1. dan: bijeg

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

• 1. dan: bijeg

Njegovom carskom Veličanstvu,

Mnogo se toga dogodilo od mog zadnjeg unosa ovdje, ali barem sam pronašao svoj dnevnik i mogu zapisivati svoja promatranja.
      Rimski senator Gnaeus Titianus bio je u pravu - svijet se u potpunosti promijenio. Drevna moć naših artefakata sada je smještena iza neprobojnih zidova i čuvaju ju velike vojske. Mnogi lokalni ratovi bjesne između ljudi za tu moć, naselja se uništavaju i osvajaju cijelo vrijeme. Glavna tajna iza tih raštrkanih zemljišta sada je postala očigledna: jedan gospodar može vladati sa svih pet plemena.
      Senator je bio vrlo zainteresiran za povijest našeg plemena. Ljudi ne znaju mnogo. Dok sam razgovarao s njim, imao sam osjećaj da razmišlja o nečem drugom. Iz nekog razloga, požurio je natrag u glavni grad svoga carstva, ali rekao je Hunima, koji su se činili da se pokoravaju njegovim zapovijedima, da me zadrže ovdje do njegovog povratka.
      Mogu hodati slobodno oko hunskog logora, ali ta je sloboda samo iluzija. Ja sam jednako zatvorenik tamo kao i kad sam proveo one dane skučen u maloj ćeliji u galskom naselju. Nenet me posjeti noću, izbjegavajući logor tijekom dana; Huni su poznati po svojim preciznim strijelcima. Ne vide nikakvu prijetnju u mojoj nazočnosti. Dugo vremena naše pleme se može susresti ovdje samo u napuštenim naseljima. Rog Natara – moćni artefakt koji nas čini slabijim od onih koji ga drže - prodaje se na lokalnoj aukciji za samo 100 srebrnjaka i uglavnom služi kao zidni ukras za njihove domove.
      Bio sam još budan kad sam čuo neke zvukove koji dolaze s okupljališta. Požurio sam tamo i vidio skupinu stepskih jahača koji su animirano raspravljali o nečemu s njihovim vođom, rimskim herojem, koji je sjedio na punkrvnom konju i nosio čizme ratnika. Kad sam se približio, uspio sam čuti ono što su raspravljali:
      Napad koji je pokrenut u ponoć stiže iz galskog naselja koje se nalazi 74 polja iz naselja Askuzai. Ukupno vrijeme putovanja dolazne vojske iznosi dva sata. Galski heroj koji napada nosi čizme zdravlja i štit. Huni su odlučili sakriti resurse u skrovišta i slijediti vojsku kući kako bi ih ubili čim se vrate. Shvatili su da je arena u hunskom naselju deset razina viša nego u galskom.
      Val uzbuđenja me je preplavio. Stražari će biti prezauzeti u to vrijeme puštajući stepske jahače kroz vrata i ne bi primijetili dodatnu osobu koja bi im se tiho pridružila. Ovo je bila moja prilika za bijeg.

Zadatak: izračunajte vrijeme kada će protunapad biti pokrenut i pomozite Shu da pobjegne.

Napomena: imajte na umu da arena ima dvostruko veći utjecaj na Path to Pandora serverima. Možete koristiti Kirilloid Travian calculator.