

OSTRZEŻENIE:
    • Freund123_PL wrote:

W pewnym momencie swój sojusz nazwałeś jak rosyjski odłam, z którym walczyliśmy od początku. Naprawdę masz aż tak krótką pamięć?
      Tak dokładniej to zrobił Ziejek jak mnie nie było, oczywiście później wszystko wyjaśniłem i wróciliśmy do PS.

Freund123_PL wrote:

Możesz napisać co dobrego zrobiłeś dla PS i jak Twoja gra przyczyniła się dla dobra PS, już nie piszę PS W, żeby nie utrudnić Ci zadania..

Freund123_PL wrote:

Przez wiele tygodni dostawałeś push, bo rzekomo miałeś powalczyć o artefakt, powalczyłeś, czy może nawet offa nie wysłałeś?
      Może to dla Ciebie będzie zaskoczenie, ale ja też nie wiedziałem, że plany nie pojawią się tam gdzie powinny (nawet zadałem to pytanie do techników kiedy byłem w Niemczech), ale to jest bardzo dobry przykład tego co zrobiłem dla sojuszu, pomimo że nie miałem okazji wysłać offa do celu. Straciliśmy mnóstwo monet, czasu i surki tylko po to, żeby utrzymywać jedną wioskę z dala od naszych koordów, do tego Ziejek się za to na mnie obraził, że pomagam PS, chociaż oni nas tak olewali.

Freund123_PL wrote:

Zróbmy inaczej, grasz od wielu lat, pokaż mi jeden jedyny serwer, który zagrałeś dla sojuszu, a nie pod siebie.. wystarczy jeden..
      Widzisz, to Ty mi coś zarzucasz i piszesz głupoty, więc to Ty powinieneś udowodnić, że masz rację (a moje ostatnie konto z mistrzostw jest doskonałym przykładem na to, że nie masz). To tak samo jak ja bym Ci napisał, że jesteś klaunem i masz mi udowodnić, że nim nie jesteś, a jak nie udowodnisz to znaczy, że mam rację. Domniemanie niewinności – Wikipedia, wolna encyklopedia polecam Ci ten artykuł na wikipedii.

Legenda roku 2017 PL
    • Weź głęboki oddech i spójrz na to wszystko z boku. Rozumiem, że trudno zachować Ci obiektywizm, ale to co piszesz jest jeszcze zabawniejsze od propagandy Wiadomości na TVP.
      Jak cokolwiek złego wydarzy się na Twoim koncie, to nigdy nie jest to Twoja wina. Ty nigdy nie wtapiasz offów, nigdy nie robisz błędów, na czatach jesteś oazą spokoju i nie wyzywasz innych od "pionków". Za całe zło odpowiadają gracze, z którymi grasz. Może czas wyciągnąć wnioski i przyjąć na siebie konstruktywną krytykę? Może mniej czasu spędzaj na lansowaniu się na FG, a więcej w grze? Może dobieraj sobie na konto graczy, do których możesz mieć pełne zaufanie?
      Otrzymywaliście w PS W pushe przez kilka tygodni, byliście najczęściej pojawiającym się kontem w MM. Gdy próbowałem wyjaśnić z Wami dlaczego wyszliście z PS W, to otrzymałem odpowiedź, że za mało surki otrzymaliście, bo jedynie 200k.. Myślałem, że padnę ze śmiechu, bo tylko z mojego konta dostaliście więcej, a chyba nie byłem jedynym, który Was sponsorował..
      Swoją grą i zachowaniem zagraliście przeciwko PS i zrobiliście dużo więcej złego niż dobrego, więc pytam raz jeszcze - jakim cudem reprezentowałeś nasz kraj w Niemczech na jakimś spotkaniu? Twoja hipokryzja nie zna żadnych granic? Jesteś ostatnia osobą w tej grze, która ma moralne uzasadnienie do przekonywania innych, że należy grać zespołowo..
      Nie karmić trolla!!

OSTRZEŻENIE:
    • Freund123_PL wrote:

Może dobieraj sobie na konto graczy, do których możesz mieć pełne zaufanie?
      A do których graczy z mojego konta nie miałem pełnego zaufania?

complaint@traviangames.com skorzystaj z tego maila, wyślij im wszystkie dowody na to, że Chloe popełniła błąd wysyłając mnie do Niemiec. Na pewno od razu Ci uwierzą, tym bardziej, że osoba, która na te maile odpisuje miała okazje mnie w Monachium spotkać osobiście i przekonać się na własnej skórze jaki to zły i niedobry jestem. Jak już do nich napiszesz i ukaże się oficjalne ogłoszenie z przeprosinami dla wszystkich polskich graczy Traviana za to, że to ja pojechałem do Niemiec, a nie ktoś inny bardziej kompetentny to obiecuję Ci, że ja również wszystkich za to przeproszę, a Ciebie na pierwszym miejscu.

Oprócz mnie było tam 9 innych zaproszonych graczy, możesz napisać również do nich i się spytać jakim to złym reprezentatem byłem, niemiłym, niekompetentnym, mówiącym tylko o graniu pod siebie i wyzywającym wszystkich od pionków.

W zasadzie mógłbym Ci od początku na te Twoje bzdury nie odpisywać, ale wątek ten czytają również ludzie z zagranicy i mogą mieć problem, żeby od razu zauważyć jakie kłamstwa piszesz.

Legenda roku 2017 PL
    • Skoro czyta Cię już cały świat, to ja siedzę cichutko i przepraszam, że zadałem pytanie..
      Naprawdę wierzę, że masz coś z Lorda, tego no Vadera i gdzieś tam w Tobie czai się jeszcze dobro, tylko trzeba pomóc Ci je odkryć..
      Nie karmić trolla!!

OSTRZEŻENIE:
    • Krzychu piszesz oczywistości i kopiesz się z koniem. Wszyscy wiedzą, że Turek jako gracz jest egoistą, maniakalnie zapatrzonym w statystyki swoich kont i budowanie mitu własnej legendy. Wszyscy wiemy, że lubi się na koncie otaczać podobnymi do siebie gagatkami, chorymi na punkcie sławy - patrz Spinifex i spółka. Turek to nie jest frog, który pójdzie grać deff na 7c w imię dobra sojuszu, czy Kaja, która zarwie kilka nocy pod rząd, żeby obronić cudze konta (i nawet nikomu się do tego nie przyzna).

Z drugiej strony jest jednak bardzo inteligentnym facetem, jego pomysły są słuszne, a uwagi trafne, i osobiście uważam, że reprezentował nas w Niemczech bardzo godnie, zręcznie oddzielając osobiste zapędy od tego co słuszne dla ogółu Traviana. Bo fakt, że jako gracz chce być zawsze "top" nie oznacza, że jako mądra osoba nie pojmuje idei gry zespołowej "samej w sobie".

Dziękuję Turkowi za kawał dobrej roboty i pozdrawiam wszystkich

ps
      ten post może urażać każdego kto grał z Turkiem. nie o to dokładnie chodziło. Laeghin jesteś graczem wybitnym. pozdro

The post was edited 1 time, last by chudy byk ().

• neon wrote:

Patrząc na osoby które jeszcze czynnie grają w tą grę to wg mojej opinii turek jest najbardziej kompetentną osobą do tego "wyróżnienia". :) Bardzo dobrze się stało że on został wybrany a nie np jakaś ruda albo laleczka - tylko i wyłącznie przyniosłyby nam wstydu na arenie międzynarodowej :)

nie rozumiem freund twojego podejścia - żal ci tyłek ściska?
      Nie chcę być żle zrozumiany i daleki jestem od rozstrzygania kto ma rację. Pragnę wyrazić jedynie swoją opinię.
      Zgadzam się z Neonem i zgadzam się z wypowiedziami Freunda. Jak to możliwe ? Już wyjaśniam.
      Nie błaznuję i jak najbardziej poważnie stwierdzam , że mam wielkie uznanie dla kolegi Turka za profesjonalizm w dążeniu do celu , jakim jest wyśrubowany rekord. Bezsporny fakt.
      I jako posiadacz tego rekordu winien jechać na wycieczkę , o ile wycieczka ta nie dotyczyła aspektów gry zespołowej. Bo wszystko można zarzucić koledze Turkowi , ale nie to że jego twórczość to gra zespołowa. I dlatego zgadzam się także z Freundem.
      Nie umniejsza to jednak osiągnięć gracza Turka , bo to dla mnie coś wielkiego. Konta pomocnicze , mnóstwo pieniążków ,. samodyscyplina , aby klikać i nie dać ponieść się emocjom i ot tak kogoś nie przeorać. Wszystko przyporządkowane z góry założonemu celowi. Brawo ! Nie miałbym tyle cierpliwości i samozaparcia.

Ten człowiek jest rekordzistą Polski w żonglerce. Ogrom pracy , samokontroli,wyrzeczeń. Ale o grze w zespole wie tyle co ja o gwiazdach , że one są...
      Podsumowując;
      Fajnie , że nasz kolega jest rekordzistą , ale ten rekord nie spełnia dla mnie wymogów bycia członkiem sojuszu , zespołu , kolektywu. A wręcz przeciwnie.

P.S. Znając rzeczywistość FG , uprzedzę trud pewnych "geniuszy" i przyznam , że oto jestem nieudacznikiem , który nigdy nie dostąpi zaszczytu dotknięcia ran Waszych
    • A ja cieszę się, że coś takiego miało miejsce i dostaliśmy jako kraj zaproszenie. Nie wnikam kto, za co, dlaczego, bo mnie to najmniej interesuje. Jestem pozytywnie zaskoczony, że travian wyszedł z taką inicjatywą, otworzył się na community i wierzę, że będzie jeszcze nie jedna okazja by się tam pojawić, w takim czy innym gronie. Mam też nadzieję, że nie jest to tylko na pokaz i jakiekolwiek pomysły, czy zastrzeżenia, które tam przekazaliście zostały wysłuchane i w ten czy inny sposób zostaną rozwiązane. Gratuluję pomysłu i dzięki za organizację tego eventu - oby częściej.

Pis
      Harem to życie, Harem to miłość
    • Witajcie,

byłam przygotowana na to, że nie wszystkim spodoba się mój wybór jeżeli chodzi o osobę, która będzie reprezentowała naszą społeczność. Miałabym identyczne obawy wybierając inna osobę, nie sposób jest po prostu zadowolić wszystkich jednocześnie. Osobiście uważam, że LordTurek wspaniale nas reprezentował, przywiózł z tego wyjazdu sporo cennych dla siebie i dla nas wszystkich informacji, myślę że zmienił również nieco nastawienie do całego Teamu (programistów, techników, testerów) zajmującego się tworzeniem i udoskonalaniem samej gry :). Liczę na to, że będzie się dzielił tą wiedzą i podejściem z Wami na forum, zachęcam do zadawania pytań w wątku dotyczącym wyjazdu. Proszę Was również o zaprzestanie oskarżania go o jakieś multikonta, oszustwa i wyciąganie prehistorycznych spraw, które miałyby go pogrążyć, bo jaki jest tego cel? Nie usuwam postów, bo każdy ma prawo się wypowiedzieć, ale proszę aby to były wypowiedzi zgodne z prawdą i pisane w sposób kulturalny.
      Ja jestem dumna z postawy Turka i nie żałuję swojej decyzji :)

Pozdrawiam serdecznie naszą społeczność.
    • A ja mam do wszelkich madrali takie pytanie .

Czepiacie sie Turasa o jakies bzdury nie zwiazane zupelnie z tematem , wiec podajcie prosze kto wg was mialby reprezentowac Polske na takiej imprezie .
      Osoba taka powinna miec:
      - pojecie o mechanice gry
      - nie powinna byc tez zupełnie anonimowa dla spoleczności Traviana
      - posiadac jakies osiagniecia w grze (czy indywidualne czy tez zespołowe)
      - cechowac sie jakimś poziomem intelektualnym i moralnym

No to czekam na wasza liste kandydatów :p

PS
      Co do MŚ to akurat ostatnia rzecza jaka o Turku mozna powiedziec to, to że nie grał pod sojusz ... czego akurat o sporej czesci PS W powiedziec nie mozna.
      Hipokryci :p
    • W tym miejscu , wierzę droga Chloe , że kolega Turek zwrócił uwagę na żenujące "dziury" w systemie działań Trawki , a przede wszystkim , że Ty to zrobiłaś , aby historie z M.Ś nie miały więcej miejsca.
      Mówię o tym , że gracz Patrokles na początku serwera został obcięty o 25% infry , albowiem dopuścił się zbrodni zdrady hasła innemu graczowi , który doładował mu złote monetki i był na koncie raz przez 5 minut. Wiem nie wolno zdradzać hasła . Pomijam fakt ,że była awaria i w żaden sposób nie szło wpisać gracza na sitera(oczywiście wcisneliście mi swój frazes).
      A z drugiej strony wysłaliście zapewne laptopa graczowi KIM za super napastnika , który do najbliższego wroga miał lata świetlne i nawet chomik by go zbanował za wycinanie wojsk swoich i na mulciaku. Ale Wam nie udało się tego ustalić .
      Osobiście uważam , że działania MH są pod psem. Ty przynajmniej "ścinasz" ludzi z klasą , ale efekt jest ten sam - spada głowa. I chciałbym się mylić , ale propagandowe nasiadówki z "betonem" są po to , aby pokazać jacy jesteście otwarci na społeczność graczy.