Hyde Park

• D

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

• Tu można wypowiedzieć się na tematy związane z polityką
      Życzę udanej pogawędki
      Gdyby głupota miała nogi niektórzy na kolanach całowaliby księżyc w tyłek:grimace:
      Piszę dysertację "Wpływ faz księżyca na ilość trolli na FG
      Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu człowiekiem
      KUL-turalnym:grimace:
      " Nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie skorzystałem z internetu"
      A co jeśli tak naprawdę jesteś idiotą, ale jesteś za głupi, by zdawać sobie z tego sprawę
    • Niewiele mówię o polityce - najczęściej zaczepiana jak w dziale propagandy

Myślę jednak, że teraz jest taki czas dawania świadectwa - ja pamiętam jak mi rodzice mówili o Katyniu, czy komunistycznych czystkach, jak trzeba było po cichu o tym mówić, jak baliśmy się jako dzieciaki czarnej wołgi - bo tym nas rodzicie straszyli.

Później był 89 rok i spokój przed prawie 30 lat i teraz przyszedł czas dawania świadectwa takiego jak moi rodzice czy dziadkowie dawali. Wykreśla się z podręczników ludzi takich jak np Wałęsa - najpierw IPN pisze ze to Bolek wielkimi literami a w ubiegłym tygodniu małymi - ze to były fałszywki sporządzone przez UB. Wykreśla się Radka Sikorskiego, czy też profesora Geremka, Bartoszewski tez nie jest mile widziany - w programach w szkołach zmienia się historię, którą ja pamiętam bo działa się na moich oczach. Jest czas dawania świadectwa - mówienia o tym, co jest złe, jak nie powinno być - o tym że jest miejsce dla wszystkich i tych z kolorowa flagą i tych co jak ja lubią Rysia Petru albo tych co to go nie lubią a i tych co serce mają mocniej po lewej albo po prawej stronie - po prostu.

Możecie mnie tu wyśmiewać i moich liderów też, ale w czwartek, gdy byłam na proteście jeden z moich znajomych, którego spotkałam w Warszawie - krajan z Mazur powiedział "wiesz co Kaska - ja nie znam innej Warszawy jak te z zasiekami, policjantami, ogrodzonym Sejmem - nie przyjeżdżałem tu wcześniej a teraz nie wiem jak wyglądała ta inna Warszawa. Słabe to, prawda?

Tu nie chodzi o to jaka ma być polityka - ale chodzi o to by móc wybierać, różnic się, mieć inne zdania a ciągle te same prawa. Ja nie mogę wejść do Sejmu na tymczasowa przepustkę bo jestem asystentem społecznym posła z N a ktoś kto jest asystentem społecznym posła PIS może - tak jest teraz. Sąd Najwyższy zatwierdza wybory - ta zmiana w Sądzie, która buciorami wrzuca PIS - moze skonczyć się taką równościa jak wejście do Sejmu - tak będa te wybory powtarzane aż wynik będzie pasowny dla jedynej słusznej opcji.
      Polish Hussars
    • Wałęsa to Bolek nie ma żadnych wątpliwosci to raz ;) Poza tym zamiast robic jakies manifestacje durne i prowokacje wezcie sie za robote . Rzadziliscie 8 lat i co ? Dostaliscie kopa teraz kwik bo koryto zabrali. PiS nie wiele lepsze ale odpowiedz sobie na pytanie jak rzadziliscie przez 8 lat ze Kaczynski sam zebral samodzielna wiekszosc;)

Te tasmy od Sowy , ksiażki Sumlińskiego itd pokazaly cala hipokryzje tamtego rzadu :) zapewne obce sluzby sie do tego wyplyniecia przyczynily tak czy siak , wezcie sie lepiej za program a nie durne demonstracje , np ta Scheuring Wielgus albo Scchmidt wez mi powiedz co ona madrego kiedykolwiek powiedziala albo zaproponowal oprocz odsuniecia Kaczora od wladzy :p

System trzeba rozwalic calkowicie , zmienic konstytucje , wzorowac sie na innych panstwach np Szwajcarii bo inaczej nigdy sie tu nic nie zmieni :D

The post was edited 1 time, last by Sakura: obraza ().

• do Szwajcarii nam daleko w zakresie społeczeństwa obywatelskiego - i chociaż nie wchodze w dyskusje z wyznawcami Kukiza - akceptując fakt że są to raz się odezwę- w sumie dwa razy - pierwszy i ostatni.
      Nigdy nie rządziłam, do 2015 roku nawet w partii nie byłam, nie słysze kwiku i sama go nie wydzielam, bo mi na robocie w budżetówce w ogole nie zależy, mam co robić i z czego żyć. Zamiast taśm od Sowy polecam informacje z NIK (Naczelnej Izby kontroli) na temat okradania budżetu państwa w ostatnich 3 latach - ośmiorniczki to mały pikuś przy tym skoku na państwowe = miernot bez wykształcenia i doświadczenia - ale o nich szkoda pisac - dla przykładu premie i nagrody dla ministrów - ukryte płacone 2x po kilkadziesiąt tysięcy złoty a po aferze oddane do - Caritas a nie tam skąd zostały ukradzione. Ponad 160 milionów zł dla ojca Rydzyka - to sie nie ma jak obronić.

Asia Szmidt - kilkadziesiąt poprawek do ustawy Gowina zaproponowała które w ogole oczywiście nie przeszły - była kanclerzem szkoły wyższej, prowadzila ją. W Sejmie zajmuje sie rozdziałem państwa od kościoła była tez jedną z wspólautorek projektu łagodzącego zakaz aborcji w Polsce. Z ciekawostek - pierwsza firme założyła już na studiach - kupowała i sprzedawała towary hurtowo - cięzko pracuje zna kilka języków i nie zyla na państwowym a na tym co swoimi rekami wypracowała.

Aska Wielgus - dziala w sferze organizacji pozarządowych i ruchach miejskich, startowała na burmistrza Torunia i choć jej ostatnio nie wybrano to sporo z programu burmistrz realizuje. Ukończyła dwa kierunki studiów, socjologie i kulturoznawstwo. W Sejmie zajmuje się sprawami obywatelskimi i tym, by wszystkich traktowac równo oraz kulturą - bo jak mówi - każdy z nas rodzi się z jakims talentem i trzeba go tylko pielęgnowac a państwo, gdzie zaniedbuje się szeroko pojęta kulture jest dziadowskie. jest wszędzie tam, gdzie jej potrzebują osoby protestujące bo nie wiem czy wiesz - prawo do protestów to filar demokracji - nawet jesli chce się protestowac w sejmie to sie ma do tego prawo.

Nowoczesna program miała dawno, więc powielasz jakieś stereotypy a ja o tej godzinie nie planuję agitką się zajmować partyjną. Mówienie o rozwaleniu systemu to powielanie tego co mówi Kukiz, który jednocześnie ręka w rekę głosuje tak jak starszy brat PIS mówi - liroy o tym ostatnio mówił.
      Polish Hussars
    • Nie lubię polityki ale w tym akurat coś jest

Gdyby głupota miała nogi niektórzy na kolanach całowaliby księżyc w tyłek:grimace:
      " Nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie skorzystałem z internetu"
      A co jeśli tak naprawdę jesteś idiotą, ale jesteś za głupi, by zdawać sobie z tego sprawę
    • jaki strategiczny teren?

Sejm nigdy nie był zamknięty ani przed wojną ani po ani w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej!
      (Mówię o pomieszczeniach otwartych, bo tam zostali "przewiezieni" W Bagażniku obywatele

kierując się słowami kardynała niepotrzebnie korzystasz z internetu - bo bierze ciebie w niewolę. Kościół zawsze chciał zarządzać ciemnym ludem bo takim jest zarządzać łatwiej po prostu
      Polish Hussars
    • Rudolfina czy miejsce w którym decyduje się o losach państwa , narodu nie jest miejscem strategicznym??Co do drugiego mema temat do dyskusji bardzo szeroki
      Dodam tylko że ta cała"Nowoczesność " kojarzy mi z książką Orwella "Rok1984"
    • nigdzie nie napisałam że ukończenie jakiejś szkoły jest wyznacznikiem inteligencji

nie jest też powodem do wstydu - bo jednakowoż jest różnica pomiedzy kimś kto swoją inteligencję rozwijął, poszerzał swoja wiedzę przez lata z kimś kto ukończył szkołe podstawową a nie chciało miu się uczyć dalej pomimo tego że na starcie iloraz inteligencji mieli taki sam.
      Polish Hussars
    • Z jakiej racji miejsce strategiczne? Chcesz wejść do środka to musisz miec przepustkę ale na zewnątrz pomiędzy budynkami? Ludzie sobie skrótami szli do domów, można było zobaczyć jak usytuowane są budynki - przypominam - nikt nie chciał wprowadzić nikogo do środka tylko przewieźć tam, gdzie można swobodnie chodzić bo Sejm to nie jakieś miejsce świętych krów tylko ludzi których my wybieramy.
      Dla porównania - budynek kongresu USA

Kapitol Stanów Zjednoczonych – Wikipedia, wolna encyklopedia
      Polish Hussars
    • Moje zdanie na temat polityki jest takie
      Od wielu lat światem już nie rządzą politycy lecz koncerny
      Dziś partie polityczne są na usługach tych koncernów
      I wszelkie hasła wyborcze są puste jak murzyński tam-tam
      Prosty przykład z okresu II-ej wojny światowej gdy bombardowano Niemcy koncerny amerykańskie nie dopuściły do zniszczenia wielu obiektów przemysłowych (strategicznych dla Iii Rzeszy) tylko dlatego że miało tam swoje udziały w zamian za to dopuściły do bombardowania miast z ludnością cywilną

The post was edited 1 time, last by Aureus ().

• oczywiście ze działania różnych lobby kierowane są w strone polityki bo tam najszybciej dostaną ogromne pieniądze - ciekawe dlaczego pis zgodził się na najtańsze szczepionki, dlaczego była zgoda na masowe wycinanie drzew a teraz zmieniono prawo o zagospodarowaniu przestrzennym gdzie wojewoda powołany przez rząd będzie mógł dowolnie zmieniac przeznaczenie działek samorządom, bez pytania ich o zgodę - to jeden z przykładów działania lobby w tym przypadkiu farcmaceutycznego i deweloperskiejgo

Ważne jest by wybierać ludzi dla których polityka nie jest mozliwością dorobienia się - bo poza polityką będą mogli spokojnie odnaleźc się na rynku pracy. Myśle że ważne jest też by w takim np Sejmie nie siedzieć za długo - maksymalnie dwie kadencje- 8 lat i wypad - do roboty a nie po 26 lat siedzą w sali bez okien (sala plenarna nie ma okien). Ważne jest też by będąc w polityce zarabiac duże pieniądze - wtedy nie jest się podatny na działania róznych lobby.
      Polish Hussars
    • Kasia moje zdanie jest jedno w Polsce nie było od czasu upadku komunizmu partii która jest reprezentantem narodu
      Wszystkie te partie obecnie to partie które mają nas "w głębokim poważaniu" i w sejmie reprezentują tylko własne interesy nawet Nowoczesna
    • no nie bardzo mogę prowadzic dalszą rozmowę bo to taki poziom ogólności jak to że na księżyc lecą tylko ci co mają dobre układy w centrali

partie nigdy nie maja w poważaniu swoich wyborców - ale działają tak ze to wyborcy mają ich w poważaniu
      ide na śniadanie - dobrego dnia
      Polish Hussars