13 Temmuz C grubu hesapların kapatılması

• C

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

• Öyle miymiş ? Peki ya çekler hollandalılar ruslarda yok muymuş bu kural ? onlar bu kuralı neden çiğneyince hesapları kilitlenmiyormuş ? Ayrıca bazı hesaplar var yağma köyleri herkes düzenli onları yağmalar adam oyunu bırakmıştır gene yağmalar söylediklerinizdeki yanlışlar ortada bizim mh lerimiz bilgisiz kör ve cahiller bunu bir kez daha ispatlamış oldunuz teşekkürler
    • Michael Scofield wrote:

Öyle miymiş ? Peki ya çekler hollandalılar ruslarda yok muymuş bu kural ? onlar bu kuralı neden çiğneyince hesapları kilitlenmiyormuş ? Ayrıca bazı hesaplar var yağma köyleri herkes düzenli onları yağmalar adam oyunu bırakmıştır gene yağmalar söylediklerinizdeki yanlışlar ortada bizim mh lerimiz bilgisiz kör ve cahiller bunu bir kez daha ispatlamış oldunuz teşekkürler
      Üstad yağma köyüne 2 tokmak atarsın 30 hammadde ya getirir ya getirmez. Her seferinde 10k askerin dolu gelmesinden daha farklı yani durum :) . Mh'ler de bunun ayırdını yapacak zeka düzeyindedir diye tahmin ediyorum.

Çifte standart var diyorsunuz belki vardır belki yoktur o kadar oyun tecrübem yok. Yorum yapamayacağım bu konuda.
      Benim dikkat çekmek istediğim husus, bu hesap kitleme işi başladığından beri forumda mh'ler kanıtsız hesap siliyorlar diye bir muhabbet dönüyordu. Mh'nin dediğine göre var kanıtları.
    • İsteyen istediği kadar saldırı atar istediği askerle saldırı atar full gelmiş gelmemiş farketmez bunun ayrımı yapılamaz adam oyunda değildir tatil moduna almayı unutmuştur ve binlercesi var Burda mh lere laf söyleyen her bir kişinin emin olun mh lerden daha fazla oyun tecrübesi kural bilgisi vardır burda kimse bir şeyi uydurmuyor çifte standart mevzusu her server var ama biz bizim mh lerimiz akıllanır hareketlerini düzeltir diye beklerken o kadar altın çekip para basıp zamanımızı harcarken onlarda 1 gram ilerlemenin olmadığını görmek yeterince acı verici başınıza geldi mi gelmedi mi bilmiyorum ama ateş düştüğü yeri yaktığından mh leri savunmaktan vazgeçmenizi öneririm
    • COF Kemal Başer_TR wrote:

zekiLiseli_TR wrote:

O değilde ++ da kilitlenen hesaplar olmuş, tüm bölgelerden konuşan oldu coftan olmadı

@COF Kemal Başer_TR sen ne diyorsun furyaya ?

600 ü geçti kilitlenen&ceza alan hesap sayısı.
      Türk oyunculara sanki yabancı ekiplerin admini ceza kesiyormuş gibi, "gavur olsa böyle ceza kesmez" dedirtecek cinsten cezalar neden geliyor?[/b]
      Doğru demişin :D oyunda okadar şifre paylaşımı vs.. yaptımda hiç ceza almadım basit bişey diye.
    • Burakozer wrote:

Michael Scofield wrote:

Öyle miymiş ? Peki ya çekler hollandalılar ruslarda yok muymuş bu kural ? onlar bu kuralı neden çiğneyince hesapları kilitlenmiyormuş ? Ayrıca bazı hesaplar var yağma köyleri herkes düzenli onları yağmalar adam oyunu bırakmıştır gene yağmalar söylediklerinizdeki yanlışlar ortada bizim mh lerimiz bilgisiz kör ve cahiller bunu bir kez daha ispatlamış oldunuz teşekkürler
      Üstad yağma köyüne 2 tokmak atarsın 30 hammadde ya getirir ya getirmez. Her seferinde 10k askerin dolu gelmesinden daha farklı yani durum :) . Mh'ler de bunun ayırdını yapacak zeka düzeyindedir diye tahmin ediyorum.
      Çifte standart var diyorsunuz belki vardır belki yoktur o kadar oyun tecrübem yok. Yorum yapamayacağım bu konuda.
      Benim dikkat çekmek istediğim husus, bu hesap kitleme işi başladığından beri forumda mh'ler kanıtsız hesap siliyorlar diye bir muhabbet dönüyordu. Mh'nin dediğine göre var kanıtları.

bunu bir kanıt olarak kabul etmek ? yağmalamak kanıt mıdır ?

diyelimki sen oyunda yoksun bir işin çıktı vs... hesaba bakamadın bende girdim tüm köylerini yağmalamaya başladım , oyun başları olduğundan sen tarla-üretim geliştiriyordun fazla askerin yoktu 40-50 50-100 askerin vardı onuda kestim... sonra sen hesabına girdin baktın yağma köyü olmuşsun , moralin bozuldu başlarım böyle oyuna dedin bıraktın...

senin hesabın natara düşene kadar muhtemelen 20 gün filan o köyler orada duracak, şimdi ben o 20 gün boyunca multi beni kitler diye yağma yapmayacak mıyım? yaparsın niye yapmazsın diyorsan, bir hesap geliştirilmiş bende onu yağmalıyorum düzenli olaraktan full fullde madde geliyor bu senin gözünde kanıt değil miydi?

. belki de ben egoist kendini beğenmiş adamın tekiyim birliğime oyuncuları alıp sonra offline iken askerini kesip yağma köyüm yapıyorum ? yada alt brlik olarak askeri az olan oyuncuları bi birliğe toplayıp gelişmelerini bekleyip sonra yağma köyüm yapıyorum ? bundan multiye ne ? onu ne ilgilendirir ?

yani bunlar kanıt olarak kabul edilemez , ortada yakalayabildiği bir ihlal varsa direkt silime alsın hatta hesabı desin ki şu hesapla aynı pcden açılmış hesap, ipler çakışmış... tek kelime etmem...

Yada hadi diyelim ki onada tamam lan yağmalamaya bile ceza veriyorlar diyelim...
      Peki Kardeşim sadece neden biz kilit yiyoruz? elin oğlu çatır çatır multi yağmasını yaparken sadece bize mi kalkıyor bu şeyleri?

orası uluslararası bir arena tr serverında istediğin kadar saçmalayabilirsin fakat uluslararası arenada yabancı mh yapıyorsa sende onu yapıp eşitliği sağlamakla mükellefsin... adamların mhsi multi yağmalayanları anında silime mi alıyor? bizimkileride silsin hiç problem değil , eşit şartlarda saydığımız ekipler tam kadro gelirse üstlerinden bile geçeriz...

Fakat biz yağma yapıyoruz diye kilit yerken hesaplar silinirken adamlar çatır çatır yağma yapıp wow döneminde 500k lık 20-30 orduyu rahat rahat basıp bizim wowa vuracakken , bizimde ıkına ıkına bastırdığımız 400k lık ordularla karşılık vermemiz ne kadar adaletli?
      adam ne yapabliyorsa en az aynısını yapabilecek kabiliyette oyuncularımızda var fakat adam ta işin başından yağma yapabiliyor biz yapamıyoruz..

Neden? çünkü multilerimiz "süper zeka" olmaya karar vermiş... adamların multisiyse doğru yada yanlış adını ne koyarsanız koyun o size kalmış "Benim kanıtım yoksa işlem yapamam" deyip geçiyor...

Biz hile yapmamıza göz yumun demiyoruz adamlar ne yapıyorsa sizde onu yapın yada bize ne yapıyorsanız adamlarada aynı uygulamayı yapın eşit şartlarda savaşalım diyoruz o kadar gerisi çokta önemli değil zaten baştan dediğim gibi kimseyi bir çakışma olmadan yağmalanıyor yada yağmalıyor diye kitleyemezsin.

THE ANİMALS TOURNAMENT SERVER

Abigor - Apocalypse Now - AT KAFASI - AT ın İntikamı
    • Cicek wrote:

Neden? çünkü multilerimiz "süper zeka" olmaya karar vermiş... adamların multisiyse doğru yada yanlış adını ne koyarsanız koyun o size kalmış "Benim kanıtım yoksa işlem yapamam" deyip geçiyor...
      Bahsettiğin şey adalet sistemi işleyişlerindeki farklılığı yansıtıyor. Dünya da insanın ceza alması için devletin veya suçlama yapan makamın suçu kanıtlaması gerekir yani mh ler suçu kanıtlar hesabı kitler suçun bu der cezayı verir. Ama türkiye adalet sisteminde ceza almamak için suçsuzluğunu kanıtlaman gerekir.

Zihinleri düşünüşleri Türk toplumunu, adalet sistemini birebir yansıttığı için bence bu milli duruşlarını kutlamalıyız mhlerimizin :D

"Multim yoktu ceza aldım" - " Yakalayamadılar delilleri yoktu ceza aldım" diyenler kader mahkumusunuz siz için soğuk suyunuzu oturun :D
    • MeRt__ wrote:

Cicek wrote:

Bahsettiğin şey adalet sistemi işleyişlerindeki farklılığı yansıtıyor. Dünya da insanın ceza alması için devletin veya suçlama yapan makamın suçu kanıtlaması gerekir yani mh ler suçu kanıtlar hesabı kitler suçun bu der cezayı verir. Ama türkiye adalet sisteminde ceza almamak için suçsuzluğunu kanıtlaman gerekir.
      Zihinleri düşünüşleri Türk toplumunu, adalet sistemini birebir yansıttığı için bence bu milli duruşlarını kutlamalıyız mhlerimizin :D

"Multim yoktu ceza aldım" - " Yakalayamadılar delilleri yoktu ceza aldım" diyenler kader mahkumusunuz siz için soğuk suyunuzu oturun :D
      bu haftada buna içelim :p
    • Burakozer wrote:

Az önce sordum mh'ye, sadece başka bir hesabın yararı için oynamak (yani kendini sürekli yağmalatmak) kural ihlaliymiş.
      Yani mh'lerin inisiyatif kullandığı falan yok. Raporlara erişim izinleri var, bir hesap köyleri geliştirip sürekli kendini başkasına yağmalatıyorsa bu kural ihlali.
      gecen final adamustaki bicok hesap multi hesap gerekcesiyle kitlendi fakat hesaplarda yagma vermek disinda herhangi bir kural ihlali yoktu. Kitlenenler icinde gercek oyunculu hesaplarda vardi zaten
      Yanlis hatirlamiyorsam bende ilk 30 un icindeydim nufusta ve multihuntere sunu yazdim
      Dostum saldiri oynayanlara yagma veriyor diye arkadaslarimizin hesaplarini kitlemissiniz. Ben bu hesapta .... kadar altin almisim ve bende surekli ayni kisilere yagma veriyorum. Benidemi milti hesap gerekcesiyle kitliyceksiniz? Adil davranin ve ya beni kitleyin bende .... altin alinan hesabi multi gerekcesiyle kitlediniz diye heryerde reklaminizi yapiyim... yada o kitlediginiz hesaplari acin
      Ve 2 saat icinde hesaplar cok cuzi cezalarla acildi
    • Cicek wrote:

Burakozer wrote:

Michael Scofield wrote:

Üstad yağma köyüne 2 tokmak atarsın 30 hammadde ya getirir ya getirmez. Her seferinde 10k askerin dolu gelmesinden daha farklı yani durum :) . Mh'ler de bunun ayırdını yapacak zeka düzeyindedir diye tahmin ediyorum.Çifte standart var diyorsunuz belki vardır belki yoktur o kadar oyun tecrübem yok. Yorum yapamayacağım bu konuda.
      bunu bir kanıt olarak kabul etmek ? yağmalamak kanıt mıdır ?

diyelimki sen oyunda yoksun bir işin çıktı vs... hesaba bakamadın bende girdim tüm köylerini yağmalamaya başladım , oyun başları olduğundan sen tarla-üretim geliştiriyordun fazla askerin yoktu 40-50 50-100 askerin vardı onuda kestim... sonra sen hesabına girdin baktın yağma köyü olmuşsun , moralin bozuldu başlarım böyle oyuna dedin bıraktın...

senin hesabın natara düşene kadar muhtemelen 20 gün filan o köyler orada duracak, şimdi ben o 20 gün boyunca multi beni kitler diye yağma yapmayacak mıyım? yaparsın niye yapmazsın diyorsan, bir hesap geliştirilmiş bende onu yağmalıyorum düzenli olaraktan full fullde madde geliyor bu senin gözünde kanıt değil miydi?

. belki de ben egoist kendini beğenmiş adamın tekiyim birliğime oyuncuları alıp sonra offline iken askerini kesip yağma köyüm yapıyorum ? yada alt brlik olarak askeri az olan oyuncuları bi birliğe toplayıp gelişmelerini bekleyip sonra yağma köyüm yapıyorum ? bundan multiye ne ? onu ne ilgilendirir ?

yani bunlar kanıt olarak kabul edilemez , ortada yakalayabildiği bir ihlal varsa direkt silime alsın hatta hesabı desin ki şu hesapla aynı pcden açılmış hesap, ipler çakışmış... tek kelime etmem...

Yada hadi diyelim ki onada tamam lan yağmalamaya bile ceza veriyorlar diyelim...
      Peki Kardeşim sadece neden biz kilit yiyoruz? elin oğlu çatır çatır multi yağmasını yaparken sadece bize mi kalkıyor bu şeyleri?

orası uluslararası bir arena tr serverında istediğin kadar saçmalayabilirsin fakat uluslararası arenada yabancı mh yapıyorsa sende onu yapıp eşitliği sağlamakla mükellefsin... adamların mhsi multi yağmalayanları anında silime mi alıyor? bizimkileride silsin hiç problem değil , eşit şartlarda saydığımız ekipler tam kadro gelirse üstlerinden bile geçeriz...

Fakat biz yağma yapıyoruz diye kilit yerken hesaplar silinirken adamlar çatır çatır yağma yapıp wow döneminde 500k lık 20-30 orduyu rahat rahat basıp bizim wowa vuracakken , bizimde ıkına ıkına bastırdığımız 400k lık ordularla karşılık vermemiz ne kadar adaletli?
      adam ne yapabliyorsa en az aynısını yapabilecek kabiliyette oyuncularımızda var fakat adam ta işin başından yağma yapabiliyor biz yapamıyoruz..

Biz hile yapmamıza göz yumun demiyoruz adamlar ne yapıyorsa sizde onu yapın yada bize ne yapıyorsanız adamlarada aynı uygulamayı yapın eşit şartlarda savaşalım diyoruz o kadar gerisi çokta önemli değil zaten baştan dediğim gibi kimseyi bir çakışma olmadan yağmalanıyor yada yağmalıyor diye kitleyemezsin.
      Herkes kendi istediği yere çekiyor söylediğimi :)
      Birini yağmalamak kanıt değildir, sürekli bir hesabın yararına çalışmak kanıttır.
      Rus'lara kıyak geçildiğine dair itirazım yok ama insanların, hile yapmadığına dair uzun yazılarının sonuna "Aynısını Rus'lar da yapıyor." cümlesini koymaları komik bence.
      Önce yaptığınız hile mi değil mi ona karar verin.

The post was edited 1 time, last by Burakozer ().

• Meseleye iki farklı yaklaşım var.

1-Kurallara uymayan ceza alsın birebir kanıt olmasa bile bazı şeyler açık bir şekilde görülüyor ceza için yeterli.Bu işe en popüler olan turnuva serverından başlanmalı.

2-İlk kural herkese uygulansın ya da hiç uygulanmasın.Türk mhler madem bu kadar uygulamak istiyor gitsin normal serverlarda uygulasın.Diğer ülkelerle rekabette olduğumuz turnuva serverına karışmasın.

Bence iki tarafında haklı olduğu yerler var.Fakat speed ve normal serverlarda bu yaptırımları yapmayıp oyuncuları bu tarz hareketlere alıştırıp turnuva serverında pat diye kitlemekte pek hoş bir hareket değil.

Aynı mhler inşallah finalde geri adım atmadan rusları da bu şekilde kitleyebilirler.

Olayın sonucuna gelirsek sanırım bundan sonra turnuva yerine kendi çöplüğümüze döneriz ya da seneye kendi grubumuzda hesap açmayıp diğer eleme gruplarından bilet toplarız.
      Tırsın Ulan-AT ın İntikamı
      Royal Flush-Tesla-Crixalis
      Gnc-Game of Teuton-AGA
      KB-Animals
    • Bu yağma işini kesin olarak belirlemenin bi yolu bulunmadan kimseye ceza verilmemeli bence.
      Ki yağma attığı multisi olduğunu tespit etseniz bile bile bi oyuncunun aslında yine de ceza vermek yanlış olur çünkü multi bakmak da emek isteyen bi durum. Bu oyun emek, zaman ve paraya dayalı bi oyun. Bunların 3ünü de karşılayan bi oyuncu niye ceza alsınki? Benim multim yok zamanım kısıtlı olduğu için ama bunlara sahip olan birinin de benim hesabımdan bi farkı olmasında beis görmem.
    • HUAYIN wrote:

Bu yağma işini kesin olarak belirlemenin bi yolu bulunmadan kimseye ceza verilmemeli bence.
      Ki yağma attığı multisi olduğunu tespit etseniz bile bile bi oyuncunun aslında yine de ceza vermek yanlış olur çünkü multi bakmak da emek isteyen bi durum. Bu oyun emek, zaman ve paraya dayalı bi oyun. Bunların 3ünü de karşılayan bi oyuncu niye ceza alsınki? Benim multim yok zamanım kısıtlı olduğu için ama bunlara sahip olan birinin de benim hesabımdan bi farkı olmasında beis görmem.
      500 multi açıp bakayım da emeğim büyük olsun zuhahahahahaha.Sonra tek seferde de 1 aylık askeri koyarım fırına mis :thumbup: a
    • Turkish Power wrote:

Fakat speed ve normal serverlarda bu yaptırımları yapmayıp oyuncuları bu tarz hareketlere alıştırıp turnuva serverında pat diye kitlemekte pek hoş bir hareket değil.

Hah işte sorunun başladığı yer bu cümle. O bahsettiğin kıyaklar birebir mh tanıdığı olan ekipler için geçerliydi. Eskiden babasının çiftliğine çevrilen multihunterlık, 1 telefonla açılan hesaplar, çok op yiyince karşı tarafı kitleten birlikler. Bence iyi alışmış bazı ekipler kıyak geçilmesine ki bu kitlemelere şimdi tepki gösterilir oldu . 3-4 senedir multihunter kim olursa olsun bana veya ekibime çatır çatır vurdular.

Zamanında kendi çevrelerinden görevliler sayesinde kilit yemeyen rahat rahat takılanlar şimdi vurgun yiyince isyan ediyor :D
    • MeRt__ wrote:

Turkish Power wrote:

Fakat speed ve normal serverlarda bu yaptırımları yapmayıp oyuncuları bu tarz hareketlere alıştırıp turnuva serverında pat diye kitlemekte pek hoş bir hareket değil.
      Hah işte sorunun başladığı yer bu cümle. O bahsettiğin kıyaklar birebir mh tanıdığı olan ekipler için geçerliydi. Eskiden babasının çiftliğine çevrilen multihunterlık, 1 telefonla açılan hesaplar, çok op yiyince karşı tarafı kitleten birlikler. Bence iyi alışmış bazı ekipler kıyak geçilmesine ki bu kitlemelere şimdi tepki gösterilir oldu . 3-4 senedir multihunter kim olursa olsun bana veya ekibime çatır çatır vurdular.
      Zamanında kendi çevrelerinden görevliler sayesinde kilit yemeyen rahat rahat takılanlar şimdi vurgun yiyince isyan ediyor :D
      parmakla göster @hayaligenc biri suçu ustlensın
    • Osman_TR wrote:

MeRt__ wrote:

Turkish Power wrote:

Hah işte sorunun başladığı yer bu cümle. O bahsettiğin kıyaklar birebir mh tanıdığı olan ekipler için geçerliydi. Eskiden babasının çiftliğine çevrilen multihunterlık, 1 telefonla açılan hesaplar, çok op yiyince karşı tarafı kitleten birlikler. Bence iyi alışmış bazı ekipler kıyak geçilmesine ki bu kitlemelere şimdi tepki gösterilir oldu . 3-4 senedir multihunter kim olursa olsun bana veya ekibime çatır çatır vurdular.Zamanında kendi çevrelerinden görevliler sayesinde kilit yemeyen rahat rahat takılanlar şimdi vurgun yiyince isyan ediyor :D
      balık baştan kokar ondan artık takılmıyoruz biz :D
    • MeRt__ wrote:

Osman_TR wrote:

MeRt__ wrote:

Turkish Power wrote:

Hah işte sorunun başladığı yer bu cümle. O bahsettiğin kıyaklar birebir mh tanıdığı olan ekipler için geçerliydi. Eskiden babasının çiftliğine çevrilen multihunterlık, 1 telefonla açılan hesaplar, çok op yiyince karşı tarafı kitleten birlikler. Bence iyi alışmış bazı ekipler kıyak geçilmesine ki bu kitlemelere şimdi tepki gösterilir oldu . 3-4 senedir multihunter kim olursa olsun bana veya ekibime çatır çatır vurdular.Zamanında kendi çevrelerinden görevliler sayesinde kilit yemeyen rahat rahat takılanlar şimdi vurgun yiyince isyan ediyor :D
      balık baştan kokar ondan artık takılmıyoruz biz :D
      onudamı ben göstereyim :p @Odin @human resources. Hele önder yokmu. Ondan iyisi denetimi salan odın :D
    • MeRt__ wrote:

Turkish Power wrote:

alakası yok burda belki en çok yazı yazan benimdir, kendi ekibim adına hiçbir zaman multi ile bağlantımız olmadı , bizde yedik ama tr serverlarındaydı arada sırada kızsakta çok umursamadık çünkü tr de bazı hesaplar kitlensede cezada alsa maximum biraz geriye atıyorlardı bizde bu geriye atmaya rağmen istediğimizi yapabiliyor, savaşabiliyorduk ...
      Yani sonucu pekte etkilemiyordu...

Fakat turnuva başka birşey dün itibariyle 41 tane hesap silindi 41 biletimiz yandı mesela ... o 41 biletten çıkacak min. wowumuza koyacağımız 3-4m def gitti buhar oldu ...
      Turnuvada "sonucu pekte etkilemeyecek" kadar üstün değiliz ki takmayalım istediği kadar kitlesin diyelim... inşa planı gününe 60m def koymayı planlıyoruz , 20 den fazla 500k lık ordu bastırtmayı ayrıca o 60m i de beslemesi... bunları planlarken bunlarla uğraşırken birde multimizin paşa gönlüyle uğraşamayız yani..

THE ANİMALS TOURNAMENT SERVER

Abigor - Apocalypse Now - AT KAFASI - AT ın İntikamı