Polish National Team - eliminacje ćwiartka +/+

• D

• Polish National Team - eliminacje ćwiartka +/+

No hejka :)

Serdecznie zapraszam wszystkich do sojuszu, który jeszcze nie ma nazwy, aby walczyć o wygraną na mś. Będziemy stawiać przede wszystkim na jakość oraz edukację graczy. Więcej szczegółów poniżej (postaram się jak najkrócej).

Link do wstępnej ankiety rekrutacyjnej:

1svq8_atCBD1sIRwfWPVBuIJnQaTfTa6qX89euhD2X94

Jest to wstępna ankieta, tylko po to aby zorientować się ilu Polaków jest chętnych na taką grę. Osobiście uważam, że Polacy mają potencjał na to aby sami walczyć o wygraną na MŚ (np. NP+TP to pokazało). Jednak musiałoby się na to złożyć parę czynników, przede wszystkim odpowiednia ilość graczy (180+), grupka chętnych i odpowiednio doświadczonych graczy do budowy cudoffów oraz grupka kont do grania w centrum (artki i plany trzeba jakoś zdobyć). Niestety jeśli Polska pójdzie podzielona to nie wydaję mi się aby powyższe warunki mogły zostać spełnione, dlatego najprawdopodobniej będziemy szukać koalicjantów za granicą. Po zrobieniu wstępnego researchu jest kilka dobrych sojuszy z innych państw, które są chętne na grę z nami w koalicji. Oczywiście nie będziemy robić massówki, więc nawet z sojuszem z innego kraju (jeżeli nie uzbieramy odpowiedniej ilości polskich kont o odpowiedniej jakości) nie powinno być nas więcej niż 300-400 kont.

Nasz sojusz a inne polskie sojusze

Nie zamierzamy współpracować z innymi polskimi sojuszami (przynajmniej z tymi, które do tej pory zadeklarowały chęć swojej gry) . Nie chodzi mi o to, że zamierzamy prowadzić wojnę z innymi polskimi sojuszami i się wzajemnie atakować, nasze cele i sposób ich osiągnięcia wydają się być zupełnie inne, dlatego możemy rozmawiać jedynie o napach i nie przeszkadzaniu sobie nawzajem w osiąganiu wyznaczonych celów. Nie będziemy robić massówki tylko przez to, że jesteśmy z tego samego kraju. Wolimy znaleźć lepszych koalicjantów za granicą niż współpracować z miernymi polskimi sojuszami. Podczas ostatnich mistrzostw grając w PS miałem złudną nadzieję, że da się coś ugrać z ludźmi, którzy przyzwyczajeni są do wygrywania polskich serwerów robiąc jak najlepszą i największą massówkę, jednak nic bardziej mylnego. Zacząłem pisać analizę co PS zrobiło źle jako sojusz, miała już ponad 1300 słów, a były to dopiero rzeczy, które miały miejsce przed startem mistrzostw, ale strona, na której sobie zapisywałem to co pisałem upadła (3390884 może kiedyś zacznie działać i ktoś to przeczyta). Nie ma sensu, żebym to pisał od początku, ani żebym kontynuował dalej bez tego początku, lepiej aby samemu spróbować zrobić wszystko lepiej. Tak w skrócie to pushe, wykorzystanie artków, przygotowanie pod cud itp. - to wszystko leżało, a gdyby nie PRIME to polska koalicja kompletnie by się skompromitowała. W czasie wojny nie ma czasu na demokrację, więc nie ma sensu aby polskie sojusze szły jako osobne twory i wszystko razem ze sobą uzgadniały cały czas pytając siebie nawzajem o zgodę. Nie ma też sensu współpracować z kim popadnie tylko dlatego, że jest Polakiem, bo tak jak wspomniałem nie chcemy robić massówki (wtedy gra przestaje mieć sens, bo w końcu dojdzie do sytuacji, że w grze wojennej każdy dogada się z każdym i wszystkie konta na serwerze będą w jednej koalicji i będą budowały 1 cud).

Strategia

Nie zamierzamy wprowadzać wielkich innowacyjności, a jedynie kontynuować pomysł jaśnie wielmożnego Lampy (jakby ktoś jeszcze nie czytał jego świętych poradników Poradniki [Travian T4]). Będziemy skupiać się przede wszystkim na deffie i cudoffach. Odświeżymy/stworzymy od nowa poradniki (swoją drogą ciekawe czemu nikt tego nie zrobił przed ostatnim startem w mś), które są nieaktualne albo jeżeli coś nie zostało zawarte u Lampy. Zasady powinny być jasne i przejrzyste dla każdego już przed startem serwera, żeby potem nie było zdziwienia, że osoba np. zakładająca drugą wioskę nie tam gdzie trzeba albo robiąca topory jest usuwana z sojuszu. Strategia z massówkowych serwerów PL nie nadaje się na mś, ponieważ te serwery nie są wygrywane dzięki temu, że ta strategia jest dobra, ale sojusze wygrywają pomimo tego, że to co robią jest głupie. Będziemy opierać się na matematyce i logice, a nie na wymysłach z kosmosu. Edukacja graczy, bieżące massy o tym jak należy grać czy na czym się należy skupić w danym etapie gry to coś czego u nas nie zabraknie. Kontrolowanie kont, egzekwowanie składek czy też rozliczanie z popularnych "prywatnych farm" (zrobiła się moda na to aby farmić podstawione konta celem nadrobienia swojej miernej gry, co u nas nie będzie miało miejsca, bo najpierw trzeba samemu zrobić co się da, a dopiero potem szukać pomocy od innych) - to są rzeczy, które niby są oczywiste, a mimo wszystko nadal wielokrotnie pomijane. Więcej szczegółowych informacji będziemy podawać z czasem, głównie w poradnikach.

Eliminacje

Serwer zamierzamy potraktować jako rekreacyjny tylko po to, żeby zdobyć wejściówki. Na pewno przed 13 czerwca podamy więcej szczegółów jak już będzie wiadomo kto, gdzie i z kim gra, żeby trafić na jakiś prosty serwer i w spokoju sobie wyklikać bilety na MŚ. Wiadomo, że lepiej by było przetestować wszystkie taktyki i cały sojusz, ale granie w środku lata, poświęcanie mnóstwa czasu i pieniędzy tylko po to, żeby sobie coś potestować raczej nie może wyjść dobrze, dlatego to odpuścimy. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę zagrać na 100% z inną ekipą to oczywiście nie przeszkadza, żeby dołączył do nas na mś.

Na sam koniec osoby tworzące projekt na dzień dzisiejszy (będę się starał o współpracę z większą ilością osób), zdaje sobie sprawę, że niektórzy ze mną na czele są dość kontrowersyjni jednak zamierzamy skupić się na grze i wszelkie prywatne spory odstawić na bok (wybory najmilszego partnera życiowego w travianie zostawmy sobie na inny serwer):

@LordTurek_PL, czyli moja nieskromna osoba - główny pomysłodawca, organizator i koordynator całego przedsięwzięcia. Pewnie nie muszę się za bardzo przedstawiać, bo dużo piszę na forum, tak samo nie muszę wspominać o rekordach off na DzikichDzikach, jednak pewnie mniej osób wie, że miałem kiedyś przyjemność grania na jednym koncie podczas pamiętnych MŚ z samym najjaśniejszym Lampą oraz pare razy z nim w sojuszu na innych serwerach (na pewno wykorzystam wiedzę, która aż z niego wypływała), grałem na pierwszych MŚ w marginesie, na classicu 3,6 na comie i jeszcze na paru innych ciekawych serwerach ;)

@ziutka_PL aka Burza - koordynacja deff, pomoże również w rekrutacji i pilnowaniu wszystkich ludzi.

runaway_rabbit - dyplomata, jako wieloletni gracz comów na pewno doskonale sprawdzi się w tej roli, a kontakty, które tam zdobył na pewno w tym pomogą.

@macs_PL - as wywiadu, pomocnik dyplomatyczny w stosunkach z Rosjanami. Chyba nie trzeba ukrywać, że Rosjanie są zawsze głównym faworytem do wygranej, więc pomoc osoby, która posługuje się językiem rosyjskim bez translatora będzie nieodzowna.

@Eragon104_PL aka Spinifex - świetny analityk i teoretyk travianowy, a prywatnie mój współgracz i prawa ręka. Na pewno pomoże przy tworzeniu poradników.

@Zborekk - kolejna osoba, która wspomoże mnie w tworzeniu poradników, szczególnie w kwestiach deffowców, ponieważ będzie mógł na to spojrzeć nie tylko z teoretycznego, ale również praktycznego punktu widzenia, bo gra deff nie jest mu obca i jest z nią na bieżąco.

Wsparcie mentalno-medialne:

@Huragan - niezależny statystyk i pisarz. Dzięki niemu będziemy mogli na bieżąco śledzić nasze postępy na tle innych oraz poczytać co się ciekawego dzieje w świecie.
      "Sąd sądem, ale statystyka musi być po naszej stronie." - Kargul Pawlak, 1967 rok.

@neon - koordynator ds. dobrej atmosfery, robienia tanzzennnn na czacie i rozdawania kffffiatuszków. Chociaż przez niektóry nazywany zwykłym burdelowym świetlikiem to jednak jego wielka świetlistość jest chyba znana każdemu. Uczestnik wielu ambitnych travianowych sojuszy, świetny offowiec i gracz.

@Sim0n_PL - chociaż ma nie grać, to na pewno jak będę miał z czymś problem i jakieś pytania to mi pomoże, jego doświadczenie i znajomości na pewno się przydadzą.

@budek_PL - dowódca e&t, znany z gry na polskich serwerach. Miło, że ktoś prowadzący tak wielki sojusz z polskich serwerów, które może nie stoją na najwyższym poziomie zgodził się pomóc i doradzać, aby nie poniosła nas fantazja i żebyśmy mogli skuteczniej trafiać do ludzi z naszymi pomysłami.

@Arek_PL aka Berlin - obecnie emerytowany gracz, niegdyś znakomity offowiec doskonale znany każdemu polskiemu graczowi, budzący postrach na naszych serwerach. Grać na 100% swoich możliwości nie zamierza, jednak na pewno wspomoże nas radą i dobrym słowem w razie jakichś pytań czy wątpliwości. Popiera to co robimy.

Andrzej Duda -ze zdumieniem zareagował na naszą inicjatywę i jest pełen podziwu.

Donald Trump - tak, nawet on za nas trzyma kciuki.

P.S. Do wszystkich, którzy wypełnią ankietę odezwiemy się na skypie. Jeżeli ktoś nie posiada skype, a chciałby z nami grać to niech sobie go założy (w obecnych czasach nie trzeba go nawet pobierać na komputer, można korzystać online web.skype.com, a jest to o wiele szybsza i skuteczniejsza metoda kontaktu od wiadomości na forum).
      Rekrutacja do sojuszu na najbliższe MŚ
      comx classic 3,6 oi40.tinypic.com/2mc7spj.jpg

plx rekord punktów off /największy off PL
      youtube.com/watch?v=BOMo1boEQ3Y

Legenda roku 2017 PL
    • a gdzie dla mnie mijsce czlowieka od zwyklych szarych graczy grajacych deff ? W nas bedzie sila i potega to wygranej kazda fala pret i wlocznia to beda nasze zalugi tych najmiejszych deffowcow ktorych nikt nie zna ,a robia masakryczna robote nawet na pl serwerach .
    • łupierzca_PL wrote:

A Ciebie kto rozliczy z PF
      komornik :P

Figo wrote:

a gdzie dla mnie mijsce czlowieka od zwyklych szarych graczy grajacych deff ? W nas bedzie sila i potega to wygranej kazda fala pret i wlocznia to beda nasze zalugi tych najmiejszych deffowcow ktorych nikt nie zna ,a robia masakryczna robote nawet na pl serwerach .

LordTurek_PL wrote:

Będziemy skupiać się przede wszystkim na deffie i cudoffach
    • łupierzca_PL wrote:

Pan Bóg, a tak poza tym to te wszystkie osoby, które wymieniłem pode mną.

Figo wrote:

a gdzie dla mnie mijsce czlowieka od zwyklych szarych graczy grajacych deff ? W nas bedzie sila i potega to wygranej kazda fala pret i wlocznia to beda nasze zalugi tych najmiejszych deffowcow ktorych nikt nie zna ,a robia masakryczna robote nawet na pl serwerach .
      Nie za bardzo zrozumiałem to co piszesz (jakbyś używał polskich znaków, nie stawiał spacji przed znakami inerpunkcyjnymi i pisał poprawniej gramatycznie to pewnie byłoby łatwiej), czym się różni zwykły, szary, najmniejszy deffowiec, którego nikt nie zna od normalnego deffowca?

Legenda roku 2017 PL
    • Turek, niczego lepszego nie mogłeś wymyślić, naprawdę :)
      Skoro sami z góry zakładacie, że nie będzie współpracy z Polakami, a będziecie szukać innych koalicjantów, to jakim prawem chcesz liczyć na napy? :) Będziecie pierwszym sojuszem, który zostanie zaorany i zamieciony pod dywan - właśnie po to, żebyście nie byli konkurencją na etapie artefaktów. Nikt nie będzie miał nad Wami kontroli i nikt nie będzie wiedział, w który cud uderzycie i właśnie dlatego każdy mądry dowódca w pierwszej kolejności wyeliminuje to ryzyko, żeby nie było jak ostatnio, że to czy polecicie po plany i wesprzecie PS mimo największej ilości pushu, zależało od widzimisię Twojego CP.
      Cieszę się, że wyciągnąłeś nauczkę i tworzycie sojusz "zbieraniną", której większość normalnych graczy ma po dziurki w nosie.. Weźcie na pokład jeszcze Macsa i Burzę, a będzie to najlepsze co możecie zrobić dla polskiej reprezentacji.. Wielu niezdecydowanych na udział graczy, zagra tylko po to, żeby wyzerować Ci stolicę.
      Czytając Twój tekst odnoszę wrażenie, że Twoja hipokryzja nie zna granic. Takie teksty to może łyknąć jedynie amator, który w ogóle Cię nie zna i nigdy nie grał z Tobą na serwerze. Twoje zapewnienia o "rozliczaniu z PF" są naprawdę zabawne, chyba że Tobie chodziło o to, że nikt poza Twoim kontem nie będzie miał swoich PF, bo będzie Twoją PF i będziesz ich rozliczał z tego, ile pozwolili Ci sfarmić :))
      Nie karmić trolla!!

OSTRZEŻENIE:
      Drogi Użytkowniku, czytasz moje posty wyłącznie na swoją odpowiedzialność. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne, np. choroby układu pokarmowego, nerwowego lub oddechowego.

The post was edited 1 time, last by Sakura: usunięto obraźliwy zwrot ().

• łupierzca_PL wrote:

ale czemu ma rozliczać ktokolwiek ? Turek grał wcześniej pod konto, ok ... teraz chce stworzyć sojusz i sądzę szczerze że to jest najlepsza opcja do polskich graczy- jezeli bedzie trzymał dyscyplinę i nie da sobie wejsc na glowr to w chłopaka wierzę bo jest ambitny i wie na czym ta gra polega :) ponadto jaki macie wybór? Lalka? Frog?
    • neon wrote:

łupierzca_PL wrote:

ale czemu ma rozliczać ktokolwiek ? Turek grał wcześniej pod konto, ok ... teraz chce stworzyć sojusz i sądzę szczerze że to jest najlepsza opcja do polskich graczy- jezeli bedzie trzymał dyscyplinę i nie da sobie wejsc na glowr to w chłopaka wierzę bo jest ambitny i wie na czym ta gra polega :) ponadto jaki macie wybór? Lalka? Frog?
      Nie porównuj Turka do Froga, bo jesteś śmieszny.. Froga gracze szanują, nawet gdy gra PF, bo na swój wizerunek zapracował przez wiele lat, a na Turka ludzie patrzą jak na "pożytecznego idiotę" i żaden szanujący się gracz nie będzie traktował go jako swojego zwierzchnika.. Zabierzcie tych wszystkich krzykaczy forumowych i graczy, którzy nie znają kompromisów, uważają się za gwiazdy i spróbujcie stworzyć sojusz :) Lampa też kiedyś stworzył coś takiego.. nazywało się ELITE_PL i było największym pośmiewiskiem serwera.. Na szczęście historia lubi się powtarzać i dokładnie tak samo skończycie i tym razem, czego serdecznie Wam życzę.
      Nie karmić trolla!!

OSTRZEŻENIE:
      Drogi Użytkowniku, czytasz moje posty wyłącznie na swoją odpowiedzialność. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne, np. choroby układu pokarmowego, nerwowego lub oddechowego.
    • Freund123_PL wrote:

Turek, niczego lepszego nie mogłeś wymyślić, naprawdę :)
      Skoro sami z góry zakładacie, że nie będzie współpracy z Polakami, a będziecie szukać innych koalicjantów, to jakim prawem chcesz liczyć na napy? :) Będziecie pierwszym sojuszem, który zostanie zaorany i zamieciony pod dywan - właśnie po to, żebyście nie byli konkurencją na etapie artefaktów.
      Jakbys uwaznie czytał to jest wyraznie napisane , ze nie jest przewidziana wspólpraca z sojuszami które zadeklarowaly gre , a tak naprawde poli co zadeklarowaly 2 (frog i lalka) . A kto jeszcze z Polakow oficjalnie zagra to bedzie wiadomo na jesien .
      Nie my liczymy na NAPy , tylko mozemy je zaoferować ewentualnie , a to róznica.

Freund123_PL wrote:

Nikt nie będzie miał nad Wami kontroli i nikt nie będzie wiedział, w który cud uderzycie i właśnie dlatego każdy mądry dowódca w pierwszej kolejności wyeliminuje to ryzyko
      A tu cie boli :D ... brak kontroli , nie ma tak dobrze

Na nastrojach "anty" niczego nie zbudujecie , to tylko pokazuje wasza bezradność. Ale brak skilla trezba czyms zastapic

Jak ktos bedzie miał jakies normalne zapytania , czy zechce mertorycznie wymienic poglądy, czy poddac coś konstruktywnej krytyce - to chetnie zapewne odpowiemy

The post was edited 1 time, last by Sakura: usunięto obraźliwe zdanie ().

• Freund123_PL wrote:

Skoro sami z góry zakładacie, że nie będzie współpracy z Polakami, a będziecie szukać innych koalicjantów, to jakim prawem chcesz liczyć na napy? :) Będziecie pierwszym sojuszem, który zostanie zaorany i zamieciony pod dywan - właśnie po to, żebyście nie byli konkurencją na etapie artefaktów.
      Jak mam być szczery to brak napów z innymi polskimi sojuszami mi nie przeszkadza, ale są ludzie, którzy nie chcą atakować rodaków, są też tacy dowódcy, którzy nie chcą walczyć z innymi polskimi sojuszami, więc tylko wspomniałem, że jesteśmy otwarci na rozmowy.

Freund123_PL wrote:

Twoje zapewnienia o "rozliczaniu z PF" są naprawdę zabawne, chyba że Tobie chodziło o to, że nikt poza Twoim kontem nie będzie miał swoich PF, bo będzie Twoją PF i będziesz ich rozliczał z tego, ile pozwolili Ci sfarmić :))
      Chodziło mi o to, że jeżeli jakieś konta oprócz produkowania deffa będą zezwalały na farmienie swoich osad to nie będzie to na zasadzie prywatnego monopolu na farmienie danego konta tylko po to, żeby ktoś mógł nadrobić to, że gra słabo, ale surka ta będzie dla najlepszych kont, które w danej chwili będą jej najbardziej potrzebowały. Np. wyobraź sobie 2 konta, konto A zgarnia lepszego croopa, zaczyna szybciej produkcje maszyn, jest w trudniejszej lokalizacji i nie ma żadnej prywatnej farmy, konto B spóźnia się z drugą wioską, wydaje surowce na zbędne budynki i ma słabą obsadę na koncie, ale ma 3 kolegów, którzy robią za prywatne farmy dzięki czemu mogłaby robić offa - w takiej sytuacji farmy byłyby dla konta A, ponieważ gra lepiej, lepiej te surowce wykorzysta i bardziej ich potrzebuje. Oczywiście sytuacja jest wymyślona i uproszczona, aby nawet tak niedoświadczeni w grze na wysokim poziomie i słabi gracze jak Ty mogli to zrozumieć. Jeśli ktoś źle wykorzystuje własne surowce to nie widzę powodu aby miał wykorzystywać surowce pochodzące od innych (to samo tyczy się składek).

Legenda roku 2017 PL
    • Freund123_PL wrote:

neon wrote:

łupierzca_PL wrote:

Nie porównuj Turka do Froga, bo jesteś śmieszny.. Froga gracze szanują, nawet gdy gra PF, bo na swój wizerunek zapracował przez wiele lat, a na Turka ludzie patrzą jak na "pożytecznego idiotę" i żaden szanujący się gracz nie będzie traktował go jako swojego zwierzchnika.. Zabierzcie tych wszystkich krzykaczy forumowych i graczy, którzy nie znają kompromisów, uważają się za gwiazdy i spróbujcie stworzyć sojusz :) Lampa też kiedyś stworzył coś takiego.. nazywało się ELITE_PL i było największym pośmiewiskiem serwera.. Na szczęście historia lubi się powtarzać i dokładnie tak samo skończycie i tym razem, czego serdecznie Wam życzę.
      Froga szanują? Ok pewnie się znajdą tacy ja go nie szanuje - za to Turka tak bo znam to grałem z nim i wiem że jest więcej warty nic taki frog bo po prostu potrafi grać

Co do lampy sam się osmieszasz piszac hejty na lampe :)
    • Turek, przecież Ty sam sobie zaprzeczasz. Po pierwsze, Ty nie weźmiesz do sojuszu słabych graczy, a jedynie same gwiazdy, a po drugie pokaż mi jedno dobre konto offowe, które gra bez PF. Doszło już do takiej patologii, że dobre konta defowe mają po 3-4 PF. Twoja wizja sojuszu, to "Turek" z 40 osadami, 35 offami liniowymi i 5 cudoffami, a obok Turka 59 PF produkujących defa i surkę, bo przecież nikt tak jak Turek nie potrafi szkolić wojska, więc każda "złotówka" wydana na szkolenie offa będzie wyrzucona w błoto.

P.S.
      Jeżeli mój dowódca będzie zabiegał o napa z Wami, to skasuję konto.. Takich graczy, jak Ty, Macs, czy Burza należy eliminować z tej gry, a nie wchodzić z nimi w jakiekolwiek układy.
      Nie karmić trolla!!

OSTRZEŻENIE:
    • Freund123_PL wrote:

Turek, przecież Ty sam sobie zaprzeczasz. Po pierwsze, Ty nie weźmiesz do sojuszu słabych graczy
      Jak ktoś będzie się chciał nauczyć grać to dlaczego mam go nie wziąć? Po to powstaną poradniki, żeby nawet słabi gracze jak Ty mogli stać się użyteczni.

Freund123_PL wrote:

a po drugie pokaż mi jedno dobre konto offowe, które gra bez PF
      Nawet jak Ci pokaże to i tak w to nie uwierzysz, bo nie umiesz grać. Poza tym takie farmy to nic innego jak alternatywa dla składek, a o tym dlaczego składki są potrzebne i dla kogo powinny one być możesz poczytać w poradnikach Lampy.

Legenda roku 2017 PL
    • Turek skończ już to błaznowanie nie błysnełes na ostatnich MŚ to nie szukaj teraz frajerów żeby na ich barkach popkazać że jesteś naj naj.
      Twojego wrednego charakteru nic nie zmieni zawsze szrych graczy uważasz za drugi sort a liczy się tylko pierdylion surowców na Twoje offy.
      Mam nadzieje że nikt rozsądny nie zechce grac w Twoim anty Polskim sojuszu najlepiej idż od razu pod skrzydła Rosjan będziesz mógł wtedy się chwalić że wygrałeś MŚ w RU team.
    • Proponuję abyś przeczytał jeszcze raz to co napisałem, a jak czegoś nie zrozumiałeś albo z czymś się nie zgadzasz to użyj opcji cytowania i z pomocą tego linku sjp.pwn.pl napisz co Cię trapi, bo pisanie o faktach, które sam sobie wymyśliłeś do niczego nie prowadzi.

Legenda roku 2017 PL
    • LordTurek_PL wrote:

Proponuję abyś przeczytał jeszcze raz to co napisałem, a jak czegoś nie zrozumiałeś albo z czymś się nie zgadzasz to użyj opcji cytowania i z pomocą tego linku sjp.pwn.pl napisz co Cię trapi, bo pisanie o faktach, które sam sobie wymyśliłeś do niczego nie prowadzi.
      Śledziłem Twoje poczynania na ostatnio zakończonych MŚ i nic nie zareprezentowałeś nadzwyczajnego oprócz pozbierania surki z puszów i strzelenia FOCHA teraz agitujesz ludzi do klikania pod Ciebie mam nadzieje że nikt na te bzdury się nie złapie.