Povijest hr1 2016/2017

Would you like to know what’s going on in the Tournament 2017 Finals?
    Keep yourself updated by reading "The Corner"!

• Povijest hr1 2016/2017

Pozz svima. Na slovenskih serverih je normalno da se na kraju na forumu napravi jednu temu za povijest servera. Jer kako znam to na .hr nije obično, napišem moje mišljenje ovde. Unaprijed se ispričavam za sve gramatičke greške i slične stvari, moje znanje hrvatskoh jezika dovoljno je za naručit pivo na moru, al to je ipak to :D Reporti su več u posebnoj sobi, osim onih jako važnih neču jih opet ovde limat.

1. Prije servera

Ja nisam igrao na prošlom serveru, al neki kolegi iz .si servera (Zago, Tim) su igrali s Neznanima i preko njih sam znao kako je sve skupa završilo – Egošlape su jih pretukle u prafaktore. Ja sam na kraju kolovoza zaključio s .si serverom i počela mi travian penzija, otišao sam študirat u inozemstvo. No onda kaki tjedan pred početkom ovog servera opet su mi pisali, da Neznani spremaju veliku ekipu iz Slovenije, da me trebaju i nek dovedem još kake ljudi ako možem.

Nije mi nekak bilo do novog servera, uvijek nekako postanem vođa i nisam imao želje opet raditi ko crnac... Al Neznani su obećali da imaju odličan projekt, da je vodstvo 100%, ekipa igra skupa več dosta godina i da se sad samo traže dobri igrači, cilj je da su po broju igrača jednaki kao Egošlape i da mogu se cijeli server borit protiv njih kao jednako jak protivnik. I evo mene budalo – pregovorili me.

Pozvao sam i kolege iz prošlog .si servera, mala ali stvarno odlična ekipa igrača. Od početka dolazila sta mislim da samo Boki i Suzy (Neznani100). Ali naša ekipa postajala je veča svaki dan (neki dolazili su i incognito i se raskrili kasnije prntscr.com/fhx3f0 :mrgreen:). Ja sam si u sobi novih igrača Neznanih našao i duala Jakoba, nista se poznala od prije, dogovorila sva se za def teutonce i ljepo sva počela klikat.

Cijela ekipa »NMT« je onda bila: Neznani100 (Suzy, Boki, Boris), Neznani111 (Max), Neznani120 (Dušan), Neznani30 (Panda, Jakob), Neznani113 (Klemen, Kiki), Zagor (Breda), Enigma (Sudija), Obelix (Julč) i jedan dual Slavc na Neznani83 (račun se zbog nedostatka vremena već gasio). I svaka ekipa ipak mora imat i svoj cilj. Odlučili smo se da na Neznani100 napravimo jednog kataša, svi ostali igramo def i pomognemo k tom cilju.

Na tom mjestu moram i objasniti, kako da imamo ovaka glupa imena. Neznani su se zbog debakla prošle godine uplašili i htjeli sakrit ko je ko. Glavno jim je bilo da Egošlape ne saznaju gde igra Panacota. Vjerovatno je svima jasno da je to totalna glupost, i tako mislili smo i mi tada mislili. No jer smo vjerovali da su odlična ekipa i mi smo bili novi člani u savezu – pristali smo i tako postali neki bezvezni broj.

2. Početak

No i onda 24.10 se počelo klikanje. Skoro cijeli -/- napunio se z Neznanima, dobre volje bilo je dosta... Prvi cilj ipak je bio dobiti dobre crope skupa za cijelu ekipu. No Neznani nisu dozvolili da bi se najbolji cropi rezervirali za WW offe, na kraju došli smo do nekog kompromisa da se napravi na forumu saveza neki seznam cropa i kad netko šalje koloniste se tamo upiše. U stvari u savezu bila je utrka između nas.

Neki su kupovali kacige za visoke cijene, ja sam se odlučio da jednostavno napravim 3 multije (Domaća loza, Jasmin Stavros, Volim Kolindu) za isti efekt. Slao sam surse sebi i ostali ekipi, napravio 1-2 feštici i z dualom sva dobila 150% 15c. Za N100 dobili smo 125% 15c, al što je važno je da smo pored ovog cropa dobili i jednog za N120 i onda još za ostale u blizini (N113 i Enigma su nekoliko dalje, al 113 imaa def konjicu i enigma je bio u glavnom garaža). Multije sam onda pustio drugim u savezu, Loza i Kolinda neznam ko jih je dobio, no Jasmina sam legalizirao - dao kolegu koji se nam je pridružio nakon nekoliko dana, dao mu je novo ime Obelix i sad je mislim da u top20. Vjerovatno sam jedini igrač kojeg je nadmašio njegov »multi« :lol:

A za savez... brzo je postajalo očito da su Neznani u biti jedna velika nula od saveza. Ubacili me u vodstvo (evo me budalu opet), tamo nas je bilo nekih 10-11 ljudi, nekih nije nikad bilo, sve bilo je nekako nefunkcionalno i brzo su se počele svađe, neka djeljenja na stare i nove člane i ipak je nakon 2 tjedana sve skupa puklo. Nije dosta falilo pa bi tada došlo do masovnog gašenja računa. Bili su problemi oko cropova, pushanja, neke je živcirao PIP ipd. Što je bilo najgore je to da nije bilo nikakvog plana i vizije za naš savez na ovom serveru. Meni je sve postalo jasno kad je vođa neznanih (Matej – N93) svima reko da su protivnici puno bolji, da moramo biti realni i da »moramo si priznati, mi smo ovde ipak samo turisti«. Ako su Neznani prije toga imali kako poštovanje od novih člana, u tom momentu su ga izgubili.

Oko diplomacije na serveru – odmah nam je bilo jasno da budu naši protivnici Egošlape & PIP. U početku servera povezali smo se z OPG, Nomadi i LV, za +/+ još nismo znali šta će se tamo dogoditi.

3. Svaki zase...

Onda se sve nekako smirilo, svaki je klikao svoj račun i to je to. Ja sam se povuko iz vodstva, bio sam u kontaktu z Neznani99 (Zago i Tim), oni su imali kontakt z Matejem, šefom Neznanih i nekako smo svi nastavili s klikanjem, bez nekog stvarno funkcionalnog vodstva.

Z dualom sva razvijala račun, dizanje farm u gg, polako svuda velike feštice i nova sela, brzo sva htjela uzeti 15c supporte oko gg i sve oaze. Dogovor je bio da do 60-70 dana nema vojske, onda se počinje i do arta napravi 100k+ kopljanika, a na cijelom računu bio je plan da je do arta dosta proizvodnje hrane za 200k vojske. Na 38. dan bile su farme u GG na 13, ništa posebno al dobar početak. prnt.sc/dem4cf - 40. dan.

Cijela ekipa je tada počela raditi za kataša na N100. Minimalni cilj nam je bio 150/100/20, to je koliko je panacota napravio prošle godine. Za do artefakta postavio sam cilj napravit 30/20/4,5, u gg farme 18 i kapacitetu skladišta na računu 10-15m. Katapulte počeli bi raditi 35. dan, vojarnu i konjušnicu 50. dan, i onda VV i VK počeli bi na 75. dan servera.
      Bio je to težak plan, al zbog super ekipe sigurno bio je realan. Na 34. dan štartale su pripreme za katapulte, svi smo pushali infrastrukturu i radionicu, najviše sursa je kao uvijek dao najbolji susjed N120 (Dušan > Mercator :lol:) prntscr.com/fii6xg . Do večera 35. dan digli smo radionicu na 18 i počeli radit prve kate, vrsta u radionici nije se prekinula do slanja offa na kraju servera. Skromni počeci našeg offa – prvi kati prnt.sc/dcj9eq :D

Cijela ekipa se je super razvijala, N30, N111, N120 i N100 bili smo u top20. Za nekoliko dana diglo se radionicu na 20 i radilo katapulte na 100% prntscr.com/fiibzi. Od početka bilo je teško, al zbog suradnje cijele ekipe uspjelo je prntscr.com/fiiavy.

A naš savez... tuga i glupost. Na kvadrantu pored nas naselili su se protivniki PiP, nisu bili neka ozbiljna pretnja al svejedno. Zbog neodlučnosti vodstva, individualnosti offera, neorganiziranosti i loše suradnje ni mi nismo bili neka pretnja PiPu, N99 uspjeo je katat GG farme dvima članoma PiP, al onda je i ostalo pri tome. Pisao sam jim nek počneju ozbiljno napadat, al uzalud (prntscr.com/fij0hk). Večina individualnih pokušaja rezultirala je nekako tako:
      travian-reports.net/hr/report/56162b331cc

Novi člani htjeli smo više agresivnosti, konstantno pushanje 3-4 offera, da mogu oni napravit neki razliku i skatat kaki GG dok je još račun protivnika još u razvoju. No Neznanim bilo je to previše sebično i »nedemokratično«. Napravio se spisak i svaki igrač je mogo dobiti push, svaki dan se pushalo minimalno jednog igrača. Rezultat je bio tak da smo svi imali isto resursa kao prije, samo trgovaca nismo imali kod kuče jer smo drug drugome vozili surse – skratka glupost.

Ipak je sve skupa rezultiralo u nesuradnji, igračima bilo je to glupo i svi ti pushi su postali totalno irelevantni. Imam popis za jedan push oko 45. dana, slalo je 78 igrača, prosječno oko 8k sursa, najbolji 22k. Znači igrač koji je dobio push nije si mogo s njim dosta pomoči. Kad se je u našoj ekipi reklo da treba netko push, svi su slali sve što su imali bez pitanja sve skupa je lagano bilo više od pusha svih neznanih ukupno.

Polako je postalo očito, da smo ofenzivno totalna katastrofa, dobrih offera nije bilo dosta, pametnih još manje. Bilokake organizirane off akcije bile su fanzazija i z Zagom dosta rano sva ugotovila, da je naša najbolja šansa za pobjedu defenzivno preživit do kraja i do tamo varno dovodit sve WW offe. Planirani su bili rami N69, N50, N20 i N80, kataši N100, N24, N75, N96, N49 i N01.

Na N100 sve je bilo po planu, ekipi sam stalno davao još teže upute (prntscr.com/fiirrd). Na 49. dan uspjelo nam je pripremiti vojarnu, konjušnicu i pojilo 20, 10% kacige. Počeli smo raditi naše prve imperiane i EC gyazo.com/07ca9ffed0def22dd7bff84ad0d14ca4, gyazo.com/049b7ef2245e1092c753526630dab825. Kako i u radionici, do kraja servera nije se prekinula vrsta.

Na 51. dan došli smo do 1k kata - prnt.sc/diqi6l. Počelo se je i garažirat, od početka garaže sva bila ja i Enigma. Skupa s katašem narasli su i naši apetiti prntscr.com/fij3ki :D Na N100 bilo nas je 5 igrača (Boki, Suzy, Boris, sitterja Max i ja) i račun je bio aktivan skoro 24/7 - prntscr.com/fij696.
    • 4. Pripreme za arte

Polako smo počeli razmišljati o artih. Za našu ekipu prioritet je bio dobiti art potrošnje, mali ili poseban ako moguče, i brzu obuku za N100 svaki tjedan. Želja je isto bila dobiti mali art VSŽ i jedan veliki za N100.

Male offe za arte napravila sta N111 i N113. U centru pa smo imali prvo selo N120 direktno na granici s šlapama, s pushanjem cijele ekipe napravili smo jedan off za poseban art, da pokušamo dobiti posebnu potrošnju ako bude sreća. Največi problem je bio, jer nigde nismo mogli dobiti reporta natara iz prošlog servera. Cijeli tjedan smo tražili od svih, nitko nije imao prntscr.com/fijlrf :D Na kraju nas je od svih ljudi spasio – Grac prntscr.com/fijmnj :mrgreen:

Računi dobro su se razvijali gyazo.com/e10941a4022e811d279f8e22cbd6d82f, prnt.sc/do4h7v. Oko 60-70. dana počeo se polako raditi i def, cilj je bio da naša ekipa oko arta ima nekih 500-600k defa minimalno. Ipak prvi prioritet za defanje uvijek bio je N100, imali smo dogovor da može se srušit sve račune, al N100 nema šanse, na kraju N100 imao je više od 2m »privatnog« defa.

Za 75. dan imali smo plan početi raditi i u VV i VK. Malo smo kasnili s farmami u gg, na 74. dan stavili smo sve na 17. Off ipak se je radio bez prestanka prntscr.com/fijzwh. Sve je uvijek bilo u garaži na N30 i Enigmi, stanje offa 77. dan servera - gyazo.com/cfc6f84a255c291c328897d545945360. No VV i VK na 75. dan izkazalo se je za malo preteško, jer nam je falilo resa za dizanje farm na lvl 18. Tako da smo po nekoliko dana VV i VK ustavili i prvo stavili sve farme na 18, onda po planu do artefakta radili sve. Počeli smo i z gradnjom skladišta po selima oko ggja, da se može štediti rese za bo.

Al za arte izkazalo se da savez nema nikakvog plana. U biti plan je bio da svaki šalje na art koji mu je najbliže, to je to. Totalno bez organizacije. Što je najgore, svi smo pobjegli u brda, daleko od granice s šlapama. Tako da bi protivnici bez problema uzeli pola artefakta s našeg kvadranta prntscr.com/fikr5r. Nekih 10 dana prije artefakta sam ja onda napravio jedno selo na oko -200/-20, ekipa me pushala in napravio sam nekih 300 kata, da bi se moglo uzeti kaki art iz granice. To se je izkazalo za odličan potez :D

Za dan uzimanja arta napravio sam ja onda plan, napravili smo zemljevid kvadranta i označili sve gde imamo kate, riznice, offe... Kad su došli arti samo smo upisali lokacije i videli gde su najbliži katapulti (primer prntscr.com/fiksm9). Netko je slao off, drugi kate, treći onda uzeo s herojem... Što je najbolje, na granici s šlapama 3 sati od mog sela pojavila se mala bo. N111 slao je samo Ei, ja sam rušio riznicu, N100 uzimao je s herojem, tako da smo oko 11h imali bo u off selu.

Posebni art potrošnje spawnao se na kvadrantu Egošlap, pokušali smo al je bio malo predaleko prnt.sc/e2ywe9. Cijeli savez dobili smo posebnog arhija, pbv, 2x malu bo, 1x malu potrošnju i još nekoliko artefakta. Nije bilo loše, ni falio nam je kaki izvidnik, veliki VSŽ i još kaki art potrošnje. No naša ekipa si je izborila jednu malu potrošnju, to je bilo što smo pored bo najviše trebali.

5. Arti i propad

Ob artefaktih off na N100 bio je oko 27/18/4,6. Malo manje od planiranog, al nema veze, važnije je bilo da smo imali farme 18 i oko 12m sursa na računu, da smo mogli odmah početi raditi u vojarni, konjušnici i radionici z bo. Znači od oko 11:30 na 101. dan servera radili smo to z bo, bez prestanka do kraja servera. VV i VK ipak smo od početka radili bez bo.

Svi smo imali dobro razvite gg, 30, 111, 120, 100, enigma farme na 18, ostali 17. Defa imali smo mislim da oko 550k. Dobili smo mali VSŽ za 30, 111, 120, za 100 smo zamolili Nomade za velikega, da bi i u suppih napravili velika skladišta. Jedino nam su nam problematične postajale garaže, do tada sva garažirala ja i Enigma, al offa bilo je sve više i više. Odlučili smo se napraviti još 2 garaže, bila sta multi računa al smo onda nekako našli neke »vlastnike«, igrali smo jih mi preko sitterstva. Ja sam registrirao račun Asian bear (nikad ne bi ugotovili da je ovo moj račun a? :D), još netko drugi je napravio račun Bobo. Polako smo na obeh napravili farme 18, tako da smo na kraju imali garaž za oko 390k potrošnje offa. Ostalo smo garažirali kod N111 u mali potrošnji, z žitom je pomogla cijela ekipa.

Polako došli su i prvi napadi Egošlapa. Prva runda je išla na Nomade, od 6 meta skucali se na 2, al od toga jednu probili. No sljedeča runda je išla na nas. Pod napadi bilo je oko 50 igrača, od toga cijela naša ekipa. Kao dogovoreno zadefali smo N100, ostali def dali smo na razpolagu savezu.

Defanje je vodio šef Neznanih. Dogovoreno je bilo več od početka servera, defa se cijele grupe napadača, da se svaku rundu jedna zakuca. No on se odlučio da če pokušat jih uvatit, ipak je kao prošle godine sve pogriješio.

Kod nas u ekipi plašili smo se za male račune, za velike smo bili dosta prepričani da neče bit prave mete. Za N30 bio sam siguran da su fejki prntscr.com/filkw0. Bilo je dosta slabe volje jer vođa nije defao kao dogovoreno, al svejedno smo bili nekako optimistični, u jutro se svi ljepo probudili i čekali napade. I dolazili su - prntscr.com/filny7 :mrgreen:

Egošlape napale su 5 ggja, u svih prošli su bez obrane. Rušeni smo bili ja N30 (farme 18/19), N14, N42, N84 i sad pazi to... N24 – panacota. Onaj zbog kojeg svi imamo neka glupa imena, da bi se njega sakrilo, rušen bio u prvoh rundi... groteska. I dan prije rekli smo šefu nek ga defa, no nestalo je defa kako izgleda :D

No onda bila je naša runda napada. Nomadi i LV skucali su se u Egošlape, mi smo izbrisali nek gg PiPa. No večinu napada slao je Zago preko teamviewera, jer mi s 100+ člana jednostavno nismo imali 5 offera spremnih za slanje napada :lol:

Naš ekipni projekt N100 napredovao je po planu. Sve osim VV i VK radili smo z bo prnt.sc/filigq. Nakon nekoliko vrijemena dobili smo i veliki art VSŽ, u svih selih smo gradili velika skladišta i žitnice, da je mogo račun naštediti što više resursa za bo. Nakon toga ustavili smo VV i VK, počeli dizat farme na 19. N111 i N120 isto sta stavljala farme na 19, malu potrošnju smo stavili kod N111 i tamo smo napravili »mali WW«, dosta igrača tamo je imalo vojsku i slali su hranu.

Na N30 ipak bilo je dosta štete. No zbog hitne pomoči ekipe u resih i garaži za jedinice, brzo sva z dualom zgoldala farme na 14-15, da je def opet bio mobilan. Defa mislim da je bilo blizu oko 150k kopljanika. I do rušenja kod mene se je garažiralo oko 50k offa od N100, to se onda premaklo u malu potrošnju.

No Egošlape nisu gljivarile, za nekih 6-7 dana opet su počeli napadi. Manje od dva dana prije sjedanja napada, šef Neznanih javio da njega ovaj vikend nema. No nekako am ja postao šef defa Neznanih ovaj vikend, neplanirano. Skupio sam podatce o napadih, izbrao šta želim defat... No problem je bio jer nisam znao gde bi bilo moguče dobiti def. Kod Neznanih jednostavno šef koristi tor i šalje def pola saveza, druge zove na telefon i da pošalju def.

Želeo sam defat jednu grupu napada, no nisam imao defa ni za ovo. Jednostavno sam onda defao glavne WW offe i nešto drugih računa iz jedne grupe. Stvarno bio sam loše volje, znao sam da nakon mnogo rada i gubitka živaca, rezultat če biti gadan prnt.sc/fo4m1l. I bio je totalno gadan, 8 ggja skatanih, opet bez obrane.

Morala u savezu u tom momentu stvarno je bila katastrofalna. Ja sam otišo iz saveza jer sam imao svega dosta preko glave, samo me još moja ekipa hrabrila - prnt.sc/fo4n8r. Starim Neznanim pao je mrak na oči, opet strah da če jih totalno razbiti kao prošlu godinu. Ipak svuda počele svađe, raspad sistema, vrijeđanja na sve strane. Totalno je puklo na relaciji stari Neznani (savez Neznani) i novi člani (Neznani*), skoro je došlo do katanja prntscr.com/fin3kl :D

Šef Neznanih Matej otišo je u svoj savez, reko da neče više radit ništa. I tada na scenu stopila je – njegova majka i preuzela vodenje Neznanih. Jao bože. No imala je i »odličnu« pomoč – Jojo, vrh inteligencije. U glavnom, totalni raspad sistema, bez vodstva, organizacije, optimizma, želje, neki želeli izbrisat račune, vrijeđanja i svađe svuda, već drugi put u tjeku servera izgledalo je da smo završili prije kraja igre.

No majka Vida imala je predlog, da se do kraja razdjelimo, svaki igra zase. Neznani* igraju zase, Neznani zase. Imali smo debatu o tome oko 4 sati, puno smo pričali, koristili caps lock i se slali u sve moguče otvore človeškega tela. Iz svega ipak nije bilo ništa, samo više svađanja i trdoglavosti prnt.sc/fo4hoc.
    • 6. Ona priča o Fenixu i pepelu

Kad je izgledalo kao da sve propada i da ćemo početi pričati s katapultima, nekako su Nomadi i ostali imali treznu glavu. Ipak jim nije bilo u interesu da se Janezi pobijemo među sobom. Komunikaciju s savezniki uvijek imali smo samo Neznani*, u sobi bili smo Zago, Tim i ja, bilokoga od Neznanih nije bilo u vodstvu koalicije. Nekako su nas pomirili i počeli smo raditi u svom savezu. Neznane smo pustili da rade šta oče, ipak sami nisu imali šanse i morali su igrat s nama (kako smo jim i 100 puta objasnili).

U tom momentu Neznani bili su u katastrofalni situaciji, slično kako prošle godine. Neznam ako je proizvodnja defa tamo zabranjena, al tako mi izgleda. Imali su defa za 2-3 bunkerje, a u savezu 50 igrača. Imali su nešto više od 1m defa, od toga dio nije bio mobilan, garažiran 15+ sati daleko. Imali su dosta off igrača, al nemoguče bilošta s njimi napraviti. Imali su Panacotu u savezu, al on je ipak od početka radio samo s nami. Tako da ako sve prebrojaš i analiziraš, razbio bi jih PTSP :lol:

Neznani* nismo bili tako loši z defom. Nije bilo odlično, al imali smo šansu postaviti se na vlastite noge. Imali smo mislim da 2-3 offe, 4 WW offe (N100, N75, N96 i N80 izvan saveza), sve ostalo bio def. Problem je ipak bila organizacija. Do tada bilo nas je skupa 100+ računa, simmal smo u miru i govorili si kako smo jaki i super savez. No Egošlape su nam u dvih napadih uspjele pokazat da smo u biti bili jedno obično sr****.

Nakon kakih 2 dana vođe u Neznani* opet smo našli neku želju i počelo se raditi. Bez Mateja i ostalih Neznanih, ako smo na početku mi dolazili kao podređeni, od tada bilo je obratno. U vodstvo uzeli smo neke nove člane za pomoć (Neznani31, Neznani86, Neznani61). Ja sam postao šef defa, no z obzirom na situaciju u kaki smo bili bio sam kao vatrogasac.

Odmah sam znao gde je naš problem prntscr.com/fo4505. Imali smo dve manje ekipe (kod mene i kod N99), koje bile su organizirano 100%. Sve ostalo (70% saveza) bilo je neorganizirano, skoro nismo znali s kom igramo, daleko od toga da bi znali koliko vojske ko ima. Savez razdelili smo na def-grupe, svaka je imala jednog šefa. Pogledali smo sve račune, napravili popis defa, mrežu sitterstva ipd. Sve s ciljem da možemo sljedeči put izkoristiti svaku def jedinicu koji imamo, da nam ne ostaje def kod kuče. Za nekoliko dana nastala je ova tabla - prnt.sc/fn1dhx (enigma, obelix i zagor fale).

Stvari bile su daleko od odličnih, al ob dobroj organizaciji i super pomoći saveznica, imali smo realnu šansu za obranu. I mogu reči da za nekoliko dana kad je krenula nova runda napada, sve je počelo funkcionirat kako bi u nekom organiziranom savezu i moglo. Radio sam 2 dana, skupljao informacije o napadih i kontaktirao igrače, raspoređivao def i žito. Al ovaj put imao sam osječaj da možda ne radim uzalud, da postoji neka šansa da nešto uvatimo :D

Neznani još su bili u rasulu više ili manje, neke napade su javili, neke nisu... Matej je onda napravio mislim da 2-3 bunkerje, ostalo sam ja pokrio z našim defom. EgoŠlape su ovaj put išle nulirat tri sela. Jednu grupu smo uspjeli celu pokriti, i još 2 sela iz drugih grupa. Netko je zaboravio slat def, pa je u jednom bunkeru falilo defa, al nema veze, znao sam da ovaj put neče sve proć bez obrane. Stvari izgledale su tako prntscr.com/fo3j2d.

Egošlape ipak uvijek imaju sreču, uletili su na ovog gde falilo defa :D Skucali se 4 offi, zbog greške na njihovi strani ram bio je drugi u redu. Ali svejedno su probili def i dva offa sta prošla, ovo je report prvog napadača: travian-reports.net/hr/report/6523499051e. Pored ovoga, nulirali su GG od N14 (več ošteten u prošloj akciji, defa nije bilo unutra) i skoro nulirali gg od N10, def nam ostao. Nije bilo odlično, al za početak bilo je dobro. I šta je bilo »najbolje«? U bunkerju kod N72 bio moj cijeli def, tako da sam nakon farm u GGju gubio i svu vojsku, koplja na reportu su moja :D

Ova »uspješna« obrana pojačala je moralu i do sljedeče akcije bili smo još bolje pripremljeni. Moram priznati da sam u tom momentu prvi put bio optimističan kad sam čekao novu akciju. Defa bilo je dovoljno, morala se digla kod svih igrača i organizacija počela je funkcionirat kako treba, nije bilo nikakve šanse da se savez sruši i kapitulira. Ako si mogu za bilo šta pripisat zasluge ovaj server, mogu si za ovo. I što je najvažnije, u Neznani* sve je funkcioniralo bez nekih masovnih kršenja pravila kao je bilo obično kod Neznanih.

No sljedeči tjedan opet počeli napadi, ovaj put napalo je 7 grupa. Opet sam radio cijeli vikend, al isplatilo se. Uspjelo mi zadefat skoro cijele 3 grupe i kad sam čekao napade bio sam stvarno dobre volje prntscr.com/fo3tnk :D

Dolazili napadi, 7 grupa kao očekivano. Jedna je loše slala napade, štete skoro nije bilo, kati se skucali. 3 grupe su prošle, al nisu napravili neku katastrofalnu štetu. I kao očekivano, uvatili smo tri grupe napadača. Znači nakon kaotičnog početka EgoŠlape bile su uspješno zaustavljene, cijeli tjedan sam čekao nove napade ko malo djete, jer sam znao da ču jih uhvatiti ko komarce. Al napadi nisu nikad više došli, protivnici napunili su gače i to je bilo to, kraj napadanja prije 140. dana :mrgreen:

Nakon toga uspjeli smo i mi napraviti neku akciju. Neznani uspjeli smo složiti 10 offera, siguran sam 100% da je ovo rekord kojeg neče nikada srušiti. Planirao je Zago skupa sa saveznicima, sve skupa mislim da je bilo oko 20 offera. Ipak ništa nije bilo kako treba, greške jedna za drugom. Neznani 3 puta smo promjenili metu, jer su offeri zaj***** slanje. Nastao neki čušpajs od napada, ni meni nije bilo jasno gde ko ide :D

Rezultat bio je realan z obzirom na kvalitetu slanja napada :D Saveznici skucali se na jedni meti i probili def na drugoj meti. Od nas se jedna grupa skucala na PiP, al druga je (pazi to, nemoguče!!!) uspjela nulirat GG od Agentich i obrisat off. Nakon toga ostalo je premalo offa za nove napade, tako da smo i mi otišli gljivarit. Sljedeča 2 mjeseca nekih organiziranih akcija nije bilo, nešto malo smo mi pokušali na PiP, malo uspjeli, malo se skucali, offeri su onda počeli raditi def.

7. Gljivarenje

Kako već napisano, moj račun ostao je bez cijele vojske i farm u GGju. Z dualom trebala sva oko mjesec dana da sva sve popravila, farme digla sva na 18, napravila i nekih 200k koplja i svaki dan dodajala još nove. Na serveru počelo gljivarenje, dualu bilo je dosadno pa je nakon kakih 150 dana prestao klikat, ostao sam samo ja na računu.

Al projekt ekipe bio je sve bolji i bolji. N100 uvijek bio je zaštiten od svih napada tako da smo mogli nastavit s planom bilo šta se dogodilo na serveru. Nakon arta bio je plan dobiti veliki art VSŽ, napravit sklade u GG, off selu i što više u ostalih supportih, nakon toga stavit farme u gg na 19. U vojarni, konjušnici i radionici bez prestanka radilo se z bo, VV i VK nekad su se radili bez bo, nekad nije se radilo ništa.

Sklade i farme napravili smo do 137. dana servera, nakon toga mogli smo razmišljati samo o offu. Do tada bilo je oko 60/40/9,7k. Ekipi sam dao nove upute, ipak nikad nije bilo u pitanju ako možemo napraviti kao planirano prnt.sc/fo45zd. Na 7-8 dana dobili smo bo, i svaki tjedan uspjeli smo skupit više resa. Cilj je bio ovih magičnih 50m resa, da se i VK može radit z bo.

U tom momentu dobili smo i malo nedozvoljene pomoći, N125, mali račun pored N100, bio je dosta neaktivan i nekoristan, vlastnik prestao igrati i ostavio nam pass. Račun bio je katastrofalan, al zbog blizine odlučio sam se da ga napravim koristnog, postao je moj multi, koji nam je svaki tjedan dodao malo sursa, od početka možda 1-2m, al do kraja sam dignuo polja i sklade, da se skupilo po 7m resa (al tada jih mi nismo ni više trebali, davao sam jih ostalim offom).

Kako očekivano, na 165. dan prvi put nam uspjelo sve raditi z bo. I VK uspjeli smo napunit za cijeli tjedan. prntscr.com/fo4c6g. Stanje offa imam od 164. dana - gyazo.com/faf0a5248a4e7d55fd761be212969169. U sljedečem tjednu kupili smo i 20% kacige za vojsku, dobili smo drugu za vojarnu i prvu za konjušnicu. Od tada sve se je do slanja radilo samo z bo i 20% kacigami. Od početka nije bilo lako i teško smo punili svaki sat u VK. Al svaki tjedan bilo je lakše i na kraju smo mogli sve napunit za 9-10 dana.

Svejedno nismo napravili toliko koliko smo htjeli, tjekom servera dogodilo se nam i nekoliko nezgoda. Prvo je Boki uspjeo ubiti 5k impera, travian-reports.net/hr/report/71645021664, prnt.sc/fo4li9.
      Nije ostao jedini, za nekoliko vremena bio sam ja na potezu… loše napravio trgovačke rute na garaži, krepnulo 2k EC od gladi - prntscr.com/fo4oqt.
      I nakon toga i najveća nezgoda, ovaj put zbog – šapice :D Na N125 u GG bilo je previše hrane, premala žitnica za cijeli tjedan. Tako da smo stavili 10k impera u oazu, selo se farmalo. No ova greška bila je brzo kažnjena, skavtanje oko 2:15 i onda ovo: travian-reports.net/hr/report/716460d4df4.
      Nakon toga nastala je panika, reorganizirali smo sve garaže, sve smo stavili u sela izza zida, pored offa su obično bili moji kopljaniki, i kao šlag na tortu stavili smo bota na garaže, da bi nas probudio u slučaju napada :D Tada smo garažirali Asian Bear, Bobo, Enigma, N30 i N111, no do kraja od mene se premaknulo u selo od N111.
      Do kraja uspjelo nam je bez nekih novih ozbiljnih greška, bilo je nešto malih (kao 200 EC i slično), tako da ukupno smo gubili oko 16k impera i 3k EC, kate smo skoro sve varno doveli do kraja.
    • 8. Pripreme na WW i prvi napadi

Polako se blizio kraj servera. Imali smo 4 WWje, previše, moja želja bila je maksimalno 3. Od toga 2 sta bila uzeta »neplanirano«, kod Nomada jedan se račun gasio prije arta i se skucao u WW, pobio natarce. Kod LV jedan se šalio kako će se skucat u natarce, onda se zapričao i nije mogo više prekinut napada :D NAV uzeo je svoj WW i mi svoj, tako da smo imali WWje: NAV (Roži), LV (Fresh), Nomadi (Masai) i Neznani (Neznani50). Egošlape imale su dva WWja.

Posebni arhitekt dali smo Nomadom. Želeli smo dati i WW na račun masai, da imamo dva na 5x arhiju i ne trebamo branit dodatni arhi i plan. Neznani dobrog holdera nismo imali, ja nisam imao vremena, N79 nije bio aktivan, N50 koristio je cijeli server skriptu i malo klikao, ostali nisu bili dosta ozbiljni. No Neznani od početka nisu htjeli dat WW Nomadom, al po dugih pregovorih uspjelo nam je, tako da je Masai gradio dva WWja.

Isto se počelo planirat za napade na WW, oko 180. dana smo skupili podatce o svih WW offih. Kod nas do tada je Zago koordinirao save, raspoređivao 2x malu bo i pomogao WW offom gde su trebali. Ponekad pomogao sam mu i ja, al moja briga u glavnom bio je N100.

Imali smo 6 ozbiljnih WW offa, rama N50 i N80, kataše N100, N24, N96, N75. Ostali su bili manji, N20 radio je u gg i mislim da bio premalo aktivan, N69 skucali smo u akciji jer smo imali dosta previše rama (jao kaka greška :D), N49 premalo je bio ozbiljan i aktivan, pored toga bio je i katan. N01 ipak bio je posebna priča, vođa neznanih skupa z Matejem, al ja takog amaterizma još nisam vidio, totalno neozbiljan račun. Nije ni napada slao kad smo mu rekli, i kako izgleda lagao se o stanju offa.

Ja i Zago sva pokupila informacije o svih WW offih na 180. dan, sve sva stavila u tablu, stvari izgledale su dobro - prntscr.com/fobii4. Posebno rami izgledali su odlično, i protivnici imali su samo x3 arhija. Svaki WW off dobivao je bo, vođe pomogli smo jim s resi, garažami i slično.

N20, N01, N49 i još neke druge offe odlučili smo se skucat prije plana, ostalo štedit za poslije. Akciju organizirao Matej, iz svega nije bilo ništa. Loše slanje, skoro ništa fejka, N01 ni slao nije, nestao :D Ništa štete nismo napravili.

Organizacija glavne akcije postala je moja odgovornost, napravio sam sljedeči plan: prntscr.com/fobpns. Brojke dana štete bile su malo optimistične, al u svom bistvu plan je bio solidan. Gledao sam ovu tablu s offi, glavni nedostatak činili mi se kataši. Protivnici imali su samo dva WWja i puno defa. Cilj mi je bio, da što manje kataša potrošimo na »zecu«, da svi glavni kataši sjedne na glavni WW. Jedan WW htjeo sam eliminirat do kraja u prvoj rundi. Nismo ni znali koji če biti če biti glavni WW (kako smo kasnije saznali, protivnici odlučili su se 12 sati prije napada), tako da je plan bio osnovan da nije bilo bitno koji bude glavni WW.

Egošlape napale su nekoliko dana poslije planova, nekoliko dana fejkanja, onda u ponedeljak u jutro 5:00:00 organizirani napadi na sve WWje i WW offe prntscr.com/foebw1. Dok smo mi debatirali šta čemo defat, već su nas iznenadili :D

Pravi napadi sjedali su oko 15 sati prije, bez heroja. Činili se nam opasni, al ne dovoljno :D Aktivirali smo arhitekta, al nismo doveli dodatnog defa, jer bi nam onda falilo za napade u sljedeče jutro. Sjedalo je ukupno 26 offa na 4 WWje, najgore je bilo kod Nomada, gde se napravilo 14+ dana štete. Kod nas bilo je oko 11 dana štete, NAV malo manje, LV je imao samo neki dan štete, možda 2.

Sigurno smo su nas napadi tada iznenadili, nismo očekivali napade 26 offa bez heroja, med prvim i poslednjim bilo je 3 sati. Isto su nas iznenadili offi, koji su bili dosta manji od očekivanih. Za neke bili smo 100% da imaju jake offe i samo fejkaju, jer se jih ne izplati skucat na infrastrukturu i će napadet kad budu čuda više (tada bila su na oko lvl 15). Al onda nam izlazili s nekimi poluoffi, prejaki za skucat prije, al dosta preslabi za na kraj. Ako bi znali da imaju Egošlape toliko nekih poluoffa, očekivali bi ovakav napad prije, al tako su nas iznenadili.

Šteta nije bila katastrofalna. Ako bi mi prije napada ponudili opciju, da svi ti offi naprave toliko štete, vjerojatno bi prihvatio. Tri WWje dosta su oštetili, al LV imao je jako loše napade i samo 1-2 dana štete. Problem WWja od LV bio je da se je nalazio u centru, offi od Egošlapa bili su tamo prije nego naš def, koji se najvećim dijelom nalazio u brdima. Isto je bila jako limitirana mogučnost hranjenja. LV imao je oko 23 člana, al zbog nekih odluka MHja veči deo igrača prestao je s igrom, tako da su tada mislim da imali samo tri igrače, koji su nekako pokušavali igrati cijeli savez.

LV su imali manje od 1m defa, mi smo jim slali nekih 2m, koliko bilo je još moguče hranit, supporta pored WWja bilo je jako malo. WW bio je nuliran oko 7 dana kasnije, opet s nekimi poluoffi, ne sječam se ako su bili javljeni napadi, i ako bi bili mi vjerojatno ne bi mogli dovesti dosta defa.

9. Evo sad smo mi na potezu, vidit ćete vi Boga... :twisted::roll:

Tako da je naš WW postao najača šansa za pobjedu, bili smo nekih 11 dana za izza njih. Još smo imali sve WW offe varno kod kuče, protivnikom ostalo samo 5 rama i 5 kataša, opet su morali rušit 4 WWje. Ipak nije bilo sve kako smo htjeli, al nadali smo se na malo sreće do kraja. No umjesto sreće dobili smo prst u dupe…

Počeli smo pripremati našu prvu rundu napada. Skupili smo nove podatce o WW offih, radili kalkulacije i pored toga pripremili i dodatne napade na off sela EgoŠlap. Ukupno posložili smo nekih 30 offera, na WWje, arhitekta i oko 8 off sela. Onda počeli šokovi…

Prvo smo gubili N50, najačeg rama prve runde. Nakon uspješnog kršenja pravila 4 servere u redu, ovde je dobio ban :D On ima neku skriptu za farmanje, može praznit svaku farmu na 2 minute. Ove skripte travian ne otkrije, no sreća mu se istekla ovde kad se server srušio za 6 sati. Kad je server 6 sati bio offline, izgleda da je dolazio online nekoliko puta za 5-6 sekundi. U tom vremenu njemu skripta odmah slala 200+ pljaćka, MHju vjerojatno bilo odmah sve jasno :D Ne razumite me napak, ne bunim se zbog bana, bio je totalno zaslužen, i ja sam igraću dosta puta reko nek prestane kršit pravila… Al svejedno, kad ti netko dolazi skoro do kraja servera, plan napraviš s njim uključenim.

To ipak nije bio kraj loših vijesti. Još danas nemam pojma šta se dogodilo, no neki naši WW offi u posljednjom mjesecu nisu napravili skoro ništa, tako da je stanje bilo mnogo loše nego oćekivano. Naš N96 imao nezgodu kad mu protivnici uvatili 25k impera u garaži, al neki su bili i lošii. Nemam pojma ako su imali neku nezgodu, al sumljam da su se neki lagali kad smo prije pitali za stanje offa.

Ovo je stanje 22.4. – 180. dan servera:
      prnt.sc/fog3wo

Ovo je oko 25.5. – 213. dan servera:
      prnt.sc/fog4b5.

Ovo je kod slanja 5.6. – 224. dan servera oz. 9.6. – 228. dan servera:
      prnt.sc/fog35l

N50 pokušavali smo nadomjestiti s nekimi malimi offi, ali nije bilo dovoljno. Kao sam napisao na početku, pretpostavka za uspjeh mog plana bila je da ne gubimo ni jedan off. Bez N50 bilo je teško, posebno z obzirom da neki WW offi nisu napredovali prema očekivanjima.

Odlučio sam se za sjedanje napada na 95. razini WWja, tada sam bi osiguran da se nam zec nemože vratiti i nam ostaju najaći offi za glavni WW. Prva runda sjedala je u ponedeljak oko 10:30, prije toga bili su napadi na WW off sela i arhitekta. Bilo je odlično, jer su igrači mogli slat preko vikenda, usred tjedna bilo bi nemoguče da šalje 30 offera.

Cilj je bilo srušiti zeca na nulu i oštetiti glavni WW za kakih 140 sati. Pored toga slali smo 15-20 offera na dva off sela, s ciljem da uzimamo dva kataša. No za uspjeh ovog dela akcije bilo mi je dosta svejedno, ako uspjemo EgoŠlape imat će manje kataša nego mi WWja, ako se zakucamo biće manje defa u WW i s tim više štete.

Ipak, putpuno savršen plan putpuno je propao. Egošlape svoje offe slale su prije nas, sjedali su 5 sati prije nas. Cijeli tjedan planirali smo akciju na off sela koja su onda bila bez offa, odlično. U ovom momentu prvi put smo počeli razmišljat da će biti borba na kraju jako tesna, možda ćemo i gubiti.

Protivnici napali su u ponedeljak 5:00:00. Kod nas počela totalna mobilizacija defa, najaće šanse za skupljanje defa imao je naš WW. Bili smo na razini 67, nekako sam približno znao koliko štete možemo mi napraviti i koliko defa trebamo da na kraju pobjedimo. Nakalkulirao sam da trebamo oko 12m defa, što se izkazali kao taćno na kraju prntscr.com/fognnw. Imali smo malo više od 24h za skupljanje defa, molio sam ostale da prebace def kod nas.

Večer prije nismo znali šta će biti, znali smo da bude blizu prntscr.com/fogpxl. Molio sam sve za def prnt.sc/fogu10, al kod nas to ne funkcionira kako treba. Dobili smo nešto defa od OPG (dio kasnio) i gg def od Nomada, LV i NAV trpali su u svoj WW (i šta je gore, dio našeg defa bio je kod njih). Ukupno skupili smo preko 17,5m defa, al loše rasporedili. Htjeo sam da stavimo po 1m kod NAV, LV i Nomada, sve ostalo k nam. Na kraju bilo je kod nas 11m, kod LV 1m, kot Nomada 2m i kod NAV 3,5m defa. Egošlape imale su ljepe offe, oštetili nam WW i ostale nulirali. Naš WW bio je u tom momentu oko 18 dana izza njih, s obzirom na to da nisu trebali više defat off sela znali smo da bit će teško…
    • 10. Ok, ovaj put smo stvarno mi na potezu!!! :mrgreen:

Nakon 5 sati, konačno su sjedali naši teško očekivani napadi. Prvo smo jako uspješno uništili dva off sela bez offa :D Egošlape skupile su ukupno oko 18m defa (2m arhi, 3,5m zec, 12,5m glavni WW). Sigurno brojka je impresivna, al nije nas jako iznenadila, očekivali smo oko 16-17m. Uništilo nas da nisu trebali defat off sela, na 12.5m defa nismo imali dosta rama za nulirat zid. Uništili smo zeca i izbacili ga iz igre, al na glavnom WW zid je ostao na 6, napravili smo samo oko 100 sati štete.

Ostalo nam 4 rama i 5 glavnih kataša + svi mali offi koju su se vratili iz ovih off sela. Ja morao sam raditi za faks, tako da su više drugi organizirali. Svi skupa odlučili smo se da šaljemo sve odjednom, prvo rame, onda sve male offe, na kraju kataše – i nadamo se na najbolje, znali smo da u svakom slučaju bude jako blizu sve skupa. Prebacivali se arti brze vojske, vratio off iz garaža, skupljala hrana i napadi sjedali su 4 dana nakon prve runde. Imali smo jake offe i napravi smo dosta štete, a žao nije bilo dosta. Egošlape skupile su oko 17m defa u WWju i još nešto u arhiju, srušili smo jih iz razine 94 na 53, na kraju smo gubili za j****** 11 sati :(:(:(.

Naša ekipa uspjela je napraviti kako smo planirali na početku, imali smo daleko najaćeg kataša na serveru. Pored toga smo na kraju u WW slali preko 2m defa s 7 def računa, koji su cijeli server pushali i garažirali kataša. Tako da mojim mogu samo skidat šešir, odlično smo klikali i sigurno opravili svoj dio posla. Moj račun na kraju prije napada imao je 410k kopljanika i 15k skauta. Sigurno nisam bio najaći defer, daleko od toga. Al s obzirom da sam imao skatan gg, gubio cijeli def i dosta garažirao off od N100, zadovoljan sam.

Reporti važnih napada zadnje runde na Egošlape:
      fresh
      travian-reports.net/hr/report/71566fba66d
      n80
      travian-reports.net/hr/report/71567779034
      max
      travian-reports.net/hr/report/71570a45cee
      n100 <3 <3 <3
      travian-reports.net/hr/report/71606744843
      n24
      travian-reports.net/hr/report/7160804d5bf
      giga
      travian-reports.net/hr/report/716093d98b2
      n75
      travian-reports.net/hr/report/71611953502
      n96
      travian-reports.net/hr/report/71613ef1bf9

11. Close but no cigar...

Ipak vjerojatno sve zanima zašto se tako razpletlo. Bilo je dosta kritika i razumijem jih. Uspjeli smo se dovesti do kraja u dobrom stanju, imali smo više WW sela, skoro isto defa i dosta jaće WW offe, pa smo nekako uspjeli izgubiti, stvarno si samo za ovo zaslužujemo neku nagradu :mrgreen:

Razloga bilo je dosta, nekako se osječam da je na kraju sve išlo protiv nas :D. Nešto smo sami pogriješili, nešto je bila nesreća, negde su protivnici bili jednostavno u boljoj situaciji.

Što se defa tiče, morali smo braniti dva napada protivnika. Prva runda napada nas je zbog jako dobrog fejkanja protivnika, loših informacija o offih protivnika i naše neodlučnosti nekoliko iznenadila, mogli bi pretrpit manje štete nego smo je. Onda samo LV branit bilo je dosta teško, al s nešto više truda možda bi mogli napraviti više. Veći deo štete napravili su nam tada, a ova šteta sigurno nije bila presudna, još smo imali ljepu šansu se uspješno obraniti i pobjedit.

Kod druge runde napada, katastrofalno smo rasporedili def. Ovaj put smo znali tačno gde i kad idu napadi, imali smo dovoljno defa za uspješnu obranu, pa zbog praktičnih i političnih razloga nije bio tamo gde bi mogo biti.

Jedna stvar sigurno je naša mogučnost rasporediti def. Imali smo ga na treh kvadrantih, veći deo bio je daleko u brdima na jugu. Egošlape prije su dolazile do LV (centar) i NAV (100/100) s offi nego mi s defom. Najviše defa u najkraćem vremenu mogli smo skupiti u naš WW (0/-100), Nomadi (100/-100) bili su za neke predaleko, i u prvoj rundi imali su više štete nego ostali. Tako da realno najbolja šansa za branit bio nam je naš WW, to smo znali mi i isto je bilo to jasno protivnicima. Možda bi mogli pokušat defat LV, al nismo znali da bude tamo tako lošii kataš, isto nemam pojma koliko bi mogli tamo defa skupiti, možda 5m, više teško.

Druga stvar bila je jednostavno to, da mi nismo nikad bili jedan savez, nego koalicija 6 saveza, svaki je imao svoje želje i ideje. Neznani* sigurno bili smo daleko najbolji u defu i imali smo najbolje pozicioniran WW, al bez podrške ostalih nismo imali šanse. Odlično bi bilo ako bi mi za svih 200+ člana imali 1-2 vođe koji bi mogli na kraju odlućit i organizirat defanje, al realnost je da nas je u vodstveni sobi bilo 13. Tako je došlo do nekih nelogičnih stvari, nitko nije imao svih informacija i svaki je organizirao svoj deo. LV i NAV su nas u jednom momentu molili za def, tako da je dosta defa Neznanih otišlo k njim, samo od mene u jednom momentu bilo je 100k defa kod NAV. Na kraju sam molio sve da prebacuju def koji stiže do nas i u svojim WW ostave samo minimum (WWji bili bi nulirani u svakom slučaju), al realnost bila je taka da stiglo je malo, kod Nomada bilo je 2m defa i kod NAV bilo je 3,5m, ja nisam nikad ni znao da imaju toliko.

Ne me napak razumit, jasno mi je da smo svi želeli što više napraviti za svoj savez i lako je meni pričat kad sam trpao def u vlastiti WW. Razumijem sve i ne osporavam nikome da je prvo gledao na svoj savez. Al realno s takom organizacijom nismo mogli pobjediti, koštalo nas je. Mogli bi napraviti sve šta smo mogli da se što više natrpa u jedan WW, bez obzira od koga je, bolje saveznik nego šlape. Imali smo ovde pobjedu, pa smo ju zbog nesuradnje bacili u kantu za smeće…

No ni z offom nije bilo dosta bolje. Stavio sam već ove table od offa, kako su »napredovali«. Oko 180. dana stvari su izgledale dobro. EgoŠlape imale su jednu ozbiljnu prednost, mogli su prebacivat def koliko su htjeli, nismo imali pojma koji će biti glavni WW (i oni sami nisu). Morali smo rušit dva WW i nikako nismo mogli saznat koji je glavni, pokušavao sam što manje kataša potrošiti za eliminiranje zeca i ovde je glavni razlog da smo ćekali do kraja s prvom rundom napada.

Na kraju Egošlape napadle su 5 sati prije nas, al stvarno neznam šta bi mogli drugaćije napravit. Skoro nemoguče bilo bi slat 30 offera usred tjedna, ako bi slali jedan vikend prije ne bi dosta oštetili zeca, vratio bi nam se i opet bi mogli rušit dva WWja.

I što je najvažnije, offi na kraju nisu bili taki kaki bi morali biti. Stavio sam već table za 180, 213 i 224/228 dan servera. Neki skoro su se smanjili u tom vremenu, pitaj boga šta se desilo i gde je razlog. Neočekivano gubili smo N50, al nemogu se bunit jer je zaslužio ban. A i neki drugi nisu napravili kako bi očekivao. Ne želim kazat prstom, a ova table ne laže… Ipak znam da uvijek dogode se greške i nezgode, jasno mi to. Al ovde razlike stvarno su pretjerane, na kraju falilo nam srušit ovih 6 lvla zida u prvoj rundi pa bi pobjedili.

Dosta bilo je kritika na moj plan, jasno je i meni da nije uspjeo. Al mogu reći da s obzirom na informacije koje sam imao tada bio je realan i izvodljiv i još stojim za njim. Ako bi svi offi normalno napredovali kao očekivano, lagano bi pobjedili bez obzira na greške kod defanja. I kako sam tada napisao, pretpostavka je da ne gubimo offa, al gubili najačeg rama prve runde, koja onda nije srušila zida. Sad poslije bitke mogu svako biti general, ako bi tada znao to šta znam danas i ja bi sigurno pokušavao promjenit dosta stvari.

Bile su i male greške, al s obzirom na malu razliku na kraju svaka bila je presudna. Gigi krepnulo je od gladi 1,5k kata 2 dana prije sjedanja napada, Panacota bio je katan jer ga šef zaboravio defat, nakih 8 WW offa radilo se u gg… Sad je lako biti pametan, istina je da smo gubili i nakon svega što sam nabrojao – zasluženo.
    • 12. 500 prljavih i jedan slijep

Ipak moram nešto reči i o Multihunerju, nadam se da ćete mi dozvoliti. Na slovenskih serverih obićno možeš raditi sve što želiš, skoro nitko ne dobija ban al skoro svi su prljavi, nadao sam se da je ovde situacija bolja.

Prvo zanimiva stvar dogodila se kod LV. Na početku servera igrača CidGeno i Schubert (koja sta brata, dvije totalno realne osobe iz mesa i krvi) javila sta MHju da igrata na istom kompu. Al usred servera dobila sta ban, MH reko da sta multića i da jedan mora se izbrisat. Dosta su se pregovarali, al nije promjenio odluke. Tako da je jedan pošteni igrač ostao bez računa, do ovog servera nisam još to doživio i nakon ove odluke veći deo LV prestao je s igrom. U LV bilo je dosta multića, al MH nekako je uspjeo naći dvojicu koja to nije bila.

I ipak mogu nešto reči oko ovoga na kraju. U zadnjom tjednu igre zakljućanih je bilo pola saveza, razlog »skripte/boti«. Za skoro sve ove igraće mogu reći da nisu to nikad koristili. Nemam pojma šta se dešava, al to je ozbiljna greška.
      I šta je najvažnije, MH nije napravio skoro ništa da bi uvatio one koji krše pravila. Čestitke zaslužuje samo za N50, al i za ovog trebao je 210 dana i globalno sesutje servera. Oni koji koriste bota i danas nisu zakljućani. Bez problema sam imao dva multija i na jednom još bota. Naša ekipa nije dijelila zaporke među sobom, al kod Neznanih šef znao je pass pola saveza i slobodno koristio tor cijeli server, na kraju postalo je kod nas slično, Zago je u WW slao hranu iz skoro 25 računa. Nikad bilo problema dok se u zadnjom tjednu MH nije odlučio da skoro cijeli server koristi bota, i oni koji bili su sivi :mrgreen:

Kako sam već napisao, u Sloveniji uvijek sve strane krše pravila, pa MH ne napravi ništa. No ovde slično se krše pravila sa svih strana, pa MH zakljućuje poštene igrače. Ludnica.

13. Zahvale

Ipak moram se zahvaliti svima koji ste igrali ovaj server.

Na prvom mjestu naravno je moj dual Jakob i cijela NMT ekipa:
      - Neznani100: Boki, Suzy, Boris – nevjerojatno klikanje i najbolji kataš što sam vido na x1 serverih.
      - Neznani120: Dušan – od ovog kataša vjerojatno je 20% samo zbog tebe, nek ti paše svako pivo koje popiješ :D
      - Neznani111: Max – naš najbolji defer i garaža za pola saveza, pored toga si uvatio više riba nego ja protivnikovih offa :lol:
      - Neznani113: Klemen, Kiki – i ja želim da bi imao taki račun ako bi klikao »samo opušteno« :D
      - Enigma: Sudija – Maribor šampion ;)
      - Obelix: Julč – dobio moj bivši multi i lagano me prestigao po popu. I ipak ovo, mislim da grac još ima noćne more :lol: travian-reports.net/hr/report/706837e4e1b
      - Zagor: Breda – naš najviše svestrani račun koji je uvijek sve radio samo za ekipu
      - Neznani83: Slavc – naš častni predsednik, bez njega nikad ne bi uspjeli toliko naklikat :D
      - Asian Bear, Neznani125, Bobo – hvala što ste bili odlični multiji :mrgreen:

Nadalje moram se zahvalit ostalim iz saveza, stvarno bi se morao svima. Najviše je ipak radio Zago (N99), kao uvijek. Bez njega naši WW offi bili bi pola manji, a u WWju pokrepalo bi sve od gladi prije bi napadi stigli :D Tako da hvala u ime cijelog saveza i budi bez brige, jednog dana možda i Olimpija pobjedi ;)
      Ipak moram se zahvalit i ostalim, Timu (N99), Busta (N31), Primož (N86), Franci (N61), Roki (N16) i ostali, stvarno vas je previše za sve nabrojam, al svaki dodao je svoj deo.

Ipak propali bi bez saveznica, zahvaljujem se svima. Posebno moram spomenuti na trio iz Nomada, Snuppy, Igor i Masai. Oni su vjerovatno najviše truda uložili u našu »koaliciju« i bez njim propali bi možda i mi i naš WW. Uvijek bilo je ljepo pričat i s Roži (NAV) i Freshom (LV), isto s svima ostalima. Šteta jer smo gubili, al srećan sam da sam igrao na istoj strani s vama.

Na kraju ipak moram se zahvalit i čestitat svima iz Egošlapa. Odličan savez i sigurno najbolje organiziran, klikanje bez većih greška cijeli server dok jih mi ni prebrojat ne možemo :lol: Zaslužena pobjeda drugi put u redu. Uvijek bilo je ljepo popričat s vama i ljepo nam je bilo u Delnicama, volim vas sve osim El Mayo (al vjerojatno on voli mene) :lol: Ljepo se naučite himnu šapi, koliko se ona trudi za savez mislim da se niko ne.

Samo možda malo ljepše se ponašajte na forumu, ponekad provokacije prešle su granicu normalnog i to se onda loše održava na cijelom savezu, koji je osim toga odličan ;)
    • 14. Basta!

Mislim da je dosta prntscr.com/fojkzd :lol: Bio je dobar server i zanimiv do kraja, odlučila je jako mala razlika (11 sati oz. jedan lvl, slika dan prije kraja: prntscr.com/fojlrx). Opet mi uspjelo završit u vodstvu pa to nisam želeo, al svejedno nije mi žao da sam igrao ovde.

Napravio sam 25 sela, največi broj vojske bio je 425k. Potrošio sam 128€ za N30, 16€ za N100 i 24€ za Asian bear, ukupno 168€. Nije mi žao, al mislim da jih zbog ovog MH ne bi opet. I u svakom slučaju, mislim da je vreme da prestanem s travianom :D

Nadam se da može još ko drugi napisati šta se dogodilo ovaj server, dosta je stvari o kojima nisam napisao ništa (+/+….) i zanimivo je čitat kako su razmišljali ostali.

Opet se ispričavam jer sam skoro 20 wordovih stranica masakrirao hrvatski jezik, ako ima ko želju možda se može dogovoriti za lektoriranje :D

Lp
      Panda

The post was edited 2 times, last by Panda Janez ().

• Kako je več Panda napisao kod nas je značilno, da se na kraju servera piše postove u temu »POVIJEST«. Svi smo se navikli, da je baš on taj koji ima najduži »govor« i na kraju samo dodaš još koju rječ i napraviš točkicu na kraju teksta. Hvala Andraž, da si sve tako dobro opisao i prihranio mi na vremenu ��.
      Ono kaj želim napisati je to, da je baš Panda bio taj koji nas dovuko na vašu domenu, jer po informacijah kojih su nam bile nuđene neznani trebali bi biti organizirana ally s capo di bando na čelu al no to se izkazalo, da nije baš tako i da je više ono »reko – kazao«. Več na samom početku bilo je gužve kod nas zbog imena i broja kojega je bilo treba staviti, jer inače nisi imao šanse da dođeš u tu super ally. I još sad svaka čast našemu Julču, da je svoj acc nazvao kako želi »Obelix«. Da je bilo moguče promjenila bi ime bez da bi pomišljala ali evo nije bilo moguče i tako je naš acc ostao neznani100. I taj neznani100 bio je dragulj naše ekipe.
      Ekipa se skupa odlučila, da čemo na 100ki naklikati off koji, če se pamtiti. Panda je bio stavljen za vrhovnog komandata i njegova rječ uvjek bi trebala biti zadnja (bar tako si je mislijo) :D Dokle ima žena u travjan svjetu nikad neče biti bez prigovaranja :P
      Cjela ekipa trudila se, da se postigne cilj koji nam je bio postavljen. I za taj cilj radili smo svi ko ludi, od garažiranja, do slanja resura po raznim okolinama, do trošenja golda i da ne kažem KOOOLKO vremena je bilo potrošenog na skype (to je najljepše vreme u našoj ekipi) :D
      Na kraju kad potegnem crtu cilj nam je uspijo ali istina je, da nije bilo postrane škode brojke bi bile još ljepše ali mislim, da smo ko »NMT ekipa« pokazali ono šta je bit traviana : »EKIPNI DUH«. Hvala ekipa s vama i do koljena u toplu vodu :D
      Himna naše ekipe NMT (Nočas Malo Tuša) youtube.com/watch?v=rh2eenaGCas

Največja zahvala moji ekipi: »Dečki carji ste i s vama idem klikat na bilo koji server!«

Hvala dualoma (neznani100) Borisu i Bokiju što me trpe več tolko godina,
      Panda(neznani30) – ti si travianpedija, šef in osoba koja sredi sve što treba i ne treba, ti si naša hobotnica,
      Duško (neznani120) – nemam rječi jer ti napraviš sve i još više i nema veze jel to košta ili ne :D
      Max (neznani111) – čovjek koji klika ko lud, uz hrpu defa, naklika off, garažira pola alianse i kad kažeš skoči, samo pita »kolko visoko?«
      Julč (Obelix) – njemu je važno samo to, da je nalog Gal i da se klika gromove, jer oni so najbolji i najbrži trgovaci
      Naša mladina Klemen & Kiki (nenznani113) i Slavc (neznani83) bez koje nikako nebi mogli biti opušteni

Hvala Zagotu (neznani99) i njegovom dualu Timu za sve što su napravili. Zago smiri živce, popi pivce i uživaj mislim, da si si zaslužijo najviše od svih nas :D I zbog vas upoznala sem još neke kul ljude: Primož, Busta, Panter…
      I na kraju čestitke šlapicam za pobjedu zaslužili ste totalno, skidam vam šešir što se vaših akcija i organizacije tiče. To sam več rekla u Delnicama kdje sam upoznala nove dobre ljude.

Pozdraf, suzy (neznani100)

The post was edited 2 times, last by Suzy ().