Tarany

• Cześć, mam kolejne pytanie :D
      Może mi podarujecie, to dopiero mój początek przygody z travianem.
      Oglądam czasem raporty i widzę, że np ktoś atakuje wielkim offem i ma tam zrobione np. 20tys. taranów. Poco robi się taką dużą ilość? Przecież do zburzenia muru wystarczy chyba ~263 dla germana i to największa wymagana ilośc. Czy to zwiększa po prostu współczynnik łączny siły całego ataku czy o co chodzi? Z góry dzięki
    • Czyli da się jednak użyć symulatora i wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski :O Powiem ci że 98% doświadczonych graczy tego nie potrafii.

A ja przybliże Ci tylko dlaczego tak jest. Atak normalny jest atakiem wieloturowym. Oznacza to, że walka odbywa się turach (ich ilość jest zależna od ilości wojsk uczestniczących w bitwie). Jednostki walczą, aż całkowicie padnie jedna ze stron.
      Wygląda to mniej więcej tak:
      1. Jeśli atakuje się gala posiadającego pułapki, to wojsko w nie wpada,
      2. Następuje pierwsza tura walki, jej wynik jest liczony na podstawie ilości punktów ataku napastnika i ilości punktów obrony obrońcy,
      3. Strzelają katapulty i uderzają tarany,
      4. Następuje kolejna tura walki,
      5. Tury 3 i 4 są powtarzane do momentu całkowitej śmierci jednej z armii,
      6. Administrator (o ile przeżyje) wygłasza swą mowę (obniża zadowolenie w osadzie),
      7. Jednostki napastnika (jeżeli przeżyły) grabią surowce z osady,
      8. Jednostki napastnika (jeżeli przeżyły) uwalniają zaprzyjaźnione (własne i sojusznicze) jednostki z pułapek i wracają do osady.

Dlatego im więcej taranów - tym lepiej - zbijasz wtedy mury w 1 turze walki i w kolejnych obrońcy nie mają już bonusu. Gdy taranów jest mniej - tracisz więcej wojska, ponieważ mury stoją dłużej.

Pozdrawiam cieplutko i życzę szczęścia, dobrodziejstwa, radości oraz miłości.

Legenda roku 2017

plx rekord punktów off /największy off PL
      Mów mi Spini(fex), to taka trawa o ostrych liściach, która rośnie w Australii.
      I love Captain Claw