Hyde Park

• D

• radziutrener_PL wrote:

Wałęsą, podpisał w 70tych, później się nawrócił i rozpizgał z ekipą komunizm żebyś teraz mógł na niego pluć
      :D

Jeśliby tak było, że podpisał w mid-'70s (gdy był mało znaczącym agentem) - sam napisałeś, że podpisał...
      To jakim cudem znalazłby się w Archiwum Mitrochina...

W temacie Wałęsy wypowiadać się już więcej nie zamierzam - to jest dyskusja jałowa i nie ma żadnych dowodów (rozumowo logicznych i spójnych) na to, że później agentem nie był - w sferze domysłow można jedynie prowadzić narrację jak to sam Wałęsa mówi o "podjętej grze".

osobiście jestem wobec niej nawet nie tyle sceptyczny co robię to co Stanley w 2:22 :D

obecnie: el-MSL
      skończone: ts8-quarterback / ts8-leming / ts5-NBK / ts2-pstro / ts7-NBK / ts5-NBK / ts1-Raz23 / eliminacje-ZIL / ts4-oka / MS-ZIL
      skasowane: ts4-Marek Antoniusz / ts5-nieudolnie
      oddane: ts4-tony

The post was edited 3 times, last by farnix_PL ().

• adamosss87_PL wrote:

Wałęsa to kłamca i agent TW Bolek i jakbys sie nie wymadrzal to takie sa fakty nie mam jaj zeby sie przyznac :p
      powody zmiany pogladaow Ogórek sa tak samo znane mnie jak i Tobie wazne ze przeszla na wlasciwa strone;)
      No zauważyłem jakiś czas temu że nie masz jaj, nie spodziewałem się że sam się przyznasz :) Putin stwierdzi że Jarek jest ok i też go stwierdzisz że jest spoko? No on w sumie chyba Jarka i Antka lubi, robią za niego robotę.

farnix_PL wrote:

Jeśliby tak było, że podpisał w mid-'70s (gdy był mało znaczącym agentem) - sam napisałeś, że podpisał...
      Ja myślę że podpisał ale to moje domysły nie mające znaczenia, i mylić się mogę bo mnie też skazali zaocznie (z 20 lat temu) za wzięcie Canal+ jak mi ktoś buchnął dowód, i jeszcze zapłaciłem za biegłego co stwierdził że podpis na umowie był mój, a o terminie drugiej rozprawy mnie nie poinformowano. Dowiedziałem się jak dostałem pismo od komornika że wiszę siano bo nawet nie było info o wyroku:) A co tam było w archiwum Mitrochina nt Wałęsy bo nie wiem, jakieś dowody na współpracę z SB później niż w 70tych? Chyba słabe skoro nie rozdmuchane przez TVPis
    • W dyskursie nie istnieje bo "pełne ujawnianie" rozpoczęło się w 2014 roku.

M.in. zapewnienia, że Wałęsa przez swoja wcześniejszą współprace jest pod kontrolą np Kiszczak mówiący do wysłannika KGB, że Wałęsa został skonfrontowany ze swoim byłym oficerem prowadzącym z SB a rozmowa została nagrana i przekazana stronie rosyjskiej. Kiszczak zapewniał też Pawłowa, że są w stanie go w każdej chwili skompromitować współpraca.

Pawłow zapewniał centrale, że ma agenturę rozlokowana na wszystkich poziomach solidarności i gdzie tylko to będzie możliwe tak będzie sterował aresztowaniami i jakby to powiedzieć legendowaniem by doprowadzić ich na szczyty struktur.

Jest również zapis o tym, że KGB posiadało nagranie kompromitujące Wałęsę (za tworzenie tych kompromatów - sekstaśma - był odpowiedzialny Jaruzel). (info wieloźródłowe)

Część rzeczy została ocenzurowana w wydaniu książkowym (kolejne wydania polskie były cenzurowane przez samego wydawce) a na większą ilość usystematyzowanej wiedzy sobie poczekamy. Sam Wałęsa jest tam tylko trybikiem bo przedstawione są tam postacie od lat '20 i wpływ sowietów na kraje zachodu. Jest stenogram z jaruzela który zapewnia, że ma wpływ na episkopat (i nie stanowi on zagrożenia) bo 50 na 70 biskupów jest "spokojnych" i dodał, że jedynie ten JP2 bruździ i dobrze by było by "odszedł" jak najszybciej.

Te archiwum było tak niewiarygodne, że gdy Mitrochin chciał je dostarczyć ambie USA to oni się na niego wypieli (nie uwierzyli gdy opowiadał im o tym co skopiował i z jakiej przestrzeni czasowej) więc poszedł do brytoli a amerykanie później te info i dostęp odkupowali za dziesiątki mln $ :D .

Jest tam w zasadzie dokumentacja eksportowej działalności sowieciarzy od pierwszych lat po rewolucji aż do końca lat '80
      skończone: ts8-quarterback / ts8-leming / ts5-NBK / ts2-pstro / ts7-NBK / ts5-NBK / ts1-Raz23 / eliminacje-ZIL / ts4-oka / MS-ZIL

The post was edited 10 times, last by farnix_PL ().

• radziutrener_PL wrote:

adamosss87_PL wrote:

Wałęsa to kłamca i agent TW Bolek i jakbys sie nie wymadrzal to takie sa fakty nie mam jaj zeby sie przyznac :p
      powody zmiany pogladaow Ogórek sa tak samo znane mnie jak i Tobie wazne ze przeszla na wlasciwa strone;)
      No zauważyłem jakiś czas temu że nie masz jaj, nie spodziewałem się że sam się przyznasz :) Putin stwierdzi że Jarek jest ok i też go stwierdzisz że jest spoko? No on w sumie chyba Jarka i Antka lubi, robią za niego robotę.

farnix_PL wrote:

Ja myślę że podpisał ale to moje domysły nie mające znaczenia, i mylić się mogę bo mnie też skazali zaocznie (z 20 lat temu) za wzięcie Canal+ jak mi ktoś buchnął dowód, i jeszcze zapłaciłem za biegłego co stwierdził że podpis na umowie był mój, a o terminie drugiej rozprawy mnie nie poinformowano. Dowiedziałem się jak dostałem pismo od komornika że wiszę siano bo nawet nie było info o wyroku:) A co tam było w archiwum Mitrochina nt Wałęsy bo nie wiem, jakieś dowody na współpracę z SB później niż w 70tych? Chyba słabe skoro nie rozdmuchane przez TVPis
      Myslalem ze troche madrzejszy jestes i ta literowke pominiesz jednak widze sie przeliczylem :D a tak wgl co do Antka:D

P.S ciesze sie ze jednak czytasz uwaznie moje posty moze sie czegos nauczysz:)

• pojawiają się już "zapowiedzi" kolejnych filmów :D

nie wiem czy można bezpośredni screen więc tylko odnośnik wrzucam (łacina):

kler — Postimage.org
    • New

Wyjątkowo się tu zgadzam z postem Pileckiego
      Gdyby głupota miała nogi niektórzy na kolanach całowaliby księżyc w tyłek:grimace:
      Piszę dysertację "Wpływ faz księżyca na ilość trolli na FG
      Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu człowiekiem
      KUL-turalnym:grimace:
      " Nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie skorzystałem z internetu"
      A co jeśli tak naprawdę jesteś idiotą, ale jesteś za głupi, by zdawać sobie z tego sprawę
    • New

Gdyby głupota miała nogi niektórzy na kolanach całowaliby księżyc w tyłek:grimace:
      Piszę dysertację "Wpływ faz księżyca na ilość trolli na FG
      Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu człowiekiem
      KUL-turalnym:grimace:
      " Nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie skorzystałem z internetu"
      A co jeśli tak naprawdę jesteś idiotą, ale jesteś za głupi, by zdawać sobie z tego sprawę
    • New

bardzo dobrze
      UE powinna nas wywalić a jeszcze i zamknąć granice tak by schengen nie działało dla nas.
      Będa wizy, obowiązek pracy w Polsce za pieniądze ustalone centralnie w odniesieniu do wysokości
      Popatrzycie jak sie żyło za komuny i docenicie co macie.

Będziecie dziękować Węgrom, Orban głośno mówi ze docenia i szanuje Putina - chcecie na wschód - proszę Was bardzo,
      Polish Hussars
    • New

Te bredzenie o wywaleniu nas to takie zagrywki Francuzów by "tykać" Niemiaszków (podobnie jak przyjęcie Turcji do UE :D ) - wyjście PL z UE oznaczałoby, że Niemcy przegrały pierwszą wojnę światową (której cele są obecnie osiągnięte).

Orban jest po prostu pragmatyczny i jeśli ma to przynieść wymierną korzyść zaśpiewa każdemu cokolwiek ten chce usłyszeć czy to Putin, Merkel, Kaczyński czy Trump. W aspekcie ideologiczno-kulturowym Węgrzy są zaś bardziej sformatowani przez komunizm więc nie wszystkie agendy może on stosować wprost. Sformatowanie rozumiane w sposób - Węgrzy współpracowali z Niemcami więc wniosek: kultura zawiodła i trzeba (była jakaś forma konsensusu w elicie w tym temacie) przejść pewną denazyfikację społeczeństwa co czyniło miejsce skuteczniejszej indoktrynacji świadomości przez komunistów. Od tej kulturowej zmiany można odseparować polityczne następstwa okupacji sowieckiej po '45 - która była kilkakrotnie ostrzejsza na Węgrzech stąd powstanie '56 i setki tysi uchodźców.

The post was edited 6 times, last by farnix_PL ().