Pinned TR Serverları Analiz-Onur Listesi

• TR Serverları Analiz-Onur Listesi

Merhaba arkadaşlar !

Öncelikle sizlere Hall Of Fame başlığından bahsetmek istiyoruz.Hall of Fame oyuncularımızın geçmiş dönemleri hakkında daha kolay bilgi edinmesi için düşünülmüş bir uygulama.Bu başlık altında çeşitli konulara değinip serverın önemli anlarını kayıt altına almayı planladık.

İlk olarak
    • Haftalık top10 durumları
    • Röportajlar
    • Server analizleri
    • Raporlar
    gibi temel konuları paylaşacağız.

An itibariyle S1,S3,S5 ve C grubu için bu konuyu takip edebilirsiniz :)

İyi oyunlar & İyi forumlar

The post was edited 2 times, last by Tony Stark ().

• Merhaba arkadaşlar !

Hall Of Fame kapsamında, ilk röportajımızı Eleme serveri içerisindeki Adamus birliklerinden @TırTıl_TRgerçekleştirdik !
    @Tony Stark ile beraber yaptığımız bu güzel röportajı sizlerle paylaşmak istiyoruz :)

S-1) İlk olarak kendinizi ve birliğiniz olan Adamus ekibini bize tanıtabilir misiniz ?

C-1)Adım Erdi yaşım 26 AdaMus birliklerinin kurucusuyum.Yılı tam olarak hatırlamıyorum ama 2011 yılında olması lazım s3 de kurulmuş bir ekibiz.2012 de tekrar girdiğimiz s3 de wowu kurduk ve bunun peşine girdiğimiz s4 ve s2 serverlarında yine wowu AdaMus olarak diktik.son 2 senedir de eleme ve finalde boy gösteriyoruz.

S-2)Traviana ne zaman ve nasıl başladınız?İlk başladığınız zaman ile bugün ki Travian arasında sizce en önemli farklar nelerdir?

C-2)Yaşım genç olduğundan tarihleri net olarak vermem gerçekten zor.Ama lise 1 de lise 2 de öğle aralarında eve gelip yemeğe oturmadan önce bilgisayar başında " saldırı olmuş mu ? durum ne?" diye merakla geldiğimi hatırlıyorum.O yıllarda o yaşlarda potansiyelim belliymiş ki fatunun hesabına temsilcilikten bakıyordum :) hatta 2011 de fatu kadir abi ile final serverında tartışıp orayı bırakıp öyle s3 e geldim.O olay da Adamusu kurmama vesile oldu.
    Oyuna da kuzenim sayesinde başladım.Bu oyunu oynuyorum fena değil dedi,bende bi hesap açtım sonra birisi saldırdı o sayede oyuna asılmaya başladık.Hırsımız bizi bu oyuna başlattı alıştırdı öğretti.

Oyunun genel olarak mantığı hep aynı,şuanla arasında ki fark o zamanlar parasız da bişeyler yapılabiliyordu ama şimdi para yani altın en önemli etken oldu.Şuanda parasız bir şeyler yapılabilecek tek server final serverı eşyalar güzel rakamlara satılıyor.

S-3)Hangi ırk favoriniz ve neden?

C-3)Genellikle cermen oynarım.Ama finalde savunma 3.lüğünü galya ile aldım.Roma hiç oynamadım:)

özet olarak saldırı oynarsam cermen defans oynayacaksam galya.

S-4)Sizce eleme serverinin son durumu nedir? Hedefleriniz nelerdir? Ve bu hedeflere ulaşma şansınızı nasıl görüyorsunuz? Kısaca diğer birlikleri ve ülkeleri değerlendirir misiniz?

C-4)Biz eleme serverına gelmeyi düşünmüyorduk. server açıldıktan 1 gün sonra girelim dedik bilet alalım en azından dedik kimseyi çağıramadan geç olarak girdik.Amacımız finale yönetebilceğimiz sözümüzü dinleyecek kişi sayısını artırmak.Ki elemede bulundugumuz bölgenin de buna ihtiyacı var ama elemeyede ciddi bir şekilde gelmediğimiz için insanları ikna etmek biraz zor oluyor.Şu anda kendi halimizde takılıyoruz.
    Elemede bulunan turkey ekibi tuğra ekibi ve dev ekibi birleşip td ismini almışlar.Ama her ekip birbirinden çok uzakta birbirine faydası olmayacak ekipler.Ayrıca yönetim zaafiyeti olan ekipler.Tuğra birliği 1 hafta öncesinde adamusu finalde destekleyelim diyordu.Wow alırlarken onların wowuna 2 3 ufak ordu yolladık.Ama gizli kapılar ardından başka birleşme yapmışlar:) dev dediğimiz ekibin forumda durumu zaten belli türkeyde keza öyle.Yani yeni İsimleriyle Türk Devleti ekibinden herhangi bir başarı beklemiyorum.
    Geçen elemede ki çekler sağlam ekipti dacia wowuna en fazla defansı koyan ekipmiş hatta ama burada ki çeklerin o çekler olmadığını söylüyorlar.
    Cof ekibi de ne olursa olsun bir şekilde belli bir kuvvette oluyor.Elemede wowu onlar kurar diye düşünüyorum.

S-5)Peki sizce, Türkiye için eleme/final organizasyonlarında neler yanlış yapılıyor, neler yapılması gerekir, eksiklerimiz nelerdir ?

C-5)Tüm ekipler aralarında konuşup aynı bölgeye gidip her ekibin farklı bir görevi olmalı. Bu şekilde wow dikilmese bile en azından bölgemize hakim wow yarışında her sene bulunan bir ekip oluruz.

S-6)Travianda yaşadığınız en ilginç olay nedir?

C-6)250 balta 100 toyton 100 manco ile s3 de wow yıkmıştım:) wowun seviyesi birdi ve yan wowdu ama rakam komik:) yine aynı rakamlarla tılsım çalmıştım.Birde fatu hesabına sıralı saldırı geliyordu kafesle vahadan hayvan aldı onun zamanını hesapladı hayvanlarla ara yaptı:) bunlar geldi aklıma

S-7)Travian size bu güne kadar neler kattı ? ve sizden neler götürdüğünü düşünüyorsunuz ?

C-7)Oyunu lise yıllarımda aktif oynadığım için daha güzel bir üniversitenin güzel bir bölümünde okuma şansımı düşürdü.O zamanlar çok hırslıydım ve oyuna baya zaman harcadım...Kattığı en önemli şeyse dostluklar...Biz yıllardır hemen hemen aynı ekiple oynuyoruz.Ve birbirimizle görüşüyoruz birimizin bir şeye ihtiyacı oldugunda normal hayatta ki arkadaşlarımızın yapmayacağı şeyleri travianda tanıştığımız insanlar yapabiliyor..Bundan 1 ay önce exnqast hesabı vardı bizim belki bilirsiniz düğünü vardı izmirde herkes bir yerlerden kalktı düğüne gitti...Oyunun en büyük artısı dostluklar oldu..Ha tabi insanları idare etme yeteneği de katmış olabilir biraz.

S-8)Travian ile ilgili pişmanlıklarınız neler?Neleri yapmayı isterdiniz veya neleri yapmamış olmayı dilerdiniz?

C-8)Geçen elemede turkey ekibi ile oynamamayı dilerdim.

S-9)Oyun forumunu nasıl buluyorsunuz? Ne sıklıkla takip edersiniz? (Bizi sormazsak olmazdı :D )

C-9)Oyundan çok forumda takılırım.Beni kamçılayan şey genelde forumda girilen tartışmalardır :)

S-10)Bir tecrübeniz var Erdi bey, Traviana yeni başlayanlara tavsiyeleriniz nelerdir ?

C-10)Yol yakınken bırakmaları :) Bu oyun belli bir zaman sonra oyundan çıkıyor hayattan bir çok şey götürüyor. En önemlisi de zaman :)

Bize vakit ayırdığı için @TırTıl_TR a ve Travian dünyasına renk katan Adamus ekibine çok teşekkür ederiz !

Yakında yeni röportajlarımızda eklenecektir, beklemede kalın :)
  • New

Merhaba arkadaşlar !

Display Spoiler
    Bir sonraki röportajımızı @COF Kemal Başer_TR ile gerçekleştireceğimizi söylemiştik fakat kullanıcılarımızın ilgisi sebebi ile Kemal Başer in röportajını bu haftanın sonuna bıraktık.Hala soru soramayanlar var ise Hall of Fame tartışma konusu üzerinden sorularını sorabilirler.

Hall Of Fame kapsamında, ilk röportajımızı Eleme serveri içerisindeki Adamus birliklerinden @TırTıl_TR ile gerçekleştirmiştik.Bugün ki konuğumuz ise son speed serverın galibi Hababam birliklerinden @kskmexican .
    @'Jeanne dArc' ile beraber yaptığımız bu güzel röportajı sizlerle paylaşmak istiyoruz

S-1)Merhaba,ilk olarak kendinizi tanıtabilir misiniz?

C-1)Merhabalar öncelikle size biraz kendimden ve oyun geçmişimden bahsediyim ; Adım Toygun 38 yaşındayım , nickim "kskmexican", uzun yıllardır Türkiye online oyun camiasının içinde yer almaktayım , bu yıllar boyunca DotA , CS , HON , LOL , WarCraft , StarCraft ve HeartStone gibi oyunların Türkiyedeki öncü oyuncularından ve strateji belirleyicilerinden biri oldum. Hatta birçok oyunun Tr Milli takımının oyuncu seçmeleri veya kadro hazırlanışları tarafımdan yapıldı.

Fakat gerek E-Spor kavramının Türkiyede henüz tam olarak oturmamış olması gerekse ülkemizde herşeygibi oyun sektörünün kalbininde İstanbul odaklı atıyor olmasından ve benimde İzmirde yaşıyor olmamdan kaynaklı olarak malesef birçok platformda geriye çekilerek sektörün gelişimini izler pozisyona geçtim.Son olarak Karşıyaka Spor Kulübünün Elektronik Spor branşını açmakla ilgili yürütmüş olduğum proje Kulübün maddi olarak zor bir dönemden geçmesi ve lokomotif olarak
    gördüğümüz futbol branşımızın yaşadığı sıkıntılar nedeniyle 2018 başında askıya alındı. Fakat önümüzdeki yıllarda mutlaka sevdalısı olduğum 2 şeye"Kulübüme" ve "oyun camiasına" katkı vermeye devam edeceğim...

İçinde zaten bulunduğum oyun camiasının Travian bölümüne katılışım ise eski bir DotA Milli Takım oyuncumuz olan Remqdeniz nickli arkadaşımızın "Abi gelin oyun aralarında tıklayarak eğlenebileceğimiz bir oyun buldum." cümlesiyle 2010 yılında başlamıştı. O gün bugundür Tr Speed serverlarının müdavimlerinden biri olarak Travian macerama devam ediyorum.

Burada beni en fazla cezbeden şey ise oyunun bana sunduklarından ziyade oyuncularla yapmış olduğum paylaşım ve oyunun gerçek hayatla olan birebir örtüşme biçimiydi...

Bu vesileyle sizlere birazda HABABAM birliklerinden bahsedeyim , oyuna başladıktan sonra tanışmış olduğum kaliteli ve karakterli insanlardan ikisi olan Cenoral "Alper" ve Facial "Ali" ile birlikte , aynı düşünce yapısı ve kaliteyi gösteren arkadaşlarımızı farklı yerlerde değil tek bir birlik çatısı altında toplama kararı almamızla oluştu.O güne kadar yine ortak hareket eden bu topluluklar o günden itibaren aynı isim altında oyun oynamaya başlamış olduk.

Herkesin bildiği Tr 3x serverlerının tabiri caizse en sert rekabetide bu şekilde başlamış oldu (HABABAM vs HZZ)

Aradan geçen yıllarda gerek rakibimizin gerekse bizim üstünlük sağladığımız birçok server yaşadık fakat başka hiçbir rakiple oynamaktan oyunsan olarak bu denli keyif almadık...

Şuanda ise bir "HABABAM" kurucu oyuncusu olmakla beraber aynı zamanda Türklerin Final serverında başarı sağlaması için oluşturulmuş olan "Animals" ekibininde bir parçasıyım. Buradada tıpkı HABABAM da olduğu gibi tekbir kişinin hegamonyası altında bir yönetim değil tamamen ekip kararlarının uygulandığı bir sistem uygulanmakta. Bu şekilde tüm oyuncuların hem oyunsal olarak hemde manevi olarak daha tatmin olduklarını düşünüyorum.

S-2)Traviana ne zaman ve nasıl başladınız?

C-2) Traviana yukardada özetini geçtiğim gibi 2010 yılları civarında başladım ve aralıksız devam etmekteyim , hernekadar artan döviz fiyatları ve altın alma
    konusundaki sıkıntılarımız biz travian müdavimlerini düşündürmeye başlamış olsa bile dostluklarımızın bağlayıcılığı nedeniyle halen bu platformdayız.

S-3)İlk başladığınız zaman ile bugünki travian arasında sizce en önemli farklar nelerdir?

C-3)Eski oyun dönemleriyle şimdiki arasındaki en büyük farkları , oyunun daha fazla pay2win yani paraya dayalı hale gelmesi , bununla beraber oyuncusayısındaki keskin azalma ve rekabetin düşmesi diyebiliriz.

S-4)Hangi ırk favoriniz ve neden?

C-4)Favori ırkım kesinlikle cermen , oyunu sayısal doğrular çerçevesinde inceleyen her oyuncu aktif oynadığında cermen ırkının olduğunun kolaylıkla farkına
    varabilir.Buna rağmen oyuna başlamış olduğum ırk olan romaya olan sempatimde ilk gözağrım olduğundan halen devam etmekte =))

S-5)Sizce eleme serverinin son durumu nedir? Hedefleriniz nelerdir? Ve bu hedeflere ulaşma şansınızı nasıl görüyorsunuz?

C-5)Eleme serverına ekip olarak sadece olabildiğince fazla bilet almak amacıyla başladık , tek amacımızın finallere daha fazla hesapla gidebilmek olduğu bir
    serverda daha fazlasını yapmak bizim için gereksiz olarak nitelendirildi. Ayrıca ekip olarakta kimseye birşey ispatlama çabamız olmaması ve halehazırda Tr 3x
    serverin yeni bitmiş olması bizlerin eleme serverında en uygun tabiriyle sessiz sedasız takılmamıza neden oldu.Elemede wow u COF birliğinin kuracagını düşünüyorum.

S-6)2017 finallerinde 2 plan alıp zoru başarmıştınız fakat sonra planları dacia birliğine vermeniz çok konuşuldu.Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

C-6) 2017 finallerinde Animals ekibi olarak bizlere bugune kadar anlatılanlar sonucunda en zorlu bölge olarak adlandırılan "gri bölgeye" giderek ruslarla yanyana oynayarak kendi sınırlarımızı ve yapabilirliğimizi test etmek istedik...ve sayıca çok sınırlı olmamıza karşın sırasıyla önce kuzeyimizdeki Fransızları sonrasında batımızdaki Rusları ve son olarakta güneyimizde bulunan ve bizden COF ekibinin oyuncusu olan "Antonina" hesabını yıkmak için izin isteyen fakat bizim kesin bir dille reddedip hesabını sahiplenmemiz sonucunda Polonyalı rakiplerimizi bertaraf ettik.Bunun neticesinde yine yapılabilirlikleri test etmek adına , önce eşsiz tılsım için çalışma yaparak bölgemizde çıkan eşsiz casus tılsımını alıp server sonuna kadar kendi hesabımda bulundurdum , bununlada yetinmeyip inşa planları zamanı iyi bir stratejiyle 2 adet inşa planını almayı başardık , fakat Türklerin dağılmışlığı ve birbirlerine düşmüşlüğünü bir nebzede protesto etmek adına aldığımız inşa planlarını (kendi birliğimizdede wow bulunmasına ragmen) server boyunca Ruslara karşı bizimle ortak hareket eden ve her alanda paylaşımcı davranan(eşsiz tahıl tılsımını dahil bizimle ortak kullanmışlardır) DACİA ekibine verme kararı aldık... Bu kararımızdaki asıl amacımız gelecek yıllarda Final serverına gelecek Türk oyunculara hem bazı şeylerin başarılabileceğini göstermek hemde birlik olunmadığı sürece bunların başarılmasının bir anlam ifade etmeyeceğine dikkat
    çekebilmekti...Umarım gerekli mesajlar iyi niyetli arkadaşlarımız tarafından alınabilmiştir...

S-7)Son speed serverında hababam birlikleri çok büyük bir farkla kazandı.Acaba sizi yeni açılan speed serverında görecek miyiz?

C-7)Evet son speed serverına ezeli rakibimiz HZZ birliklerinin geleceği haberini aldıktan sonra bu bağlamda ciddi bir ekip oluşturarak ve bu ekibe güzel bir yerleşim planı ayarlayıp mini bir turnuva denemesi yapma amacıyla başladık , fakat yaşanan aksaklıklar sonrasında rakibimiz HZZ nin servera başlamaması sonucu oluşturduğumuz bu elit kadro birazda yaz serverı olmasından dolayı en doğru tabirle servera fazla kuvvetli kaldı diyebilirim , bu nedenle öncelikli olarak tüm gri bölgeyi ve +/+ yı ele geçirip sonrasında neredeyse tüm tılsımlar ve inşa planlarını alarak gücümüzü bir kez daha ortaya koyduk , son olarak serverda bulunan tüm wowları reisleyip HABABAM adı altına getirerek serverı tamamladık...HABABAM ekibi olarak bundan sonraki asıl amacımız tüm Türklerle ortak çatı altında sinerji oluşturulması durumunda Turnuva serverında üzerimize düşeni layıkıyla yapmak olacaktır...

S-8)Peki sizce, Türkiye için eleme/final organizasyonlarında neler yanlış yapılıyor, neler yapılması gerekir, eksiklerimiz nelerdir ?

C-8)Eleme serverını Final için bilet almak amacıyla yapılmış bir konseptte gördüğümüzden "hazırlık maçı" yaparmışçasına kendimizi test ediyoruz , bunun haricinde final serverı için olması gereken birleşip bir sinerji yaratabilme durumu açısından eleme serverları malesef herzaman Türkler adına daha fazla bölünüp parçalanmışlık ve daha fazla kin nefret oluşmasına neden oluyor. Buda Türklerin Finallerde daha fazla kutuplaşmasına ve ayrışarak kendi içlerindeki geçmiş problemleri çözmeye çalışmasıyla geçiyor.

Bu noktada öngörümüz Tr serverlarında potansiyeli olan tüm ekipleri toplayıp belirli görev tanımlarıyla farklı koordinatlara yerleştirerek , aralarında geçmiş dönemde yaşanmış olan tüm problemlerin üzerini örtmüş bir şekilde üzerlerine aldıkları görevlerini yerine getirmeleri sağlayacak sağlam bir yapı oluşturarak makina düzeninde işlemesini sağlamaktır.

Bu bağlamda yapmış olduğumuz ön çalışmalar neticesinde özellikle daha önceleri hiçbirzaman Turnuva serverlarında oynamayan "3x birliklerimizin" verdiği destekle Final serverında herzamankinden daha güçlü bir Türk yapılanması oluşturmayı hedefliyoruz , bu sadece bizim değil tüm Türk oyuncuların ortak hedefi olmalıdır diyede ekliyoruz , çünkü birçoğumuz yıllardır bu oyunda yapılabilecek neredeyse herşeyi yaptık , gerek rekor orduları bastık , gerek tüm tılsımları topladık , gerekse tüm wowları aldık , bu aşamadan sonra artık Türkler için çıtayı bir adım yukarı taşımanın vakti geldiğini düşünmekteyim , bu adımda bizler için bu oyunun doruk noktası olan ve gerçekten çok iyi bir ekip çalışması gerektiren Turnuva yani Final serverıdır.

Eğerki hazırlayacağımız güçlü Türk koalisyonuna katılım beklediğimiz düzeyde yüksek ve kendi içimizdeki görev tanımlarıda bu bağlamda doğru yapılırsa başarılı olmamız kaçınılmazdır.
    Önümüzdeki en büyük engelleri de;
    - Artan altın fiyatları
    - Multilerin eşit olmayan(adaletsiz) yaklaşımı ve
    - İçimizdeki irlandalılar

olarak görüyorum...

S-9)Şu anda aktif oynayan birlikler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

C-9)Şu anda aktif oynayan birlikler ile ilgili düşüncelerim kendi birliklerim HABABAM ve Animals'ı dışarıda bırakarak şu şekilde ;

HZZ >> Ezeli rakibimiz olmakla beraber Travian tarihinin en kalabalık en organize ve en ciddi birliklerinden birtanesi
    Testere >> Speed serverlarının en kadim ve kemik kadroya sahip ekiplerinden biri , odunlar piyasaya çıkmasın yeter =))
    Göktürk >> 3x teki birçok kaliteli oyuncuyu bünyesinde barındırmış potansiyeli yüksek bir ekip
    Şafak >> Yine 3x in olmazsa olmazlarından birtanesi , bölgesel kalabalık ekibi ve herzaman olan wow hedefiyle sağlam bir birlik
    Efsane >> Speed'in olmazsa olmazlarından , çekirdek kadrolarıyla daima ciddi bir ekip
    COF >> Normal server oyuncusu olmasamda Finallerde tanışma fırsatı buldugum bu ekip , TR'nin finaller için en fazla istekli ekiplerinin başında geliyor
    Müfreze >> Kaliteli birçok oyuncuyu bünyesinde barındırması en büyük avantajı gerisini zaman gösterecek
    Adamus >> Eski An-As oyuncularınıda bünyesinde bulundurdugundan tanışıklıgım olan ve gayet koordine hareket etme kabiliyitene sahip bir ekip.

S-10)Travianda yaşadığınız en ilginç olay nedir?

C-10)Travianda birçok farklı anım oldu bunların içinde 7 ay süren 3x serverındaki milyonluk tokmak ordularının havada çarpıştırılmasından tutunda , yapılan eventler sonrası atılan rollbackler ile olmayan askerlerin verilmesine kadar , mimarsız wowa koçsuz onlarca ordu ile giderken rakibimizin çılgınla eşsiz mimara çevirip bizi sura yapıştırmasından , reis saldırısına gelen 5 tane ordunun kp 0a indirilerek kendilerini kesmesine kadar birçok eğlenceli anım mevcut...

S-11)Travianın bugüne kadar size neler kattığını ve sizden neler götürdüğünü düşünüyorsunuz ?

C-11)Travian bugune kadar uykumdan ve paramdan aldıklarından ziyade , yaratmış olduğu sosyal çevre iletişim gerçekten inanılmaz , birçok insan buna anlam veremesede , bu oyun vesilesiyle insanların kendileri için fedakarlıklar yapıldığını görmesi onların ruhunu gerçekten fazlasıyla okşuyor , biz oyuna başlarken farkında olmadığımız ama Travianın zaman içinde bize kattığı o eşsiz değer işte tamda bu , bizlerdeki aidiyet ve sahiplenme duygularını tatmin etmesi...Bende geride kalan yıllarda onlarca insanla dost oldum hatta yüzlercesiylede tanışıp arkadaş oldum , hepsinin hayatımda gerçekten bir yeri oldu , insanları bu denli takım oyununa itmesi ve birleştirimesi Travianı diger oyunlardan ayıran en büyük özellik.

S-12)Travian ile ilgili pişmanlıklarınız neler?Neleri yapmayı isterdiniz veya neleri yapmamış olmayı dilerdiniz?

C-12)Travian geçmişimle ilgili herhangi bir pişmanlığım olmadı , hakkını veremiyeceğimi düşündüğüm hiçbir server zaten oyunada başlamadım , Oyunda geride kalan süreçte yapılabilecek herşeyi yaptım diyebilirim ,Buda ne kadar değerli bir ekibe sahip olduğumun açık bir kanıtıdır...

S-13)Oyun forumunu nasıl buluyorsunuz? Ne sıklıkla takip edersiniz?

C-13)Forumuda başladığım yıldan beri aktif takip eden kullanıcılardan birisiyim ama malesef forumun hakettiği kalitede olmadığını düşünüyorum , gerek troll hesapların seviyeyi düşürmesi gerekse bazen sinirlerine hakim olamayan kullanıcıların mantık dışına çıkarak olayları kişiselleştirmeleri ne yazıkki Türkler arasındaki aranılan o sinerjinin önündeki en büyük engeli oluşturuyor.Beraber olabilmenin yolu "iletişimden" geçer , bu oyundada en genel iletişim aracı forum olduğundan buradaki insanların düşüncelerini dile getirirken mutlaka daha duyarlı ve aklı başında olması şahsi fikrim "zorunluluktur".

S-14)Bir tecrübeniz var Toygun Bey, Traviana yeni başlayanlara tavsiyeleriniz nelerdir ?

C-14)Tüm oyunculara tavsiyem oyunu sadece oyun olarak görmekten öte , yaptıkları işe ve ayırdıkları zamana değer vermeleri , çünkü değer veya emek vermediğiniz hiçbirşey emin olunki size asla keyifte vermeyecektir...Önce kendinize sonra çevrenize değer kattığınız müddetçe bu oyunun bir oyundan fazlası olduğunu mutlaka hissedeceksiniz...

Özetle ; Egolarınızdan uzaklaşın , bir ekibin parçası olun ve keyfi hissedin...

Tüm Travian oyuncularına sevgi ve saygılarımı ileterek bir HABABAM deyişiyle söyleşiyi noktalamak istiyorum...

Bizde diplomasi ışıklar söndüğünde başlar , KARARTMA BAŞLASIN..!!!

The post was edited 2 times, last by Tony Stark ().

• New

TR2

Server Bilgi
    Oyun Dünyası Bitiş15 Ağustos 2018
    Oyun Süresi303 Gün
    Hız1x
    Travian VersiyonT4.4 Travian Legends
    Toplam Oyuncu1184
    Aktif Oyuncu644

Halk İstatistikler
    HalkOyuncuYüzde
    47440%
    41134.7%
    29825.2%

Dünya Harikası
    BirlikSeviyeKurucu
    REST WOW100_bjk_1903_
    Natarlar55
    MET@L33padişah erkan

İlk 10 Oyuncu - Nüfus & Saldırı
    SıraOyuncuNüfusSıraOyuncuPuan
    #1deli dumrul55677#1eymen093558254
    #2EyüpAga52417#2Piraziz3442795
    #3CESET0652199#3demiryumruk2376046
    #4samucan46684#4şahbaba1556294
    #5mrrrock41706#5No_Cry1552282
    #6Süperbaba41507#6hkanarya1462856
    #7KAFKAS KARTALI39048#7melihh1380548
    #8Gazap38437#8Zafer güçlü1380169
    #9KDV SÜVARİ37966#9Alvesco1245775
    #10cinnnnnahhh36888#10cinnnnnahhh1215777

İlk 10 Oyuncu - Savunma & Kahraman

SıraOyuncuPuanSıraOyuncuTecrübe
    #1ukaLa4413538#1Piraziz4414377
    #2KaanCaner4368518#2demiryumruk4101567
    #3Sarıklı Voyvoda1946879#3eymen093099517
    #4zennat1197138#4ukaLa2402967
    #5Pembepitircik907168#5KaanCaner2007301
    #6mrrock864563#6Zafer güçlü1872627
    #7jasue838970#7No_Cry1760995
    #8Mavi35828012#8Alvesco1524395
    #9ORNA810019#9cinnnnnahhh1454427
    #10mahodayı771625#10Sarıklı Voyvoda1184227

The post was edited 1 time, last by Tony Stark ().