3. dan: napušteno naselje

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

• 3. dan: napušteno naselje

Njegovom carskom Veličanstvu,

Nešto čudno se dogodilo jutros. I dalje sam se odmarao u malom naselju, pokušavajući saznati više informacija o svim ostalim plemenima prije nego što se vratim kući. Tada sam vidio starog druida koji je krenuo prema susjednoj kući. Ubrzo nakon što je ušao u zgradu, sivi vjetar pun prašine je došao niotkuda, a naselje se pretvorilo u natarsko naselje. Isprva, nisam osjetio ništa neobično – i prije sam vidio takvu transformaciju. Međutim, naselje je bilo naše samo nekoliko minuta, a onda se vratilo u prvobitno stanje kao da se ništa nije dogodilo. Imao sam jaku sumnju da je na neki način bilo povezano s arhaičnom druidskom manipulacijom i pitao Nenet da potajno pregleda njegovu kuću. Ono što mi je Nenet donio zgrušalo mi je krv. Bio je to komad pergamenta sa samo jednim retkom: “Dnevnik prvog obrtnika”. Nije li to bio naslov rada dostojnog poštovanja vašeg najvećeg pretka, stvoritelja najmoćnijih artefakata iz prošlosti? Sjećam se legendi o dnevniku, u kojem je detaljno opisao kako napraviti velike artefakte moći. Znanje za koje smo vjerovali da je izgubljeno zauvijek izgleda da je negdje ovdje, u ovim dalekim zemljama. I neki drugi su u potrazi za ovim znanjem. Pregledao sam pergament i tek tada sam primijetio nešto ugravirano na drugoj strani. Što je to bilo? Trag?

Zadatak: što je prikazano na slici?