4. dan: vulkani

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimisation. More information

• 4. dan: vulkani

Njegovom carskom Veličanstvu,

Odgonetnuo sam sliku na pergamentu. To je bio vulkan. Naravno. Naše pleme ima dugu tradiciju s vulkanima, što nam daje neobičnu moć i sposobnosti.Naši obrtnici su mogli kovati svoje artefakte samo duboko unutar vulkana.Kada je prvi obrtnik nestao, odnoseći sve tajne kako ih napraviti sa sobom, naše pleme je počelo slabiti. Više nismo bili toliko jaki kao što smo bili u prošlosti i ljudi su to počeli iskorištavati - naseljavanjem u našem području, osvajajući naša svjetska čuda i krađom preostalih naših artefakata. Ali sada će se sve promijeniti. Nitko ne zna gdje je nestao prvi obrtnik i gdje je sakrio svoje znanje. Do sada. Saznao sam da u ovim zemljama postoje samo dva vulkana i odlučio sam ih posjetiti oba. Nenet nije baš sretan s ovom idejom – mrzi vruće stupce zraka iznad vulkana, ali on će me pratiti kamo god da idem.
      Stigao sam do onog u Brundisiumu rano ujutro. Kad sam došao do podnožja planine, vidio sam da put do vrha vulkana čuvaju haeduan i druidski jahač. Znak na vratima je upozorio da su oni drevni čuvari ovoga mjesta koji sve znaju o njemu i svaki od njih ili uvijek govori istinu ili uvijek laže. Kad sam se približio, haeduan mi je rekao: "Barem jedan od nas uvijek laže." Druidski jahač je dodao: "Ovo je mjesto koje ste tražili."

Zadatak: Koji od njih dvojice laže a koji govori istinu? Je li to mjesto koje je Shu tražio?