TD Final Duyurusu

• C

• Alarmaa wrote:

Maranga28 wrote:

:D yorumu güldürdü gereksiz muhabbet'e girmeye yok arkadaşı boşverin istatistik demesi ayrı komik bide def puanlarını kendi askerlerinden kastılar bu neyin havası :D
      Çağlar kardeşim bir sen eksiktin kadroyu tamamladınız. Hadi biz 9m def askerini kendi aramızda kastık. Bizi geçtiğini varsayıyorum daha önünde 3 birlik var. Aklı olan, toplama çıkarması olan bir adamsan cevap ver. Senin birliğinin saldırı puanı ortada benimki de ortada. Bu adamlara bu kadar savunma puanını kim kastırdı güzel kardeşim? Bir de sen wow kurmuş ve güya Çeklere oyunu zindan etmiş adamsın. Senin niye savunma puanın az Çağlar kardeşim :D
      Def Paylaşımı ? Def yapanların hepsi aynı birlikte mi sence? ondan olmasın

Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.
    • T H R O R wrote:

1.Güzel hocam ne COF’un TD’ye ne de TD’nin COF’a ihtiyacı var. Benim tek anlatmak istediğim eğer bir başarı isteniyorsa TÜRKİYE’nin birlikte hareket edilmesine ihtiyacı var.Az önceki mesajımda da bunu anlatmaya çalıştım ama durumu ihtiyaç ,muhtaç meselesine nasıl getirdiniz anlayamadım doğrusu.
      2.iki wowda toplam definizin az olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Usame ile farklı sayılar yazmış olmamız sizin wowlarda yok denecek kadar az def olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

3.İşin ilginç yanı tırsın ulana vurduğunuz def , bir wowunuzda bulunan deften daha fazla idi. :)

4.Gayemiz kutup yaratmak değil diyorsunuz ama Tırsın ulanın açıklamasında TD adı altında herkese kapımız açıktır yazmış. TD olmayanlar bizden değil demek olmuyor mu.

İnanın amacım laf sokmak ya da ortalığı karıştırmak değil. Bu ülkeye bir final kazandırmak istiyorsanız beraber hareket etmek zorundasınız!!

Yani bir araya gelinip hangi bölgeye gidelim ,nasıl bir yol izleyelim ,dağılım nasıl olsun vs gibi konuları konuşup beraber bir karar alarak atılmalı adımlar.

Tekrar altını çizmek istiyorum, Kastettiğim şey birliklerin birleşmesi değil. Türkiyenin beraber hareket edilmesine ihtiyacı var bu olmadan başarı asla gelmeyecektir.
      [b/]
      Estağfurullah, kimse kimseye muhtaç değil. aşırı bir ihtiyaç yok buna istinaden söyledim. yani farz-ı misalen; Cof, bizsiz bir hiç. diyemem.

2- şimdi, iki wowda ciddi defans olsaydı termodinamik yasaları çürürdü. zira birlikler sarı-kırmızı yakıyorlardı. :D aramızda şak diye 10m koyup sonra bi 10m daha koyup elalemi şaşırtacak birisi yoktu. sıcak savaşın olduğu, bilete oynandığı bir yerden bu çıktı. kaldı ki, sanırım ikinci sayfada "mümkünse bu başlıkta geleceğe yönelik şeyyapalım" demiştim.. wow kuruldu, çeklerin çoğu çek serverine döndü. ölen öldü,kalan sağlar bizimdir.

3- açıkçası hesaplamadım. hesaplamak da istemedim. ama finalde olmayacağını söyledim.

4- Biraz cümlesi düşük geldi bana, Çünkü; ismini Td olarak yapmadan gelecek dostlarımız var. zaten dağınık bölge imajı vermek yan bölgelerden gelecek operasyonları kısa bir süre daha uzak tutar. bu aşamada çiçeği burnunda bir oluşuma gelecek en güzel şey "zaman"dır.

ek olarak; Td birlikleri adına gelecek olan herkese kapımız açık demek istedi, ben biraz da faşizanca yazdım; "Td birlikleri olarak çizdiğimiz planlamaya uyacak olan her ekibe kapımız açıktır" ( tam alıntı alamadım, touchpad ile savaşıyorum)

Estağfurullah, çay eşliğinde güzel oluyor.

Şimdi o konunun tartışma yeri burası olmasın, burası daha spesifik bir alan. bunu Turnuva c grubunda bi ara tartışalım :)

Legalkefren wrote:

Kesinlikle yanlış anlamanı istemeden bir şey söylemek istiyorum.Bir insan kendini 1 kere açıklama gereği duyuyorsa iftira atılmıştır.2.kez açıklama gereği duyuyorsa kendini açıklayamamıştır.3.kez açıklama gereği duyuyorsa sıkıntı vardır o kişide anlatamıyodur bir şeyleri açıklayamıyodur. 4. kez açıklama gereği duyuyorsa yalan söylemiştir sıvıyodur. Seni forumda her dakika birilerine açıklama yaparken görüyorum. Bir insan yaptığı bir işi niye açıklama gereği duyar ki ? Sen bi işi yaparsın sana iftira atılsa bile dersin ki o öyle değildir. Sen 10 paragraf metin yazıyorsun. Bir işi anlatmak yazıyla değil en güzel şekli yaptığın başarılar veya yaptığın şeylerin AÇIK ve ÖZ olmasındandır. Birine açıklama yapmaya gerek duymıcak kadar iyi yaparsın ki işini sana iftira atanlara kanıt gösterebilesin yada iftira atan adam boş diyip geçebilesin.

Sürekli bi açıklama sürekli bi bişeyleri kanıtlama çabası. Yaptığın bir iş varsa onu açıklamana gerek duymaman gerekir. Kesinlikle polemik yaratmak için değil. Ya senin anlatmak konusunda zeka sıkıntın var yaptığın her iş mükemmel biz anlayamıyoruz söylediklerinden. Yada yaptığın şeyler çok büyük değil sen kendin büyütüyosun.

Kusuruma bakma eğer yanlış cümleler kurduysam. Kimseyle amacım kötü olmak değil. Ama seni bu şekilde kendini yıpratırken görmek benim içimi acıtmaya başladı artık. Gerek yok. Eğer bi işi yaptıysan susup o işi diğerlerinin görmesini sağlaman gerekir(eğer yaptığın iş iyi veya dediğin gibiyse) Hep aynı cümleleri kurmaya başladın bilet almaya geldik onu yapmaya geldik e tamam işte 1 kere söyle bırak isteyen istediğini desin yav :D bu kadar kendini kanıtlama çabası içine girme. Bu kadar fazla konuştukça insanlar daha çok üstüne gelicek daha çok konuşucak insanların susması için yazdığın her yazıda insanlar daha çok konuşucak. Yaptığın işi yaptığın icraatlarla savun sözlerle değil.

Kısaca özet geçeyim : Düzgün bir iş yaptıysan açıklama gereği duymazsın ortadadır herşey. Eğer ki yaptığın işi yüceltmeye veya değerinden fazla göstermeye çalışıyosanda sürekli konuşur konuşur susmaz insanların görüşlerini umursamaz sadece kendini översin.
      Uzun süre kedi, köpek besledim. tek seferde yeni komut alamadılar..

Zira, ilk gösteririm öğrettiğimin farkında değildir. ikinci defa yine anlamaz..üç olur bir şeyler yaptığımın farkındadır. dört olur daha dikkatli olmaya başlar..

Şimdi burada, kusur benim midir? yoksa -size göre- her yaptığım açıklamada "bunu şurada demiştim" demem veyahut, başlık altında "zaten yazmışım cevabını" dememe sebep olmak mı kusurdur..Kaldı ki, kestirip atmak dünyanın en kolay şeyi. ben, sohbet olsun konuşalım tartışalım fikir alışverişi olsun gırgır şamata olsun isterim. bu sebeple de insan yerine koyarak tek tek gelen soruları cevaplamaya çalışırım (arada atladığım varsa affola)

bir şeyi kanıtlama çabası gütmedim, gütmem de. bir keko sözü olarak da " Bizi bilen bilir gardaş "

Bazı şeyleri baştan konuştuk, ama nedense bir beklenti oluşmuş. bunu hatırlatmak "kanıtlamak" olmuyor. Siz sürekli hatırlatılmaya sevk ederseniz "aynı şeyleri söylüyor" olur. Bugün aynı cevabı verdiğim yerler var.
      Anlatmak konusunda bir sıkıntım olduğunu zannetmiyorum, olsa kendi çevremden bu yönde dönüt alırdım. hakeza, beni anlayamayanların gözlemleyebildiğim kadarıyla belirli bir kitleden.

bir de dikkatimi çekti, sanırım oğulcan dışında soru soranların hepsi de Cof oyuncusu. ilginç. john lennon gibi hissediyorum kendimi.

özet: Anlatılanlar ve yapılanlar karşıdakinin anlayabildiği kadarıdır, bazen eğilip bir şeyler anlatmak erdemli bir davranıştır. Birisinin görüşünü önemsemediğim olmamıştır. belki marangayı önemsemediğim olmuştur. o da saçma sapan fotoğraflar yolluyor ondan :(

@Maranga28 alınma kardeşim ben senin rocker kimliğin ve hapishane modunu çok beğeniyorum. senin gözlükten bulabilirsem ben de alacağım ;D

The post was edited 2 times, last by Nicholai Hel: add ().

• Şöyle bir soru sorayım senin ekibe inancın var mı bu ekipten olur diyebiliyormusun ? İnşa ve tılsım yapılanması başladımı en basitinden malum geçen senelerde görüldüğü gibi son dakikaya bırakılmıyor kısacası vaadlerin neler bize şunun cevabını verebilirmisin neden tdyi desteklemeliyiz. Hayır desteği biz vereceğiz diyorsanda neden diğer birliklerden fikir almadan ilk bölge tercihini siz yaptınız. Herşey bir yana az da olsa uğraşan birilerini görüyoruz fakat yeterlimi onu kestiremiyorum
    • Arthas wrote:

Bir istatistiktir yürüyor.Öyle büyük rakamlar var ise güzel raporlarınızda olmuştur herhalde elemede.Sonuçta TOP10'a 6 birlik mi ne sokmuşsunuz.Azıcık rapor paylaşın da benim gibi rapor görünce sevinen insanları mutlu edin. @Alarmaa İlk sen başla yakışıklı.Başka eleme serverlarındakileri paylaşmak yerine kendi oynadığın serverdaki o istatistik raporlarını atarsan çok makbule belki zeki geçer ... :sleeping:
      Arşiv tutmuyorum hocam. 50-80k arası basıp basıp çaktım "güya" anlaşmalı olduğumuz adamlara. Nickim Alarmaa hesaba baktığında göreceksin ki merkez köyüm 6 tarlalı. Elemeyi ne kadar ciddiye aldığımı/aldığımızı buradan anlayabilirsin. Ama dalga da geçemiyorsun çünkü saldırıda 170. sıradayım ne kadar üzücü değil mi :D
      İlla bir rakam görmek istiyorsan bunlar seni tatmin eder :) Etmezse canın sağolsun.
      Bu server ortaya çıkan raporlara bakarsan en büyük ordu TD ye ait (gözden kaçırdığım bir şey yoksa). Saldırı sıralamasına bakıyorsun ilk 10da 4 TD li 4 CS li 1 coflu var (gözden kaçırdığım bir şey yoksa) o eleman da 10. sıraya kendini zar zor atmış zaten. Keza birliklerin saldırı sıralarını da yazdım. Cof saldırı falan yapmamış bu server anlayacağın. Ya siz çok iyi oyuncusunuz da istatistiklere mi yansımadı. Siz çeklere kök söktürdünüz de Multihunter puanlarınızı mı sildi anlamadım ki. Al kardeşim bu istatistik diyin saygı duyalım, susalım. Geliyorsunuz 100k asker çakıp artistlik yapıyorsunuz. 100k askeri ben 6 tarlalı köyden basıyorum zaten :D
      Bak herşey bir yana gelirsin biz defans oynamayı seçtik dersin -ki gerçekten iyi defans toplamışsınız- strateji budur derim saygı duyarım. Ama başkanından tut trollüne kadar hepsi geliyor buraya Çekleri de Hollandalıları da biz yaktık, yıktık, esip gürledik, TD + TUĞRA onlarla iş birliği yaptı, tek bir saldırınız yok, bütün askerleri TIRSIN ULANA gömdünüz yazıyor. Buna inanıyorsan bana bir istatistik göster. Travian oynamayı bilen herkes bilir ki iyi bir oyuncu daima istatistiğe yansır. Benim işim de istatistiklere göz atmak. Kendi çöplüğünüzde Neşeli Günler filmindeki Ziya gibi atıp tutabilirsiniz ama biz yemiyoruz bunları :D

Maranga28 wrote:

Ya sen şuna multilerden def bastık yolladık desene, sanki bilmiyoruz? Ya da vazgeçtim def basan her birliğinizin puanını topla, sonra TD lerin puanlarını da topla. Bakalım kim daha çok puan yapmış.
      Since 2006 8)
    • Yazışmaları okudum ama hem Cof hem Td boşa açıklama yapmış. Cofta da TD de çok sevdiğim abilerim kardeşlerim var onca sene beraber oynadığımız. Hani klasik bir hikaye vardır ya cehennemle alakalı.. Her kazanda bir zebani durur ama Türklerin kazanda durmaz onlar birbirini aşağı çeker diye..
      Bizim ırksal bir sıkıntımızdır bu bizde meyve veren ağaç ödüllendirilmez taşlanır.. Bizde bir olalım mantığı yoktur Ben olayım mantığı var..

Elin hollandalısı bakıyor oyun bana kalmayacak gidiyor aynı dine mensup çekleri destekliyor. Neden? Türkler kazanmasın... o esnada biz ne yaptık forumlarda yok Kemalciler yok tırsıncılar diye birbirimizi yedik. Yanlışım yoksa son anda yine Adamus olmasa belki de yarışı kaybedecektik.. Her zaman savundum mesleğim icabı da buna çok şahit oldum. Türkün Türk'ten başka dostu yok.. Siz ben şurada olacağım deme derdindesiniz hala .. Kusura bakmayın finallerde yine Rusları Polonyalıları Romanyalıları izleriz sonra gelir burada birbirimizi yine yeriz...

Artık şu saçma egoları kırgınlıkları bırakın bir kenara da birleşin.. Herkesin ortak kanaatte birleştiği birini yapın wowcu,başkan vs birlikte yürüyün. Yoksa her sene olduğu gibi yine hüsran yine geyik..
    • Alarmaa wrote:

Ya sen şuna multilerden def bastık yolladık desene, sanki bilmiyoruz? Ya da vazgeçtim def basan her birliğinizin puanını topla, sonra TD lerin puanlarını da topla. Bakalım kim daha çok puan yapmış.
      Puan yaptın noldu oyunu mu bitirdin sanki ne puanmış kendinize asker vurup puan yaptınız ne boş gereksiz konuşuyorsun ya arkadaş he multi sorma oyunun yarısı bizimdi bastık bastık yolladık

Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.
    • Evet Gençler ve Genç Kalanlar.............
      Son Eleme Grubu COMX An İtiBari İle Reset e Girdi, Zilin Sesi Duyuldu Oydu Buydu Şuydu Neydiyse Oydu Hepsi Yalan FİNAL Gerçek.

Çekilişe 14 Gün

DİP:
      Alternatif wildcard Başvurusu Yapacaklar.
      Geçen Yıldan İlk 300 de Kalan e-mailler, Eleme Sunucusunda Yeterlilik Almış e-mailler Olmamasına Özen Gösterilsin.
      Ayrıca:
      Son İki Yıl İçinde Sw Tamamlamış,
      Oyunda Ceza Almamış,
      Plus Oynamış,
      Uzantısı Genel Geçer Olan Tüm Talepler Karşılık Bulacaktır. Elemelerden Ön Görülen 4'erK Kontenjan Çok Düşük Kaldı Açık WILDCARD İle Kapatılacak........
      DİP2: Derecesi İçin Tereddütü Olanlar Ana Sayfadan Kontrol Edebilirler.
      Travian Tournament 2018

• New

Hello World wrote:

Şöyle bir soru sorayım senin ekibe inancın var mı bu ekipten olur diyebiliyormusun ? İnşa ve tılsım yapılanması başladımı en basitinden malum geçen senelerde görüldüğü gibi son dakikaya bırakılmıyor kısacası vaadlerin neler bize şunun cevabını verebilirmisin neden tdyi desteklemeliyiz. Hayır desteği biz vereceğiz diyorsanda neden diğer birliklerden fikir almadan ilk bölge tercihini siz yaptınız. Herşey bir yana az da olsa uğraşan birilerini görüyoruz fakat yeterlimi onu kestiremiyorum
      Bu ekipten olur demeseydim, chall a support kasıyor olurdum hala plat1-3 arasında sürünüyorum :D

İlk bölge tercihini Cof yaptı, hatta "wow etrafı bizim wowu başkası alsın" temalı yazısında.

"Neden desteklemeliyiz" ve "yeterli mi" sorusuna cevap olarak, kurmaya çalıştığımız alternatif platformun görev/kabiliyet/gönüllülük esasına dayandığı aşikar.

Hem biraz taze kan, hem biraz daha az mental yorgunluğun olduğunu varsayarsak(2016 ve 2017 de yapılan hatalar sadece eleştirmek için değil, diğer ekiplerinde -td dahil- feyz alınması için de önemli). Yeterli kalifiyelik ve optimize rakama ulaşıldığı anda ortadaki determinasyonun size vaadi, başarı ve temeldir. (cihat abi gibi konuştum :D ).

Bu konuda elimde bir taslak var, iş bölümüne dair. Ekip başkanlarının da özverisi ile, herkes kendi işini yaptığı takdirde mekanizma bu sistemi yükseltecektir.

Uğraşan birilerinin olduğunu hissettirmek de güzel. :)

Teşekkür ederiz.
    • New

Öncelikle TD Birliklerine Final serverinde başarılar dilerim.
      Görünen o ki iki kutuplu gidilecek final serverine.
      TD Kadrosuna bakıyorum da İKİ Sezondur yatan TURKEYve TUĞRA ekibini baz alarak, savaşmaya aç olan bir ekip görüyorum.
      Önceki sezonda hedefi olmayan tugra ve turkey ekiplerinin bu finallde HEDEF Koymaları iyiye işaret benim gözümde.

Arkadaşlar birleşme olmuyor olmayacakta bu açık seçik ve net...
      Olmuyorsa bu saaatten sonra hiç kimse diğer birliği kötülemeyip, Türklerin başarısı için yazılar yazmalı kanımca.
      Wow zamanında ise hangi TÜRK Ekibi önde ise ona destek olunmalı.

FİNAL SERVERİ BEYLER Bu, Kendi serverlerimiz değil. OLmayanı zorlamanın da mantıgı olmadığına göre;
      Her birlik diğer birliği anlamalı vede ona göre hareket etmeli.

Açıkcana şunu söylemek gerekirse Gönlüm COF tan yana
      (Oyun bilgileri ve ekip ruhu daha üst seviyede olduklarından dolayı)

Saygılar, sevgiler herkese...
    • New

Çok doğru. Madem destek olmayacağız köstek de olmayalım birbirimize. Herkes istediğini desteklemekte özgür. Bizim tek derdimiz elemede olduğu gibi finalde de bize sallayıp, Türkler arasında kutuplaşma yaratmayın. Günün sonunda kimin durumu iyiyse zaten o kişi desteklenecektir. Ama dediğim gibi antipati toplamadan, birleştirici bir üslup kullanılması şart. TD finale iyi hazırlanıyor. Hatalarımızdan dersler çıkardık, ekibimizi genişlettik ve en önemlisi artık bir iddiamız var. Umarım Türklerin adını iyi yerlere getirebiliriz, en azından çok daha aktif bir TD göreceğinizi kendi adıma söyleyebilirim.
      COF için de aynısını diliyorum. İyi organize olan bir ekipsiniz. Enerjinizi buna harcayın ve bize sallamaktan vazgeçin :)
      Since 2006 8)
    • New

Alarmaa wrote:

Arthas wrote:

Bir istatistiktir yürüyor.Öyle büyük rakamlar var ise güzel raporlarınızda olmuştur herhalde elemede.Sonuçta TOP10'a 6 birlik mi ne sokmuşsunuz.Azıcık rapor paylaşın da benim gibi rapor görünce sevinen insanları mutlu edin. @Alarmaa İlk sen başla yakışıklı.Başka eleme serverlarındakileri paylaşmak yerine kendi oynadığın serverdaki o istatistik raporlarını atarsan çok makbule belki zeki geçer ... :sleeping:
      Arşiv tutmuyorum hocam. 50-80k arası basıp basıp çaktım "güya" anlaşmalı olduğumuz adamlara. Nickim Alarmaa hesaba baktığında göreceksin ki merkez köyüm 6 tarlalı. Elemeyi ne kadar ciddiye aldığımı/aldığımızı buradan anlayabilirsin. Ama dalga da geçemiyorsun çünkü saldırıda 170. sıradayım ne kadar üzücü değil mi :D İlla bir rakam görmek istiyorsan bunlar seni tatmin eder :) Etmezse canın sağolsun.
      Bu server ortaya çıkan raporlara bakarsan en büyük ordu TD ye ait (gözden kaçırdığım bir şey yoksa). Saldırı sıralamasına bakıyorsun ilk 10da 4 TD li 4 CS li 1 coflu var (gözden kaçırdığım bir şey yoksa) o eleman da 10. sıraya kendini zar zor atmış zaten. Keza birliklerin saldırı sıralarını da yazdım. Cof saldırı falan yapmamış bu server anlayacağın. Ya siz çok iyi oyuncusunuz da istatistiklere mi yansımadı. Siz çeklere kök söktürdünüz de Multihunter puanlarınızı mı sildi anlamadım ki. Al kardeşim bu istatistik diyin saygı duyalım, susalım. Geliyorsunuz 100k asker çakıp artistlik yapıyorsunuz. 100k askeri ben 6 tarlalı köyden basıyorum zaten :D
      Bak herşey bir yana gelirsin biz defans oynamayı seçtik dersin -ki gerçekten iyi defans toplamışsınız- strateji budur derim saygı duyarım. Ama başkanından tut trollüne kadar hepsi geliyor buraya Çekleri de Hollandalıları da biz yaktık, yıktık, esip gürledik, TD + TUĞRA onlarla iş birliği yaptı, tek bir saldırınız yok, bütün askerleri TIRSIN ULANA gömdünüz yazıyor. Buna inanıyorsan bana bir istatistik göster. Travian oynamayı bilen herkes bilir ki iyi bir oyuncu daima istatistiğe yansır. Benim işim de istatistiklere göz atmak. Kendi çöplüğünüzde Neşeli Günler filmindeki Ziya gibi atıp tutabilirsiniz ama biz yemiyoruz bunları :D

Maranga28 wrote:

Ben sana istatistik yapmadınız demedim ki ? Yaptığınız o güzel istatistiklerden birkaç rapor istedim.O kadar puan gökten gelmedi herhalde.Vardır güzel Saldırı&Savunma raporlarınız diye düşünmekteyim.
    • New

Nicholai Hel wrote:

2) Bu tuzak soru, bunda bu başlık altında bahsettiğim gv&nb nin miktarı vesaire de önemli. Şu aşamada dağınık olan TD birliğinin tek bölgede toplanmasının üstüne Cihat Zergerin vereceği destekle tatmin edici bir rakama ulaşabileceğimizi düşünüyorum
      Sorudaki niyet olumluydu aslında lakin tuzak olarak nitelendirilmiş.Sizin gideceğiniz bölgeyi kontrol altına alabilme ihtimaliniz üzerine değil de ; ön görülemeyen bir durumda ek bir planınız,sizi rahatlatan bir durum yaratabileceğinden sordum.Tabii ki bu sadece sizin için değil,COF ve diğer Türk birlikleri içinde geçerli.

Sizin bölgedeki yerleşim planınız,COF veya diğer ekiplerin gideceği bölge ve yerleşimlerine ne kadar yakın olursa ; süpriz durumlarda yardım o kadar çabuk ve kolay gelir.Farklı bölgelerde ama sınırları yakın birlikler olduğunda hiç olmazsa sınırınıza bakma ihtiyacı duymazsınız.Ne sizden ne diğer Türk birliklerinden Final'de her ne nedenle olursa olsun,herhangi bir saldırı yada bencilce bir hareket geleceğini sanmıyorum.Sonuçta böyle bir durumda bunu yapan birlik,kendi geleceğini elinden alır.Ama diğer ulus birliklerindeki amaç sadece kazan-kazan.Çıkarı olmadığı sürece sürekli tetikte bulunmanız gerekecek.

GetterMap 2,1 - finals.travian.com (2018) - Getter-Tools
      ''Hepimiz geçmişten ders çıkarırsak birşeyler yapabiliriz.''

Bu sebeplerden dolayı tüm birlikler her ne kadar güçleri bölgeleri kontrol edebilecek yetide olsa da,birbirlerinden bağımsız yerleşim yapmaması kanaatindeyim.Hiç olmazsa kabaca bilgi alımı olmalı.Bunu yaparken kimliğini kenara bırakıp,hedefe odaklanmalı.
      Azur

ARMY

[chamur] Multi-Gaming

ATESI HARLAYIN

YOUR EGO IS MY LEGO
    • New

like the wind wrote:

Öncelikle TD Birliklerine Final serverinde başarılar dilerim.
      Görünen o ki iki kutuplu gidilecek final serverine.
      TD Kadrosuna bakıyorum da İKİ Sezondur yatan TURKEYve TUĞRA ekibini baz alarak, savaşmaya aç olan bir ekip görüyorum.
      Önceki sezonda hedefi olmayan tugra ve turkey ekiplerinin bu finallde HEDEF Koymaları iyiye işaret benim gözümde.

Arkadaşlar birleşme olmuyor olmayacakta bu açık seçik ve net...
      Olmuyorsa bu saaatten sonra hiç kimse diğer birliği kötülemeyip, Türklerin başarısı için yazılar yazmalı kanımca.
      Wow zamanında ise hangi TÜRK Ekibi önde ise ona destek olunmalı.

FİNAL SERVERİ BEYLER Bu, Kendi serverlerimiz değil. OLmayanı zorlamanın da mantıgı olmadığına göre;
      Her birlik diğer birliği anlamalı vede ona göre hareket etmeli.

Açıkcana şunu söylemek gerekirse Gönlüm COF tan yana
      (Oyun bilgileri ve ekip ruhu daha üst seviyede olduklarından dolayı)

Saygılar, sevgiler herkese...
      Bünyamin Merhaba;

Cumanın Bereketiyle Dileklerin İçin Teşekkürler. TR' deki Gerek Yönetsel Gerek Oyun Gerekse Final sw Adına En Tecrübeli İlk 10 Kişiden Birisin. İlk Final Sw'den Bu Yana İstenilen Mekanik Birliktelik Malum Bir Çok Sebeple BAŞARILAMADI !
      Seninde Altını Çizdiğin Gibi Var Olan Kapasitenin ve Enerjinin " İDEAL HEDEF" e Alternatif Güzergahlardan Gitmesi En Doğru Çözüm.
      Yeni Dizayn Edilen Konsorsiyum Modeli AMAÇ BİRLİĞİ 'ne Şİmdiye Kadar İstenmeyen Sebeplerle Final Sw'ine İştirak Dahi Etmeyen Amiyane Tabirle UYUYAN HÜCRELERİMİZ de Katılacaktır. Kapasitif Yüzlerce Oyuncumuz Sırf Basit Temelsiz Yaratılmış Gündemlerden Oyuna Dahil Olmuyordu.
      Yapılması Gereken Çok NET ve BASİT.
      1-) KOŞULSUZ SAYGI
      Her Bir Bireyimiz Diğerini Sevmesin Gerçekten Sevmesin Sadece SAYGI Duysun, Dolayısıylada Yermeye Çaba Sarf Etmesin Enerjisini Oyuna Kanalize Etsin. Eleştirileceğine İnandığı Davranıştan Kendisine Tecrübe Edinsin. ALLAH' n Bahşettiği Akılı Kullanarak Negatifimizden Dahi Pozitif Elde Edelim.
      2-) Münafık Millliyetçiliği Bırakalım.
      Bu Camia Artık Bilinçli Azınlığa Doğru İlerlemekte Bu Sebeplede Boş Söylemler Kendisine Hayat Bulamayacak, Felsefelerimiz, Eylemler İle Değerlenip Güzelleşecek.

Her Kim ki Bizim İçin Yüreğinden ve Aklından Ne Geçiriyorsa Alemlerin RAB'ı Onlara Bin Katını BAHŞETSİN........

Saygı Ve Sevgilerimle.........
    • New

Arthas wrote:

Ben sana istatistik yapmadınız demedim ki ? Yaptığınız o güzel istatistiklerden birkaç rapor istedim.O kadar puan gökten gelmedi herhalde.Vardır güzel Saldırı&Savunma raporlarınız diye düşünmekteyim.
      Hocam zaten diğer konuya arada sırada raporlar atıldı. Gerek ben attım, gerek başkaları attı. Nereye varmak istiyorsunuz, ne görmek istiyorsunuz anlayamadım?
      Since 2006 8)
    • New

Nicholai Hel wrote:

Merhabalar,

Bu seneyi, eleme serveri içerisinde bilete dayalı götürdüğümüz oyunu biri 95 biri 93 olmak üzere 3. Ve 4. Sırada iki Dünya Harikası getirmek, hırslı rakibimizi gride wow kurmaya sevketmek ve ciddi miktarda zaiyat vererek gerçekten güzel bir noktada bitirdik. Ve bu konuda beraber olduğumuz dostlarımıza teşekkür ederim.
      Su nokta cok dikkatimi cekti. Acaba COF rakip wowlari surekli yikmamis olsaydi kac seviye basilabilcekti?
      Beni bilen bilir Cof sempatizani olmadim hicbir zaman. Ama ben takip ettigim kadari ile Cof dan baska WOW yikan neredeyse gormedim. Yani Cof bu mucadeleyi vermeseydi TD wowlari max kac seviye basabilirdi?

Amacim kimseyi ovmek ya da yermej degil ama bu kisim cok dikkatimi cekti..

Iyi forumlar

#KARINDEŞEN JACK#
      Hak edene hakkını veririz!
    • New

Punisher01 wrote:

Su nokta cok dikkatimi cekti. Acaba COF rakip wowlari surekli yikmamis olsaydi kac seviye basilabilcekti?Beni bilen bilir Cof sempatizani olmadim hicbir zaman. Ama ben takip ettigim kadari ile Cof dan baska WOW yikan neredeyse gormedim. Yani Cof bu mucadeleyi vermeseydi TD wowlari max kac seviye basabilirdi?

Amacim kimseyi ovmek ya da yermej degil ama bu kisim cok dikkatimi cekti..

Iyi forumlar
      varsayım eksik.

Bu mücadeleyi diyorsun da, cof mücadele edip kayıp mı edecek ? Hiç mi gelmeyecek ? Bir sürü alternatif var.

Bence dikkatini çekmemiş, çekse “dayalı” kelimesi zaten sormak isteyeceğin bu temadaki tüm soruların cevabını sana veriyor.yine de şansımı deneyim.

Bilet amaçlı geldiğimiz için, muhtemelen pikonun wowu ile carreranın wowu %50 %50 ihtimalde kalırlardı. Şahsi olarak da yapılmasına inandığım şey, oyun başından konuşup final için güzel bir müttefik kazanmak olurdu bu “varsayımına” göre. Hem maddi hem zaman, ilgi gibi şeyler büyük kıstas..

Altın pahalı olm.. vallahi bak.